Darbs ar normālu samaksu?

Jau kādu mēnesi skatos darba sludinājumus un vispār runāju ar cilvēkiem par darbu.
Algas ir vienkārši traģiskas. Reti kurā vietā ir vairāk par 500 bruto, uz rokas tas sanāk, ja nav apgādājamo ap 350.Kā lai ar tādu algu iztiek, ja dzīvokļa īre vien man sastāv ziema ap 400.
Šobrīd strādāju neoficiali, saņemu ap 800 un tad varu daudz maz izdzīvot. Labprāt gribu oficiāli, bet no kā tad dzīvot.
Esmu vienkāršs darbinieks, neesmu nekāds IT speciālists utt, kas protams var pelnīt tūkstošus.
man tieši interesē kā var izdzīvot cilvēks parastais.
Ar šausmām domāju, kas būs nākotnē.vienīgo variantu redzu, ka tad, kad būs pensijas vecums jāiet kāda lauku mājā dziļā latgale, jastāda kāds kartupelis, burkāns, kāds trusis jātur un tad varbūt vismaz būs ko ēst.

lauris09  10   hm!njus vai nu slikti meklē vai neesmi darba tirgum piemērojies.
nevajg skatīties vajag iet un darīt.
nezinu par vecumu nav norādīts,jaunāki par 25 šobrīd darbu neuztver nopietni pēc pieredzes vairums tadi bijuši.kas normāli strādā un savas nozares ne tikai speciālisti nopelna un nesūdzās!!!!

Emma45  7 13 Nav jāīrē dārgu dzīvokli. Var braukt uz ārzemēm strādāt, tur par to pašu darbu maksā reizes 5 vairāk. Tikai neuzraujies uz starpniekiem, kuri arī ārzemēs iekārto nelegāli, it kā ar LV pašnodarbinātā statusu. Tad pensijai pienākot lauku māju Latgalē nenopirksi.
Tā ir traģēdija, ka Latvijas darba devēji viesstrādniekiem gatavi maksāt valsts vidējo algu ( ta nosaka likums, mazāk nedrīkst), bet savējiem nē. Tikai nestāstiet, ka te sabrauks tie paši čaklākie. Bet lai pamēģina tikt galā, gan jau nevienu vien d/d pārmācīs. Tie nebūs mierīgie letiņi.

Lele  1 4 Par parastu darbu nekad nemaksaas daudz, jo Tevi var vienkaarshi aizvietot ar n- tiem citiem vienkaarshiem darbiniekiem.

Jaabuut kvalifiiceetam, specializeetam, profesionaam savaa jomaa, tad var cereet, ko vairaak.

tranex83  2 12 Vajag un meklet!!!Smiekligi.Es pats esmu bijis uz bezdarbniekiem lielu laiku atpakal un sie man prasa vai mekleju darbu?Siem saku a ko es pie jums daru😆?Piedava man kursus.Es siem prasu,vai man pec kursiem varat darbu piedavat attiecigaja joma?Sie saka ne.Tad nafig tu man to piedava ja darba tirgus to nepieprasa?!Sie saka vai negrib aiziet uz kautkadiem seminariem?Es siem saku,tos savus spredikus un psihologiju paturiet sev.Tos vienreiz noklausijos un parsmejos.Nu C vitaminu uznemt tocna tur var.Bet tagad jau Latvija visi pakski aizsisti kur daudzmaz nopelnit var.Ja grib vairak tad jau jasak zagt vai apcakaret kadu.Ta dzivo vidusslanis😆Nu un tad ir otrais variants,jastrada arpus Latvijas lai varetu dzivot Latvija.Ir jau tie darbi kur kadas tris nedelas paruka un viena majas.Piemeram uz smagajiem auto.Nu es vismaz te velku dzivibu braukajot uz furi.Darbu izdaru un nauda kabata.Un vel pa majam pietiek samera daudz laika.

slieksnis  1 14 redz es tavu vecumdienas plānu jau tagad izmantoju, un kas feinākais, naudu pa lielam arī nevajag, ja tev dzīvokļa ´ire mēnesī ir 400 eriki, tak man ar to summu pietiek 2gadi māju apkurināt un zemes nodokli samaksāt :D man šķeit vel pāri paliek :D

Egers  1 23 Pamatojoties uz lielo darba meklētāju daudzumu, piedāvāti tiek darbi, kuros ir apvienoti atšķirīgi darba pienākumi par viena darba apmaksu. Arī prasības kļūst arvien lielākas.
Darba devēja moto: vidusmēra iedzīvotāji kļūst arvien mazturīgāki un daudzi piekritīs jebkam, lai dabūtu vismaz kautko.
Secinājums: šī nav tā valsts, kur ar godīgu darbu var izdzīvot.

adamsone  2 20 Diez´, kādā suņabūdā viens otrs te dzīvo.../prāto pie sevis/
Arī ar normālu kvalifikāciju un profesijā, kurai vajadzētu būt gana labi pieprasītai, brīžiem diezkas nav. Arī ar dižiem diplomiem un grādiem viens otrs strādā par 600 bruto. Tiesa, parasti ir iespējas ko piepelnīt. Vienīgā reālā izeja - dzīvot ar kādu kopā. Un skatīties, kur lētāks elpojamais gaiss.:)
Protams, prast dzīvot taupīgi. Princešu meklētājiem var būt grūti, dēļ ambīciju un amunīcijas neatbilstības, bet tā jums arī vajag. Par pensiju nav jēgas domāt, ja arī nodzīvosi tik ilgi, tad nomirsi drīz pēc tam. Tā ka nesatraucies par to. ;)

never_pa    4 piekrītu adamsonei!

miglainaa_plava    12 Es arī piekrītu Adamsonei. Esmu labi kvalificēts darbinieks un strādāju par minimālo, jāpriecājas, ka maksā vēl to, jo citi ir tikai pašnodarbinātie un paši nodokļus vēl nomaksā. Pārējais jāpiepelna "konvertā" kas oficiāli skaitās honorārs. Ja agrāk vēl varēja kaut ko piepelnīt, tad tagad visu laiku cenu spiež uz leju, bet veikalos cenas tik kāpj! Man nesanāk pat vidējā, vienīgi, ja daudz haltūru, tad sanāk ap 1000. Bet tad arī esmu pāstrādājusies. Arī sāku domāt par braukšanu prom, jo šeit vienkārši neredzu iespējas.

miglainaa_plava  3 8 Vienīgi - par pensiju tomēr vajadzētu domāt! Nedzīvojiet vienai dienai, kā mums te māca. Vispirms pasēdiet uz pensionāra bada maizes, padzīvojiet ar gūžu sāpēm vai kas nu tur, un tad zināsiet kā būs vecumdienās. Labāk tomēr kaut ko iekrāt!

selnija_    5 Būtu jaunāka , nevajadzētu ne par vienu rūpēties, tad droši vien būtu sen jau aizbraukusi. Bet tagad ir kā ir, jāizdzīvo ar to kas nopelnīts. Kā tautā saka: ko sēj, to pļauj.
Cik tad ir normāla darba alga? Cipars? Manuprāt Latvijā vairākums ir cilvēki parastie, kuriem nav augstākā izglītība, bet ir dažādi arodi, ilggadēja pieredze, prasmes vairākos darbos.

Chris1986  7 3 Par kādu vēl pensiju domāt, ka drīz atomkarš??? Jebkurš var rītdienu nemaz nepiedzīvot! Tad kāda jēga plānot kko nākotnē, kuras visticamāk nemaz nebūs?

markess    2 Var neplānot,Chris1986, tikai izvēlies, kas uzturēs, kad pensija pienāks. Vai ar 75 € varēsi samaksāt par malku, elektrību, telefonu.

lauris09  7 7 tad jau labāk atpakal CCCP un viss notiksies;)
žēloties un sudzēties par dzīvi vot tas ir forši!!turpināt tā tālu tiksiet!!!!!

Hiranja  1 8 Esmu pieņēmis, ka pensija man nebūs. Esmu mēģinājis strādāt kā algādzis, bet Latvijā uzņēmējiem liekas, ka 5€ stundā uz rokas skaitās liela alga. Ja to maksā uzņēmējs oficiāli, tad izdevumi kopā ar nodokļiem sanāk ~9€ stundā. Patiesībā arī tādu naudu maksā tikai celtniecībā un uz rokas labam meistaram. Tā kā tas mani ne visai apmierina, tad mēģinu strādāt tikai uz sevi. Tur atduramies uz nākamo problēmu - mums ir krītošs kapeiku pisēju tirgus un dabūt kabatā pat nieka ~1500€ mēnesī ne vienmēr sanāk. Vēl jānorēķina tie, kas krāpjas un negrib maksāt. Man ir skaidrs, ka par Latvijas vidējo algu es netaisos šeit strādāt, ja nevarēšu nopelnīt - braukšu prom, kaut arī citur ir citas problēmas. Tomēr tad vismaz būs attīstība.

Vinnijs666      pie manis straadaajoshie pelna pieklaajiigi,plus procenti,gadaa reizi preemija....

artyberzins    9 Vajag sabalansēt savas iespējas ar savām ērtībām, kā tajā teicienā vaidrīzāk gruzīnu tostā: "Gribu nopirkt volgu, bet nav iespējas, varu nopirkt kazu, bet nav vēlēšanās. Tad lai mūsu vēlēšanās saskan ar mūsu iespējām". Darbu atrast var, un nav ne kādu problēmu. Pats strādāju trijos darbos, un nesūdzos. Viegli nav, bet ja gribi ko sasniegt, tad ir jākapā. Un vēl - nodokļus maksāt vajag, mazākus vai lielākus, bet vajag. Te nav par runa par mērgļiem valdībā, saeimā un ministrijās, kurus mēs uzturam, bet runa ir par skolotājiem, ārstiem un pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem. Un par mūsu un Jūsu pensijām. Parēķiniet kāda būs pensija pašiem, ja nemaksāsiet nodokļus. Kādi 60 eiro uz rokas???

Agatem  3 9 Izskatās, ka oho meitenēm ir labāk apmaksāti darbi un dzīvokļi ne tik dārgi, bet samērīgi, kur komunālie mēnesī tikai 180 un plus elektrība 60.
Tad kāds Tev dzīvoklis, par kuru jāmaksā 400???Ja nevari tādu pavilkt, nu mēģini ko lētāku tad, ne? Redz.....būtu iemīlējis kādu ar bērniem, i Tevi uzaudzinātu vēl kāda, jo oho vīrieši gaušas, ka negrib nevienu, kurai vairāk par vienu bērnu, bet te izrādās, ka vīrietis viens un izrādas sevi nevar uzturēt, kā tad tā? Sievietes var sevi, bērnus, mašīnu, bērnu izklaides, bet Tu te čīksti, nu pamaini profesiju.Sameklē papildus, un strādā brīvdienās vēl. Ko Tev jaunam neprecētam?Strādā, mīļais, strādā.....tā vienā filmā teica.(Streiča).Un nenotriec naudu randiņos, jo ekonomiski izdevīgāk būs viena sieviete....kura Tev zupu uzvārīs, kad Tev nauda pietrūks.Redzi, nevar būt dzīvē visas lietas, brīvība no sievietēm un visa pietiek, kaut kas vienmēr pietrūks....kādam nauda, kādam bauda, citam savus bērnus redzēt, bet Jūs taču to gribējāt, ne?

Arlekins  1 4 wuahaha! no kurienes tādas bērnišķīgas fantāzijas, ka IT nozarē tiek pelnīti tūkstoši?
tūkstoši parasti tiek pelnīti vadošos amatos - jebkurā nozarē. ne jau kāds vienkāršs darbinieks vai speciālists tūkstošus saņems....

Vaukskis    1 Piekriitu diskusijas autoram

Līdzīgi jautājumi
Darba alga un piemaksas (11 atbildes)Vai ta ir pietiekosa alga Anglija (15 atbildes)Ka lugt algas palielinajumu? (10 atbildes)Alga + piemaksa (15 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu