Kā iegūt PVN reģistrācijas numuru,strādajot Somija?

7 pašnodarbinātie strādā Somijā,veicot lauksaimniecības palīgdarbus.Algas saņemšanai ir nepieciešams PVN re´histrācijas numurs. Pusei toVID ir piešķīris,bet dažas filiāles atsāka. Valstij tak ir viena likumu sistēma. Tad kāpēc vieniem piešķir uzreiz,bet citam atsaka 3 x

no_thing (2016-07-13 20:31)      Kā iegūt - pieteikums un citi dokumenti (par adresi vajadzēja dokumentu) https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=6214&hl=1&mod=33

Atsaka droši vien tāpēc, ka vid domā, ka veiks kaut kādus darījumus, lai izvairītos no pvn maksāšanas. Ja viss ir "tīri", tad parasti labāk visu detalizēti aprakstīt. Ko darīs, kam, kur, ar kādiem līdzekļiem utt.

Lai gan algas saņemšanai un pašnodarbinātie neiet kopā. Vai nu alga vai samaksa pašnodarbinātajam (saimnieciskās darbības veicējam). Droši vien ka vajag līgumu ar izmaksātāju. Parasti, ja atsaka (atliek), tad atsūta vēstuli, kur viss uzrakstīts ko viņiem vajag.

Karmensita (2016-07-13 21:09)    1 Iespējams, ka jauc PVN ar IIeN (pievienotās vērtības nodokli jauc ar iedzīvotāju ienākuma nodokli).
Ja tas tā nav, tad atvaino.

Nate (2016-07-13 21:34)      Droši vien ka jāgriežas Somijas VID. Kāds sakars Latvijas vidam ar cilvēkiem, kuri strādā ārzemes. Tur taču var piereģistrēties kā pašnodarbinātais.
Jeb gribat darīt visu, lai tik trūcīgajiem somu darba devējam nebūtu jāmaksā nodokļi? Jeb lauksaimniecības palīgstrādniekam/ diez, kas tas tāds, kurš padod dakšas un grābekļus laukstrādniekam ?/ nevajag neko izņemot algu, kura 3 x zemāka par minimālo?
Vai Latvijas VID zina, kur šie cilvēki strādās. Tie, kuriem neinteresē, ar ko nodarbosies šie pašnodarbinātie, gan jau no lauku rajoniem, tur varot visu sarunāt.

Teo_ (2016-07-13 21:39)      pareizi dara ka atsaka. Saņemot pašnodarbinātā statusu ir jānorāda adresi un firmu, kur strādās. Ja norādīs Somiju, tad tak skaidrs, ka fufels.

edding (2016-07-14 08:22)      "Ja viss ir "tīri", tad parasti labāk visu detalizēti aprakstīt. Ko darīs, kam, kur, ar kādiem līdzekļiem utt.
Ja iedziļinās, kas ir pašnodarbinātais. Tas kurš sēž savā istabā, vai noīrētā telpā un ada zeķes, griež matus, auž segas.
Tagad šo statusu pielieto tur, kur negrib maksāt pat minimālo algu.
Kaut vai Somijā. Atbrauc tāds latvju palīgstrādnieks. Somam par šo darbu/ kaut soms diez vai šādu darbu darītu pat par tūkstošiem / jāmaksā x naudiņas. Tad izdomā variantu, kā ārzemniekam samaksāt 1/3 x. Aga, ir Latvijas pašnodarbinātais, kuram ir nodokļu maksātāja numurs. Situācija atrisināta. Starpniekfirma ieliek savā kabatā summiņu un somam labi. Darba darītājs no laukiem, kur pat 500 eiro nevar nopelnīt, sakodis zobus strādās. Ak cik mēs gudri, cik izveicīgi. Apjājam savus tautiešus, noliekam lētā darbaspēka rindā.
Kvalitāti gan prasīs kā no iezemieša.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu