VID piekasās mazās algas dēļ

Sveiki, man tāda interesanta situācija, jaunmdibināts pakalpojumu uzņēmums, pārāk daudz klientu nav, līdz ar to praktiski nopelnu tikai īres maksas segšanai, internetam utt, un zem kādiem 100 euro sev kā algu uzkaitu, reāli vairāk pagaidām nopelnīt nesanāk.

Nesen dabuju anketu no vid, kur bija jāatskaitās par par algu, darbību utt. Aizpildiju, nosūtiju, tie atsūta samērā niknu atbildi, ka tāda alga nevar būt utt, un nosūta tālāk lai pret mani tiktu veiktas kaut kādas pārbaudes utt.

Īsi sakot, ´loti motivējoši šajā valstī kaut ko iesākt, ka uzreiz sāk klapēt nost pirms ko rēali izdariji.


Vai kādam citam bija darīšanas ar ko tādu? Dalaties pieredzē, varbūt ir kādi ieteikumu , kā rīkoties tālāk?

Negaiditsparsteigums (2014-03-11 23:40)      Varbūt ar grāmatvedi pakonsultējies.
Un godīgi - tu strādā 8 stundas dienā un spēj izdzīvot ar algu zem EUR 100 mēnesī vai arī tas tev tāds papildus ienākums?

astra1970 (2014-03-11 23:44)      Jāuzlik studas tarifu likme un jāuzrāda, ka dienā strādā 4 stundas. Un VIDam tas patīk.Un jāsola ViDam , ka algu paaugstināsi tiklīdz būs iespējams.

MrXm (2014-03-11 23:51)    1 A lai bauda. ja likumus ieveero, tad taada parbaude tikai pastiprinaas tavas zinashanas. Ar uznjemumu ir liidziigi kaa ar savu pagalmu. Ko gribu to tajaa daru. Ja gribu stradaat par 10 eur menesii savaa uznjemumaa vienu stundu, tad taa arii daru. VID ljoti nepatik zinoshi uznjemeeji un arii taadus parasti bez iemesla neaiztiek, jo tie pashu VID saak vilkt uz tiesaam.

zappa (2014-03-11 23:52)      Čigānam pieder māja, mašīna un vasarnīca. Džeks sataisījies pirkt jahtu. Izsauc VIDs un prasa kā tad tā, Tev alga tikai 300 EUR un sievai arī. Šis atbild: Bet manai muterei vēl pensija 100 EUR un ja valsts domā, ka ar to pietiek, tad mums ar sievu mēnesī paliek pāri 400 EUR.

arnisb (2014-03-12 00:00)      un tagad vēl likumu pieņēma ja par maz strādā jāmaksā soda nauda! tavā gadījumā tas būtu, Tu vēl paliec parādā valstij par to, ka tev ir uzņēmējdarbība. a var būt vēl nepieņēma, aizmirsu.

kloss (2014-03-12 00:26)      :( arnisb lietu runā .. mani arī "izdrāza" (nesen par šito jau te raxtīju) uztaisīju LIIA projektu par Jevropas naudas piesaisti, bet prodžekta izstrādes laikā visu naudu nācās uz prodžektu vien tērēju, bet dzīvoju no pamatdarba algas, tak VID zils palika un man tādas soda naudas uzlika ka es uzreiz zem ūdens .. Vēl kukuli pieprasīja .. Tā ka visa šitā sistēma uz to vien taisīta lai cilvēkus par mūžigiem parādniekiem ( vergiem ) pataisītu. Uztaisīs Tev auditu un 3000 Ls sods kā bankā ( vai arī uzmaksā 500 un dzīvo tālāk ) .. :(

sailing (2014-03-12 00:35)    1 tak sen zinaams fakts, muusu valstii visus kas grib ko dariit, izniicinaat saknee

MrXm (2014-03-12 00:43)      Neesmu vairs pazistams ar pedejam uznjemejdarbibas iipatniibaam latvijaa, bet SIA - sabiedriba ar ierobezhotu atbildiibu. Jabut vienmer soli priekshaa VIDam. Lai liek kadus sodus grib, tavu mantu aiztikt nedriikst. Vilku baraa vilku likumi. Pienjem likumu par SIA parformejies uz citu uznjemejdarbibas formu uz kuru likums neattiecas. Sanjem sodu likvidejies, dibini citus uznjemumus utt. Dibini uznjemumu citaa valstii un ievero citas valsts likumdoshanu. Veel 101 variani kaa ar vidu sadarboties vai nee. Tadelj ir cilveki kas nodarbojas ar uznjemejdarbibu un ir cilveki kas no taa atsakaas.

kloss (2014-03-12 01:48)    1 :( MrXm pareizi runā .. tik šitās visas ķermeņu kustības reālu naudu prasa .. es nerunā par to ko ieshēmo, bet par realo nopelnīto ..
Ja Jevropas statiķu kantori saka ka 2 - 5% no ikp ir bandītu naudas apmazgāšana tad iekš Latvijas 3.5% "pieaugums" ir kā reiz iekš bandītskiem aktivitātēm un nav ko cepties par darba vietu neesamību .. :( Dodamies jūriņā - uz irlandiju .. :)

Edg (2014-03-12 06:47)      Piedāvā jamiem pašiem pastrādāt savā kantorī, tad jautajumu vairs nebūs kāpēc tik mazi ienākumi.

irgo (2014-03-12 07:57)      Sāc ar to ka nākošajā reizē pārbaudītājiem pasaki ka viņu Pilnvara ir nederīga jo uz Pilnvaras nav "pilnvaras izniedzēja paraksta apliecinājuma" un zvani uz VID ka Tevi šantažē kaut kādi žuļiki ...
Pēc katras pārbaudes raksti ziņokumu VID ģenerāldirektorei ka no Tevis grib izspiest kukuli ...apniks viņiem taisnoties un ātri atšūsies no Tevis.

edmunds (2014-03-12 08:19)      varbuut ir veerts uzraxtiit veestuli muusu seniilajam prezidentam Berzinjam ar tekstu ka VID znjaudz mazos uznjeemeejus? lai arii pilsonis vinjsh ir nekaads bet varbuut ka iejutiisies situaacijaa un pateiks ko dariit.

kuks10 (2014-03-12 09:49)      VID ir oficiāla reketu organizācija,kas nekas nav mainījies no Sončika laikiem..?!))Daudzi ,kas pārcēlas uz estiem un leišiem ir laimīgi..?!))

Polus (2014-03-12 10:03)    1 VID ir meistari likt justies cilvēkam kā lielākajam nodokļu krāpniekam Latvijā un nožēlojamai vienībai. Reiz sanāca tā, ka bija jāiesniedz nodokļu deklarācija. Pats to nezināju, tāpēc termiņu nokavēju par 2 dienām. Lieki piebilst, ka valstī, kurā bija vesela E-lietu ministrija, nav nekādas sistēmas, kas cilvēku pabrīdinātu, bet ir tikai sistēma, lai sodītu. Pēc tam mani izstaipīja uz divām komisijām divās dažādās pilsētās (abas nepilnus 200 km no Rīgas), lika rakstīt paskaidrojumu, ka esmu izpratis savu šausminošo nolaidību, iekalis no galvas attiecīgos normatīvos aktus un ka vairāk tā nedarīšu. Beigās vēl uzlika dažu desmitu latu sodu. Viņiem, protams, pie kājas, ka man divas darba dienas vējā - viņi savu svēto pienākumu izpildījuši godam.

Kopš tā laika neuzskatu šo iestādi par pieskaitāmu. Līdzjūtība, ka tev jācieš tās absolūtā stulbuma dēļ. Mēs laikam neesam sapratuši, ka Latvijā ar nodokļu iekasēšanu viss ir perfektā kārtībā. Tādējādi audits cilvēkam, kurš saņem EUR 100 mēnesī, ir optimālākais un daudzsološākais veids, kā papildināt valsts budžetu. Visi citi jau maksā pilnīgo godīgi, tu vienīgais tāds nelietis mūsu saulainajā zemītē :)

Maybex (2014-03-12 10:10)    1 Ir gadījies sastapties ar VId jautājumiem. Pirms kaut ko atbildi, labi padoomā, pajautā grāmatvedei. Aizsūti prasītos dokumentus, kas visticamāk bija darba laika tabele - un jautājums tiks atrisināts mierīgā ceļā. Ja atbildēji kas ienāca prāta, būs jāskaidrojās ar pārbaudītājiem. Diemžēl tā tas ir. Bet no šī visa var izvairīties. Ar prātu.

draboss (2014-03-12 10:10)    1 Lielākā represīvā iestāde LV, pat nav ko piebilst. Un neizskatās ka tuvākajā nākotnē kāds to lapseņpūzni paspārdīs.

disneja (2014-03-12 11:53)    3 Ar šādiem skaidrojumiem ir nācies saskarties ļoti daudz.
Un patiesi ir ļoti rūpīgi jāpadomā, kā tiek sniegtas atbildes, jo zemūdens akmeņu šajā anketā ir daudz.
Tas, ka VID ir represīva iestāde, kuras pamatlozungs patreiz ir sekojošs - ja nevaram no jums iekasēt nodokļus, tad soda naudas varam pavisam noteikti. Un šo frāzi es tiešā tekstā dzirdēju pārstāvot klientu vienā no KAC.
Bet uz vienu šādu anketu es atbildēju pavisam nekaunīgi. Jautājums par to kā celt darba samaksu un palielināt apjomus. Stulbi, bet runa bija par apbedīšanas pakalpojumus sniedzošu uzņēmumu. Tā arī uzrakstiju, ka uzņēmuma devīze nav "katru dienu pa mironim" un uzņēmums nekādi nenodarbosies ar mirstību veicinošiem pasākumiem. Un maz stundu darbiniekiem ir tikai viena iemesla dēļ - palicēji pavisam noteikti nebūs sajūsmā, ja kaps tiks bērts ciet 4 un vairāk stundas.

poker (2014-03-12 14:50)      Atbildi, ka Tu strādā nepilnu slodzi - 25 h mēnesī un stundas likme ir 4 EUR/h, kas ir daudz lielāka, kā minimālā stundas likme valstī (1.93 EUR). Pēc tādas atbildes viņi liekas mierā uz gadu. Pēc gada tāda pat vēstule no VID un tāda pat Tava atbilde viņiem.

Deisa (2014-03-12 17:18)  1   Maz gan no uzņēmējdarbības ko zinu, bet pie maziem ienākumiem laikam izdevīgāk piereģistrēt kā mikrouzņēmumu. Ja jau ieņēmumi mazi... Tas pats SIA vien būs, bet kaut kā tur noteikumi maigāki.

zxcv (2014-03-18 22:25)      Ja uzņēmums nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu (nevis pērk un pārdod tālāk), tad viennozīmīgi jāreģistrē kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs!
Izdevīgāk taču samaksāt 9% nodokli un tīri papīri, nevis meklēt feiku izdevumu daļu un par algas daļu maksāt ap 50% nodokļos.
PVN gadījumā gan nāksies tāpat feiko izdevumu daļu meklēt, bet tas jau ir cits stāsts!
Autora gadījumā vēl paveicās, ka par īres maksu izdevumiem nepiesējās- pēdējā laikā to arī viņiem patīk darīt!

Līdzīgi jautājumi
Alga + piemaksa (15 atbildes)Ka lugt algas palielinajumu? (10 atbildes)Videja darba alga valsti (56 atbildes)Laba alga tirdzniecibas darbiniekam (25 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu