Izmisums, galējs stulbums jeb pa druskai no abiem?

latviešu viesstrādniece dalās pieredzē:

"Es pati kādu laiku šampinjonus griezu Nīderlandē. Man, piemēram, no trešās klases sēnēm joprojam uz ādas sametas pumpas un ļoti niez.(ķīmija un slimības) tapat arī izkrīt mati - ļoti daudz. ir meitenes, kam iekaist acis, arī plaušas jūt ķimiju. Darbs nav ļoti smags, bet cilvēks, kas nav radis pie slodzes - respektīvi, jāstav kājās, pirmos mēnešus var just problēmas ar kājām un muguru. tāpat jūt arī rokas... un vēl, arī redze pasliktinās.. bet man patīk šis darbs neskatoties uz visam blakus parādībām"

Mani šis teksts pārsteidza ar to, kā cilvēks var par minimālo algu beigt kopā savu veselību, pie tam vēl teikt, ka šis darbs patīk.

Rabittspeed (2010-07-03 06:06)      Izmisums, galējs stulbums jeb pa druskai no abiem? foto ... cilvēkam drošvien nebija citas izvēles, bez variantiem ! Pamest šo valsti un ķerties pie vienīgā salmiņa-tb. jebkāda darba ārzemēs... Tad izveidojas pieradums un samierināšanās ar esošo situāciju un "pastāvošo iekārtu".... Kā arī ambīcijas un prasības šim cilvēkam konkrēti ir ļoooti, ļoooti pieticīgā līmenī....

JurisK (2010-07-03 06:32)      Absoluuti nezinot taada darba apstaakljus un iespeejas sevi pasargaat - nevis pa druskai, bet galeejaa pakaapee abi! Droshi vien jau arii trulums.

[never] (2010-07-03 07:04)      Veel storijs par ziedu siltumniicaam - peec paaris meeneshiem cilveekiem uz rokaam un sejas saak paraadiities augonji....

Izmisums, kas gan veel...

niten (2010-07-03 07:46)      tie nav cilveki, tie ir mutanti.
te nekas tur nekas vieta neko nemaina, tadi vareja nebut.

Dzhokonda (2010-07-03 07:55)      Esam dažādi, var jau būt, ka kādam tas darbs patīk, bet man tas šķiet aprobežots, tajā šancē nekā jauna nav-autopilots ....bez īpašas domāšanas. Un vēl, tās veselības problēmas. Domāju-ja cilvēks vēl kaut ko domā, tad pie pirmajiem simptomiem jāgriežas pie ārsta un darba devējam jāiesniedz pretenzija, iespējams, gudri risinot šo lietu, var iegūt arī kādu kompensāciju. Tomēr, ja neko nerisina, tad tas ir galīgs stulbums un arī izmisums.

teo_dora (2010-07-03 09:17)      Gudri spriest varam,bet līdz tam laikam,kamēr pašus neskar dižķibele.Cerēt,ka svešā valstī,bez valodas zināšanām tiksi augstā amatā,izvirzīsi pretenzijas darba devējam,dabūsi ne minimālo algu-arī var,bet droši vien līdz tam brīdim,kad aiz Tevis neienāks kāds rumānis,piemēram,kurš piekritīs bez ierunām un Tu varēsi braukt atpakaļ uz Tēviju.

rozamunde (2010-07-03 09:29)      Pieļauju, ka patīk darbs tāpēc, ka šeit kādu laiku darba nav bijis vispār un ienākumu arī ne.
Un, ja nav izvēles? Tad labāk iet ar patiku uz kaut kādu darbiņu, nekā nīkt bez vai vilkties ar riebumu uz darbu. Blakusparādības? Jāpiecieš, jo arī, laikam, nav izvēles.
Senā grāmatiņā meitene Polianna arī mācīja priecāties par to kas ir, nevis bēdāties par to kā nav, vai ne?

evelina37 (2010-07-03 09:54)      Noteikti nav citas izejas,un neteiksi slikti par darbu,kas jādara.

SievieteMelnaa (2010-07-03 09:59)      Pie izmisuma pakaras, shis ir galeejs stulbums.

effy (2010-07-03 10:47)      nu ja uzrodās jautājums par izdzīvošanu, par to, kā nomaksāt visas saistības, par to, ka tur arī ar minimālo algu var normāli dzīvo + vēl te kādam palīdzēt, tad domāju atkrīt jebkādi jautājumi.
labāk ir te strādāt pa 150 Ls un raudāt, ka nevar dzīvot, vai arī aizbraukt tur griezt sēnes, normāli nopelnīt, nodrošināt gan sev, gan tuviniekiem +/- sakarīgus dzīves apstākļus? katrai maizītei ir garoziņa.
es tev te varētu sarakstīt kaudzi ar blakus parādībām attiecībā uz veselību prestižam darbam, sēžot ofisā rokoties pa papīriem un klabinot kompi.

leone (2010-07-03 11:00)      Fiziskam darbam,kas neprasa prāta līdzdarbošanos,ir viens liels pluss-darba laikā savu prātu var nodarbināt pēc saviem ieskatiem.:)
Domāju,ka,bez darba un naudas sēžot dzimtenē,veselība arī pat ļoti maitājas-no nepietiekama,nepilnvērtīga uztura,nepārtraukta stresa utt.Pumpas uz ādas sadzīs,bet nervu šūnas neatjaunojas.

effy (2010-07-03 11:05)      galējais stulbums būtu tad, ka tu šai sievietei piedāvātu te labi apmaksātu darbu, normālos apstākļos, bet viņa tev atteiktu ar tekstu, ka viņai jau labāk patīk sēnes griezt un ostīt ķimikālijas.

SievieteMelnaa, pašnāvība - lūk tas ir galējais stulbums un gļēvulība. pašnāvnieki ir paši gļēvākie cilvēki uz pasaules, jo kiška tonka cīnīties ar problēmām, nostāties aci pret aci ar to, ko paši ir savārījuši, meklēt risinājumus. tā vietā viņi vienk. ņem un pakarās. pie tam ne reti uzgrūžot savu problēmu risināšanu tuviniekiem.

AudraSeele (2010-07-03 11:05)      Katrs izvēlas to, kas viņam uz to mirkli der. Blakusparādības ir visos darbos (profesionālās slimības). Jāārstējas, jāiemācās valoda, jāstājas arodbiedrībā , jāsakārto dokumentācija un tad, varbūt, radīsies citas izvēles iespējas. Vai arī -jāatgriežas Latvijā!!!

Parama (2010-07-03 11:24)      varētu padomāt, ka Latvijas darbadevēji ļoti rūpējas savu melnstrādnieku veselību. kādos tik nelabvēlīgos apstākļos cilvēki nav ar mieru strādāt, lai tik kādu kapeiku nopelnītu.

Maverick (2010-07-03 11:29)      Nu ja cilvēks ir tik infantils, ka nespēj sev atrast savai izglītībai un spējām atbilstošu nodarbošanos, tad lai brauc kaut mandarīnus lasīt !
Dabā viss ir līdzsvarā un katram darbam atradīsies atbilstošas kvalifikācijas darītāji !

niica (2010-07-03 11:30)      Šeit Latvijā apstākļi arī nav tālu no te aprakstītiem....

Lotte (2010-07-03 11:32)      Teorētiski kaitīgos darba apstākļos būtu jāstrādā ar cimdiem, respiratoru utt. Protams, ka tas būtu neērtāk, bet nu veselība ir tikai viena. Ja vien tie nebūtu aizliegti tajās siltumnīcās, pie šāda iznākuma es jau nu noteikti mauktu to visu sev virsū, kaut vai skafandru, bet simptomi ir drausmīgi.

Kamija (2010-07-03 11:32)      Ja palasa Igo [piem. Nožēlojamie], tad sieviete, lai sūtītu naudu slimajam bērnam pārdeva zobus & matus...

Var ar daudz ko salīdzināt! Ar Černobiļas piespiedu nodarbināšanu utt. Izvēle ir katra paša ziņā, sliktāk, ka tās nav... :((

Adamsone (2010-07-03 11:46)      Ir lasīts stāsts par darbu Gērnsijas (?) siltumnīcās, tāpat ķīmija, monotona fiziska piepūle vai pārpūle, pēc darba - bārs, alus, vietējie deģenerāti, jo normālie no turienes sen pamukuši utt.
Nu nezinu, nav viedokļa. Tas teikums "man patīk šis darbs" ir kā no skolas sacerējuma un varbūt, ka tur arī ir tā atslēga.
Attieksme pret savu veselību ir kā instinktus zaudējušam dzīvniekam - kamēr var pakustēt, tikmēr nekas.

sauliite_ljauljiite (2010-07-03 11:48)      Es ne pa kādu naudu nebojātu savu veselību.
Lai šitā bojātu savu veselību, jābūt apaļam bārenim bez draugiem. Ja tā ir, tad es to vēl varētu saprast. Ja nu cilvēkam tiešām neviena nav un nav kam lūgt palīdzību, tad, lai nepievienotos bomžiem, laikam atliek braukt un ostīt sēnes.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu