Vai mani var sodīt , ja atvaļinājuma laikā neierodos uz sapulci ?

flesh      Nevar

krauklis99      Protams kad nevar. Ja nav oficials atsaukums no atvaļinājuma un paziņots 24 stundas iepriekš.

kalatura      Ja laikus esi par to informējusi,ka netiksi,tad nevar.

dogville      sandra,labaak noshauties,nekaa taadaa kolektiivaa straadaat!...mees paaraak ljaujam darba deveejiem uz galvas kaapt!

Hedoniste      atvaļinājumā tu vari atrasties arī āfrikā, da iepūt pārējim!

makonis    1 Avots - Labklājības ministrijas mājaslapa:

Darba likums šobrīd neparedz tādu iespēju, kā darbinieka atsaukšanu no atvaļinājuma, jo ikvienam darbiniekam ir tiesības uz atpūtu. Katrs darba devējs vēlas, lai viņa darbinieks, atgriežoties no atvaļinājuma, varētu kvalitatīvi strādāt. Tiesa gan, praksē nereti ir sastopami gadījumi, kad darba devējs lūdz darbinieku viņa atvaļinājuma laikā uz pāris dienām atnākt uz darbu un izdarīt nepieciešamos darbus. Šādā gadījumā tomēr ir nepieciešama paša darbinieka piekrišana. Darba devējam būtu jāļauj viņam pilnvērtīgi atpūsties. Vienīgi, lai izvairītos no varbūtējām nesaskaņām, savstarpējā darba devēja un darbinieka vienošanās par atvaļinājuma pārtraukšanu jāveic rakstiski, par pamatu ņemot darbinieka iesniegumu.

makonis      Jautājums jau bija par šīs lietas juridisko aspektu, ja pareizi sapratu :) Es arī necenšos sekot Darba likumā rakstītajam, bet cilvēki jau tam neseko dažādi - vieni, kas ir pretimnākoši, bet otri, kas cenšas čakarēt. Ar pirmajiem visu var sarunāt. Tiesa, ja uzgājis gaisā TEC-2, bet Tu esi tehniskā direktore, uz to sapulci tomēr aiziet vajadzētu :)

DAfrika    3 Ja darba devējs gribēs, tad arī sodīs, un pie kājas oho padomdevēji viņam būs!

MaryClaire      domāju, ka darba devēji ir samērā cilvēcīgi [neskaitot klīniskos gadījumus], tāpēc neierašanās uz sapulci atvaļinājuma laikā ir attaisnojama. ja e-pastā šāds aicinājums iekritis, tad visticamāk kļūdas pēc - sūtīts visiem, kas parasti piedalās šādās sapulcēs.
protams, ja jautājuma svarīgums attiecas vien uz Tevi un Tu esi ļoti svarīga šī jautājuma kūrētāja, tad, domāju, Tev vajadzētu sazināties ar darba devēju un vēlreiz precizēt par darbadienu atvaļinājuma laikā, un tās pārcelšanu uz kādu Tev ērtu dienu. es nezinu nevienu darba devēju, kas lietām pieiet principiāli, bet, iespējams, nezinu.

jollyroger      mani ar izsauca uz pāris stundām- bet laipnā balsī un apsolīja apmaksāt kā virsstundas
nevarēju atteikt

liancite      vispār nevar, bet sarunāt var daudz ko....

Pelle  1   Ir profesijas valsts sektorā, kur var atsaukt no atvaļinājuma, jo esi zvērējis kalpot L-jas tautai visas 24 h. Bet, cik zinu, arī šādos gadījumos, nevienu nesoda...
Privātajā sektorā likumus vispār aizmirsti, jo sodīt var par dajebko... ne jau legāliem līdzekļiem...

Vucis      Atvaļinājuma laikā tu nemaz nevari sapulcē būt! Tad jābūt rīkojumam ar pamatojumu.
Patiesībā ir tikai normāli atvaļinājumā daodoties, uzlikt e-pastam auto atbildētāju, izslēgt mobilo telefonu un pazust tālēs zialjās un nelikties ne zinis. Kā nu cilvēx pats sevi nostāda, tā pret viņu izturas darba devējs. Bet atvaļinājums ir respektējama lieta! Un neviens nav neaizstājams.

Pelle      Vuci, kādā mucā Tu dzīvo?
Iedomājieties policistus, ugunsdzēsējus, zemessargus, ministrus u.c., kas aiziet atvaļinājumā un it kā nebūtu atsaucami. A, ja terorakts vai kāda katastrofa...tad šie kalpotāji ir neaizstājami un atvaļinājums nav respektējams...
Autores gadījumā, izskatās, ka nekas nopietns, bet, acīmredzot, ir vēlams Tavs viedoklis. Tava iešana vai neiešana ir pašas attieksmes jautājums...

puce12345      NEEEEEEEEEE!!!

janisb      Teorētiski nē, praktiski visdrīzāk sodīs netieši nedabūsi kādu prēmiju...

NARINJA      ...bez DL uznjemumaa ir arii citi iekshejie normatiivie dokumenti, viens no tiem ir DK noteikumi, kurus izstraadaa darba deveejs un tiek pienjemti kopsapulcee...ja shajos noteikumos ir atrunaata samaksa, atvaljinajumi, brivaislaiks, d.grafiks, riciiba attiecigaas situacijaas, citi noteikumi uznjeemumaa, u.tt., tad var atlaist, ja tas tiek paredzeets un ja darbinieks ir tos parakstiijis un iepazinies pirms darba liguma slegshanas...bet shajaa gadiijumaa domaaju, ka darba deveejs ir bijis lojaals pret jebkuru darbinieku un visiem pazinjojis par kopsapulci, citaadi kaada vaarna var saakt klaigaat, kad neko nezinaaja,LUUK!

svdiena      Pēc likuma nē, bet mēģini tomēr pa labam,- kādu būtisku iemesu izdomā- bite iekoda, piemēram...:)

erucanob      Ja negribi zaudēt darbu,jāiet.Var neiet,bet gan jau kāds cierē uz Tavu vietu un vietas atbrīvošana ir tikai laika jautājums.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu