Pensionēšanās vecums palielināt/nepalielināt

Esiet PAR/PRET, esošais premjerministrs visu laiku mēģina uzsākt palielināšanas procesu, taču tomēr, ko OHujisti domā par to domā?

Silve    8 Pret!

JOHAIDI21  3 13 Noteikti -pret!
Palielinot pensionēšanās vecumu,proporcionāli samazinās darba vietu skaits! Tas nozīmē,ka palielināsis izceļojošo pilsoņu skaits.Un jāatzīmē,ka izceļojošie pilsoņi ir gados jauni cilvēki,kuri ,faktiski veido,papildina esošo pensijas fondu.Ja jaunatne turpinās izbraukt....nebūs pensiju viņiem un viņu vecākiem.
Premjera viedoklis ir pilnīgi apolitisks un neloģisks!
Bet vai tad tikai tai pamuļķītī ir tā problēma? Ko dara Vaidere ES? Vai nebūtu laiks pieprasīt visu EP deputātu 100% rotāciju ? Vaideri vajag patriekt no valdības siles.Pietiek tos lopus barot !
Un vai kāds var man paskaidrot,priekš kam ir vajadzīgi tie konsuli ārzemēs? Kaut vai Avotiņas amats Itālijā! Ko dod viņas amats Latvijas valstij? Ko?Konkrēti?
Un vēl viens svarīgs faktors- fiziskā darba veicēju diskriminācija. Nedrīkst pielīdzināt fiziskā darba veicēju un intelektuāla darba veicēju pensionēšanās vecumu. Kā tas var tā būt,ka kaut kāda sekretāre un laukstrādnieks vienlaicīgi pensionēsies,pie kam sekretāres pensijas apmērs ,noteikti būs lielāks nekā laukstrādniekam vai celtniecībā nodarbinātajiem.

Nate  3 16 Par varētu būt tikai galīgais idiots, jeb tas, kuram pensija nepienākas nemaz.
Ja samazinātu par % 30-40 visādas padomes un valsts iestāžu ierēdņu skaitu, nauda pietiktu pensijām, bet kur nu, mums vajag Kariņu un Levitu, kuri neprot saimniekot bet prot izsaimniekot.Kaut vai saeimā, cik visādu padomnieku un padomnieku padomnieku, palīgu palīgu nav. Cik tur naudas izniekots?

Skarlete    4 Incanti ka LV vīriešu vid. vecums ir 68 gadi, bet siev. - 77 gadi...vrb nevajag vīr. sevi tik ļoti "nodzīt"?!:))

JOHAIDI21  3 10 Palielinot pensionēšanās vecumu,tīri loģiski,ka pieaugs ģimenes ārstu darba slodze,jo lai cilvēks,pēc 55+ varētu noturēies darba tirgū ,viņam būs daudz vairāk jārūpējas par savu veselību.
Jeb vispārināti izsakoties- Kariņš vēl neapzinās visus valsts politikas lavīnas režīmu,kad viss sāks brukt un jukt.Lai izmuktu no topošās katastrofas ,Kariņam ir jāizmaina nodokļu politika valstī. Personām ar lieliem ienākumiem,ir jāmaksā lielāki nodokļi. Banku sektoram ir jāpalielina nodokļi vismaz divas reizes.Jāsamazina deputātu skaits saemā un viņu algu apmērs.Vismaz par 50% ir jāsamazina valsts aparāta darbinieku skaits. Ir jāizveido jauna valsts pārvaldes sistēma. Ir jāizmaina likumdošana,kas piemēros adekvātus soda veidus tiem korumpētajiem valsts darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem.
Par lielisku piemēru kalpo ,uz doto brīdi,sankciju sistēma pret krieviju.
Vai kāds var nosaukt kaut vienu korupcijā pieķerto personu,kuram būtu tikusi mantas konfiskācija? Korumpantam un viņa ģimenes locekļiem? Nez kamdēļ visiem korumpētajiem noziedzniekiem ir super bagātas sievasmātes un bērni,kuri nekad nav strādājuši un nav nesuši pienesumu valsts budžetam.
Un te nu ir jāapstājas pie tā jautājuma par Lembergu. Pajautājiet paši sev,vai jūs nebijāt to skaitā,kuri bļāva par Lemberga apcietināšanu ??? Kāpēc Lembergs ,līdz šim brīdim nav valdībā ,nav ne premjers ,ne prezidents.? Bet tieši viņš bija tas cilvēks ,kurš atklāti uzstājās pret visām šīs,uz doto brīdi esošās valdības,nelietībā. Viņš bija tas kurš piedāvāja iztīrīt valdību no korumpantiem.
p.s. es nekad neesmu ticies ar Lembergu un nekad neesmu bijis viņa fans,bet pilnībā piekrītu viņa politiskajai koncepcijai.

Eneile    9 Manuprāt, tas viss ir diezgan komplicēti. Palielināt pensionēšanās vecumu cilvēkiem, kuri strādā smagu fizisku darbu man šķiet necilvēcīgi.
No otras puses, ļoti daudzi tik un tā strādā līdz 70+, bet ir jārēķinās, ka ar laiku samazinās slodzes panesamība un cilvēki pāriet mazāk atalgotā darbā ar zemāku noslodzi. Ja šiem cilvēkiem nebūs pensijas,viņu dzīves līmenis strauji samazināsies. Un tad sanāk, ka spēks vēl puslīdz ir, bet finansiālie apstākļi nodrošina tikai eksistenci.

JOHAIDI21  1 5 Eneile,es Jums pilnībā piekrītu. Jāņem vērā,ka ,uz doto brīdi,sāk pensionēties tie pilsoņi,kuri cieta no 90gadu bandītiskās Godmaņa politikas. Toreiz nebija darba,līdz ar to nevarēja tikt ieskaitīta nauda valsts budžetā. Visa ekonomika balstījās uz valsts izlaupīšanu.Un kā tiem pilsoņiem,toreizējiem bezdarbniekiem ,tagad saņemt normālu vecuma pensiju? Tā ir noziedzīgās valsts politikas rezultāts. Vai kāds zin kāda ir Godmaņa pensijas apmērs? Deputātu pensiju apmērs ir tāds,ka rodas sajūta,ka viņi visu mūžu būtu strādājuši akmeņlauztuvēs,vai kūdras purvos.
Nedrīkst pieļaut,ka nodokļu nomaksa ir piemērota valsts budžeta palielināšanai. Jebkurš zaglis valdībā,tautas nodokļu summu aplaupa gūstot sev peļņu un no šīs pašas tautai nozagtās naudiņas maksā nodokļus ,tadejādi veidojot savu fantastiski augsto pensijas apmēru.
p.s. un kur tad ir tie elektronisko saziņas līdzekļu ministru darba rezultāti,ja pat latvijā nav izveidota sava elektroniskā servisa programmatūra,kaut vai lai jūs pārveidotu no doc uz pdf,jums atkal ir jāmaksā naudiņa ,bet šoreiz jau ārvalstu firmām. Par ko gan šie el.saziņas ministri saņem algas?????
Kur ir kaut viena mājaslapa,kur būtu izglītojošās sistēmas informācija un pie tam par brīvu,kaut arī nodokļu maksātāji par to jau ir samaksājuši!!!!

vvr  5 4 Gribēt var daudz ko. Bet jādzīvo pēc reālām iespējām. Veidojat uzkrājumu un ejat "pensijā" kad gribat.

av2  1 4 Atkariigs, ko cilveeks straadaa. Ja tas ir fizisks darbs, noteikti nee. Lloti smagos darbos straadaajossos, kaitiigos darbos straadaajossiem ... vispaar vajag samazinaat to pensijas vecumu. Un ja...offisaa straadaa, taapat lapraatiigi neies pensijaa. Lai tik ssancee liidz 70+ gadiem.

DanaL    13 Izdienas vecumu gan vajadzētu palielināt. IeM darbinieks ar 20 gadu stāžu kļūst pensionārs, strāda vismaz 1 vietā, bet nodokļu maksātājs vēl gadus 40 maksā viņam pensiju. Nu kura brīnumvalsts vēl ko tādu var atļauties.

Gabrieela    2 Protams pret.

Freddy Krueger    3 Pirms sākās runās par iepriekšējo pensijas vecuma palielināšanu (tās, kura vēl joprojām nebeigsies pāris gadus), vīriešu vidējais vecums bija 62 gadi. Tad statcom gadu - pusotru klusēja, un pirms lēmuma par pensionēšanās vecuma palielināšanu par veseliem 5 (!!!) gadiem cēli paziņoja, ka vīriešu vidējais vecums tagad esot 67...
Kā zina teikt daži apdrošināšanas kompāniju pārstāvji - de facto vidējais mūža ilgums pie mums samazinās, un samazinās tieši valdības neizdarības dēļ (Vienotība un NA pie "siles" ir gana sen), neizdarības dēļ tāpēc, ka netiek nodrošināta veselības aprūpes savlaicīga pieejamība, kas tieši atsaucas uz vidējo mūža ilgumu.
Vēl iau droši vien būtu jāmin mūsu darba devēju "jaunības sindroms", darbinieki pēc 50 nav dikti vēlami da jebkurā darba vietā. Tos, kuri strādā, protams, prom nedzen, bet ņemot jaunus - stop, šitais ir par vecu...
Apkopojot iepriekšminēto sanāk, ka kariņu mērķis ir no darba vietas izvadīt baltās čībiņās, un nekādas tur nafig pensijas... Cerēsim, ka darba ņēmēji šādu iniciatīvu novērtēs izšķiroties, maksāt, vai tomēr nemaksāt, nodokļus...

JOHAIDI21  2 4 Freddy! Mūža ilgums nav atkarīgs no veselības aprūpes sistēmas! Palieliniet tiem ārstiem algas kaut vai desmit reizes ,tad,tik un tā vidējais cilvēka mūža garums no tā neizmainīsies!!!!
Ļoti svarīga ir sociālā vide,komforta zona,gan darbā,gan mājās,gan uz ielas. Mūžīgais strss,ko ir radījusi Latvijas bandītiskā valdība ,Jūsu mūža garumu tikai samazinās.

p.s. Reālā situācija valstī ir tāda,ka ir izveidojies sociālais grupējums no divām diametrāli pretējām sociālajām grupām. Vieni ir tie kas strādā,pat smagi strādā,bet otrā grupa ir tie kas "likumīgi"piesavinās šo strādājošo darba augļus.
Par piemēru varam ņemt Ždanokas vadīto bandītisko "Krievu pasaules "un "Saskaņas" grupējumus,kuri tika atbalstīti no krievijas. Jautājums- kādu labumu Ždanoka un viņas banda ir devusi Latvijas iedzīvotājiem,izņemot to,ka Ždanoka palīdzēja apzagt Latvijas iedzīvotājus un tagad vēl pieprasīs vecuma un izdienas pensiju!!!!!
Vai esiet padomājuši par tās "Krievu pasaules" latvijas nepilsoņiem,kuri ,faktiski,nekad nav strādājuši! Ko Jūs čīkstat par savām pensijām un sociālajiem pabalstiem,jo Jums ir jāstrādā divas reizes vairāk un vismaz līdz 80 gadu vecumam,lai Jūs varētu uzturēt šo "Krievu pasaules " sociālo slāni. UN kāpēc,Jūs diskriminējiet krievvalodīgo sabiedrības slāni,kas atrodas ilgstošā atpūtā Latvijas ieslodzījuma vietās????
Un tagad ,sasummējiet visus šos sociālos,dīkdieņus,parazītus,ieskaitot valdību,un tad parēķiniet vai Jūs drīkstēsiet pensionēties nesasniedzot 70 gadu slieksni,ar noteikumu,ka Jums būs jāstrādā 12 stundas dienā un sešas dienas nedēļā!!!!!
Es tikai nedaudz pavēru priekškaru ,lai parādītu reālās aizkulises visam šim valdības radītajam haosam. Jūs spēlējat loteriju,kur vienam no 50 izdosies "pacelties" apkrāpjot pārējos ,pārējie būs vienīgi bioloģiskie atkritumi!

TikaiTu  2 3 Vēl nekas nav nolemts. Tā bija Kariņa ideja,bet, ņemot vērā,ka viņš ilgi vairs neturpinās savu darbu kā premjers,tad uztraukumam liela pamata nav. Kā jums šķiet- deputātiem pašiem negribās ātrāk tikt pensijā?

Freddy Krueger  3 1 Mūža ilgums IR TIEŠI atkarīgs no veselības aprūpes sistēmas, Johaidi, tas nu reiz ir pierādīts fakts, par kuru pad diskutēt nav vērts. Bet šī valstele ir pakaļā, lielā mērā pateicoties Vienotībai, NA, ZZS un vēl dažiem "mūžīgajiem" siles brāļiem, un, protams, pateicoties acīmredzami gana labi apmaksātajai saskaņas bezdarbībai.

Ljekainiitis    6 Vispār jau Kariņš ieminējās par izdienas pensijām un to vecuma palielināšanu.

Bet kuru gan tas interesē ... :)

JOHAIDI21  4 4 Freddy,Tu atkal putrojies!!!! Kā Tev šķiet ,kas radīja 90gadu bandītisko sistēmu,kur ,uz katra stūra stāvēja pa reālam reketierim,un tad vēl Kariņš sēdēja uz podiņa un varēja vēl pilnā ātrumā paskriet zem galda. Valstī tika veikts totāls terors pret etniskajiem latviešiem,tika mākslīgi radīts bezdarbs,nabadzība,lai etniskie latvieši būtu spiesti izpārdot savus zemes īpašumus,mežus ,mājas. Tika radīta bandītiskā banku sistēma ,kura iegrūda desmitiem tūkstošus latviešus postā un nabadzībā. Un tas viss tika veikts apzināti,ar Krievijas specdienestu un Latvijas nodevēju palīdzību. Ne jau par velti,rekets,tika saukts par organizēto noziedzību.
Vai Tu zini kur palika kompartijas nauda,kā rokās tā tika nodota un kādiem mērķiem?
Pie kam ,Latvijas valdībā tika iefiltrēti tautas nodevēji un tika organizēta "politiskā opozīcija"kuras mērķis bija demoralizēt ,apspiest jebkuru nacionālo aktivitāti.Tika radīts jauns bioloģiskais atktritums-krievvalodīgie. Kas viņi tādi bija? Nācija,nacionalitāte jeb jauns nosaukums organizētās noziedzības slēpšanai
Lai nebūtu tukši jātērē laiks ,papētiet notikumus Ukrainā un tur skaidri redzēsiet Krevijas specdienestu darbības analoģiju ar notikumiem Latvijā. Tikai Ukraiņi bija nesalaužami un ātri sāka rīkoties ,izolējot jebkuru kolobracionistu aktivitātes.
Drīz ,arī Latvijā sākaies pārmaiņu laiks un daudziem "krievu pasaules "atraugām nāksies
doties uz savu etnisko dzimteni. Bet Latvijai lojālie krievi un citu tautību pārstāvjiem nebūs itin nekādu problēmu dzīvot eiropas tautu vidē,Latvijā.
Neaizmirstiet,ka Ukraiņi rok augšā desmitiem gadus vecus krievijas specdienestu noziegumus. Un Izraēlas valdība arī sāk rosīties uzzinot par savu tautiešu pastrādātajiem noziegumiem.

TikaiTu  2 6 Johaidi,kur tik Tu neesi ar sveci blakus stāvējis!

donKihots    4 Ja aplielinās pensijas vecumu, tad ko tie darba nespējīgie darīs? Ņems slimības lapas vienu pēc otras vai formēs invaliditātes grupu? Ne visi pēc 65 gadu vecuma ir spējīgi normāli strādāt (daži pat jau ir beigti), un veselība ir tāda kāda ir, spēka tik cik ir. Tāpat viņi no sociālā budžeta būs jāuztur - cik garš, tik plats.

JOHAIDI21  3 1 donKihot...jā Anglijā darbojas tāda sistēma ar tām slimības lapām.Bet ....ir viens knifiņš,neliela valdības blēdībiņa- priekšlaicīgā pensionēšanās! Tas nozīmē,ka jūs variet pensionēties sasniedzot 60 gadu vecumu,bet ar noteikumu,ka jums tiks izmaksāta minimālā pensija. Man ir aizdomas,ka Kariņa banda var izspēlēt arī šo triku.
Tas jau ir tikai sākums,tas katls sāks vārīties nedaudz vēlāk,jo viss notiekošais norāda uz kariņa bēgšanu un tad pārējie deputāti cenšas grābt ko var,jo pie atbildības tiks piesaukts tikai Kariņš,bet šis jau būs paspējis aizbraukt uz Kanāriju salām.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu