Neizmaksā algu

Neizmaksā algu - jautājumi un diskusijas

Neizmaksā algu, ko darīt? (27)
Strādāju nelielā privātā uzņēmumā, 3 gadus. Sākumā ļoti patika, lieliski veicās, bija laba alga. Šā gada februārī vadītājs uzņēmuma līdzekļus investēja privātā projektā, cerot, ka nopelnīsim vēl un iztērēto ...
Raksti iesniegumu, ka vēlies pārtraukt darba attiecības, saistībā ar dzīvesvietas maiņu. Nav nevienam jāpierāda, ka tiešām pārcelies dzīvot kur citur. Tad nekas nav jāatstrādā un aizkavēt aiziet arī nevar. Pēc likuma, jāizmaksā viss ar aprēķina lapas izsniegšanu 3 dienu laikā. Un darba devēju jau tagad var sniegt tiesā par neizmaksāto algu. Tas neko nemaksā, jo tiesas izdevumi ir darba devējam tikai. Pieteikumā gan jālūdz tiesa iesaldēt uzņēmuma līdzekļus Tevis pieprasītajā neizmaksāto algu un atvaļinājuma kompensācijas apmērā. Savādāk - nobankrotēs un paliksi bez nekā. Nu vadītājs ir riktīgs kretīns, ja algu nemaksā bet prom nelaiž. Pēc savstarpējas vienošanās var izbeigt darba attiecības kaut uzreiz.
Vai ir cerība, ka vispār izmaksās? Ja pastāv iespēja, ka iekavētās algas vispār izmaksās? Padomā reāli, kur risks ir mazāks - strādāt mēnesi bez algas, un iespējams nesaņemt vairāk neko, vai aiziet tagad, skaidri zinot, ka nekā nebūs un pēc mēneša vai pusotra saņemt algu jau jaunajā vietā.
Ja otrais variants ir reālāks, vienkārši neej uz darbu un viss. Nāksies atlaist ar pantu, bet kuru tas reāli vairs interesēs.
Vai darba devēju informēji, ka esi konsultējusies VDI un rakstīsi iesniegumu? Dažreiz tas palīdz. Tev ta "ne silts ne auksts", bet vai tāpat par tām iespējamām pārbaudēm domā darba devējs. VDI nepalīdzēs ar naudu, bet pārbaudes atzinums būs pamats tiesvedībai, bet varbūt ir jāiet tas ceļš, jo tikai tā var ko panākt.
Cilvēki nez kāpēc baidās tiesāties pat tad, kad zina, ka viņiem taisnība, bet tā ir demokrātijas sastāvdaļa ne tikai zināt savas tiesības, ievērot likumus, bet panākt, ka arī citi tos ievēro un kaut kā bez represīvām struktūrām (tiesas) daži to nesaprot. Jā, arī tiesa vēl Tev neatdos to naudu, tikai pieņems spriedumu, ja tad vēl darba devējs nereaģēs, Tev būs jāvēršas pie tiesu izpildītāja. Tas viss ir ilgs un ne bez maksas process (daudzi baidās no tiesu izpildītāju izmaksāsm, kas nav mazās), bet faktiski izdevumus jāsedz "vainīgajai" pusei, tikai tas ir jāpieprasa tiesu izpildītājam (diezin vai kāds pats to piedāvās, jo tā viņiem lieka klapata, bet likumīga)- tās izmaksas, kuras otrai pusei jāmaksā ļoti motivē izpildīt tiesas prasību.
Varbūt visu šo izklāsti savam darba devējam un centies viņu pārliecināt, ka iesi līdz galam (pat, ja domā, ka nav tā vērts un to nedarīsi)
Vērsies darba inspekcijā departamentā,Rīga ,Kr.Valdemāra iela 38 k1 ,darba devējam ātri atradīsies nauda priekš visa, un vēl kompensēs nesamaksāto atvaļinājumu pilnīgi nav nekādu tiesību darba devējam piespiest darbiniekam strādāt viņa labā par brīvu, labākajā gadījumā iziet uz dīkstāvi, bezalgas atvaļinājums, ja darbinieks piekrīt, bet ja vēlas, lai atstrādā mēnesi pirms došanās prom, lai izmaksā visas ieturētās algas, darba līgumā taču ir norādīts kādas saistības un kas ir jāizpilda abām pusēm līdz kādiem konkrētiem datumiem, ja nav alga ieskaitīta, teorētiski jau tiek pārkāpts likums un ir tiesības pārtraukt darba attiecības, vienam no pusēm neizpildot darba līgumā iekļauto punktu - lauzt līgumu uz dienu... vēl pastāv iespēja iesniegt uz maksāt nespēju ··· Neizmaksā algu: Neizmaksā algu, ko darīt? lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010