Diskriminācija

Diskriminācija - jautājumi un diskusijas

Diskriminācija tautības dēļ? (21)
kā Jūs domājat, vai Latvijā pastāv nacionālā diskriminācijā darba pieņemšanas procesos? t.i. oo.. šitais ir krievs.. /izdzēš CV/.. oo.. eto latiš.. /izdžēš CV/ varbūt kāds darba devējs var pastāstīt? varbūt kādam ir pieredze šajā...
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Jā, jo bieži vien darbu kolektīvi mazos un vidējos uzņēmumos ir vienādā valodā runājoši:) atkariibaa no CV skaita. ja vienai vietai piesakaas 2, tad, logjiski, iespeeja ruupiigai izveerteeshanai buus abiem. ja 500, tad primaaraa atlase, visticamaak, iekljaaus arii nacionalitaates principu. Nedomaaju, ka pastaav uz krievs/latvietis, bet noteikti pastaav uz ebrejiem un chigaaniem. mana draudzene samērā ilgi strādāja par latvieti krievu kantorī, jo vajag taču kādu, kurš prot valsts valodu;) Nee, nedomaaju un neesmu ar to sastapusies.
p.s.ja nu vieniigi ar krievvalodiigo izteiktu neveeleeshanos pienjemt darbaa latvieshus.
··· Diskriminācija: Diskriminācija tautības dēļ? lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Diskriminācija (19)
Mana kursabiedrene pieteicās darbā par pārdevēju pa telefonu, un intervijā viņai pateica, ka neder, jo viņai neskaidra dikcija (tautas valodā šļupst). Vai tā ir diskriminācija? Kur sūdzēties?
Nē, tā nav diskriminācija, tā ir darba specifika. Par tērpu demonstrētājām arī kuru katru neņem, vai ne? Tāpat par aktieriem, dziedātājiem, stjuartiem, u.c. Pārdevējs pa telefonu - tas nozīmē, ka vajag skaidru dikciju un piesaistošu balss tembru. Tāpat jau tie telefonpārdevēji tur novākti sazin kādi. Pēdējo reizi, kad mani tāds sazvanīja, tur reāli bija pensionārs, kas krekšķēdams to tekstu no lapiņas lasīja (nu vismaz tāds iespaids man radās). Cinija,atvaino,bet kas Tev tās par interesantām draudzenēm....man māsīca ir invalīds no bērnības,lai gan ir ar visādiem defektiem,bet ir ļoti mīļa un jauka,ļoti daudz mācijusies savā laikā(4.augst.izgl.), viņai atrast darbu nebija problēmu ne šeit,ne arī Īrijā,kur viņa ar vīru(jā aprecējās,ar ļoti jauku cilvēku)tagad dzīvo un strādā. Varbūt, tad vispirms jāiet pie logopēda....
Kā man patīk, ka cilvēks nemeklē citu darbu....bet meklē, kur pasūdzēties....
Njā, viņai baigi paveicies, jo tādu darbu pat savam ienaidniekam nenovēlētu - visu dienu krīti svešiem cilvēkiem uz nerviem un tevi sūta irst nav diskriminacija. pardodot produktu attalinati, ir jabut labam komunikacijas spejam, skaidrai dikcijai un citam iipašibam. ··· Diskriminācija: Diskriminācija lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Dzimumu nevienlīdzība darba apmaksā - reāla? (17)
Kurās jomās Latvijā pastāv nevienlīdzīga darba apmaksa vīriešiem vs. sievietēm? Varbūt ir kāda statistika pa nozarēm?
Zinu konkrēti kādu banku. Algas pielikuma projektā vienādā amatā esošam vīrieti bija ieplānots par 10 Ls lielāks pielikums nekā sievietēm. Pie tam, viņš ne tikai netika labāk galā ar saviem uzdevumiem, bet viņam bija arī periodiski plosti, kad darbā neieradās vairākas dienas pēc kārtas. Darba vietā un attiecīgajā amatā nostrādāts pāris mēnešus mazāk nekā vienai no augšminētajām kolēģēm. 10 Ls - it kā štruntiņš, bet ļoti uzskatāmi parāda tendenci... Viena nozare stabili ir - alfonsi vs turīgo papiņu meklētājas. Tur stabili meitiņas rullē. Piemēram, ņemam vienu tievu meitiņu un salīdzinām ar distrofisku Būhenvaldes kultūristu. Kuram būtu mazāk pūļu jāiegulda, lai tiktu pie kārotā materiālā nodrošinājuma? Protams, ka meitiņām. Kamēr jauneklis distrofiķis aplidos savas mīļās auto, dzīvokļa un firmas pārņemšanā jeb prihvatizācijā caur horizontālo plakni, meitiņas jau kuro papiņu būs veiksmīgi nomainījušas. Manā profesijā vīrieši saņem vairāk. Daži īpašnieki to pat atklāti pasaka, speciāli. Bet citur lielu lomu nospēlē, kā vīrietis sevi pasniedz - parasti jau diezgan agresīvi, nelokāmi, pašpārliecināti, spītīgi. Savukārt sievietes ir pielaidīgas, baidās, ka vispār nedabūs, emocionāli nedrošas. Un ir arī uzskats, ka vīrietis taču uztur ģimeni, arī sievu vai maksā par mīļāko, tātad viņam ir jāsaņem vairāk. Algu maksā visā pasaulē pēc viena principa- tik maz lai tu neaizietu prom , vai ja aiziesi- lai par to pašu summu var dabūt ne sliktāku darbinieku. Visu pārējo ( maksā jau par padarīto darbu un t.t ) pievelk klāt šim pamata principam. Tas ir mīts, ka sieviete saņem mazāk kā vīrietis darot vienādu darbu vienādā apjomā. Vai vari iedomāties tramvaja vadītājus, kioska darbiniekus, skolotājus utt. ar dažādām algām pēc dzimuma? Cita lieta, ka izglītības līmenis vīriešu dzimumam ir augstāks kā sieviešu un profesiju izvēle dažāda(bibliotekāre pret būvinženieri, humanitārā pret ekstrakto) , bet tas jau pašu pūliņu sasniegts. ··· Diskriminācija: Dzimumu nevienlīdzība darba... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu