Valsts ieņēmumu dienests (VID)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) - jautājumi un diskusijas

Vai VID ir šādas tiesības? (13)
Mazs uzņēmums, kas nodarbojas ar šūšanas pakalpojumu sniegšanu iegādājas kā pamatlīdzekli padārgu fotokameru. Vai VID darbinieks ir tiesīgs zvanīt uzņēmējam un likt atskaitīties par tās iegādi (kādiem nolūkiem utt.)
šūšanas uzņēmumam reizēm vajag tā smuki sabildēt savus ražojumus katalogam,vai vienkārši reklāmai.Liksiet to darīt ar ziepjutrauku?Nekas labs nesanāks:(( Izdevumi attaisnoti.VAJAG un viss!! ... ir daži jautājumi paškontrolei. Jums šķiet ir normāli, ka VID darbinieks zvana pa telefonu, lai noskaidrotu par jūsu iegādāto kameru... kā jūs zinat, ka tas ir vid darbinieks - video signāla taču nav... Jūs varbūt visus savus personas datus arī varat nosaukt pa telefonu?
Tas ir absurds un tā nenotiek. VID darbinieks Jums var zvanīt tad, kad ir bijusi oficiāla sarakste vispirms, respektīvi, lēmums par pārbaudi vai informātīva vēstule, vai zvans par pārbaudi. Pēc šādas pirmreizējās informācijas notiek pārbaudes un tad Jums jau var zvanīt jau individuāli.
Citādi šādi zvani ir pilnīgi bezjēdzīgi, jo attiecībā uz fotokameru, lai cik viņa dārga vai nedārga, jebkurā gadījumā izvēlaties tādu, kādu uzskatāt par vajadzīgu. Neesat jau valsts uzņēmums, kuram jāveic iepirkums...
Daudziem uzņēmumu īpašniekiem ir tāda problēma, ka uzņēmumu uzskata par savu otru kabatu, bet valsts (un tur tai jāpiekrīt), ka uzņēmums ir atsevišķa lieta.

Nedomāju, ka kā uzņēmuma vadītājs, būtu akceptējusi darbinieka prasību pēc dārgas fotokameras, ja tam nebūtu ļoti laba motivācija. Savukārt ja tam ir laba motivācija, tad nebūtu problēma VID darbiniekam noargumentēt, kapēc ir tāda kamera vajadzīga.
Protams, ka VID var prasīt paskaidrojumus. UN nevajag baidīties viņiem mierīgi un prātīgi paskaidrot, ka tā ir vajadzīga biznesa attīstībai. Piemēri jāizdomā pašiem. Domāju,ka ir tiesīgs,ja tā ir baigi ekskluzīva un dārga manta un atkaŗībā kādus pakalpojumus sniedz uzņēmums....No tā tak nav jābaidās.... ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Vai VID ir šādas tiesības? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
VID piekasās mazās algas dēļ (21)
Sveiki, man tāda interesanta situācija, jaunmdibināts pakalpojumu uzņēmums, pārāk daudz klientu nav, līdz ar to praktiski nopelnu tikai īres maksas segšanai, internetam utt, un zem kādiem 100 euro sev kā algu uzkaitu, reāli vairāk pagaidām...
Ar šādiem skaidrojumiem ir nācies saskarties ļoti daudz.
Un patiesi ir ļoti rūpīgi jāpadomā, kā tiek sniegtas atbildes, jo zemūdens akmeņu šajā anketā ir daudz.
Tas, ka VID ir represīva iestāde, kuras pamatlozungs patreiz ir sekojošs - ja nevaram no jums iekasēt nodokļus, tad soda naudas varam pavisam noteikti. Un šo frāzi es tiešā tekstā dzirdēju pārstāvot klientu vienā no KAC.
Bet uz vienu šādu anketu es atbildēju pavisam nekaunīgi. Jautājums par to kā celt darba samaksu un palielināt apjomus. Stulbi, bet runa bija par apbedīšanas pakalpojumus sniedzošu uzņēmumu. Tā arī uzrakstiju, ka uzņēmuma devīze nav "katru dienu pa mironim" un uzņēmums nekādi nenodarbosies ar mirstību veicinošiem pasākumiem. Un maz stundu darbiniekiem ir tikai viena iemesla dēļ - palicēji pavisam noteikti nebūs sajūsmā, ja kaps tiks bērts ciet 4 un vairāk stundas.
A lai bauda. ja likumus ieveero, tad taada parbaude tikai pastiprinaas tavas zinashanas. Ar uznjemumu ir liidziigi kaa ar savu pagalmu. Ko gribu to tajaa daru. Ja gribu stradaat par 10 eur menesii savaa uznjemumaa vienu stundu, tad taa arii daru. VID ljoti nepatik zinoshi uznjemeeji un arii taadus parasti bez iemesla neaiztiek, jo tie pashu VID saak vilkt uz tiesaam. tak sen zinaams fakts, muusu valstii visus kas grib ko dariit, izniicinaat saknee :( MrXm pareizi runā .. tik šitās visas ķermeņu kustības reālu naudu prasa .. es nerunā par to ko ieshēmo, bet par realo nopelnīto ..
Ja Jevropas statiķu kantori saka ka 2 - 5% no ikp ir bandītu naudas apmazgāšana tad iekš Latvijas 3.5% "pieaugums" ir kā reiz iekš bandītskiem aktivitātēm un nav ko cepties par darba vietu neesamību .. :( Dodamies jūriņā - uz irlandiju .. :)
VID ir meistari likt justies cilvēkam kā lielākajam nodokļu krāpniekam Latvijā un nožēlojamai vienībai. Reiz sanāca tā, ka bija jāiesniedz nodokļu deklarācija. Pats to nezināju, tāpēc termiņu nokavēju par 2 dienām. Lieki piebilst, ka valstī, kurā bija vesela E-lietu ministrija, nav nekādas sistēmas, kas cilvēku pabrīdinātu, bet ir tikai sistēma, lai sodītu. Pēc tam mani izstaipīja uz divām komisijām divās dažādās pilsētās (abas nepilnus 200 km no Rīgas), lika rakstīt paskaidrojumu, ka esmu izpratis savu šausminošo nolaidību, iekalis no galvas attiecīgos normatīvos aktus un ka vairāk tā nedarīšu. Beigās vēl uzlika dažu desmitu latu sodu. Viņiem, protams, pie kājas, ka man divas darba dienas vējā - viņi savu svēto pienākumu izpildījuši godam.

Kopš tā laika neuzskatu šo iestādi par pieskaitāmu. Līdzjūtība, ka tev jācieš tās absolūtā stulbuma dēļ. Mēs laikam neesam sapratuši, ka Latvijā ar nodokļu iekasēšanu viss ir perfektā kārtībā. Tādējādi audits cilvēkam, kurš saņem EUR 100 mēnesī, ir optimālākais un daudzsološākais veids, kā papildināt valsts budžetu. Visi citi jau maksā pilnīgo godīgi, tu vienīgais tāds nelietis mūsu saulainajā zemītē :)
··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): VID piekasās mazās algas dēļ lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
nevar ienakt VID (6)
Otru dienu nevar ienākt valsts ienēmumu dienesta mājas lapā, kas tur var būt ?
VID ir laipna bet ljoti biezji nekopetenta iestaade .. ir naacies maxaat par tur sanjemtajiem padomiem jo iereednji par saviem vaardiem neatbild .. un vinju kljuudas ir jaapmaksaa pilsonim .. tāpat ar mums visu laiku manipulē, man piemērma nva sanāca pļocka, interesējos kādus kursus piemeklēt lai varētu papildināt kādreiz apgūto profesiju, lai ir sertifikāts un var kandidēt uz vakancēm, ķoķinka no nva ap 50+ vienīgais ko mācēja pateikt kursi mācības, tur tak nodokļi jāmaksā, tad labāk atrast šepti un aizaidu par kuru nevienam neko neteikt veido pats savus uzkrājumus un ja gribi palīdzēt budžeta iestādēm tā arī izdari ieeja kādā no tām un iedo naudu. nu tak pie pāvesta ciemos visi aizdevušies un nav kas tehniskas problēmas risina :). meiģini rīt :) es tikko iegāju vid mājaslapā.
vispār jau ir tur redzams paziņojums, iespējams, angliski, ko nozīmē "nevaru ienākt"
izvākt vajag no datora vīrusus vai citu drazu
Nevaru ienākt-mašīnas tipa tulkojums... Ir jau arī mums savs pidžins. ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): nevar ienakt VID lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ko krāj un taupa taupītājs,to paņem VID-s? (13)
Dzīvoklis- piederēja radiniecei,kura (savus sertifikātus bija pārdevusi par 50 kap./gb) tālajā 2004.g.piekrita,ka es to privatizēju ,un pati tajā turpināja dzīvot līdz sava mūža beigām 2016.g. Pārrēķinot sertfikātu vērtību uz...
Tikai rakstiski- mutiski muld,kā visi. Attaisnotajos izdevumos neieskaitīs to un vēl šito! Likumos rakstīts daudz kas,bet praksē piemēro kā grib-atbilstoši visai brīvi traktējamiem punktiem. Atbilde viena-sūdziet tiesā,bet tagad nomaksājiet... Saule, lai nebūtu jāšķiras no naudas nodokļu nomaksai, ir elementāri jāievēro valsts noteikties spēles noteikumi - 60 mēnešu laikā no īpašuma tiesību nostiprināšanas zemesgrāmatā īpašumā jābūt deklarētai vismaz vienu gadu. Gribi spēlēt pēc saviem noteikumiem, tad rēķinies, ka tiksi aplikta ar nodokļiem no visa kapitālpieauguma.
Nu nenotiek šai pasaulē viss pēc knipja, lietas ir atbildīgi jāplāno un pārdomati jārīkojas, tad arī būs iespēja minimizēt visu nepatīkamo situāciju iestāšanos.
Paldies nevajag, 20 eiro pārskaiti uz ziedot.lv
pazvani uz vid, viņi parasti sniedz pareizas atbildes.

Bet ja nemaldos, tad šeit ir noilgums, kad nav vairs NI.
Šo jautājumu var noskaidrot VID EDS sistēmā uzrakstot jautājumu. Es tieši saskāros ar jautājumu par kapitāla pieauguma nodokļiem. Katrs konsultants man stāstīja savu versiju. VID mājas lapā ir arī informatīvais materiāls, kurā ir aprakstītas dažādas situācijas par kapitāla pieauguma nodokli. Pirms ko viņiem rakstīju, cītīgi biju izpētījusi gan likumā , gan arī materiālā. Es sapratu arī to, ka telefoniski vaicājot, viņi var nesaprast un neiedziļināties jautājumā, tāpēc diez vai pateiks -nē Tev nekas nav jāmaksā! Atbildi man sniedza apmēram 2 nedēļu laikā. Nodoklis jāmaksā par strapību, kas veidojas no pārdošanas cenas, atņemot iegādes vērtību. Tavā gadījumā iegādes vērtība ir aktuālā kadastrālā vērtība. Ja pārdosi par 15k, tad nodokli rēķinās no 5k (15-10=5).
Ja ir saglabājušies izdevumus apliecinoši dokumenti par remontu, tad arī šo summu iekļauj izdevumos, kas saistīti ar īpašumu un attiecīgi palielina ar nodokli neapliekamo summu. Likums Par iedzīvotāju ienākuma nodokli 11.9 pants. Tur viss smuki aprakstīts.
··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Ko krāj un taupa taupītājs,to... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Naudas pārskaitījums uz Latviju. (14)
Cik lielu summu var pārskaitīt no ārzemēm uz Latviju lai VID nerastos lieki jautājumi.Vēlos iegādāties īpašumu.Neesmu ne deputāts,ne ministrs kam VID un KNAB liek mieru.
VIDam interese radiisies mirklii, kad naudas suutiitaajs, kad buus ticis izsaukts uz banku, nespees tai izskaidrot savas finansu pluusmas legaalo izcelsmi. esi patriots samaksā vidam,tad knabam un citiem dienestiem +neaizmirsti par deputātiem,tad Tev paliks pāri kādi 25%,tad varbūt Tevi neviens neaiztiks..))) Vajag maksat nodoklus nevis tirinaties! Kādi gan VID var rasties jautājumi, ja esi nodokļu maksātājs citā valstī, dari ar savu naudu ko gribi. Ja vien tas nav mazdārziņš, nesanāks. Ja arī pārskaitīsi naudu paslepus, pie vērtīgāka īpašuma iegādes tāpat ziņas visticamāk nonāks pie vid.
Bet ja atrodies ES un nodokļus no tās naudas esi nomaksājis, tad maksimums iespējams paprasīs starpību, bet nav dzirdēts, ka tā dara.
··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Naudas pārskaitījums uz Latviju. lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
VID audita pārsūdzība (6)
Vai zina kāds veiksmes stāstu, kad VID ģenerāldirektore atcēla audita lēmumu par nodokļu uzrēķinu pilnībā vai daļēji?
Kopš sončika laikiem VID ir sevi degradējusi iestāde,kas mazos sia iznīcina,kas reāli maksā valstī nodokļus,bet neesmu dzirdējis ,ka Rīgas ostas un citās iestādēs,kur apgrozās miljoni būtu kāds troksnis.. vēl Dobeles dzirnavnieks lielais haijs..nerunājot,ka lielus ļimonus izmet par VID ēkas īri...))) Nu 20 gadi strādājot ar vid manā praksē tā vel nav bijis Ja ir labi juristi, tad var pārsūdzēt. Ir bijushi tadi gadijumi. Uznjemums nav pilniigi atbrivots no soda naudas, bet soda naudas apmers ir vairaakkartigi samazinaats. Teema un laiks kaut kaa ljoti saistaas ar Dobeles Dzirnavnieka lietu.. Ja ņem vērā ka Administratīvā tiesa tagad ir uzskatāma par VID filiāli , tad..... ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): VID audita pārsūdzība lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kam sūdzēties par VID? (18)
Uzdevu VID jau 2 reizes jautājumu/ EDSā/, atbildes nav. Liktenīgais datums/ man protams, ne VIDam/ tuvojas, jārīkojas, bet konkrēti šie neko nesaka. Man ieteica uzrakstīt sūdzību. Bet kur? Kas ir, tā teikt, virs VID?
Tā jau mūsu valstī notiek, paši neko nevaram noskaidrot, konkrētā gadījumà VID pajautāt!! Padomu prasām iepazīšanās portālā... āāā, ko man darīt, laikam kļauzu kaut kur jāsūta, jo jautājums svarīgs, maksā vairākus tūkstošus!!!!! Bērnudārza līmenis... Tu vēl sex un porno portālos viedokli paprasi!!!!!! Sviests.... Ja VIDs Tev ´liktenīgo´ datumu sakarā ir Tevi jau iepriekš uzrunājis ar vēstuli/lēmumu/brīdinājumu - vēstules apakšā atbildīgā inspektora vārds un telefona nr. Vnk uzzvani. Atbilde būs uzreiz.
Ja nav tādu tekstu bijis - zvani uz konsultatīvo nr. Jautā to ko jautāji eds un vēl uzjautā kāpēc eds klusē, ka Tev vajag rakstisko info. Process vismaz aizies.
Gaidīšana tiešām neko neatrisina, runā ar vid, tur jau arī tikai cilvēki un nereti visnotaļ pretīmnākoši ;)
Tu esi smieklīga ! Ja jautājums tik nopietns - sēdies taksī un brauc uz VID !
Ja gribi rakstīt sūdzības pakļautības kārtībā - lūdzu :
1. Finansu ministre Dana Reizniece-Ozola
2. Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Domāju gan, ka tavs jautājums ir nokārtojams elementāri, tu tikai iztaisies par muļķīti :)
Uz VID augšgalu jāraksta un jāpajautā, kāpēc apakšgals kavējas ar atbildēm. :) Kāpēc nezvani un nejautā telefonisku konsultāciju? ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Kam sūdzēties par VID? lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kur var uzzināt vai esmu parādā VID? (6)
Vēstules viņi man nesūta, bet neesmu deklarējusi vienu darījumu ar nekustamo, summai nevajadzēja būt lielai kādi 200eur, bet varētu būt, ka kādi procenti pieauguši pa gadu.
Ja vēl neesi VID EDS klients, tad ieej latvija.lv, piereģistrējies EDS un tur redzēsi visas savas saistības pret VID. Ja jau esi EDS klients, tad vēl vienkāršāk, šajā sistēmā visu var atrast. Nu,vispār jau -->ņem Vērā: kad sāksi par VID daudz interesēties....,tad ar VID var sākt par Tewi (lieku reizi) painteresēties. ;)
Jebkura reģistrēšanās izveido (vismaz) Vienu "taciņu" līdz Tewīm .
Es laikam sirdsmieram painteresētos VID. Bet ar citu jautājuma formulējumu. Piemēŗam piezvanītu un uzjautātu vai nav izveidojušies kādi pārmaksātie (NEVIS NESAMAKSĀTIE) nodokļi:-)
Un tad kalusītos viņu atbildi un reakciju. Ja neko nesaka, tad varbūt neko arī nezin;-)
EDS sistēmā caur internetbanku visu var redzēt. Labāk jau pašai parēķināt, caur googli var formulas atrast un, ja jāmaksā samaksāt, ja VID nokonstatēs parādu savā pārbaudē, tad vēl soda naudas nāks klāt, ja otra puse bija juridiska persona, tad VID drīz vien varētu pārbaudi uztaisīt, jo juridikskais būs deklarējis darījumu. Ja otra puse bija fiziska persona, tad var cerēt, ka VID nepiefiksēs īpašnieku maiņu un attiecīgi pārbaudi netaisīs. ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Kur var uzzināt vai esmu parādā... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ar daudz ko...PSRS pilnīgi visi zaga no valsts, jo tā bija izdzīvošanas nepieciešamība...
Nodarbojās ar izpildāmo darbu pierakstīšanu un melošanu.. un maksāja visus nodokļus no valsts algas ,arī bezbērnu..Tā bija sistēma..Pa lielam jebkuru varēja ielikt cietumā..
Šodienā vienīgā iespēja apkrāpt vasti ir daļēja nodokļu nemaksāšana..,par to pat cietumā neliek, jāatmaksā uzrēķins..
ar ko valsts,no reketa? Nu valsti ar reketu veel vareetu salidzinaat.
Bet VIDs un OBHSS...tomeer darbojaas divas dazhaadaas politiski ekonomiskaas sisteemas. Divas dazhaadas operas :)

Lulla: OBHSS - Отдел по борьбе с хищениями социалистическ&#
1086;й собственности
maktub69: ar ko valsts,no reketa?
-----
rekets ņem vidēji 10 -15% procentus no darījuma - valsts 21% :)
Tad jau drīzāk ekonomikas policiju varētu salīdzināt ar obhss. ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Ar ko VID atšķiras no OBHSS? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu