Necieņa pret padotajiem

Kādu dienu staigājot pa lielveikalu, dzirdēju netīšām kā nodaļas vadītāja pazemoja strādnieku, saucot to par kropli un vārdu sakot, izsakoties reāli necenzēti. Kad parunāju ar vienu no pazīstamiem, kas tur strādā, teica, ka tas ir "normāli"- mūsdienās tā ir, ja vēlas strādāt, tad jāslauka kaut pakaļa, tā atbildēja man. Vēl vairāk kādā pasākumā noklausījos netīšām sarunu, kur divi celtniecībā strādājošie apsprieda tēmu, kurā darbadevējs savus darbiniekus sauc par vergiem vārda tiešākajā nozīmē un kad tie protestējuši, šis teicis, ka viņi var lasīties, jo vietā būs vienmēr jauni, kas strādā. Saprotu, ka šajā laikā darbadevējs var uzvesties kā vēlas, jo viņš ir tas, kas nosaka visu. Bet vai tam ir kāda cilvēciskā robeža, kuru tomēr nevajadzētu pārkāpt? Vai ir adekvāti lamu vārdiem pazemot zemākstāvošu, piemēram, apkopēju, kura tāpat ir vajadzīga, jebkurā vietā? Brīžiem šķiet, ka darbadevēji cilvēkus uzskata par suņiem u necilvēkiem, ne par cilvēkiem. Vai ir reāls pamats tā domāt un vai tas, ja cilvēks strādā zemāku amatu ir kaut kas pazemojošs un nosodāms?

7_jeeri  2   sās vēl raudāt!

Diddi2    2 Skarbā dzīves realitāte....
Jācer,ka ne visur ir tā

lirica    2 Nez, mandomāt, tāda pastiprināta noklausīšanās ne pie kā laba nenoved.
Es,ja uz ielas no rīta satieku sētnieku, viņu pasveicinu, tāpat kā pārdevēju bodē,kas mani aplūko kā potenciālo zagli. Un ja man darbā apkopējai ir augstākā izglītība ,bet man nav..toties darbs ir ar citu frekvenci, nozīmē ,ka es varu ar jamo putekļus slaucīt?
Nedomāju viss.

Mezhavecis    2 Kā atļauj,tā uzvedas.Man tāds diez vai varētu būt,jo šis fiksi nokļutu zārkā.

cilveex    2 "Kā atļauj,tā uzvedas."

baluba    1 Jebkurš cilvēks kurš strādā, un cenšas apzinīgi veikt savu darbu ir cieņas un uzslavas cienīgs. Neko tādu neesmu dzirdējis. Katrā ziņā savā tuvumā tādus darba devējus neesmu manījis.

fukujama    1 Nesaprotu šīs "pieredzes apmaiņas". Ko, lai te komentē? Ieteikt autorei iet uz banzīcu un sirsnīgi lūgties par mieru visā pasaulē?

Kapucino      Ir, ir tā! Pat ļoti glamūrīgā iestādījumā............

Tubijs_A_Roks      Ne visiem ir lemts būt darba devējiem! Bet arī tādi, kuriem nav lemts, tomēr ir...tāpēc tā uzvedība neatbilstoša.

ha_lailah    4 Nu pēc šī konkrētā gadījuma var izsecināt tikai vienu - nodaļas vadītāja ir nekompetenta aknu desas līmeņa tizlene.

babyjag      kad kadam sakapj galvaa, agrak vai velak dzive piespiedis paskatities uz to visu no otras puses. nevajag iztureties pret citiem kaa negribetu, lai izturas pret tevi.
autorei - vajag macities no citu kljudam.

lapsu_aacis    2 piekriitu "kaa atljauj, taa uzvedas". shajaa gadiijumaa- vainiigi ir pasiivie darbinieki.

savukaart, shim netikumam- atslauciit kaajas pret darbiniekiem, pirmsaakumi rodami padomijaa. ibo civilizeetajaa pasaulee, shaadas situaacijas tiek risinaatas tiesiskaa celjaa.

Torpedo      Tas ir kapitaalisms, par ko riikojaam "Dziesmoto revoluuciju", jo sociaalisms it kaa nebija labs

jauna_nianse    2 diktofons kabatā un pēc tam uz attiecīgām instancēm.. ( dažreiz pat to nevajag, pietiek ar kliksķi, kas atgādina diktofona ieslēgšanu:)) kamēr paši atļaus pret sevi tā izturēties, nekas jau nemainīsies..

lordsaspens      7_jeeri ko Tu šļupsti :)))

kunst      ka darba devejs tu cieties pa pieljautajam kljudam ko dara darbinieki, vienkarsha darba disciplina trukuma delj un atbildibas delj, kur darba njemejs nesajedz ja riske ar savu algu - ar savu maizi. Te latvija ir skarbi, es nekad nelamajos, bet gadas ka spljauju ara 3D teicienus, kam ir logika sapratis. Bet stradnieku lohisms ir dazreiz arpus visas kritikas, un lama darba deveju cik gribi, bet lamat tieshi acis savu stradnieku nedrikst, labak motivacijas klizmu izdalit- pasmaidiet

Adamsone      Runā, ka dažus gadus atpakaļ notiekumus diktēja tie celtniecībā strādājošie... Bet ja esi labs un apzinīgs darbinieks, kas kārtīgi strādā - nevis kaut ko un kaut kā - tad neklusē... Ak nesanāk - nu tad ko....

selnija_      Tēma aktuāla. Pašlaik darba devēji pret saviem darbiniekiem var atļauties daudz ko. Bet nezinu gan , kas būtu jāizdara. lai no darba devēja saņemtu šādus pārmetumus un tādos vārdos. Nekas tāds nevienā darba vietā mūža vēl nav piedzīvots. Citādi sīkumos notiek visādi, atliek tikai pieciest, savaldīties un apdomāt vai ir vērts strebt karstu, varbūt tomēr nogaidīt. Mērs ir katram, tikai atšķirīgs.

hortenzija5      Ieteiktu tik daudz neklausīties citu sarunās. Un pēc tam vēl analizēt teikto, nezinot lietas būtību. Cik bieži darba ņēmēji ir pilnīgi bez kādas atbildības sajūtas un darba disciplīnas. Ja man būtu tādi strādnieki, kas darba laikā dzīvotos pa OHO, arī es kādā reizē nonāktu līdz tam, ka pārkāptu visas cilvēciskās robežas.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu