Jūtams kolhozu trūkums šodien?

Kādreiz visi izgāja cauri lauku fiziskajiem darbiem,par mazu samaksu,kolhozos.Sākot ar pionieru nometnēm,viduskolnieki ražas novākšana,mācību iestāžu un studentu vienībās,kā arī pilsētā stādājošos rudenī sūtija uz mēnesi strādāt.Tie bērni,kuri dzīvoja lauko.stādāja kolhozā katru vasaru no 2 klases.Maksāja ļoti maz par padarīto,tik cik kolhozniekam.Un cilvēki iemācījās attieksmi pret fizisko darbu,kā darbu un nopelnītās naudas sūro vērtību laukos.Izejot šo darba skolu,cilvēki mainīja attieksmi.Sodien jūt darba kult´ūras trūkumu un neizpratni par saņemtās algas vērtību,sākot no skolniekiem.Un izaug paaudze,kura fiziski nekad nav strādājusi un nav pareizā attieksme pret darbu?

art_deco    2 Cik es zinu , tad labprāt strādātu visādus darbus par kaut mazām naudiņām, bet situācija tāda, ka pat pieaugušam nav darba, kur nu vēl skolniekam.

gravieris  1 1 tagad liela daļa cilvēku iet pelnīt naudu,vēl daļa gaida tiešmaksājumus un subsīdijas no jevropas,bet aizmirst,ka tikai darbs pērtiķi padarīja par cilvēku

Ronija  1 2 Muļķības.Tagad kolhozu vietā ir personīgā māja un platības.Mans bērns strādā 10 reizes vairāk, nekā es savā bērnībā. Un tas ir pašam, nevis Sašam.:D

vilks28      Nu nav gan ,bet nu kolhozi mūsdienās ir utopija. Tu piedāvā ar varu katram ielikt lāpstu rokās . Un mācīt darba tikumu? Neķer stresu viņi tagad UK un citur rubī.

Allegri    1 Vienīgais, ko ieguvu "Lotosos", vai kā nu viņus tur sauca - laukudarbufobiju. Nedomāju, ka starp "pareizā attieksme pret darbu" un "sūrā fiziskā darba pieredze" liekama = zīme.

Horrors  1   Zato cik Kolchoznieku tagad netā!!! :DDDDD

Mezhavecis  1   jozolsen, šitas nu ir galīgi šķersām.Vienīgais ko varēja iemācīties,kad aizsūtija uz to kolhozu ir,kā nevajadzētu strādāt.Nekad tai laikā nav gadījies redzēt tur kādu laucinieku strādājot,izņemot kādu pilliņu traktoristu vai slaucēju.Pārējie mierīgi rušinājās pa saviem piemājas dārziņiem.

Parama    1 jā, jozīt, mūsu, pilsētas bērni nezin, ko nozīmē ravēt cukubietes, pa nakti ķert vistas un kolhoza cūku fermā šķūrēt sūdus. Ja kāds lauksaimnieks paņemtu manu jaunkundzi darbā, es pat piemaksātu...:)

piparbecinja    1 nez vai tur kolhozi kaut kā varētu palīdzēt. drīzāk jau ģimene ir tā, kas iemāca nestrādāt - viss tiek nopirkts, apmaksāts, vieglas & skaistas dzīves propaganda plašsaziņas līdzekļos. Šobrīt tiek likts uzsvars uz naudas taisīšanu, nevis strādāšanu.

Parama      piparbeka, tu gudri runā, bet pasaki kur lai tie jaunie strādā, dzīvojot Rīgā un vecvecākus, laukos, apciemojot 2x gadā. Mūsu ģimenē bērnam ir mērķis izmācīties un nopelnīt naudu, nemākot ravēt cukurbietes un karfeļus. tas ir slikti?? :)

elsa    1 Man tajos laikos bij taustāms mērķis. Jau bērnībā patika foto. Un vecmamma iemācīja ,kā viņi kara laikā no filmiņas bilde taisīja. Tā muļļājos gadus divus, kamēr 3. klasē tiku darbā kolhozā. Ekspluatēja mani bezbožna. Gan kaltē, gan labības laukā, gan fermā, ber es to visu cietu deļ cēla mērķa - gribēju īstas bildes. Rudenī tiku pie kopētāja un pārējiem pričendāļiem, bet ar to viss tikai sākās. Māte, kā pagasta spečuks, savā vietā talkās sūtīja mani un tā es no 5 klases tiku gan siena baļļu krāmēšanā, gan citos pieaugušo darbos. Reizēm vēl tagad kāds man aizrāda par roku kačātajiem bicepsiem.:D Bet man tie ir no bērnības fiziskas traumas, kad māte lika savā vietā atstrādāt spaidus kolhoza labā.:D
Toties fizisko darbu es mīlu. Un man uz to ir talants.
/ salīdzinot ar murgaino debilu papīru drukāšanu šodien /

ponytail      Nezinu, jozolsen, vai tev ir bērni. Man ir. Par laimi, kohozos nav strādājuši, bet viņiem ir ļoti saprātīga attieksme gan pret darbu, gan pelnīšanu, gan naudu. Esi kadreiz dzirdējis par tādu lietu kā audzināšana? Mani padomju gados, t.i., manā bērnībā, audzināja ģimenē, nevis kolhozā. Un savus bērnus esmu veiksmīgi pratusi audzināt tieši tāpat.

Tessa    1 vieniigais,ko neesmu darijusi-sejusi tabaku.dikten netiirs un lipiigs darbs,tur sutiija tikai dzhekus.visu parejo-ij dienvidos,ij LV,sakot no viinogam ij beidzot ar goviim,esmu stradajusi.tomatu un kukuruzu plantacijas,saulespukju un arbuzu lauki,te-kapostu lauki un abeljdarzi,kartupelji un burkani.nez,ko tik neesmu dariijuse.jo vasaras mani sutiija pie omes,kur vajadzeja rukat un vest uz skolu spravku par vasaras darbiem.
a velak stradaju linukombinata,tur arii nopelniiju pirmo algu.
nevar viennozimiigi teikt,ka berni tagad nestrada.citi nestrada un nestradas,vinjiem viss bus iedots.citi strada.citi pashi grib stradat.bet darbu tagad atrast gruti,fakts.

xzels      Parama, cukburi un karfeli ravēt nav aktuāli šodien, galvenais ir mācēt slaukt govi!:D

draboss      Nu cik atceros - Lotosa man patika jo varēja dabūt deficīta preces - liekas bulgāri ražoja kompotus u.t.t. Globus, tik dēļ tā dirnēšana biešu vagā likās ciešama. Rudens kartupeļu vākšana - patika mētāties ar kartupeļiem un cept viņus ugunskurā. Nu nez gan vai tā bija vieta kur guvu darba tikumu :D

Diversija    1 Nezinu kā tur ar to darba tikumu, bet izklaide studiju gados tā bija labu labā. I karpeļi 1.kursā, i studentu celtnieku un lauksaimnieku vienības. Tāds tīmbildings, ka maz neliekas. Vēl joprojām ar ķieģeļu pārkrāvējiem un betona līdzinātājiem kopā turamies un vecos laikus pieminam. Šodienas študentiem nekas tāds i sapņos nerādās.

DKW      Lasu elsa viedokli un gandriiz 100% redzu sevi... Shiis situaacijad atkaartoshanaas nav pat teoreetiski iespeejama :( Taa jau nav, ka visos "Lotosos" un SCV laida luni. Bija jaastraadaa par bieteem "Lotosaa" vareeja sanjemt kaapostu, vai apmaksaatas pusdienas visa maaciibu gada garumaa. SCV vienaa otraa vietaa konkureeja ar guculju celtniekiem - vajadzeeja tik pareizu liigumu nosleegt.
Valsts ar administratiivaam metodeem deva iespeeju pelniit puikaam pat ar sarezhgjiitaakiem raksturiem. Shad tad, jaaatziimee, tomeer tika nodariits lielaaks posts, nekaa guuts materiaali-saimnieciskais labums, bet audzinoshais "+" bija liels.
Un kur nu vel izraushanaas no vecaaku kontroles un vairaak vai vai mazaak neveiklie pirmie kontakti ar meiteneem:)

elsa      Jozi, nu nav ko gaidīt, ka tagadējiem bērniem būs tada pat attieksme pret fizisku darbu, kā mums, ja neviens viņiem to nemācīs.
Piemērs iz dzīves. Vienam bērnam vecvecāki ieaudzina pilnīgi ikdienišķas lietas kā pašsaprotamas un ikdienā darāmas kā rutīnu . Bet otram zāģē kā ar zāģi, ka ir tās lietas jādara ikdienā. Un ar vienu x nepietiek. Vajag nez cik x.
Un tas viss atkarīgs no audzināšanas.
Un redzu baļķi savā acī...pamatīgu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu