Pensija Vācija

5 gadi Vacija janostrada bez partraukuma vai var but partraukums,? Esmu nostradajusi 4, 5 gadi oficiali un rente, apdroshinashana ir maksats. Dotaja bridi nestradaju. Vai ir verts talak stradat vacija pusgadu, lai kopuma butu 5 gadi?

edding      kā lai tur nebūtu, stipri šaubos ka 59 gados dos penziju.
Vajag jautāt cilvēkiem Vācijā, te takš neviens neko nezina.

edding      Vel var pajautāt mūsu pārstāvjiem Eiropas savienībā.

falko_1967    2 vaacu valodas prateejs,to var noskaidrot vinu dienestu maajas lapaas.

Drole      Kam gan domaats europa.eu ?

http://europa.eu/youreurope/citizens/work/retire-abroad/state-pensions-abroad/index_en.htm

TuTur      Pabalstus kā WBS var dabūt ja oficiāli ar visām apdrošināšanām un reģistrācijas dzīvo vismaz piecus gadus. Pensiju visticamāk maksās tikai no 65 gadiem.
Jo lielāks darbs stāžs, jo lielāka pensija Vācijā.

estrims      Nezinu , kā Vācijā. Īrijā , lai dabūtu pensiju bija vajadzīgi 10 gadi darba stāža. Un protams maksā attiecīgajā vecumā.

superlaacis  4 6 ko Jūs muldat, lai Tev maksātu attiecīgajā valstī noteikto minimālo pensiju, ir jānostrādā tie paši 40- 50 gadi.. kas jūs iedomājaties ka nostrādāsiet 5us gadus un saņemsiet vācieša vai īra cienīgu pensiju? sasapņojušies... :D par visām strādāšanām ārpus LV tās bū tikai piemaksas pie pensijas, un attiecīgi procentuālas darba stāžam un izpeļņai.. jā, es nestrīdos, pensijas piemaksa pēc 5 gadiem Vācijā gan jau ka būs lielāka par LV pensiju, bet tāpat tā būs tikai piemaksa.. nesapņo par 2000 euro pensiju pēc nostrādātiem 5iem gadiem.. :)

superlaacis  2   nebūtu jau slikti, pastrādāji 5 gadi vācijā - 2k pensija, pārcēlies uz itāliju, pastrādāji 5 gadus, + 2k pensija.. :D nesapņojat mīlīši.. nostrādāsi Vācijā 40 gadus, nu tad arī saņemsi cilvēka cienīgu pensiju.. citādi nekā..

ne_meklejumos    1 Cik kurā ES valstī nostrādāsi, tik proporcionāli aprēķinās katra valst savu artavu pensiju. Vienīgi, ja būsi Vācijas patstāvīgais iedzīvotājs, tad saņemot pensiju zemāku par 742 eiro vai tā saukto nabadzības slieksni, varēsi pretendēt uz valsts sociālo palīdzību(Grundsicherung)

^esse^  1 1 Superlaacis, Tev nav vienalga kā sauks to naudu, kura par 5 gadu darbu citā valstī būs reizes 6 lielāka, nekā par 35 gadu darbu Latvijā.
Problēma tikai tā, ka ne katrs viesstrādnieks spēs sakārtot vajadzīgos dokumentus un dabūt maksimumu, kas viņam pienākas.

^esse^      Vai tad nevienu vācieti nepazīsti, kuram varētu palūgt uzzināt niansi par pārtraukumu?

Drole      Kaads gan sakars paartraukumam? Ja pensiju japiesaka Vaacijaa, paareejo vinji pashi nokaartos. Ir telefona numuri.

http://www.deutsche-rentenversicherung.de/Allgemein/de/Inhalt/5_Services/01_kontakt_und_beratung/01_
kontakt/02_anschriften.html

salve    1 īsumā. Pensiju var pieprasīt tajā Eiropas Savienības valstī, kurā pirmajā iestājas pensijas vecums. Ja, piemēram, Latvijā tagad 63, bet Vācijā - 65, tad Latvija sāks pirmā maksāt par to periodu, kurā stāžs un maksājumi Latvijā. Kad iestāsies vecums citā valstī, tā sāks maksāt pēc saviem noteikumiem par savu periodu. Pensija ES tagad jāpieprasa tikai vienu reizi kādā no dalībvalstīm un jānorāda, kurā citā valstī strādāji - tas nepieciešams kopējā stāža (tiesību uz pensiju) noteikšanai, kā arī info nodošanai citai valstij. Skati info arī vsaa.lv.

andzipa    2 Salve pareizi saka. No pieredzes Austrijā papildināšu: ja gribētu palikt uz dzīvi Austrijā, tad pensija jāpieprasa (dokumenti jākārto) tur. Austrija pati pieprasītu ziņas no Latvijas. Ņem vērā- tādā situācija izbraukt no Austrijas var tikai 3 mēnešus gadā.Tā kā man LV darba stāžs liels, Austrijā palikt dzīvot negribu, tad visas lietas kārtoju LV - saņemu LV pensiju un PIEMAKSU no Austrijas par kopēji (tieši strādātajiem mēnešiem, jābūt vismaz 12, piemēram 2 kalendāro gadu laikā ir nostrādāti 12, tad ir ok, rēķinās par 12, lieki teikt, ja maksāti nodokļi) nostrādāto periodu. Dzirdēts, ka līdzīgi ir arī Anglijā. Un - pareizi jau arī ir palasīt europa.eu

teo_dora  2   Kurš jums ir jautājis par Austriju. Vai tad abās valstīs likumi vienādi?
Patiesība ir tāda, ka neviens īsti nezina.Ir dzirdēti dažādi viedokļi. Laikam, kā paveiksies, pie kāda speciālista tiksi, tā arī būs.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu