Nabadzība - sods par slinkumu?

??????

av2      Man ir aizdomas, ka liidz iistei nabadziibai daudziem ssodien ir pataalu Vienkaarssi, ir cciiksteetaaji, kam visu laiku esot tuudiigi, un...bums, nopeerk daargu. Kur tad...nabadziiba?
Peec manaam domaa, nabadziiba ir tad, kad tiessaam vairs nekaa nav. Tas ir, ieskaitot banku, zekki, un arii veseliibu. Tad ir slikti.
Vai , ja cilveeks nedziivo tik labi, kaa vinnupraat buutu pelniijis, vai tas ir sods par slinkumu? Dalleeji. Ssodien lloti lielu lomu speelee tas, ja esi iistajaa vietaa, iistajaa laikaa.

Vinnija      av2, ar biznesu ir tāpat, kā ar attiecībām. Mazāka nozīme būt īstajā vietā īstajā laikā, lielāka tevis paša kvalitātēm. Tad tu dabūsi līdzvērtīgu darbu/partneri no alternatīviem avotiem.
Kaut gan... redzot, kādos toņos te viss šodien pilnīgi veltīgi iet, vēlos, kaut pati pirms 15 gadiem būtu bijusi to jauno dāmu armijas pulkā, kas iziet medībās uz vip.
Par tēmu? A pajāt. Cilvēkam īstenībā vajag maz bet nesakiet to mākleru un veikalu klientiem

Felde  1 1 Nabadzība ir slinkums!!!!! 100% !!!

Kaskaade    1 Izlasīju topiku un iegrimu domās, vai pazīstu kādu nabadzīgu cilvēku. Zin, un dabūju šoku, jo izrādās nevienu nabago nezinu. Pensionāriem ar mazajām pensijām visiem pa vairākiem īpašumiem, vai papildus sociālie pabalsti un labumi. Tie kuri līdzpensijas vecumā un šķietami dzīvo nabadzīgi, nabagi nemaz nav: mājās ir lieli plakanie tv, mūzikas centri, veļasmašīnas, krč visa normālā sadzīves tehnika, normāli velosipēdi, motorolleri vai pavecas, bet tomēr automašīnas. Kur nabadzība? Pilnas humpalas un lielveikali smukiem un diezgan lētiem apģērbiem. Pārtikas lielveikalos liels segments ar lētu pārtiku. Tā ka no bada un aukstuma nomirt nevar.
Un tātad, nācu pie secinājuma- Latvijā nabadzības nav. Bet tiem, kuriem naudas nekad nepietiek un vnm pietrūkst, piekrītu autoram, nabadzība ir sods par slinkumu vai elementārs prasmju un zināšanu trūkums apieties un rīkoties ar naudu. Nu piem, cilvēks dzīvo sociālajā mājā kopmītnes tipa dzīvoklī, bet toties viņam ir 11iphone. Vai. Cilvēks konkrēti pārvērtē sevi, savas iespējas un vieglprātīgi vērtē nākotnes prognozes: tādēļ viņš vienmēr ir parādos, ta bankai, ta sīkajiem aizdevējiem, ta radiem, draugiem un kaimiņiem, ta valstij par visādiem sodiem un uzrēķiniem.
Wo rakstīju rakstīju un nācu pie secinājuma, ka mūsu platuma grādos nabadzība ir sods par savu vēlmju, iegribu un kaprīžu nesaturēšanu >>>> "Tu esi savu vēlmju vergs, tādēļ arī nabadzīgs".

LaskovijMerzavec  1   Nabadziba, ir skopums un sevis apdalishana.

Kad noperc leetā gala telefonu un neviss domaa, ka nopelnit tam ko gribi, bet stasti citiem cik slikti ir iphoni :)

virietis1973      Simtprocentigi slinkums tas gan nav.Vari citigi rakt gravi cauru dienu un biezaks tapat nepaliksi,tapat var but kadas veselibas problemas.Bet tā,musdienas visbiezakie ir tie,kuri strada ar muti,lai gan stradajot fizisku darbu tīri nabags ar nebūsi.Tas šitajām princesēm,ja esi melnstradnieks,tātad bomārs.Zinu daudz pensionarus,kuri dzivo tikai ar pensiju,dazam knapi pari simts eiro,un vispar,lauku ciematos daudzi dzivo uz tada nabadzibas sliekša.Tas,ka tur kadam muzikas centrs,tas neko nenozime,tadu nojatu ateju lombarda var nopirkt pa 10 eiro,plakanais tv letakais nedaudz virs simts eiro.Nu labi,nenopirks vins to tv,cik tad ilgam laikam vinam to simts eiro makaroniem un putraimiem pietiks:)Logiski,ka labak but ubagam ar tv,nekā ubagam bez televizora:)

donKihots    1 Nabadzībai ar slinkumu tieša sakara nav. Nabadzība ir domāšanas veids.
Ja cilvēks zina, ko grib un kā grib dzīvot, tad slinkums pazūd pats no sevis. Diemžēl ļoti daudzi paši nezina, ko tieši grib, klausās citos, iegādājas sev nevajadzīgas lietas un laimīgi nekļūst.

Dzeguzessbalss      Kopš biju aizbraukusi uz Gruziju, kur ciematos redzēju, kādā nabadzībā dzīvo cilvēki ( pussabrukušās mājās), tad uzskatu, ka Latvijā sūdzēties nav ētiski. Pat iegājās teiciens- līdz gruzijas līmenim vēk tālu.

Tas neizslēdz, ka Latvijā ir nabadzība. Bet labi strādā siciālais dienests un nedzīvo bez elektrības...

Chris1986      Slinkums ir mentāla slimība un kā slimības slimības simptoms arī uztverams, nevis nosodams. Visbiežāk tur apakšā ir motivācijas trūkums dēļ kādas depresijas.
Slinkums un nabadzība var būt arī apzināta izvēle, kā kādam mūkam-vientuļniekam Tibetas kalnos. Tas vēl ir jautājums, kā ir pareizāk dzīvot - aizpildot savu laiku ar garīgām lietām, vai cenšoties nomierināt savu nervu sistēmu, gaidot neizbēgamo, dzenoties pēc materiālām vērtībām. Un izzniekot tam sava vienīgā mūža nedaudzos labākos gadiņus, jo, teiksim, vecumā kad nu kuram tas iestājas, teiksim vidēji kādos 70, jau tāpatās būsu pusdārzeņa stāvoklī un vnk veģetēsi

VendijaS      Šo var pajautāt tikai eiropietis, tikai 21.gadsimtā, tikai demokrātijā dzīvojošs, un tikai cilvēks, kas neredz tālāk par savu viesistabu, neko īpaši nelasa, nezin un nesaprot elementāras lietas.

Kaskaade      Jajaaa, mentala slimiba, kuru galvenokart arste ar alkoholu. Nejauksim labpratigo pieticību ar mūžīgajām gaudām, ka valsts slikta, jo nedod naudu, mitekli un darbu.
Visiem ir iespeja dzīvot labi, tik smadzenes un pakaļu kustinat vajag.
Nu kas ir tā sociālā riska grupa? Vientuļās mātes?-viņām ir iespēja nopelnīt pašām. Pensionari?- saņem pensiju+sociālais atbalsts+ halčas, ja grib. Invalīdi?- gulošo un tiešām nespējīgo ir ļoti maz, pārējie tāpat var piepelnīties. Nav tā, ka mūsu valstī vispar nav izredžu izkārpīties no bada un drūmākās nabadzības.

neratni_stasti      Jā, nez kāpēc šī diskusija ļoti vēdī pēc slavenā Marijai Antuanetei piedēvētā teiciena par maizes un kūku ēšanu. Paēdušas lielpilsētas peles gudri spriedelē. Lai izrautos no nabadzības, jābūt ir resursiem, un Mihailo Lomonosovs piedzimst viens uz gadsimtu.
Aizbrauciet tepat uz patālākiem Latvijas laukiem, kur dzīvo cilvēki, pensionāri, kas dzīvo lauku mājās, kas nav piedzīvojušas remontu pēdējo 40 gados. Nekādu alkoholu nelieto. Kāds tur aifons vai škoda? Labi, ja ir podziņu telefons, jo tāda ir dzīves nepieciešamība. Un vellapēds, ar kuru līdz ciema bodei aizbraukt.

Chris1986      virietis2021c, pēc kā visi cilvēki tiecas? Pēc laimes. Cik minūtes tev būs laimes sajūta jaunākā iphone modeļa nopirkšanas, uz cik stundām pēc mājas ar baseinu uzbūvēšanas? Pēc tam izrādīsies, ka rūpes tikai nākušas klāt un varēsi staigāt ar norūpējušos vaigu. Jebkurā brīdi tev var sieva izmanīt vai atklāt kādu neārstējamu slimību. Bet tas mūks tur kalnu alā tā arī sēdēs un smaidīs un būs laimīgs visu laiku. Vai ir vērts plēsties pēc materiālām lietām? Tā jau arī ir sava veida nabadzība - gara nabadzība. Bet tā vieglāk dzīvot - nedomājot, jo visi tā apkārt dzīvo, tātad tā jābūt pareizi .. :D

virietis1973  1   Daudzi jau smadzenes un pakalu kustina,un ir aizkustinajusi prom uz arzemem.

Epifanija      Nabadzība manā uztverē ir garā - lūkoties otra maciņā, gausties par sliktu dzīvi, mācīt citiem dzīvot, jaukties citu dzīvēs, skaust, izplatīt baumas, tagad šo visu attiecīnām uz mūsu valsti un saprotu kāda nabadzībā šeit vairākums dzīvo un pārmet valdībai par nekompetenci, bet paši tikai vairo nabadzību, sapņojot par labklājību un meklējot vainīgos, neizprotot pašas likumsakarības, dots devējam atdodas, ko sēsi, to pļausi, nedari otram to, ko pats nevēlies saņemt, tam kas garā stiprs, tam nav nekāda bēda, vienmēr prieks un optimists

Liesma      Iesākot teikumu jābūt vīzijai, kā to pabeigsi

Liesma      Bet ja par tēmu-jā, ir tāda lieta.Nevis fizisks, bet mentāls slinkums. Vai bailes no intelektuāla darba. So what? ((

Laine      1. Ja sieviete ir čakla, jau garantēts hoteļa darbs istabiņu tīrīšanā. Varēsi pēc tam aiziet priekšā konkurentēm ar elegantāko gludināšanas/locīšanas sniegumu 2. Ja slinkums uz garīgiem darbiem, bet uz fiziskiem ne, ejiet ar Aivaru stādīt Latvijai kokus. 3. Kaskaadei labs koments!

Aina_Ko      Pat,lai saslimis cilvēks izveseļotos, jābūt noteikti bagātam, jo ar tukšu maku ... Un ja nav vairs veselības un visi uzkrājumi atdoti atveseļošanās procesā, tad tur slinkumu vairs nebūtu pareizi piedēvēt

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu