mobings ar meerki atlaist.

Strādāju V/A, pirms kāda laika sanāksmē vadībai pateicu, ka uzskatu, ka nelieteriigi tiek izlietoti liidzekli, darbības nav saimnieciskas. sakās presings, kā rezultātā (droši vien uz nervu pamata), saslimu. pēc atgriesanas no slimības lapas 24dienas, man piedāvāja parakstīt vienosanos par darba attiecību izbeigsanu. ieslēgts ignore uz darbiem un komuinikaaciju. parvietota darba vieta, man nav galda un pc - rakstu no personīgā. saprotu, ka darba te vairs nebūs, tomēr aiziet nolaistu asti ar neesmu gatavs.ko zinātāji ieteiktu darīt?

millu (2010-09-22 10:34)      Ja nervi tur - paliec, pildi darba līguma nosacījumus un saņem atalgojumu, pat ja neko vērtīgu nedari. Tā vienkārši atlaist nevar. Par spīti darba devējam vari aši iestāties kādā arodbiedrībā, tie ar viņu mazliet patracinās. Kas zin varbūt DD redzēs ka stipra personība un piedāvās kādu līdzvērtīgu vai labāku amatu.

Jo9 (2010-09-22 10:34)    3 ja novākta darbavieta un kompis, tas jau vairs nav mobings, bet konkrēti pieņemts lēmums par atlaišanu...

Evia (2010-09-22 10:38)      ak tu dieniņās, kad cilvēki reiz sāks lasīt likumus un iemācīsies sevi aizstāvēt?? paņemt darba likumu un studē!!! bez pamatojuma nevar nevienu atlaist. tā kā lasi, studē un ej strīdies. ja ir liekas naudiņas-ņem juristu talkā.

smaps (2010-09-22 10:38)      Nu ko darīt?... iedod priekšniekam bietē, nodibini cīņu klubu un sāc plānot kā lai uzrauj V/A gaisā.:)

dabonams (2010-09-22 10:39)    1 Jā baltajam zvirbulim būt ir grūti!Sulaiņiem saimnieka kambarī nav ko līst,kļūsti par saimnieku un tad rīkojies pēc sava prāta.Šajā valstī darba ņēmājs netiek cienīts,arī arodbiedrības bezzobainas.

karbonaade (2010-09-22 10:46)      Es uzrakstītu augstāk stāvošai priekšniecībai iesniegumu par darba apstākļu nenodrošināšanu. Tas ir pirmais, kas man ienāca prātā. Ja jau karš, tad karš :)
Bet uz darbu Tev ir jāiet, ja gribi pacīnīties, kaut gan dzīves Tev tur nebūs...
Un vēl - varbūt ir jēga uzrkastīt vēl vienu papīru tiem big bosiem - par to līdzekļu izšķērdēšanu un priekšlikumiem, kā to novērst. Varētu būt interesants rezultāts.

Situācija pilonīgi prasās, lai to priekšnieci (vai priekšnieku) paņemtu priekšā pa lielam. Citādi kārtējo reizi pierādīsies, ka viņi drīkst visu.
Jā, un pēc tam paņem vēl vienu slimības lapu, lai nav tur jāsēž.

jaukais_saldais (2010-09-22 10:46)      Diemžēl Latvijā darba likumdošana ir darba ņēmēja nevis darba devēja pusē. It īpaši, tas attiecas uz civildienesta ierēdņiem. Rezultātā ir minimāla konkurence darbinieku starpā, nav rezultātu vērstas darbības, bet uz pašu procesu. Labākais risinājums, kuru es savulaik atradu, bija iegūt divu darbinieku parakstus, ka konkrētā persona darba vietā ir uzturējies alkohola reibumā. ;) Principā fakts, ka raksta par šādām lietām, ir pietiekošs iemesls, lai tevi patriektu. ;)

Evia (2010-09-22 10:50)      nu bet tu cīnies pretī - darba līgumā noteikti ir norādīts, ka darba devējs nodrošina ar aprīkotu darba vietu. tev ir tāda? nav? sūdzību galdā! un tā pa punktam! ir jācīnās, ja redzi tam jēgu. ja jēgas nav, varbūt labāk maini darba vietu, būs tev labāk, nervi ietaupīsies un arī darba devējam prieciņš :)

av2 (2010-09-22 10:55)      parasti jau boss uztver pozetiivi taadus ierosinaajumus.Vieniigi, ja tas tiek pasniegts formaa - ko juust mullkki neejeedzas efectiivaak izmantot to un to.
Kautkas jau tavos ierosinaajumos bija aizskaaris kaadu, ko nevajadzeeja aizskart.
Ko iesaku? izmanto visas likumaa paredzeetaas iespaajas, un visss. Muuzzu dziivo, muuzzu maacies :( Jo vairaak leksies, jo suudiigaak passam ies, un sliktaa slava IZPLATISIES taalu aiz taas firmas durviim.

jaukais_saldais (2010-09-22 10:58)      Principā karbonādei taisnība - ir formāli jāiet uz darbu un punktuāli jāizpilda visas paredzētās lietas, lai nav kur piekasīties. Un jāgatavo virkne vēstuļu, lai "piesegtu sevi". Jāraksta ne tikai vadībai, bet uzraugošajai iestādei ar tekstu: "Laikā, kad valdība meklē risinājumus, lai rastu līdzekļu ietaupījumu valsts pārvaldē, vienlaikus uzlabojot valsts pārvaldes aparāta efektivitāti, diemžēl nākas sastapties ar situāciju, ka ir vadītāji, kas formāli izpilda šīs rīcībpolitikas vadlīnijas un pēc būtības īsteno prettautisku un pretvalstisku valsts pārvaldi..." ;)

fifidrilla (2010-09-22 11:01)    3 jaukais_saldais (2010-09-22 10:46) viedoklis

Pilnīgas muļķības, darbiniekiem nav nekāu tiesību. Mani pat vienreiz atlaida neko nepaziņojot, nācu uz darbu, strādāju, kamēr sāku interesēties kāpēc alga kavējas un uzzināju, ka jau sen nestrādāju tai firmā. :) Iemeslus var izdomāt, ja nav ārkārtīgi vienveidīgs darbs un katrs sīkums atrunāts līgumā, citādi var izdomāt uzdevumus, ar kuriem nav reāli tikt galā.

Uz citiem darbiniekiem arī nav ko paļauties, viņi trīc par savu darbu un tiesāties Tevis dēļ neies.

Karbonādēi taisnība - ja iespējams, vērsies pie augstākstāvošajiem. :) Var būt vēl viņus pašus izmetīs.

Lucy (2010-09-22 11:06)    3 Apbrinoju,ka bāzi savu degunu kur Tev nevajag,mums arī viena tāda bija un rezultātā,uztaisija viņai neciešamu dzīvi darba vietā,viss pēc likuma..pati neizturēja un aizgāja.
Cīnīties jau vari,bet ja kolektīvs tevi ignorēs,nekāda patika tur strādāt tāpat nebūs.

lapsu_aacis (2010-09-22 11:18)      nu, ja ir ki$ka, tad raadi ko maaki. buus gruuti , neko iipashu neieguusi, bet bijaashanu un cienju taas rezultaataa, gan. konsultaacija ar juristu no neieintereseetaam aprindaam, OBLIGAATA. ja taada nav, bljaun kastee, iedoshu vienu haiziftu.

testpilots (2010-09-22 11:21)      Nu absolūti nav zināma vēsture-TAVS raksturs,bet tik cik spēju izlasīt-saskatu sevi.Mana doma-gudrākais,spējīgakais būs uzvarētājs-ne balvā ir runa.Galvā.Aiziesi-būs tev moš naudas mazāk ,vai vēl kaut kāda ziņa-nu un-nopelnīsi ulabosi,bet cilvēks,vai cilvēku grupa,kas galveno motivaciju dzīve saskata naudā/vara-viņi tādi aŗī paliks.Protams,noslaukt po maksimumu arī var!
Īsāk-siljon tot,u kavo pravda(c)Brat2.Nezaude savu parleicību!

jul4ik (2010-09-22 11:50)      Jocígi izklausās, ka stradājot valsts darbā tev nav pienakumu apraksta. Lai nu kur, bet valsts darba tā nevar būt. Izlasi vēlreiz līgumu, sameklē kurā vietā ir norādīts amata precīzs nosaukums un (precīzi neatceros kā saucas) pakāpe. Tam visam ir pakārtoti pienākumi un atalgojums, ko var sameklēt netā. Pat ja tev nav "iedoti" pienākumi, tie ir aprakstīti kādā citā aktā.
Ļoti vērtīgs padoms ir par arodbiedrību.
Un vēl, ja gribas izklaides un nervi atļauj, vari žurnālistus piesaistīt, twiterī kaut ko uzrakstīt.. Itkā muļķīgi, bet vismaz vietējiem bosiņiem tā būs pamācība.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu