Diskriminācija tautības dēļ?

kā Jūs domājat, vai Latvijā pastāv nacionālā diskriminācijā darba pieņemšanas procesos? t.i. oo.. šitais ir krievs.. /izdzēš CV/.. oo.. eto latiš.. /izdžēš CV/
varbūt kāds darba devējs var pastāstīt? varbūt kādam ir pieredze šajā jautājumā?

Laskovij      Jā, jo bieži vien darbu kolektīvi mazos un vidējos uzņēmumos ir vienādā valodā runājoši:)

lietotajC      atkariibaa no CV skaita. ja vienai vietai piesakaas 2, tad, logjiski, iespeeja ruupiigai izveerteeshanai buus abiem. ja 500, tad primaaraa atlase, visticamaak, iekljaaus arii nacionalitaates principu.

SievieteMelnaa      Nedomaaju, ka pastaav uz krievs/latvietis, bet noteikti pastaav uz ebrejiem un chigaaniem.

Hara  1   Protams pastāv, taču to manuprāt nevar nosaukt par diskrimināciju. Tā vairāk ir konkrētās darbavietas specifiskā vajadzība pēc vienas vai otras mentalitātes, kur nozīme ir nevis priekšnieka attieksmei pret poteciālo darba ņēmēju, bet gan veicamā darba "attieksme" (klienti, piegādātāji, kolektīvs galugalā). Un tas attiecas tikai uz specifiskām darbavietām - piemēŗam ja darbadevējs strikti kautkādu apsvērumu dēļ meklē sev klientus starp krieviski runājošajiem, viņš noteikti meklēs krieviski runājošu menedžeri, lai nebūtu problēmu ar akcentu un specvārdiem. šinī situācijā tā pēc definīcijas ir diskriminācija, jo akcents nevar būt par iemeslu atteikumam, taču reālajā dzīvē 9 gadījumos no 10 būs savādāk.

Protams ir arī īsta diskriminācija - mazos kantorīšos, kur piemēram grāmatvede ir pensionēta latviešu valodas skolotāja, menedžere ir viņas mazmeita, bet priekšnieks ir ēvalds dziesminieks, ar pamatskolas izglītību un viņu bizness jau 20 gadus ir krūzīšu apdedzināšana ar uzrakstiem dekola tehnikā, ko priekšnieks uzmana pats personīgi. Nu skaidrs, ka viņi neņems darbā krieviski runājošu šoferi, bet šādā mērogā tas nevienu neinteresē un neviens viņiem diskrimināciju nekad nepiesies.

Atgriežoties pie rezumē - manuprāt, ja atsevišķi izdala ekstrēmistus kuri piedirš dažādus interneta forumus un reizi pa reizei sadzērušies satiekas mītiņos, pārējā kopiena - latviski - krieviski runājošie sadzīvo lieliski, arī biznesā, tb darbā.

marmorakaraliene  1   Iz dzīves personīgie novērojumi. Par cik latviešu jaunatne pat ļoti slikti runā krieviski, tad ir firmas, jo īpaši tās, kuras orientējas uz Krievijas biznesa vidi, neņems to stostošo latvieti. Otrs novērojums - krievu jaunatne pat ļoti labi runā latviski. STrādājot bankā, es to visu varēja labi novērot. Manā firmā, piemēram, abi šefi, grāmatvede ir vai nu ukraiņi vai poļu viesstrādnieki (saistībā ar tehnoloģijam, kuras izmantojam/, bet mēs divas, kuras tika pieņemtas darbā ārpus šīm korporatīvajām saitēm - latvietes. Ar mani kuriozs - šefs, iepazīstoties ar mani, uzdeva jautājumu, kā man esot ar latviešu valodas zināšanām. Man nav akcenta, runājot krieviski, tas bija viņu samulsinājis, jo šefs nodomājis, ka dēļ tā, ka, iespējams, nezinu latv.val., viņam nāktos man atteikt.
Bankā vairāk diskriminācija izpaudās savādāk - atkarībā no nodaļas. Bija nodaļa, kurā priekšniece deva priekšroku operacionistiem-puišiem.
Un vēl - pilnībā piekrītu Haras rezumē.

VIZUAALAAmaaksla      mana draudzene samērā ilgi strādāja par latvieti krievu kantorī, jo vajag taču kādu, kurš prot valsts valodu;)

barbarosa9      Nee, nedomaaju un neesmu ar to sastapusies.
p.s.ja nu vieniigi ar krievvalodiigo izteiktu neveeleeshanos pienjemt darbaa latvieshus.

lar_unuruur  1   Da nekādas diskriminācijas vairs nav!
Ir niecības. Ir, turpat 90% nācijas, kuras IR NIECĪBAS, visur, jebkur, jebkad. KAS notiek ar niecībām? VIŅAS DISKRIMINĒ! Ot ir maromoriene, ar savu panciņu piznisu, ir tur vēl kādas citas čuras ar savu pizinisiņu... visi lokās kā vien māk, locišanās notiek turpat deviņus gadsimtus. A TU prasi.... vai IZJŪTAT diskrimināciju!? ATTIEKSME! Nekas tā neraksturo tautu, kā ATTIEKSME PRET SEVI. Iebrauc kādā tūristu nenomāktā grieķu salā... vai igauņu... a vēlāk iebrauc Preiļos, vai Dagdā. KURU tur diskriminē?:)
Kāpēc ir jāciena tas tepiķītis, pret kuru tu atslauki kājas? PRIEKŠ KAM? Tas nav racionāli. To nevajag. Vajag atslaucīt zoles un ienākt mājā. Vēl jautājumi?

migla_migla      Pirmkaart, nekaadu diskriminaaciju neesmu maniijusi.
Otrkaart-kuri ir tie barbarosas shedevri?Es arii gribu palasiit:>)
Treshkaart-besii taa niku mainiishana.

riks      pa reizei laikam jā.

mellnnuks      lloti atkariigs no organizaacijas ir dazzaadas situaacijas!

garaamejoshais      Protams un tas ir arii normaali, taa ir bijis, ir un buus...........

Velve      Ko var tie krievi visu laiku cikstet,pie mums latvija visiem bez iznemuma laiza pakalas cittautiesiem,kapec jebkura cita valsti tas pats krievs atri iemacas valodu,bet latvija nodzivo 30 gadus un uzskata ka tas ir normali,ka mums latviesiem ir jaruna vinu mele. Esmu bijis arzemes dazadas valstis tur kautkapec neviens tev neklanaas,ja nezini valodu lasies un ne uz kadu lielu algu neceri,vai nu ej macies un paliec par tas valsts pilsoni. 2009-12-08

brinishka      Nedomaju,ka pastav diskriminacija valodas del,katram darba devejam ir savi kriteriji utt. 2010-02-23

leonss      diskriminacija sabiedriba krasak izpauzas pret romiem ciganiem,darba nenem vispar.ta vispar neskiro krievs vai latvietis 2010-05-21

fortunijs      es domāju ka noteikti nē !! ja krievu tautības cilvēks spēj rakstīt un runāt latviski, tad tas nav šķērslis lai kaut kur strādātu utt. un tieši tāpat latvietim. vienīgais krievi apvainojās par to, ka viņiem pārmet latviešu valodas zināšanas un tā iemesla pēc tiek atteikts kaut kur (da jebkas). bet tas ir tikai loģiski. man bērnības draugi kopā augām ir totāli krievi, bet uz šodienu viņi perfekti raksta latviski ar visām garumzīmēm un runā tikpat labi runā. 2011-11-28

caress5      Pastäv ! Reguläri ieveeroju ,kur bijusho latvieshu vietä städä krievi.
Gailjezerä ap 90 % personäla runä krieviski vai latviski ar akcentu.
Kad atkärtoti pajautäju par iespeeju no nomazgätis dushä, jo uz pirmo jautäjumu atbildeeja -neljzja , man uzbreeca - von... tut u nas gestapo. ...8. nodaljä.
2015-01-02

caress5      IIpashi tas attiecas uz zemäko personälu, sanitäri, medmäsas, starp ärstiem veel latvieshi sastopami , Dereetu noskaidrot preciizäk. Stradinjos liidziigi... 2015-01-02

Targass      tas ir visur, un katrā valstī lai kāda tā būtu, tautības, nacionālās piederības pēc diskriminēs, tas primāri saistīts ar mentalitāti, saziņu. priekšniecība vienmēr izvēlēsies sev tuvāku. 2019-03-11

Līdzīgi jautājumi
Diskriminacija (19 atbildes)Vai ir nozime darba deveja tautibai? (41 atbildes)Ka atrast darbu Latvija? (59 atbildes)Dzimumu nevienlidziba darba apmaksa - reala? (17 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu