ko dariit 50+

neerts jajtaajums..masu medijos nonstopaa tiek dragaata teema par izgliitiibas noziimi.taa skolu teema liidz aknaam jau..tad algas par mazu.tad skolu par daudz.tad taa augstskolu reklameeshana.es riigas ielaas redzu tos pakistaanjus.indieshus..dienas viduu.kad vinjiem buutu jaamaacaas..jo augstskolas apzveer ka tie ir studentinji..man jah liekas ka vinji tik skaitaas uz papiira studenti..jo es redzu ka vinji ar bolt somam kotletes vadaa tik.
neticu ka vinji nodokljus maksaa..atgriezamies pie muusu izgliitiibas sisteemas..nav nosleepums ka visi grib maaciities tikai menedzmentu.visaas variaacijaas..respektiivi seedeet kabinetaa un zaavaaties..
tad nu jautaajums par darbu...vai mees 50+ cilveeki nerokam sev bedri? visi zin ka darba xeveeji nelabpraat njem darba taada vecuma cilveekus..jo speeka mazaak tomeer un laaraak ghdri lai ticeetu karjeras kaapneem ..un tagad shitie augstskolaas izmaaciitie..par muusu 50+ nodokljiem..peec pieci gadi ieseediisies ar diplomu kabataa kaadaa ofisaa un to 50+ negribees darbaa nemt...vai arii moderni runaajot optimizees izmajsas un maksaas mazaak kaa 30 gadniekam.leeti un labi..jo lieliski zin ka taads 50+ nekur neliksies.emigreet par veelu..un vergos par minimaalo..pienemu ka vairumaa oho iemiitnieku beerni lieli..juus nebaida shii izgliitiibas propoganda?.jo reaali mums 50+ pluss buus maz apmaksaats darbs..jo konkurence zaudesim jaunajiem

Soso  7 15 Nevajag savās nelaimēs vainot bērnus, izglītība ir bijusi visos laikos un neviens nav vainīgs, ka tu nemācījies un līdz saviem 50+ neesi atradis stabilu vietu savā dzīvē. Visos laikos ir bubulētāji kuriem neko nevajag un ir cilvēki kuri iet, dara un sasniedz visu.
Kā ari cilvēkus 50+ nekad nav diži gribējuši ņemt darbā, un te nav sakara ar izglītību vai indiešiem.
2024-01-09 08:04

DanaL  1 11 Mana mamma konkrēta profila inženieris nostrādāja līdz 73 gadiem, ģimenes ārstei patlaban apmēram tikpat... Neļauj aiziet, jo nav, kas nāk viņu vietā...
Tā ka nav nekāda "mēs"
2024-01-09 09:31

Roksana    5 Galvenais ir apgūt profesiju vai vismaz kaut ko iemācīties darīt, jo menedžeru un ofisa deldētāju pietiek, vienmēr ir vajadzīgi darba darītāji.
Bet tas, ka 50+ diemžēl jārēķinās, ka pieprasījums pēc viņiem nav, tas gan. Vajadzēja taču līdz 50 gadiem kaut kā atrast savu vietu dzīvē. bet piekrītu, ka krīzes, covidi utt. daudziem varēja pabojāt izaugsmi.
Jāturpina rakt. Kam tagad viegli.
2024-01-09 09:31

CoCoSan  1 18 Nu. Visi tie studentiņi pamatā par savu naudu mācās cik nu zināms. To budžeta vietu nemaz tik daudz nav, kuras mēs uzturam ar saviem nodokļiem. Nu un arī, baigi tracers maksā nodokļus, lai tā ceptos.
Kas uztrauc, tad tas ir valsts attīstības plāns. Vai pareizāk, tā neesamība. Tas, ka pilns ar psihologiem, sociologiem, uzņēmējiem nu nekā nākotnes izredzes gaišākas nedara. Kur ir nākotnes elektriķi, kur ir santehniķi, kur ir medmāsas un ārsti, kur ir inženieri, lūk tā jau izskatās pēc pavisam drīzas katastrofas.
2024-01-09 09:57

jozolsen  3 2 Privātbiznes- tas ir valsts ienākumi, nodokļu maksātājs. Daudzās nozarēs ir darbaroku trūkums. Es ceru, ka būs atvieglinājumi darbaspēka ievešanai no trešājām valstīm. Trešo valstu pilsoņiem OBLIGĀTI jāmaksā pusotra minimālā.Tas darba tirgus aizsardzības mehānisms. Jebkurā valstī ir nozares, kurās vietējie negrib strādāt. It sevišķi apkalpojošā sfērā..To var izstāstīt no Latvijas izbraukušie.
50+ ir ļoti konservatīvi un grūti apmācāmi, arī darba ražīgums pazeminās. Nu neiešu es d- rsu plēst, man jau viss apmēram ir. Jaunajiem vajag un rukā. Par tiem diplomiem. To arī vajag ,savādāk bezkonkurencē vietējie tādu fufeli laiž!! Paprasiet izbraucējiem.
2024-01-09 10:04

CoCoSan  2 9 Nu kas tev ir, kas ar tevi notiek? Ko ne diena, jauns bezjēgas iedirsiens virtuālajā visumā. Ne nu tev izglītība interesē, ne privātais sektors. Vienīgā tava sāpe, ka savos 50+ nah nevienam neesi vajadzīgs, ne darbam, ne dzīvei. Ne tev profesija ir, ne arodu kādu proti, visticamāk arī rokas tev no dirsas aug, ja pieprasīts neesi nekur. 2024-01-09 10:21

jozolsen    2 Par tiem kantoriem, tagad angliciskie ofisi. Birokrātija, no valsts puses, ir tā attīstījusies, ka prasa lieu sadārdzinājumu uz gala cenu. ES normatīvi, vietējie adaptētie normatīvi bailēs no personīgās atbildības. Ļoti bremzējošs faktors. Uzņēmēji jau sen klauvē pie valsts iestāžu durvīm, jo saprot kurp šis ceļš ved. Pakistānieši, indieši- ka tik strādā nevis uz pabalstiem dzīvo, papildus slogs nodoķlī maksātājiem, kā daudz kur eiropā..
P.s. Arī ģimenes ārsti ir aizrijušies ar birokrātiju uz tiešo pienākumu rtēķina. Jāalgo papildus asistente birokrātijai.
2024-01-09 10:26

Skarlete      Nu pabļaustīsimies un tālāk?! Iesim un darīsim!:) 2024-01-09 10:49

Reds      CoCoSan taisnība - ar mūsu "valsts attīstības plānu" tā problēma būs visiem un pavisam drīz, 50+ tur nav nekāds izņēmums. Bet kārtejo reizi atkārtošos - cilvēki jau balso tā itkā tā nav nekāda problēma, ne 50+ ne citiem.

P.S.: 50 adreses lielajiem pārvadātājiem ir puse Ogres, 8 stundās tas nav nekas neizdarāms. Ja vien nav kaut kāda mazā kompānija, tad var būt arī grūtāk - plašāka teritorija, bet parasti jau uzņēmumi meklē darbaspējas atbilstoši tam ko jau redz uzņēmumā ka cilvēks var izdarīt.
2024-01-09 10:55

Ljekainiitis    8 Kas nu ir līdz tiem 50-mit jāsasniedz - tad tas, lai darbs nav SS-jāmeklē, bet vismaz CV.LV un līdzīgos.
Un - spiediet (jā tieši tā - spiediet) bērnus, lai skolā mācās dabaszinības. Un humanitārās lietas lai paliek izklaidei un vispārējā redzesloka attīstībai.
Ja tā nav - tad tepat ir dzīvs piemērs - mīlītis. D&rš pa 9-ņiem, no dabaszinātņu procesiem neko nesaprotot.
2024-01-09 11:48

LaskovijMerzavec    3 Interesanti, ka vieniem 50 gadniekiem piedava darbus un atalgojums tūkstošos, bet citiem neko!

Vai tik te viens no faktoriem nav pamatskolas zelta diploms:)
2024-01-09 12:59

lapsene58  3 5 Gribu piekrist tračerim, tajā piegādē taču ietilpst piegādes laiks, noparkošanās, ceļa apstākļi. Man labi pazīstams cilvēks pamēģināja strādāt tādu darbu ārzemēs, bet ļoti ātri saprasta, ka viņš to nevar atļauties darīt. Noteikto paku daudzumu nevar paspēt piegādāt dienas laikā. Viņš arī rēķināja cik minūtes ir atvēlētas vienas pakas piegādei, bet tajā neviens nerēķina, attālumus, ceļa apstākļus, noteiktos satiksmes noteikumus. Lai to paspētu ir jāpārkāpj satiksmes noteikumi, tā kā tas gala rezultātā var izmaksāt ļoti dārgi. 2024-01-09 13:09

Reds      tracer man principā patīk strādāt bez pīppauzēm un bez pusdienu pārtraukumiem - 30 gadniekus ar to neiebiedēsi. Un jā, ja strāda kā pagājušajā gadsimtā un nevar/negrib sazināties ar klientu, tad ir jāmeklē pašam kaut kādas firmeles pa visiem 5 stāviem. Ja tu esi gatavs uz pagājušā gadsimta algu, tad tā var strādāt, citi sen tā nestrādā, it īpaši ja grib sotaku. 2024-01-09 13:16

av2    8 Peec 50 pamatlietaam ir jaabuut sakaartotaam. Tas ir, dziives vieta, transports, veseliibas lietas utt. Darbs, protams, ideaali, ja esi uzcepis savu kantori , kurss ir veiksmiigs. Bet, buusim reali, ja visi "ceps kantorus", kurss ta reaali straadaas ? Taapeec, nu vismaz es, sen vairs neiespringstu par darbu. Bija ja ilgs posms, kad iztureejos pret darbu, kaa pret darbu savaa personiigajaa frmaa. Un tas nav pareizi. Nervu ssunas neatjaunojas. Tagad viss ir vaiaak easy . Jaa, daru perfekti savus darba pienakumus, pat biku vairaak, un viss. Ejiet dillees ar savaam, ne manaam, probleemaam.
Buus pensija, izveeleessos valsti kuraa dziivot, un viss , relax.
2024-01-09 14:13

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu