prasība būt ar pieredzi

`Man liekas, ka jaunieši tiek diskriminēti attiecībā uz iespējām pieteikties darbā tajā specialitātē, kurā ir ieguvuši augstāko izglītību, jo visos darba sludinājumos prasa darba pieredzi. Kā var iegūt darba pieredzi, ja bez izglītības neņem darbā, jo nav ne izglītības, ne pieredzes, bet, kad iegūst izglītību neņem darbā, jo nav pieredzes. Kā tad var tikt pie pieredzes? Piemēram, ja mācās par juristu, nevar taču pieredzi iegūt citā jomā, jo tas tāpat neder, bet par juristu neņem , jo nav pieredzes. Būtībā, jau ikviens sāk bez pieredzes. Ja ir pazīšanās darbā paņems arī bez pieredzes! Ja pazīšanās nav,vai vienkārši gribi pats visu dzīvē sasniegt, tad kā pret sienu. Varbūt tomēr būtu jāmaina darba devēju attieksme pret jauniešiem un viņus nediskriminēt?

Maverick (2012-02-02 14:03)      99% gadījumu izglītība bez pieredzes ir bezvērtīgs papīrs, ko var uzkarināt mazmājiņā uz sienas. Labāk, ja cilvēkam ir pieredze un interese par doto specifiku, nekā trīs diplomi.
Ir pietiekami daudz precedentu, kad cilvēki ar 2-3 diplomiem ārzemēs krāso sētas.

Zeltiite (2012-02-02 14:05)      Vai jāsāk ar zemāku pozīciju - lietvedis, personāla speciālists,asistents pārdošanas daļā, jurista palīgs utt. un pieredze jāiegūst.

Hnosa (2012-02-02 14:05)      mani jau sen šis jautājums interesē-kur lai ņem to pieredzi,ja bez pieredzes neņem darbā..

kaaposts (2012-02-02 14:08)      praksē studiju laikā nav vairs jāiet?

hw66 (2012-02-02 14:09)      meitiņ, meklē blatus, banānijā bez tiem nekur netiksi.

MaryClaire (2012-02-02 14:09)      jurists pieredzi var iegūt birojā par lietvedi. grāmatvedis - noliktavā par uzskaitvedi. menedžeris - par preču izplatītāju. lūk, arī veidojas pieredzes bāze.

MaryClaire (2012-02-02 14:10)      ir nevalstiskās organizācijas, kuras piedāvā darbu bez atalgojuma, uz pavisam nelielu slodzi, arī tur var iegūt pieredzi.

neko (2012-02-02 14:14)      Iznormāla izglītiba vienmer sastāv gan no teorijas gan prakses. Apmaksā savu praksi tieši tā pat kā teroētisko zināšanu apguvi un viss buss ok. Kāpec kadam darba devējam būtu uz sava rēķina sponsore tavas mācības.
Bez tam vismaz kādreiz jebkurai augst;akaijai vai vidējai sepeciālajai izgītībai prakse bija obligāta sastāvdļa. Ja savus prakses papīrus vienkārsi nopirki... nu pati vaiīga.

tādās profesijās, kā ārsti, juristi utt 4(vai5) gadu teorija + 4 gadu prakse ir obligāta pirms vispār vari ko pastāvīgi. citās nav tā noteikts, bet lietas būtību tas nemaina. Arī prakse ir tikai izglītibas sastāvadļa un kamer tev viņas nav arī izglītības rāli nav.

fargo (2012-02-02 14:14)      "99% gadījumu izglītība bez pieredzes ir bezvērtīgs papīrs, ko var uzkarināt mazmājiņā uz sienas. "
Mhm, kaut kā šitā arī aptuveni ir.

Kā iegūt pieredzi?
Pamazām. Sākumam, par speciālista palīgu un tad pa trepēm augstāk. Ja ir ķēriens un bēniņos vējš nesvilpo, tad kāpienam vajadzētu būt salīdzinoši ātram.

elsa (2012-02-02 14:20)      Ja tiešām pats grib dzīvē visu sasniegt, tad to arī izdarīs neatkarīgi no tā , ir vai nav pazīšanās. Saprotams, ja galvā kaut kas ir. Nevis tikai pa vecāku naudu nopirkts papīrs, kas norāda uz izglītību.

Olivia_es (2012-02-02 14:28)      1. neviens neliedz pieteikties arī tad, ja ir prasība būt ar pieredzi. ja motivācijas vēstule būs labi uzrakstīta, uzaicinās uz interviju arī bez pieredzes. arī interviju pieredze ir pieredze, kas jāiegūst, ja kas.
2. kā jau teica augstāk - ar mazākiem amatiem jāsāk, kur neprasa pieredzi. protams, arī maksā.
3. jaunajam darba meklētājam jau uzreiz ir jāsaprot, ka nebūs tā - aizsūtīšu 2-3 CV un no tiem izvēlēšos labāko darba piedāvājumu. aizsūtīs kādus 100, no tiem daļu ne pa tēmu, pastaigās pa intervijām, un tad viņu varbūt izvēlēsies, ja būs pietiekoši uzstājīgs.
jāmaina ir darba meklētāju attieksme, jo viegli nekas nenāk, ja vien neesi bagāta cilvēka bērns.

iterators (2012-02-02 14:40)      šito māca tagad augstskolās, cik liels dzintara gabaliņš esi, ej sper ar kāju durvis vaļā, utt........

netaisos mainīt un nemainīšu attieksmi pret šādiem:)

hermy (2012-02-02 14:59)      es tiku darbā bez pazīšanām.. jā,kopš diploma iegūšanas pagāja 4-5 mēneši, kamēr atradu, bet, jāatdzīst, ka lielu plusu man deva 6 - 7 pavadītie gadi nevalstiskajās organizācijās (NVO), kur pieredze nu nemaz nav nepieciešama - tur iemācījos socializēties starptautiski, apguvu miljoniem jaunu prašmu, uzzināju jaunus faktus, iemācījos rakstīt projektus, kā arī - apguvu angļu valodu (tas gan vairāk, jo strādāju arī amerikā - kur arī, starp citu, iesaistījos nevalstiskajā organizācijā!!).. Kā arī, izmantoju ERASMUS un pastudēju ārzemēs.. Iespēju ir miljoniem, bet jadomā radošāk!

karbonaade (2012-02-02 15:54)      Man vienmēr darba meklēšanā ļoi palīdzējis ir tas, ka nekad tā īsti neesmu uzsvērusi, cik ļoti gudra un kruta esmu, bet vienmēr esmu izrādījusi gatavību strādāt un, galvenais, mācīties, ko arī esmu darījusi.
Kā darba devējai man ir bijis jāsastopas ar veselu kaudzi māxlinieku, kas atnāk no augstskolas sola, mētā pirkstu,s bet nespēj atbildēt uz vienkāršiem profesionāliem jautājumiem. Kas darbsu sataisa tā, ka man pēc tam nākas pārtaisīt. Un uzskata, ka muļķe esmu es. Bet algu prasa tādu, kādu es sev nevaru samaksāt.

Ps. Darbā pieņēmu cilvēku bez pieredzes, kas arī nespēja atbildēt uz šiem jautājumiem, bet es tā cilvēciņa acīs redzēju vēlēšanos strādāt, mācīties. Un nevienu mirkli šo lēmumu neesmu nožēlojusi.
Pss. Kad vienreiz šitie studētāji sapratīs, ka darba tirgū viņi atrodas uz paša zemākā pakāpiena, un, patiešām, ka tas papīrs papīra dēļ nenozīmē neko. Izņemot valsts iestādes, kur visu nozīmē papīrs, bet zināšanas un pieredze - neko. Tad nu arī redzam, kādā pakaļā ir valsts.

riks (2012-02-02 16:05)      tas jau ne tikai pēc augsto skolu - arī, kad sadomā ko citu strādāt. Tev taisnība! maini darba devēju attieksmi pret jauniešiem!

selavi_5 (2012-02-02 16:05)      Daudz par šo ir dzirdēts un biju mazliet satraukta par savu meitu, kura vasarā pabedza studijas un av pieredzes. Viņa sagatavoja "darba pieteikumu", kurā izklāstīja, kādu ieguldījumu var dot konkrētam uzņēmumam un mērķtiecīgi izvēlējās 2 uzņēmumus. Aizgāja, iesniedza, bija pārrunas un ar lielu prieku viņu pieņēma darbā (bez pazīšanās), kaut vakances nebija. Nu jau pārbaudes laiks pagājis, alga paaugstināta, ir rezultāti un priekšnieks apmierināts ar izvēli.
Ar to gribēju teikt, ka ir arī uzņēmumi, kuri riskē pieņemt civēkus bez pieredzes. Ja mērķtiecīgi meklē tad arī paveicas!

SNIEGBALTITE_ (2012-02-02 16:47)      Tā arī ir, kad izglīti`bai bez pieredzes nav nekādas jēgas.
Priekš tam ir prakses jau studiju laikā, visādas sadarbības programmas ar darba devējiem, ES fona projekti, un kas tik vēl ne... Ta ka tie, kas interesējas un grib, tie arī dabon gan izglītību, gan pieredzī.
Bet tie, aks tikai grib tusēt studiju gados un haļavo dzīvesveidu piekopt, nav ko žēloties, ka neviens neņems tādus zaļus gurķus bez pieredzes uzreiz augstos amotos ar afigenno algu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

neratni_stasti (2012-02-02 16:52)      Nez, kad mēs meklsējām asistentu, pieteicās meitenes no bakalauru pēdējo kursa un topošie maģistri. Vienu bakalaura studenti, kas likās ok, gribējām ņemt darbā, tak viņa pēc nedēļas pati atteicās no darba. Un mums galīgi nebija svarīga iepriekšējā darba pieredze, galvenias, ka cilvēks prātīgs, pārējo iedīdītu... un kas sanāca? :)

dviiniite (2012-02-02 16:55)      Ne vienmēr tā ir, ļoti svarīga ir attieksme pret darbu no jaunieša puses, un protams, ka tikai ar diplomu nevar pretendēt uz vadošu amatu ar visām no tā izrietošajām sekām, jo diploms vien nepieciešamās prasmes nenodrošina.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu