Valsts ieņēmumu dienests (VID)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) - jautājumi un diskusijas

Vai VID ir šādas tiesības? (13)
Mazs uzņēmums, kas nodarbojas ar šūšanas pakalpojumu sniegšanu iegādājas kā pamatlīdzekli padārgu fotokameru. Vai VID darbinieks ir tiesīgs zvanīt uzņēmējam un likt atskaitīties par tās iegādi (kādiem nolūkiem utt.)
šūšanas uzņēmumam reizēm vajag tā smuki sabildēt savus ražojumus katalogam,vai vienkārši reklāmai.Liksiet to darīt ar ziepjutrauku?Nekas labs nesanāks:(( Izdevumi attaisnoti.VAJAG un viss!! ... ir daži jautājumi paškontrolei. Jums šķiet ir normāli, ka VID darbinieks zvana pa telefonu, lai noskaidrotu par jūsu iegādāto kameru... kā jūs zinat, ka tas ir vid darbinieks - video signāla taču nav... Jūs varbūt visus savus personas datus arī varat nosaukt pa telefonu?
Tas ir absurds un tā nenotiek. VID darbinieks Jums var zvanīt tad, kad ir bijusi oficiāla sarakste vispirms, respektīvi, lēmums par pārbaudi vai informātīva vēstule, vai zvans par pārbaudi. Pēc šādas pirmreizējās informācijas notiek pārbaudes un tad Jums jau var zvanīt jau individuāli.
Citādi šādi zvani ir pilnīgi bezjēdzīgi, jo attiecībā uz fotokameru, lai cik viņa dārga vai nedārga, jebkurā gadījumā izvēlaties tādu, kādu uzskatāt par vajadzīgu. Neesat jau valsts uzņēmums, kuram jāveic iepirkums...
Daudziem uzņēmumu īpašniekiem ir tāda problēma, ka uzņēmumu uzskata par savu otru kabatu, bet valsts (un tur tai jāpiekrīt), ka uzņēmums ir atsevišķa lieta.

Nedomāju, ka kā uzņēmuma vadītājs, būtu akceptējusi darbinieka prasību pēc dārgas fotokameras, ja tam nebūtu ļoti laba motivācija. Savukārt ja tam ir laba motivācija, tad nebūtu problēma VID darbiniekam noargumentēt, kapēc ir tāda kamera vajadzīga.
Protams, ka VID var prasīt paskaidrojumus. UN nevajag baidīties viņiem mierīgi un prātīgi paskaidrot, ka tā ir vajadzīga biznesa attīstībai. Piemēri jāizdomā pašiem. Domāju,ka ir tiesīgs,ja tā ir baigi ekskluzīva un dārga manta un atkaŗībā kādus pakalpojumus sniedz uzņēmums....No tā tak nav jābaidās.... ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Vai VID ir šādas tiesības? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
VID piekasās mazās algas dēļ (21)
Sveiki, man tāda interesanta situācija, jaunmdibināts pakalpojumu uzņēmums, pārāk daudz klientu nav, līdz ar to praktiski nopelnu tikai īres maksas segšanai, internetam utt, un zem kādiem 100 euro sev kā algu uzkaitu, reāli vairāk pagaidām...
Ar šādiem skaidrojumiem ir nācies saskarties ļoti daudz.
Un patiesi ir ļoti rūpīgi jāpadomā, kā tiek sniegtas atbildes, jo zemūdens akmeņu šajā anketā ir daudz.
Tas, ka VID ir represīva iestāde, kuras pamatlozungs patreiz ir sekojošs - ja nevaram no jums iekasēt nodokļus, tad soda naudas varam pavisam noteikti. Un šo frāzi es tiešā tekstā dzirdēju pārstāvot klientu vienā no KAC.
Bet uz vienu šādu anketu es atbildēju pavisam nekaunīgi. Jautājums par to kā celt darba samaksu un palielināt apjomus. Stulbi, bet runa bija par apbedīšanas pakalpojumus sniedzošu uzņēmumu. Tā arī uzrakstiju, ka uzņēmuma devīze nav "katru dienu pa mironim" un uzņēmums nekādi nenodarbosies ar mirstību veicinošiem pasākumiem. Un maz stundu darbiniekiem ir tikai viena iemesla dēļ - palicēji pavisam noteikti nebūs sajūsmā, ja kaps tiks bērts ciet 4 un vairāk stundas.
VID ir meistari likt justies cilvēkam kā lielākajam nodokļu krāpniekam Latvijā un nožēlojamai vienībai. Reiz sanāca tā, ka bija jāiesniedz nodokļu deklarācija. Pats to nezināju, tāpēc termiņu nokavēju par 2 dienām. Lieki piebilst, ka valstī, kurā bija vesela E-lietu ministrija, nav nekādas sistēmas, kas cilvēku pabrīdinātu, bet ir tikai sistēma, lai sodītu. Pēc tam mani izstaipīja uz divām komisijām divās dažādās pilsētās (abas nepilnus 200 km no Rīgas), lika rakstīt paskaidrojumu, ka esmu izpratis savu šausminošo nolaidību, iekalis no galvas attiecīgos normatīvos aktus un ka vairāk tā nedarīšu. Beigās vēl uzlika dažu desmitu latu sodu. Viņiem, protams, pie kājas, ka man divas darba dienas vējā - viņi savu svēto pienākumu izpildījuši godam.

Kopš tā laika neuzskatu šo iestādi par pieskaitāmu. Līdzjūtība, ka tev jācieš tās absolūtā stulbuma dēļ. Mēs laikam neesam sapratuši, ka Latvijā ar nodokļu iekasēšanu viss ir perfektā kārtībā. Tādējādi audits cilvēkam, kurš saņem EUR 100 mēnesī, ir optimālākais un daudzsološākais veids, kā papildināt valsts budžetu. Visi citi jau maksā pilnīgo godīgi, tu vienīgais tāds nelietis mūsu saulainajā zemītē :)
Ir gadījies sastapties ar VId jautājumiem. Pirms kaut ko atbildi, labi padoomā, pajautā grāmatvedei. Aizsūti prasītos dokumentus, kas visticamāk bija darba laika tabele - un jautājums tiks atrisināts mierīgā ceļā. Ja atbildēji kas ienāca prāta, būs jāskaidrojās ar pārbaudītājiem. Diemžēl tā tas ir. Bet no šī visa var izvairīties. Ar prātu. Lielākā represīvā iestāde LV, pat nav ko piebilst. Un neizskatās ka tuvākajā nākotnē kāds to lapseņpūzni paspārdīs. Varbūt ar grāmatvedi pakonsultējies.
Un godīgi - tu strādā 8 stundas dienā un spēj izdzīvot ar algu zem EUR 100 mēnesī vai arī tas tev tāds papildus ienākums?
··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): VID piekasās mazās algas dēļ lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
VID audita pārsūdzība (6)
Vai zina kāds veiksmes stāstu, kad VID ģenerāldirektore atcēla audita lēmumu par nodokļu uzrēķinu pilnībā vai daļēji?
Kopš sončika laikiem VID ir sevi degradējusi iestāde,kas mazos sia iznīcina,kas reāli maksā valstī nodokļus,bet neesmu dzirdējis ,ka Rīgas ostas un citās iestādēs,kur apgrozās miljoni būtu kāds troksnis.. vēl Dobeles dzirnavnieks lielais haijs..nerunājot,ka lielus ļimonus izmet par VID ēkas īri...))) Nu 20 gadi strādājot ar vid manā praksē tā vel nav bijis Ja ir labi juristi, tad var pārsūdzēt. Ir bijushi tadi gadijumi. Uznjemums nav pilniigi atbrivots no soda naudas, bet soda naudas apmers ir vairaakkartigi samazinaats. Teema un laiks kaut kaa ljoti saistaas ar Dobeles Dzirnavnieka lietu.. Ja ņem vērā ka Administratīvā tiesa tagad ir uzskatāma par VID filiāli , tad..... ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): VID audita pārsūdzība lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kur var uzzināt vai esmu parādā VID? (6)
Vēstules viņi man nesūta, bet neesmu deklarējusi vienu darījumu ar nekustamo, summai nevajadzēja būt lielai kādi 200eur, bet varētu būt, ka kādi procenti pieauguši pa gadu.
Ja vēl neesi VID EDS klients, tad ieej latvija.lv, piereģistrējies EDS un tur redzēsi visas savas saistības pret VID. Ja jau esi EDS klients, tad vēl vienkāršāk, šajā sistēmā visu var atrast. Nu,vispār jau -->ņem Vērā: kad sāksi par VID daudz interesēties....,tad ar VID var sākt par Tewi (lieku reizi) painteresēties. ;)
Jebkura reģistrēšanās izveido (vismaz) Vienu "taciņu" līdz Tewīm .
Es laikam sirdsmieram painteresētos VID. Bet ar citu jautājuma formulējumu. Piemēŗam piezvanītu un uzjautātu vai nav izveidojušies kādi pārmaksātie (NEVIS NESAMAKSĀTIE) nodokļi:-)
Un tad kalusītos viņu atbildi un reakciju. Ja neko nesaka, tad varbūt neko arī nezin;-)
EDS sistēmā caur internetbanku visu var redzēt. Labāk jau pašai parēķināt, caur googli var formulas atrast un, ja jāmaksā samaksāt, ja VID nokonstatēs parādu savā pārbaudē, tad vēl soda naudas nāks klāt, ja otra puse bija juridiska persona, tad VID drīz vien varētu pārbaudi uztaisīt, jo juridikskais būs deklarējis darījumu. Ja otra puse bija fiziska persona, tad var cerēt, ka VID nepiefiksēs īpašnieku maiņu un attiecīgi pārbaudi netaisīs. ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Kur var uzzināt vai esmu parādā... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ar daudz ko...PSRS pilnīgi visi zaga no valsts, jo tā bija izdzīvošanas nepieciešamība...
Nodarbojās ar izpildāmo darbu pierakstīšanu un melošanu.. un maksāja visus nodokļus no valsts algas ,arī bezbērnu..Tā bija sistēma..Pa lielam jebkuru varēja ielikt cietumā..
Šodienā vienīgā iespēja apkrāpt vasti ir daļēja nodokļu nemaksāšana..,par to pat cietumā neliek, jāatmaksā uzrēķins..
ar ko valsts,no reketa? maktub69: ar ko valsts,no reketa?
-----
rekets ņem vidēji 10 -15% procentus no darījuma - valsts 21% :)
Nu valsti ar reketu veel vareetu salidzinaat.
Bet VIDs un OBHSS...tomeer darbojaas divas dazhaadaas politiski ekonomiskaas sisteemas. Divas dazhaadas operas :)

Lulla: OBHSS - Отдел по борьбе с хищениями социалистическ&#
1086;й собственности
Tad jau drīzāk ekonomikas policiju varētu salīdzināt ar obhss. ··· Valsts ieņēmumu dienests (VID): Ar ko VID atšķiras no OBHSS? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu