Kāpēc darbinieki to nesaprot?

Ka darba spēks ir ražošanas faktors. Un tas ir tikai normāli, ka jebkurš uzņēmums to vēlās iegādāties tik lēti, cik iespējams. Pie tam, ja pircēji pērk importa pienu, mēbeles, visu citu, kāpēc uzņēmējiem liegt importēt darbu?

Tessa  3 4 kada jega jautajumam? tu esi uznjemejs ar ekonomēšanas tieksmi attieciiba uz saviem padotajiem? tad sagaidi darba rezultatu attieciigi tam, cik tu maksa par ieguldiito.
visupirms darba devejam ir jaapzinas vienkaršas lietas-bez motivacijas, lai kada ta butu, uznjemums nevirziisies uz prieksu. darba deveja galvena motivacija ir merkjis. darba njemeja-laba attieksme, izaugsme, alga.
darba njemejam ir jasaprot, ka, lai sanjemtu 1k, uznjemumam vinjam janopelna vismaz 4-5k. vares? ja ne, tad jasamierinas, ka maksa attieciigi padariitajam.
ja nopelni un tev samaksa mazak, tad var kipišot.
2020-01-12 15:55

Forsaakais    14 Jebkurai tautai un nācijai ir savas intereses. Ir tādas lietas kā īstermiņš un ilgtermiņš. Ilgtermiņā nācijai svešs, lēts darbaspēks, kurš ar savu demogrāfiju pamazām pārņem visu teritoriju ir nāvējošs. Zviedri ir spilgts piemērs. Viņiem ir rajoni, kurus valsts ne spēj, ne grib kontrolēt. Un tur cilvēku skaits aug. Tu vari ievest analfabētus no Āfrikas, kuriem vienīgā izglītība būs Islāma radikālā interpretācija un nodarbināt, bet viņi nekļūs par latviešiem. Tu kā uzņēmējs viņus neizglītosi, neintegrēsi un nepārlatviskosi, jo tev tas vienkārši neinteresē. Bet, kopumā, tas ietekmētu gan tevi, gan tavus bērnus. Ja mēs sākam šodien, tad pēc gadiem 50-100 viņi kļūs par vairākumu Latvijā attiecīgi pārņemot varu. Tajā neviens no mums nav ieinteresēts. Respektīvi, ilgtermiņa intereses ir svarīgākas par atsevišķu uzņēmēju īstermiņa peļņu, 2020-01-12 16:01

janisb  1 2 Uzņēmējiem nav liegs impordtēt ne darbu ne arī darba darītājus, tik vien kā "muitas nodeva" uzlikta. 2020-01-12 16:05

Tessa  3 3 kas par muljkjiibam. ja necieni sevi un strada niistamu darbu par kapeikam, ta ir tava problema. iemaciities kaut ko citu pie mums var un vajag, ja neslinkosi, gan bezdarbniekos ir kursi, gan var aiznjemties un izmaciities par naudu.
bet vieglak jau ir njaudet par viesstradniekiem.
2020-01-12 16:09

Felde    6 kur_tu_esi,kas tu esi,un cik klases beidzi,ja tik primitiivi jautajumi un komenti?! Kaa tur ir ar taam 9klaseem?-tie mazak eed,vai slimo? Ja nevelies maksat-nodarbini ggimenes loceklus un radus....tiem nu tocc neko nevajadzees! 2020-01-12 16:14

janisb    7 =>kur_tu_esi varbūt neesi pamanījis, bet vergturība un cilvēku tirdzniecība jau kādu laiku atcelta, vai nu maksā kā pienākas vai dari pats... 2020-01-12 16:16

derevnja10  2 9 Teikšu vienu. Kāpēc strādājot vācijā es saņemu vairāk nekā LV? Plus ir nomaksāti visi nodokļi no pilnas algas, nevis minimālās? Darbs ir viens pret vienu. 2020-01-12 16:19

riebekle    7 Neviens jau nevēlas sevi pārdot pa lēto. :) Tas jāsaprot arī darba devējam. 2020-01-12 16:21

derevnja10  1 2 Kamēr darba devējus apmierinās nodokļu sistēma, nekas LV nevar mainīties. 2020-01-12 16:25

Napoleone  1 9 Tas ir normāli tikai no kapitāla aspekta, nevis no normālas sabiedrības.
Sabiedrība, sociums ir vienota sistēma, kur katram ir sava loma un vieta - atkarībā no viņa vajadzībām un spējām. Esam apmierināti, ja esam savā vieta un lomā, kas ir apmierināts hierarhijas instinkts. Tas ir dabiski, jo mēs pamatā esam dzīvnieki, kas dzīvo barā un mūsu vajadzības vispirms saistītas ar instinktu apmierināšanu - izdzīvošanu, vairošanos, drošību, atzinību.
Kapitālisms ekspluatē instinktus - pakļauj stresam caur orientāciju uz nepareizām vajadzībām - peļņu un naudu. Tas ir apmāns.
Uzņēmēji pēc savas būtības ir līderi, kuri ir spējīgi organizēt veselīgu hierarhiju, t.i. uzņemties atbildību par tiem, kas ir zemāki hierarhijā, bet, ja līderis ir ne tikai dzīvnieks, bet arī cilvēks - pēc sava apziņas līmeņa - tad viņš rūpējas par pārējiem sabiedrības locekļiem, nevis izmanto to vājumu savā labā - peļņas gūšanā un savas varas nostiprināšanā.
2020-01-12 16:28

neko    12 "mēs varam konkurēt tikai uz cenām."
Paskaties ar ko konkurē Latvijas pelnošākie ražotāji un padomā vēlreiz.
2020-01-12 16:29

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu