Nekustamo īpašumu izsole

Nekustamo īpašumu izsole - jautājumi un diskusijas

Izsoles ar lejupejošu soli (3)
Var, lūdzu, pastāstīt kāds (vienkāršā valodā), ko nozīmē un kā darbojas izsolēs princips "ar lejupejošu soli".
Ja pavisam vienkāršoti, tad izsole ar lejupejošu soli ir parādnieka mantas pārdošanas veids juridiskās personas maksātnespējas procesā, kas tiek pielietota tad, ja pirmā izsole (ar augšupejošu soli) tiek atzīta par nenotikušu (nav ieradies neviens solītājs) (skatīt. Maksātnespējas likuma 115. pantu). Administrators, izsludinot izsoli, nosaka izsoles soli un zemāko summu, līdz kurai pirkuma summu var samazināt (ne mazāk kā 10% no izsoles sākuma cenas). Vienkāršoti izsakoties, izsole lejupejošu soli notiek tā: administrators nosauc lejupejošās izsoles summu, to pakāpeniski samazinot par izsoles soli līdz brīdim, kad par nosaukto summu izsolāmo priekšmetu ir gatavs pirkt kāds no izsoles dalībniekiem. Ja ir vairāki izsoles dalībnieki, kuri ir gatavi pirkt izsoles priekšmetu pirkt par attiecīgo summu, tad starp šiem izsoles dalībniekiem sākas izsole ar augšupejošu soli. Piemēram, izsoles sākuma cena ir EUR 1000,-; izsolē ar lejupejošu soli pie summas EUR 300,- izsoles priekšmetu ir gatavi pirkt 2 izsoles dalībnieki; turpinās izsole ar augšupejošu soli līdz brīdim, kamēr paliek tikai viens pārsolītājs. Nereti gan gadās situācijas, ka uz izsolēm ar lejupejošu soli ierodas tā saucamie "troļļi" vai "rēderi", kuri viens ar otru necīnās un nosola izsoles priekšmetu par zemāko summu. un kas notiek, ja pat par zemāko cenu neviens nepērk? Piemēram kopīpašuma daļu? Atbilde uz Alcora jautājumu ir norādīta MN likuma 115. panta 2¹ daļā: Ja juridiskās personas maksātnespējas procesa ietvaros nekustamā īpašuma otrā izsole tiek atzīta par nenotikušu, administrators nekavējoties nosūta kreditoriem precizēto parādnieka mantas pārdošanas plānu, norādot priekšlikumu par turpmāko rīcību ar mantu.
Faktiski tas nozīmē, ka administrators sniedz piedāvājumus par attiecīgās mantas pārdošanu (parasti izvēlas mantas pārdošanu par brīvu cenu, mantu nopārdodot jebkuram, kam ir interese par attiecīgo lietu, piemēram, administratora draugam)!
··· Nekustamo īpašumu izsole: Izsoles ar lejupejošu soli lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai izsoles dzivokla parads pariet jaunajam ipasniekam? (10)
Vai pērkot dzīvokli izsolē komunālie parādi pāriet jaunajam īpašniekam?
Syringa, teorija ne vienmēr sakrīt ar praksi. Īres līgumam ne vienmēr jābūt reģistrētam ZG, pietiek ar to, ka tāds ir un izlikt tādu cilvēku no jauniegūtā dzīvokļa nevari un viss. Kaut kas nepatīk? Ej uz tiesu un kamēr tiesāsies, gadiņi ies, īrnieks turpinās dzīvot, bet jaunais īpašnieks lai skrien kaut ar pieri sienā. Līdzīgi ar parādiem par komunālajiem, jo īpaši tas attiecas uz Latvijas gāzi. Parāds ir dzīvoklim nevis īpašniekam un kamēr parāds būs, tikmēr gāzi nedabūsi.
Pirms dzīvokļa iegādes, rūpīgi vajag to izpētīt. Ne tikai ZG, bet apstaigāt kaimiņus, pajautāt ko viņi par to dzīvokli zina, arī komunālo pakalpojumu sniedzējus apklaušināt.
Izsolē var nopirkt, piemēram .dzīvokli ar īrniekiem/ 10 gb/, jo viņiem ir beztermiņa līgums ar bijušo saimnieku. Teoriju augstāk jau uzrakstīja, praksē viss nav tik viennozīmīgi, daži pakalpojumu sniedzēji visus parādus gribēs uzkarināt jaunajam īpašniekam (ātrāk nepieslēgs gāzi, elektrību utml.), bet tiesu izpildītājs līdz tik prastām lietām, kā izsolāmā īpašuma "attīrīšana" var nenolaisties. Syringa, lai nebūtu goloslovno, vari sameklēt avīzi MKlatvii, Nr.3(622) 2015. gada 14-20 janvāris, 15 lapaspuse.Var arī piezvanīt uz Rīgas pils. īres valdi, direktorei Narine Abagjan un noskaidrot.
Un te jau nav runa par apakšīri,vai pašvaldības vai bankas dzīvokli, bet īpašnieka/kuram pieder šis dzīvoklis, kaut kad nopirkts par naudu/
Nu aizsūtīs uz VID, un? Saimnieks, kuram dzīvoklis piederēja, nav maksājis nodokļus par īri. Un kāda gar to daļa īrniekam? Viņam ir beztermiņa līgums un uz visu pārējo nospļauties.
_erucanob_ patiesība jau ir tāda, ka parasti jebkurā līgumā (ar pašvaldību, ar banku utt) ir iekļauts punkts, ka bez rakstiskas atļaujas vai bez savstarpējas saskaņošanas slēgt apakšīres līgumu ir aizliegts, līdz ar to terminēts vai neterminēts apakšīres līgums, kurš nav saskaņots un akceptēts, ir kaķim zem astes un loriņi ārā pa durvīm ar visiem īrniekiem. Vienu brīdi, ja nemaldos krīzes gados, šitie joki ar apakšīres līgumiem bija ļoti izplatīti, lai bankas nevar dzīvokļus atņemt un tad arī veica grozījumus gan pašos līgumos, gan pašvaldības savos saistošajos noteikumos par nomām, īrēm, apakšīrēm. Kā arī noskaidrot cik ilgs tad ir šis beztermiņa īres līgums var elementārā veidā, TI nosūta pieprasījumu VID ar jautājumu sākot no kura gada un cik lielā apmērā tiek maksāts ienākumu nodoklis par konkrētās dzīvojamās platības izīrēšanu....domāju tālākās darbības un rīcību nojaut. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Vai izsoles dzivokla parads ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Īrnieku izlikšana pēc dzīvokļa iegādes izsolē (5)
Ja izsolē nopērk dzīvokli, lai pats tur dzīvotu (jaunajam īpašniekam pašam vajag dzīvojamo platību). Kā zināt, vai tur priekšā nav īrnieki? Kā viņus izlikt, ja viņiem ar iepriekšējo īpašnieku noslēgti līgumi, ir ...
Tas nav izslēgts, ka netiksi. Mums esot likums, kurā teikts, ja ar īrnieku kāds noslēdzis līgumu, bez beigu termiņa norādīšanas, viņiem ir tiesības tur mūžīgi dzīvot./Varat šo jautājumu uzdot Narine Abagjan, Rīgas pilsētas īres valdes direktorei, telefona numurs atrodams Googlē, ievadot vārdu un uzvārdu.
variants esot noalgot višibalas.
Zināt var tikai ja tev īpašnieks pats pateiks.
´Labākais´ šajā situācijā ir tas, ka viņam par to nekas nebūs, pat ja viņš par to visu samelos.
Arī izsoles organizētājam (tiesu izpildītājam) uz to visu ir pajāt, jo viņam galvenais ir dzīvokli nogrūzt un saņemt piķi.
Izlikt var tikai ar tiesas lēmumu, bet ja visi papīri ir kārtībā, tad arī tiesa neko neizliks. Palīdzēt spēs vienīgi juridiski neakceptētas metodes.
Tikai manas domas....var paskatiities,kas deklareejusies tajos dziivoklos.ja tur dziivo kaut kaadi iirnieki un nav deklareejusies-tad peec idejas vinus var mest aaraa.
un veel..es nesen paintereseejos-kaa iipasnieks var noblokeet visaadu personu deklareesanos savaa iipasumaa.Oficiaala atbilde-nav taadas iespeejas,bet tiekot gatavots likums,kurs tuuliit ,tuuliit jaapienemot.kas tajaa likumaa buus-to man nepateica.
Psc, atkal viena ar savu deklarēšanos, kam civiltiesiskajās attiecībās nav galīgi nekādas nozīmes. Īrēt var kaut 10 dzīvokļus, bet deklarēties savā būdiņā Kurzemes jūrmalā. Izsolē pirkt dzīvokli ir tas pats, kas pirkt kaķi maisā. īrnieks var būt vai nebūt priekšā. Viņi var pārsūdzēt pietam lēmumu un vilkt garumā kādus divus gadus, ja saprot no tādām lietām. Un tu tad vari ilgu laiku netikt iekšā un nauda ir kā iesaldēta. Pati esmu piedalījusies izsolēs. Bija pat tāds gadījums, ka cilvēks nemaz nezināja, ka viņa dzīvoklis ir pārdots izsolē. Gandrīz ar sirdi aizgāja, kad paziņoju, ka tagad tas ir mans dzīvoklis. ļoti ķēpīga padarīšana..... Un izsolē tu nopērc tikai dzīvokļa sienas, pēc idejas bijušais īpašnieks var paņemt pat vannu, palodzes, visas durvis līdzi, grīdu izņemt.... ··· Nekustamo īpašumu izsole: Īrnieku izlikšana pēc ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Pērkam izsolē dzīvokli, cik izmaksās pārrakstīšana? (15)
Šobrīd domājam pirkt dzīvokli izsolē, kā noris pasākums? Cik tas izmaksā? Kura no pusēm maksā pārrakstīšanu!?
Vispirms noskaidrojiet, vai dzīvoklī nav īrnieki ar īres līgumiem. apbrīnojami, nemāzākas sajēgas cilvēkam nav par šo lietu, kur bāž galvu.. Nav tādas lietas, kā pārrakstīšana (bija padomjlaikos). Tagad ir pirkums un pēc tā reģistrācija zemesgrāmatā. Galvenie izdevumi neskaitot pašu pirkuma summu - 2% valsts nodeva(?) no pirkuma summas vai īpašuma kadastrālās vērtības, ja tā lielāka. Vai ta izsolē pirkto apliek vēl ar kādiem nodokļiem? Ahrenetj. Jau tā varbūt cena būs pasakaina ja daudz pretendentu vai kāds speciāli paspiedīs uz augšu. eh, nepamanīju-kura no pusēm maksā parrakstīšanu? Domā, tas nabags, kuram atņem varbūt pēdējo , vēl samaksās par to, ka pievāci. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Pērkam izsolē dzīvokli, cik ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Izsolē nopirkta kopīpašuma domājamā daļa. (13)
Ko tālāk, ja otrais kopīpašnieks nepiekrīt tālākai pārdošanai vai meža izzāģēšanai. Vēlas to saglabāt kā mantojumu nākamajām paaudzēm. Arī dalīt negrib, jo patiesībā tik mazu platību nav jēgas. Ko izsoles ...
nevajag tādus īpašums pirkt vienas problēmas un izdevumi,pats nelaimīgs un citi nav priecīgi Atstāj nākamajām paaudzēm. Vai arī atsedz rietumu daļu, lai vējš var ieskrieties un nopūst atlikušo.
Vai atcērt saknes, vai aplej saknes ar ķīmiju...........
Domājamās daļas jāpārvērš reālās daļās, tad- pēc izvēles. Maza jēga barot suni, ja vilks jau aitās. Piespiest dalīt var ar tiesu, ja sadale vispār ir iespējama platības dēļ. Dalot nekādas "labākās daļas" nav. Ja katram 1/2, tad arī dala maksimāli līdzīgi arī vērtības ziņā. Tāpēc man labāk patīk Jogas ieteikums. Vēl variants - uzdāvini kādam, tikai neaizmirsi samaksāt valstij nodokļus! Loģiski, ka otrs negrib tālāk pārdot vai izzāģēt. Piedāvā atpirkt tavu daļu. Piedāvā nopirkt otra daļu. Ej uz tiesu un prasi kopīpašuma izbeigšanu un tas ietver vairākas iespējas, dalīšanu, izsoli, vienam otra daļas kompensēšanu. Vēl tiesā var prasīt lietošanas kārtības noteikšanu. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Izsolē nopirkta kopīpašuma ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Īpašuma pārņemšana pēc izsoles un komunālo maksājumu apmaksa (3)
Pēc izsoles tiesa apstiprināja izsoles aktu, bet parādnieks to pārsūdzēja, tādēļ tas stājās spēkā pēc trim mēnešiem. Ar tiesas lēmumu pircējs ievests valdījumā. Bet parādnieks dzīvo dzīvoklī, ārstējas slimnīcā, ...
Stāstu par dzīvoklī glabājušos seifu ar briljantiem vienmēr var izmantot, tāpēc patvarība nav apsveicama rīcība. Ja tas policijas un tiesu izpildītāja klātbūtnē (ar sekojošu mantas aprakstu), tad cita lieta. Pastāstīsi, kā tika veikts reāli dabā notika darbība ´pircējs ievests valdījumā´, ja jau dzīvoklī neesi tikusi. Manuprāt,jāmeklē zinoš jurists,jo ja parādnieks nenomaksā izsoles summu,lidz kautkādam tur datumama,tad izsole par to īpašumu nestājas spēkā,,vaikautkā tā.
Un par komunālajiem jāmaksā ir kad īpašnieks paraksta papīrus par to īpašumu,
Vai arī jāsāk maksāt ,neatceros vairs.man bija kas līdzigs,par komunālajiem un izsoli,.pasen.
··· Nekustamo īpašumu izsole: Īpašuma pārņemšana pēc ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai meita drīkst izsolē izpirkt mātes dzīvokli? (8)
Savulaik mātes ņemtie kredīti noveduši pie tā, ka īpašums tiek likts bankas izsolē. Vai turpat dzīvojošā, pieaugusī meita drīkst piedalīties izsolē, lai nopirktu šo īpašumu un turpinātu tur dzīvot? Paldies.
Parasti bankas pārsola visus pircējus. Ja tas būtu tik vienkārši, tad jau varēja māte pārdot dzīvokli meitai un tā tikt vaļā no parādiem. Parasti iztērēti ir kādi 60k un cer dzīvokli atgūt par 10k. Ha - un bankas tā vienkārši uzdāvinās 50k. Manuprāt, piedaloties izsolē, var tikai pacelt cenu par kuru tiek novērtēts dzīvoklis. Jo augstāka ir dzīvokļa cena, jo mazāks atlikušais parāds, kas vēl ir jāpiemaksā mātei, lai dzēstu savas saistības.
Protams ir kaut kāds cenu līmenis kuru sasniedzot banka vairs nebūs solītāja un tad pirkums būs tavs. Bet es nezinu kas notiek ar atlikušo parādu - vai to tādā gadījumā banka nevarēs piedzīt no Tevis kā dzīvokļa īpašnieces un vienlaicīgi tomēr arī mātes radinieces?
protams.mate pati arii var piedalities un pirkt. Var, bet kā jau te minēja. Tikai tiešām neceriet ka te kāds kautko dāvinās. Pat ja sākumcena ir zem parāda, izsolē piedalīsies kāds no bankas meitasfirmas un viņa uzdevums būs par katru cenu uzsist cenu. Nu tā lai banka dabūtu atpakaļ savu, un tā persona aktīvi piedalīsies līdz brīdim kamēr nesasniegs parāda summu. Principā ja skatās no šī viedokļa mātei būtu izdevīgak tas ja kāds cits to tā ari nopirktu virs parāda cenas. Tad vismaz nebūt jāvergo līdz mūža galam par atlikušo summu. Pašiem to izdarīt diez vai būs loģiski. Jo ja jau ir nauda ar ko solīt, tad ir jautājums kāpēc pirms tam nevarēja vienoties ar banku un izpirkt?
Bankas NĪ pārvaldītājs uzliks gala cenu un bankas vārdā "nopirks" tikai gadījumā ja citi piedāvātāji nesteigsies uzsist gala cenu virs parāda līmeņa.
Īsāk sakot tā ir spēle - kurš būs lielāks muļķis un ar biezāku maku (negodīga spēle, jo izsolē piedalīsies persona (bankas meitas uzņēmums) kura zina par kādiem cipariem iet runa). Var meita mēģināt pretspēlēt, gadījumā ja viņas feiss nav tiem fruktiem zināms un pacelt cenu, bet ne pārsolīt. Jo tad atlikuma summa par ko vēl nāksies atstrādāt būs mazāka. Nu ķipa lai bankas NĪ pārvaldītajs paliek pēdējais ar maksimāli iespējamo ciparu. Jā, zaudēs to īpašumu, bet būs mazāka starpība jāatmaksā. Principā to var ari darīt gadījumā ja paši paliek pēdējie, pēc izsoles atsakās, tiesa tad iemaksu zaudē. Bet ir jāparēķina kas ir izdevīgāk. Zaudēt kādu summu lai iegūtu mazāku parāda atlikumu. Bet ja tas NĪ ir tik dārgs sirdij, tad kāpēc vispār te ir jautājums. Ņem un soli kaut līdz nemaņai, tikai vai ir nauda? Jo neviena banka te jaunu krītu nedos.
Kā saka kas neriskē, tas nevinnē.
Bet ja runa iet par cita veida kredītiem, ne hipotekāro, tad ir jārēķina pašiem kāda ir summa un cik maksā. Ja dzīvoklis ir vērtīgāks, tad ir jēga. Ja otrādi, tad labāk i nesākt nekādas avantūras. Pasiem vien ir jārēķina, te no malas neviens neko nepalīdzēs.. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Vai meita drīkst izsolē ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu