Kādā veidā un cik parasti maksā veca cilvēka aprūpētājam?

Sieviete meklē kādu, kurš varētu aptuveni reizi vai divas nedēļā apmeklēt vecu cilvēku, aiziet uz veikalu, palīdzēt saimniecībā, sakārtot mājas utt. Darbs kaulus nelauzīs, vecais cilvēks nav ne nespējīgs, ne plānprātīgs, vienkārši - vecs. Iespējams, ka uzticamu cilvēku nebūs grūti atrast, bet kā pieņemts maksāt par šādu darbu? Cik? (Laikam lieki teikt, ka "strādāšana" būs neoficiāla.)

lapsu_aacis      man, savulaik, bija 3 naudinjas dienaa, pie pilnas slodzes, kundziitei peec infarkta. viss, saakot ar vannosshanu( detaljas aiztaupiishu) unj fizioterapiju (maaciijaamies parj jaunu staigaat) .
jautaajums irj- ne par kaulu laushanu unj darjbelja gruushumu (rekomendeeju shito teikumu vispaarj nelietot, cilveeku mekleejot!) , bet gan parj to- vai tas, kurjsh naaks, buus speejiigs sho darbeli dariit no sirC. naudinjas she irj drusku taa kaa nevietaa apspriest, ibo ciUveks arj iekshu uz shadiem darjbinjiem, arii arj ozoliiti buus laimiiKs, aber muuziigajiem chinkstonjaam, tiem nekaada summa nebuus laba.

taa arii pateic mekleetaajai- lai meklee kaa diogeenC. :)

sirdsbads  1 2 Tik cik vecā cilvēka komforts un gudrā, atbildīgā un sirsnīgā cilvēka laiks un rūpes pašiem šķiet vērti naudas izteiksmē. Ja izrādīsies virs tirgus cenas, varēsiet paglaudīt pašapziņu, ka esat īsti sirdscilvēki, ja zem - tad otrādi - īsti gauneri.

sirdsbads      Veselais saprāts gan saka, ka vajadzētu ņemt auklīšu likmi un pareizināt ar koeficientu 1.7 - 2.

IipashaSieviete    2 Varbut var vienkarshi paprasit meitenei- par kadu summu menesi vinja bus prieciga!

Effy  1   cik izdevās atrast internetā kaut kādu info, bet info ir diezgan maz, tad tas maksā ap 10 Ls dienā.

Effy      nu reku ir kaut kas jēdzīgāks:

Maksa- Aprūpe mājās.
Saskaņā ar Ķekavas novada domes Saistošajiem noteikumiem Nr.8/2010 „Par sociālās aprūpes pakalpojumiem Ķekavas novadā” un saistošajiem noteikumiem Nr.9/2010 par Publiskajiem pakalpojumiem, klientam ir iespēja saņemt maksas aprūpi mājās. Maksas aprūpes mājās pakalpojumu maksa ir 2,50 Ls stundā.

http://www.kekava.lv/pub/index.php?id=1050

_Koshka_    1 Man laukos tantux pie mammas naaca.... 2Ls par atnaakshanu (no riita sakopa bik drupatas uz galdaa, un izslauciija istabu, vakaraa padeva siltas vakarinjas un parunaajaas) tas aiznjeema apm 2h dienaa, bet man mamma peec insulta - 1/2 paralizeeta....

leone      Mana paziņa Rīgā par apmēram tādu palīdzību vecam kungam saņēma 10 latus par reizi.Viņa arī reizēm ko vienkāršu ēst pagatavoja,reizēm vienkārši pasēdēja un uzklausīja onkulīša jaunības atmiņas.Viņai ir ārsta palīga un sociālā darba maģistra diplomi,bet tiem kā tādiem vērtības šoreiz nav,svarīgs ir pats cilvēks un viņa attieksme.

piparbecinja      1 Ls stundaa. pa manam - baigi maz. katra zinja tas varetu but minimums, skaties, cik vari pielikt veel, lai nav kauns acees tam bernam skatites.

Hotline_A    1 LV oficiaali maksaa 1,50LS par stundu/ar nodokliem protams/, bet tas jau no Tevis atkariigs, cik vari un veelies maksaat!

_Biezaa_vecmaamina  1   1,75 stundā ir okej. Es te tikko halturku beidzu, tekstu ievadīšanas, man deva 1,60 stundā.

eugen      ..vispaar sjo pakalpojumu diezgan kvalitatiivi sniedz Socdienests un taa profesionaalji [pieredze vairaaku gadu garjumaa — kopa manu tanti no saakuma 2x nedeeljaa veelaak 2x dienaa].. klientam nau liidzmaxaajuma [proti ir ja pensija paarsniedz kkaadu tur summu Ls 180 vai .. tad ap Ls 10 meenesii ir ts liidzmaxaajums] lieta jaasaak kaartot no gjimenes aarsta kas arii buus galvenais kopsjanas rezjiima noteiceejs..

undine    1 Just, varbūt sāc ar soc dienestu un tur to bērnu var oficiāli nokārtot darbā /vismaz kādreiz tā varēja/, kā ārštatu aprūpētāju, līdzarto, būs naudiņa no soc dienesta, gan maziņa, bet būs un tad vēl ko piemetīsit paši klāt. Meitene būs laimīga un tante ar.

milulite15      Soc.dienests kaadreiz maksaaja,25.ls meenesii,tagad nezinu,cenas varbuut mainiijusaas!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu