Individuālais komersants

individuālais komersants foto attēls

Individuālais komersants - jautājumi un diskusijas

Individuālā komersanta (IK) likvidēšana (5)
Sakiet vai ir iespēja likvidēt Individuālo komersantu,kuram ir jāmaksā valstij sava neveiksmīga biznesa darījuma PVN nodokļu parāds. Darijuma brīdī biznesa partneris bija jau izslēgts no PVN reģistra. VID tas viss neintresē,grēkāzis ir IK...
Valsts parādniekus NEKAD mūžam neaizmirst!
Tik Tavs biznesa partneris var nepadalīties ar PVN daļu.... bet nu neko darīt, šoreiz samaksāsi, nākošreiz piedomāsi, vai visi draugi patiešām ir Tavi draugi!
Nu tā jau ir IK "specifika" ka par visiem sūdiem atbildi ar savu galvu.
Juridiski ņemot - darījuma brīdī vajadzēja pārbaudīt - ja partneris bija PVN reģistrā - tās ir valsts problēmas, ja jau bija izslēgts - Tavējās problēmas.
Atkarīgs no summas, bet riskē, ka VID nodos lietu piedziņai.
ja summa liela, varbūt ir vērts padomāt par maksātnespēju ;) JP maksātnespēja līdz gadam, bet nebūs mazāk par mēnešiem 4-6 (ja nav mantas ko pārdot).

1) Tiesa aptuveni 2-3 nedēļas (lietas ierosināšana un pasludināšana, pēc likuma gan 1+7 dienas, bet tiesai vienmēr sanāk ilgāk);
2) Kreditoru pieteikšanās un mantas pārdošanas plāna sastādīšana - 2 mēn.
3) Bankrota procedūra 6 mēn. (termiņš, kas noteikts likumā), bet var būt gan mazāk (nav ko pārdot), gan vairāk (daudz ko pārdot). No iegūtās parādnieka mantas tiek segtas maksātnespējas procesa izmaksas, MA no garantijas fonda izmaksātās naudiņas, darbinieku prasījumi un kreditoru prasījumi - viss rindas kārtībā. Šajā laikā administrators var apstrīdēt arī parādnieka pirms maksātnespējas noslēgtos darījumus, ja ir pamats domāt, ka tā parādniekam nodarīti zaudējumi. Kā arī šajā laikā tiek atprasīta visa pie trešajām personā esošā manta un nauda! Jo tiek uzskatīts, ka saistību izpilde iestājas maksātnespējas pasludināšanas dienā, tas nekas, ka pēc līguma saistības jāizpilda vēl pēc 4 gadiem. [vispār jau to uzsāk pirms bankrota, tajā 2 mēn, periodā!]
4) Jāmaksā valsts nodeva - ja pats parādnieks iesniedz 71,14 EUR, ja kreditors - 355,72 EUR;
5) Jāiemaksā depozīts 2 min. mēnešalgas (640 EUR), kas tiek novirzīts administratora atlīdzības segšanai. Dažos gadījumos tas tiek atdots atpakaļ, ja pastāv citi procesa finansēšanas avoti. Pārējo savu atlīdzību administrators savāks no mantas pārdošanas izsolēm.

Īsos vārdos... Fiziskais personai šis process ir nedaudz atšķirīgs, jo pēc bankrota seko saistību dzēšanas procedūra, kas ilgst 1-3 gadi 6 mēn. (atkarībā no parādu lieluma), un kuru tiesa var arī nepasludināt, ja parādnieks nav bijis godīgs - slēpis savus ienākumus u.tml. Tā nav patīkama situācija, jo parādnieka manta piespiedu kārtā jau ir pārdota, bet saistības netiek dzēstas un jāturpina pildīt.
Un kaada ir juusu pieredze, cik ilgu laiku rit IK maksaatnespeejas process? Privaatpersonai, cik zinu, ap paaris gadiem, bet juridiskai? Un kaada ir aptuvenaa summa lai to uzsaaktu?
Man arii tas "staav priekshaa". :)
··· Individuālais komersants: Individuālā komersanta (IK)... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu