Uzņemējdarbības formas izvēle

Kādu uzņemējdarbības formu labāk izvēlēties, ja pats strādāju algotu darbu un vēlos nodibināt firmu un nodarbināt tur 5 cilvēkus? Kas būtu ar nodokļiem?

savejais15    9 Ja ir radies šāds jautājums, silti ieteiktu nedibināt nekādu firmu!
Vienmēr sākumā ir pieredze nozarē un ļoti skaidra vīzija + paša iekrāts atbilstošs finansējums un tikai pašās beigās juridiskie aspekti.

dzelzitis1      kādus gadus atpakaļ MU bija pieņemams variants,vismaz ar grāmatvedību bez speciālās izglītības var tikt skaidrībā,bet tagad,nodoklis pieaudzis no 9-15%,gandrīz jāpiekrīt savejais15,un jebkurā gadījumā jāsāk ar strādnieku izvēli.

Lewis      Vēlamā uzņēmējdarbības forma ir atkarīga no tā vai sniegsi pakalpojumus vai ražosi preces; kādi būs izdevumi; kāds būs apgrozījums un vēl dažiem faktoriem. Aizej pakonsultējies ar profesionāļiem šajā jomā - kādu juristu, kas uz šo fokusējas. Tas būs to izmaksu vērts.

rokons      Lielā mērā visu nosaka apgrozījums un ienākumu regularitāte. Nākošajā gadā laikam mazbudžeta SIA būs vislabākais, ja ir regulārs ienākums.

belcanto    1  foto Tavā gadījumā labāk turpināt strādāt algotu darbu

vecvecis      Ja gribat tikt pie nodarbes sev un kādam, tad- Jā! Ja pie rezultāta sev, bet ne kādam, tad- Nē! Dariet sev apdomātu izvēli! Lai izdodas!

Tugenots      19:58 runā kā delfu orākuls, ar to nedomāju, ka gudri, bet mīklās. Ko iesaki?

regina_dei_diamanti      Visērtākā uzņēmējdarbības forma ir SIA, bet par nodokļiem runājot, jāsaprot, kādā nozarē plāno darboties un tad jāizlemj, kas ir izdevīgāk - iet klasisko ceļu (ja strādā tirdzniecībā, ražošanā) vai arī izvēlēties mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu (ja sniedz pakalpojumus jeb ja lielākā izmaksu pozīcija ir algas).
SIA var būt arī mazkapitāla, pamatkapitālā jāiemaksā 1 eiro.

Augshtaitis      Jebkurā gadījumā jāņem vērā, ka uzņēmumu nodibināt ir ļoti viegli, bet likvidēt nav tik vienkārši

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu