Problēmas runāt darbā

Esmu intravertas dabas, kautrīga..
Tas pamatīgi traucē darbā, jo esmu izmācījusies jomu, kura ļoti patīk, bet tur nepieciešams sniegt konsultācijas, ir darbs ar klientiem, bet, tā kā esmu kautrīga, radu nepārliecinātu iespaidu. Bijuši piedāvājumi iet runāt uz radio un Tv - atteicu, jo neesmu pārliecināta par sevi, bet tas, protams, karjerai nenāk par labu.
Vai vēl kāds saskāries ar šādām problēmām? Kā tās risināt?
Bet tieši darbā ar klientiem svarīgākā ir skaidra un pārliecinoša runa - kā tādu iegūt? Vai ir kādi cilvēki, kas tajā apmāca? Kur tādus atrast? Kur meklēt? varat kādu ieteikt?
Un otra problēma - satraukumā zaudēju spēju loģiski domāt, tāpēc pat ja apgūtu runu, es nespētu būt atraisīta, improvizēt, stāstīt interesanti utt.
Kā ar to tikt galā??? Tā iemesla dēļ tagad klientus nepieņemu :(((

mojito      Protams, ka esot taadi s[peciaalisti, kas apmaaca runas maakslai, lai neuztraucaas, runaat lielas auditorijas priekshaa...politikji pasaulee to izmanto biezhi, laikam.
Vel jkautkur lasiju- ka vari runaat spogulja priekshaa, treneeties. Bet peec buutiiv as intraverti cilveeki neizveelas profesijas, kas ir pretrunaa ar vinju buutiibu. Nez...

janisb      Psiholoģiskie treniņi, tajā skaitā jau minētais runāt spoguļa priekšā

agents    1 Maini darbu... Ieklausies pamatīgāk sevī un izvēlies to darbu, kurš Tev sagādātu prieku un nelauztu Tevi kā cilvēku!

Vai neesi domājusi par pārdošanu pa telefonu?

art_deco      Speciālistus ieteikt gan nevaru.
Pārliecības uzlabošanai līdzēs prakse. Vienkārši jāpierod darīt to, no kā baidies. Atceries, ka tavi potenciālie klienti ir tādi paši cilvēki kā tu.
Ja jāuzstājas, tad konspektīvi sagatavo savu sakāmo un turi pierakstus savā tuvumā, apziņa, ka špikeris līdzās nomierinās.
Tev ir problemātiski runāt arī ar vienu klientu vai tieši uzstāšanās?

Marija_Anna      " Es negāju mācīties profesiju ar domu tajā strādāt " , tas izklausās jocīgi . Tad tev darbs un atalgojums nav aktuāls ? Ja nē , tad nestrādā šai jomā un nebūs jāstreso par runāšanuun uzstāšanos. Atteic piedāvājumus.
Bet ja lec tajā iekšā , tad , atvaino , bet jāairē vien būs.
Prakse un tikai prakse , je vienkāršāk - jārunā .
Ar labvēlīgu attieksmi pret cilvēkiem.
Vairums sapratīs un atbalstīs , pat ja kādā brīdī apjuksi. Atvainosies par kļūmi un darīsi savu darāmo tālāk .
Lai loģika neklibotu , kaut ko iekonspektē , piezīmē . Ja vajag , iemet aci .

ChewbaccaTheWookie    1 ļoti bieži problēmas brīvi runāt un izteikties sakņojas tajā ka nav pārliecības ka pārzini tēmu par kuru gribi runāt. Tiklīdz cilvēks ļoti labā līmenī pārzin savu tēmu, tā pazūd problēmas par to runāt, diskutēt, pamatot un aizstāvēt savu viedokli.
Un šādu pamatīgu tēmas izpratni var sniegt tikai un vienīgi prakse, kurā par to runā, diskutē, pamato un aizstāv.
Tev ir jābūt priekšstatam, ko cilvēki var Tev pajautāt un ko Tu uz to atbildēsi.

riks      ar to var cīnīties.

jelgavniecite      Man jaunībā bija tāda pati problēma.Bet draudzenīte bija diezgan droša un runīga.
Viņa man ļoti palīdzēja,mācīja pārvarēt to nedrošību.
Nekādas īpašas receptes man nav,bet varbūt būtu labi,ja blakām ir kāds drošs cilvēks,kurš palīdz uzrunāt.Tam daudz laika nevajag,tik jāsper pirmie soļi.

falko_1967      iedzer,pirms runaat.
pirms tam,paeksperimentee ar devu:)))
pieluuko lai nepaliek par ieradumu...

adamsone      Ja tu pārdod, teiksim eliēr kosmētiku vai kādu citu bleķi...:(
Ir daudz jāraksta - informācija par priekšmetu un runas saturs - plāns vai visa runa, ja citādāk nevar. Ja nevar skatīties pierakstos, tad jāiemācās no galvas. Un tad ir visa tā psihofiziskā būšana, stāja, elpošana, balss.Ir elpošanas paņēmieni, lai nomierinātos. Ja āriene ir pilnīgs ku-kū, tad pie tā arī jāstrādā, vismaz, lai tu nebūtu pelēka pele paštamborētā jaciņā bez viena priekšzoba, kam matus apgriež mamma.
Ir viena patiesi brīnišķīga būtne, aktrise, kas māca, nezinu vai visus, kas grib, caur internetu var atrast un vismaz pajautāt. Dārgi.
Viss ir prakse un laika gaitā jebkurš introverts var atraisīties tā, ka varēs runāt jebkur un ar jebko, ja nu vienīgi zem ūdens ne.;)

Eila      Ļoti daudz ko var panākt ar NLP palīdzību. Ir arī kaučinga treneri, kas ir apguvuši šo tehniku un, kas var ar Tevi strādās individuāli, bet tas ir dārgs prieks.

ne_klausos      Ja tas kautrīgums nav pārspīlēts (kompleksains), bet tikai introvertuma dēļ, tad laika jautājums. Meties ūdenī. Ja profesija īstā, peldēsi.

art_deco      Ja tu kaut ko uztraukumā pēkšņi aizmirsti, tad vispār to var arī apspēlēt un parādīt, bet ar attiecīgi piemeklētām frāzēm, piemēram :"šķiet, ka esmu visu būtiskāko jums jau izstāstījusi" /kamēr saki šo frāzi ar nevērīgu sejas izteiksmi pārskati un pārlapo iepriekš sagatavotos pierakstus, kas ielikti gudra izskata mapītē, vai paliktnītī vai planšetē, ieraugot to, ko aizmirsi saki :"ak jā..vēl aizmirsu piebilst, ka" /un saki to, kas bija izkritis no prāta/. Radīsies iespaids, ka tu improvizē un esi elastīga.
Šis ieteikums gan nederēs televizoram un radio, jo tur vajag točna pa smuko, bet ar kaut ko jau jāsāk.

limonija      Iemācies notēlot tādu, kāda Tu vēlies būt, - tas ir iespējams, jo visi vairāk vai mazāk esam aktieri, un dzīve diemžēl ir teātris. Strādā ar lomu katru dienu, līdz viss ies kā pa diegu;) Var pameklēt kādu atdarināšanas cienīgu paraugu(veiksmīgu kolēģi), tikai akli nekopē, paņem dažas detaļas. Galvenais, tici sev un nedomā, ka visi pārējie ir ģeniāli - ar šo kaiti slimo daudz vairāk ļaužu, nekā pieņemts uzskatīt:D

Lost      Kautrība nav intravertas dabas, kautrība ir augstprātība. Cilvēkam šķiet, ka tas, ko viņš dara ir šausmīgi svarīgi un noteikti viņu vērtēs pēc tā,kā izpildīsies. Viņš ir ļpasaules naba, visi uz viņu skatās, par viņu runā. Tu bieži domā par epizodiski dienas laikā sastaptajiem cilvēkiem? Katrs patiesībā domā tikai par sevi, un par apkārtējiem epizodiski. Var mēģināt ārstēties, lūdzot uz ielas sīknaudu, skaļi dziedot tunelī, staigāt pa publiskām vietām dīvainā apģērbā, skaļā balsī piedāvāt vilciena pasažieriem pildspalvas... variantu daudz.

JurisK      Piesakies novadiit kaut kaadus kursus - tur nav jaarunaa ar klientu aci pret aci, bet jaastaasta neziniishiem tik tev zinaamas gudriibas. Ljoti labi darbojaas! Personiigaa pieredze.

MaryClaire      jo vairāk runā, jo labāk sanāk runāt.

Deisa      Tieši praktizējot vislabāk var pārkāpt šai neērtībai un pārvērst to savā komforta zonā. Mums no darba tika organizēti prezentēšanas kursi, tik tiešām noderīga lieta, un tas bija reāls treniņš, ar mājas darbiem un vēlāk smalku jo smalku analīzi, pie kā jāpiestrādā un kam jāpievērš uzmanība. Kā limonija saka - iedomāties, ka runā nevis pati, bet kā savas jomas profesionālis, runā it kā būtu kāds cits. To jau pirmajā treniņā ieteica. pasniedzējs bija Oskars Priede, ja nu kas, bet viņš dārgs, individuālās apmācības pat nezinu vai pasniedz. Pirms runāšanas arī ir paņēmieni, vingrinājumi, kas palīdz justies pārliecinātākam, atbrīvotākam.

aroganis      Interesanti kādas skaņas izlaid ēterā orgasma laikā? Ieklausies sevī, jo šis ir atbrīvotākais brīdis. Ja tajā nekas nenotiek, tad brīnuma nebūs. Var jau apgūt visādas tehnikas- ar dzeršanu, izelpu/ neizelpu, bet Tu mocīsies un mocīsi citus.
Ja nāk piedāvājumi, tad izvēlies tādu, kur var sadzīvot ar sevi:)

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu