Cik lielu prasīt samaksu par aprūpēšanu un palīdzību?

Tantiņa grib, lai dažas dienas nedēļā palīdzu sakopt dzīvokli, pagatavot ēst, izravēt puķes, aplaistīt, palīdzēt viņai izvannoties. Bez tam viņai ir tieksme piezvanīt aprūpētājai, kad paliek vienkārši garlaicīgi.

riebekle  1 7 Mans ieteikums - ar tantiņām uzmanīgi, viņas mēdz "uzsēsties uz galvas", ja ļauj vaļu. Iesaku paskatīties stundas likmi un izrunāt, cik stundas, no cikiem līdz cikiem un kurās dienās pie viņas strādāsi. Par samaksu nemācēšu pateikt, tas pēc iespējām un pēc vienošanās.

bella_  2 6 5 eiro stundā minimums, jo firmas šādu pakalpojumu sniedz sākot no 8 eiro stundā
ja ir mazak tad tā ir labdarība :)) ja gribi labdarībai atvēlēt laiku, tad uz priekšu :))

Geisha  1 9 Cik noprotu tad kundzei jau ir sociālā aprūpētāja. Grūti kaut ko ieteikt, jo jāskatās kāda ir tā kundze. Ir tādas kuras ļoti labprāt aprūpēsi par simbolisku samaksu, bet ir tādas no kurām nezināsi kā tikt vaļā un nebūs svarīgi cik viņa Tev maksā. Piezvani aprūpētājiem un pajautā cik maksā aprūpe. Iespējams, ka katrā reģionā maksa ir cita.

0_0    6 slēdz aprupēs līgumu... kad tantiņai būs laiks, lai tad viss paliek tev....

citādi, manuprāt, ar nepazīstamu cilvēku var ņemties tikai svētie.....

piladzoga  1 8 geisha
kundzei noteikti NAV sociālā aprūpētāja (soc.aprūpētājai ir 1.līmeņa augst.izgl.),bet gan aprūpētāja. Varat pašas vienoties par samaksu,jo ja kundzei no valsts ir piešķirts īpašās kopšanas pabalsts,tad viņa var atļauties maksāt varbūt 15 eur pa dienu.Pensijas cilvēkiem ir ļoti mazas, ja radi nepalīdz tad ir bēdīgi.Ja parunātie tad var noformēties kundzei par asistentu un par to samaksa pašvaldība.

Epifanija  2 3 īpašās kopšanas pabalsts tiek piešķirts guļošajiem, kuri jau skaita zvaigznītes vai arī vientuļniekiem, kuriem nav piederīgie, pārējiem visiem, kas vēl kust, nekas nepienākas, tā kā ja cerat uz valsts atbalstu, tad ir tikai divi varianti, pārējiem visiem jālūdz Dieviņš, arī par to, lai nepieteiktos šādi pakalpojuma sniedzēji, labāk tos 15 dienā maksāt par veco ļaužu pansionātu

Geisha  1 6 piladzoga
1.Es biju domājusi valsts piešķirto aprūpētāju nevis mācību iestādes izglītību.
2. Jau kopš 1980. gada es strādāju ar cilvēkiem. Man ir labi zināma situācija kāda ir cilvēkiem. Šodien tikai nedaudziem pensionāriem ir cilvēka cienīga pensija. Pārējiem ir švaki un viņi nevar atļauties sev ne lieku kumosu, ne pašikot ar kādām ŗehabilitācijām. Valsts jau arī nav īpaši dāsna ne pret veciem, ne slimiem , ne bērniem.

valmierietis333  1 2 Tiešām jābūt uzmanīgiem ar to uzsēšanos un zvaniem ,
zinu reālus gadījumus , kad sāk zvanīties garlaicības pēc - vecajiem cilvēkiem diennakts ritmi mēdz būt dažādi - es pat teiktu saraustīti un haotiski un galvā vienai daļai svilpo vējš - nespēja sakarīgi domāt - koncentrēties ,

nezinu kurš būtu priecīgs , kad viņam sāktu zvanīt 1-3 naktī , lai tikai parunātos , vai arī tikai piezvana naktī un nerunā , pēc pusstundas atkal ...

Vienu gadījumu dzirdēju , kur tanta piezvana un lūdz lai viņai izravē dārzu , tas nekas ,ka aiz loga sniegota ziema un -30grādi ...

Vēl viens gadījums ,kur viena tanta apvainoja aprūpētāju ,ka tā kaut ko nozagusi un veselu gadu zvanījās un zākājās , pēc gada savu pazudušo mantu atradusi un tad zvanījusies lai lūgtu piedošanu !

-Man personīgi nav tādu nervu ,lai riskētu ar tiem , skaidrs vecam cilvēkam jāpalīdz , bet viens ir aprūpēt ģimenes locekļus , bet pavisam cits svešus cilvēkus ,ko nemaz nepazīsti un nezini ko no tiem gaidīt - vienā dienā varbūt dzersiet kopā tēju , bet nākamajā vēl apvainos metāla karotītes vai papīra dvieļa zādzībā , un tad ej un pierādi ,ka neesi vainīgs !

Bet tas arī atkarīgs no tā kāds cilvēks ...
Dažiem ir tāda tendence - iedosi mazo pirkstiņu un tevi sāks dancināt !

adamsone    2 Nezinu par atlīdzībām. Par ko citu.
14:57 - un tā rada fobijas pret veciem cilvēkiem. Viņi ir ne tikai trūcīgi, attiecīgi šā tā ģērbti, slikti paēduši un sociāli izolēti, bet visādi aizspriedumaini dunduki vēl kultivē pretīgus stāstiņus. Drīz parādīsies kāda caur marlīti cisātāja, kas apgalvos, ka viņi vēl arī smird.
Mana ome domāja, ka mēs viņu indējam, tajā pašā vecumā citam ir tik skaidrs prāts kā jaunībā. Ko tas saka par vēl kādiem citiem....?
Paši jūs uzbrauksiet debesīs ugunīgiem ratiem, citējot Raini un skaitot reizesrēķinu. Kā tad. :D

Aukstums    2 Vispirms, jau jānoskaidro, cik tantuks gatavs maksāt... Varbūt ka vēlme aprūpēt jau tiks nocirsta pašā saknē...ņemto vērā LV pensijas ...cita lieta, ja ar ģimeni, radiniekiem tas tiek oficiāli atrunāts.

piladzoga    2 Vispirms ir jānoskaidro vai kundzei ir piešķirta invaliditāte,ja nav tad steidzami jānokārto,jāsāk ar ģimenes ārstu un jālūdz visu kārtot steidzamības kārtā.
Epifānijai par īpašās kopšanas pabalstiem NAV taisnība. Īpašās kopšanas pabalsts tiek piešķirts no VALSTS un nav svarīgi ir ģimene vai ir vientuļnieks,svarīgi ir lai būtu indikācijas kopšanas nepieciešamībai,jābūt pareiziem izvērtējumiem utt.

Darita  1 2 Samaksai būtu jābūt atkarīgai no kopjamās veselības stāvokļa, bet ne mazāk kā 5,eur/h. Ar veciem cilvēkiem ļoti var iegrābties, kad 5eur/h būs tikai kapeikas.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu