Vai tiešām daudz strādāt tagad skaitās muļķības izpausme?
Esmu dzirdējusi, ka augstskolās, šobrīd, māca pareizi vadīt biznesu. Pirmā gadā strādā daudz. Nopelnīto ieguldi. Gan jau palīdzētāju netrūks, kas ieteiks kur. Nākošajā gadā strādā mazāk un pelni, it kā, tāpat. Un tā tālāk, katru gadu ar vien mazāk jāstrādā un naudas daudz. kā sakot, ieroc zemē piecus dālderus un izaugs naudas koks. Kam? Biržas mākleriem. Tagad izdevīgi ir pirkt valsts obligācijas, bet tās dabūt nemaz tā nevar. jauniešus aptīrīs un pataisīs par vergiem. Nu, protams neliela jauniešu daļiņa kaut kur tiks, bet noteikti ne vidējais slānis, kuram nav laika Biržas izmaiņām sekot. Lielie dūži tam algo speciālu cilvēku un tas nav lēti.
Freddy Krueger
Muktiana, cilvēki pensijas gados uzspļauj uz darbu "no augsta kook", un beidzot var darīt ko grib, un kā grib... Jo sevišķi, ja ikdienas darba režīms gadu desmitiem ir bijis 24-7...
Un arī izaugsmes nav tikai tiem, kuri negrib mācīties un pilnveidot savas prasmes un zināšanas. Tiem, kuri mācās, izaugsmes iespējas tā, vai citādi, tomēr atrodas...
12h dienā, saki? Mūsu paaudzes večiem tā bija ikdiena, parastā, lai nodrošinātu ģimeni, izaudzinātu bērnus. Tieši tāpēc arī, kā jau minēju kādā DG ierakstā - >puse no klases jau guļ Dieva mierā, a paskaties apkārt - lielā tiesa vienaudžu ir invalīdi ar sačakarētu veselību... Tipa gribi normāli no gultas tik ārā - vingro, vecīt, nekur neliksies... Ja man kāds 10 gadus atpakaļ teiktu, ka es katru rītu vingrošu, es viņu acīs par slimu nosauktu... Bet tas nekādā veidā nemaina faktu, ka vingroju gan...
2024-10-25 14:32
Medusbite
Sievietes rok puķu un sakņu dārzus, bet grāvjus rok traktors
Ir gan vīriešiem laba dzīve))))
2024-10-25 18:35
fargo
12:06
priekš kam argumentēt, ja tevis rakstītais apstiprina manis proponēto?
ne tikai 80% ir kā pielīmēti savam socioekonomiskajam statusam, 9 no 10.
darbs no zvana līdz zvanam, kurā nevis produktivitāte nosaka atalgojumu, bet atrašanās tur, ir bezcerīgā stavoklī, kāmēr tas nemainīsies piespiedu kartā.
cilvēks iekļūst "siltā vietā" un tur iekūņojas un visu mūžu paliek. ja tas apmierina, ta ir viena lieta, bet neapmierina, šūmējas, ka dzīvot kļūstot grūtāk. protams! inflācija darbojas nonstopā, bet tava alga atpaliek un tikai ik pa laikam pietuvojas tavu ienākumu devalvācijai.
siltās vietiņas vai darbs no zvana līdz zvanam ir 100% slazds, ja perspektīvas nav atkarīgas no cilvēka produktivitātes. pirmais nosacījums, lai sarautu ķēdi ar savu statusu ir gribēt to izdarīt. ja cilvēkam vnk nav laika, ir darbs, vakariņas un miegs, nekas nevar notikt. tāpēc tādi strādnieki ir nepārtrauktā karuselī, kurā dzīvo no rokas mutē un 65 gados joprojam mēģina darīt entry level darbus, kas būtu jādara 18-22 gados. un visiem spēkiem jāmekle izeja uz augšu. ak jā un tirgot feisbūka herbalife(vai vēl kkādu muiņu) NAV bizness.
vēl ir tas, ka cilvēki nonivele investīcijas. bet es tev garanteju, ka tas ir tāpēc, ka investēt nav ko. investīcijas ir vislabākā iespēja ordinaram cilvēkam tomēr uzveikt inflāciju vismaz personiskā līmenī. stokos, šortos, bondos, nekustamajā un dargmetālos. skaidrs, ka visskaidrāk redzēt atdevi ir no šortiem, bet tie arī ir paši bīstamākie aktīvi. un otrādi - metāli un nekustamais, sevišķi zeme un mežs ir vnk izcila pretinde inflācijai. kāpēc? jo naturāli to vertība iet tai līdzi. tie ir praktiski imūni inflācijai. bet tava alga ir tai vispakļautākā. un tā, ja lauvastiesa tavu assetu sastāda alga, tad tavas fianses ir ka vientuļš stiebriņš pļavā, pakļauti katram vējam - no slimībai, līdz krīzēm un citādi neizbēgamai inflacijai.
bet lai būtu ko ieguldīt, paiet ilgi gadi, kuru laikā ja tu neuzkrāj, t
2024-10-25 19:00
fargo
bet lai būtu ko ieguldīt, paiet ilgi gadi, kuru laikā ja tu neuzkrāj, tad vairs iespēju var nekad nebūt. tie ir gadi, kad akumulē vispirmkart prasmes. siltās vietās tas notikt nevar pēc definīcijas. jo vairumu šo darbu var darīt apmācīts pērtiķis, kas nozīmē tu esi elementāri nomainams kadrs. tev kkas nepaīt? kraties! bet ja tādu ka tu ir maz, tev spīd gan paaugstinājums, gan labāki prožekti, gan pašam savi padotie. un rodas iespēja iekrāt. to, ko drīzāk vai vēlāk varēs investēt.
es zinu cilvēku, kas 25+ gadus sēž vienā vietā birojā, valsts darbā un nospiedošo laika daudzumu spelē pasjansu, domino, zoli vai tetri. citi lauž muguras un smagi stradā, jo tiešām ir spiesti darīt, bet ir skaidri jāapzinas, ka tas var būt tikai un vienīgi pagaidu variants, ja negribi dzīvi beigt būdams atkarīgs no valsts pensijas. ja vienalga, tad visa saruna uz tevi neattiecas.
2024-10-25 19:01
DaLila
Tu pieskaries daudzām svarīgām tēmām. Patiesi, mūsdienās ir tendence uzsvērt efektivitāti un pasīvos ienākumus, taču tas ne vienmēr ir reāli vai sasniedzami visiem.
Daudzi jaunieši mācās par finanšu pārvaldību un investēšanu, bet patiesība ir tāda, ka ne visi ir spējīgi to realizēt, un daudziem ir grūtības saprast investīciju tirgu. Daļa cilvēku paliek pie tradicionāla darba, un tas var būt pilnīgi normāli.
Lai gan ir iespējas pelnīt pasīvi, nepieciešama izglītība un pieredze, kā arī noteikta laika un resursu investīcija.
Svarīgi ir atrast līdzsvaru starp darbu, izglītību un finansiālo drošību, un katram ir jāizvēlas ceļš, kas atbilst viņa vērtībām un mērķiem. Ko tu domā par šo pieeju?
2024-10-25 19:17
fargo_pa
vēl viena parādība, kuru es gribu minēt ir motivācija. es ticu, ka manis rakstītais var varbūt kādam dot tieši to pendeli, kurš ir ļoti tajā momentā vajadzīgs.
viens. nekas bez tās nenotiek. ja lietas ir ielaistas, tie brīži, kad saki sev naktī un tumā - viss, vairs es ta nevaru turpināt, man jaatrod izeja, es vairs ta negribu, viss! tā ir īstenībā sava veida lūgšana pēc atbildes. un parasti atbilde, vienā vai citā veidā, atnāk.
otrs. kompānija. ievēro to, ka cilvēki ir kopība un līdzgi uz līdzīgu iedarbojas ka magnēti. tie tevi notur savā sfērā. ja tu mēģini izrauties, tu saskarsies ar veselu demotivācijas vilni. kapēc? jo tu vari kļūt parējiem ka dadzis acī. ja tu vari, tātad to var citi. bet citi ir slinkuma un komforta apvīti un "labi ir tāpat". ja tu gribi tik ārā no tās vides, no tās ir jāabstrahejas. līdzīgi ka bezpajumtnieki nespej izrauties no vides. tas strādā visos sabiedrības līmeņos, tevi pazām un tad arvien ātrāk ievilks sevī vide, ienākumi, tikumi līdzigi tiem, kas ir tev apkart.
ja tavi draugi liek laulatajiem ragus, ir tikai laika jautājums līdz vide tevi ievilks.
tas darbojas nenovēršami.
kāda līdzība ir šī: viņi pienāk pie Skolotāja un prasa, kāpēc mācekļi nevar darīt to pašu, ko Kristus. un viņš viņiem atbild: jūz mazticīgie, ja jums būtu ticība un jūs pateiktu tam kokam: izraujies ar saknēm un pārcelies uz to klinti, tas jums paklausītu.
ko pietiekami daudzi nesaprot, ka līdzības ir tāpēc tādas, lai hiperbolās būtu vieglāk saprast esības likumsakarības. tāpat, ja tava vide tevi velk atpakaļ pie sevis... prom! tie nav draugi, tā ir vnk vide un tās dalībnieki. draugi grib, lai tev būtu labi. nevis kritiķi ir bīstami, bet muklājs, komforts, kas ievelk un nelaiž vaļā.
2024-10-25 19:21
fargo_pa
19:17
99% cilvēku nepiedzimst ar sudraba karoti vai pat servīzi zobos. tikai ar potenciālu. jā, visi nav spējīgi. bet kas ir, tiem ir svarīgi redzēt variantus un iespējas un ir arkartīgi nepieciešams griba un vismaz uzmetumi galva ka un ko darīt. detaļas var tālāk pievienot pēc nepieciešamības.
reāli ir cerēt uz 20% ienākumu palielinajumu gadā caur tiešu darbu. un tas ir turēties virs inflācijas, jo manis minetie 10% ir turēties tai līdzi, bet nevis virs tās. lai tu ietu virs "ūdens līmeņa", vajag virs tās.
tas ir jagrib, tad to var varet. tas ir pilnīgi skaidrs, ka vairums atradīts simts atrunas, kāpēc nevar. ar to kontingentu bezjēdzīgi dzesēt muti un klabināt. ir kas grib, bet neredz izeju. vide ir discouraging. apkartējie pielējuši ausis ar čīkstēšanu un "nelietīgiem biznesmieņiem".
tur man ir retorisks jautājums: tu esi naktī pamodies no elpas trūkuma, ar pulsu 140? sajati nervi utt? ta ir daļa no tā, kas sagaida. ar laiku viss sāk nostaties savās vietās, bet silti iesaku biznesa nīdējiem pamēģināt un pašrocīgi kko pacelt. ak vai, kā mainīsies dziesma...
kredīti, kretīni, visi no tevis kko grib, uz tevis katrs zvirbulis cenšas nopelnīt, tu tik tikko turies gadiem ar degunu virs ūdens. pozitīvais, vēlāk kļūst daudz vieglāk. tirst nav malku cirst(burtiski un parnesti).
2024-10-25 19:38
DaLila Fargo_pa : pilnīgi piekrītu. 2024-10-25 19:55
Chris1986 Nekad neesmu sapratis tos, kas spiež uz materiālo. Tak jebkuru sekundi var norauties kāds trombs un game over. Pilnīgi tak kaut kāda gara nabadzība un iluzioras vertības 2024-10-25 20:00
rokons
Lietderīgi ir nospraust programmu par algas pieaugšanu par 10%, tikai tak līdz jānāk receptei kā to izdarīt.
Investēšana var būt laba lieta, tikai ir jāsaprot kur investēt, un kāda būs investīciju stratēģija - dividendes no akcijām jeb dalība akciju tirgos. Pēdējā prasa gan laiku, gan zināšanas.
Nekas nav vienkāršāk kā notrallināt paris liekos eiro, bet varbūt tomēr padomāt par investēšanu
Un sena recepte, ko biznesa skolās māca - riska kapitālos drīkst ieguldīt ne vairāk kā 10% paša brīvā kapitāla. :D
2024-10-25 20:32
hjuumans
20:32
man nav tiešas receptes, tu taču to saproti. bet man ir hints. es par to ļoti daudz domāju, tāpēc man teikumi viegli raisas.
lūk viens hints: tu nevari un nedrīksti darīt neko, kas nav tavās interesēs.
es pieļauju, ka ir vajadzīgs paskaidrojums. tas NAV hints, kas ir balstīts mantkārībā. tikai racionalitātē un ar samērā skarbu pieredzi.
ja tu esi cilveks, no kura ir labklājības ir atkarīgi citi, tu nevari nekadā gadījumā rīkoties saskaņā ar viņu vēlmēm vai pat tuļītējām vajadzībām. viss, ko tu dari, tas ir kopīgais labums. tas sākas ar sīkumiem, bet ļoti ātri var kļūt nekontrolējami. kkas līdzīgs sapratīgam valsts budžetam. "bet mēs varam to atļauties.." nē, es nevaru, nav nekadu "mēs". un tas ir skarbi un nepatīkami. ja būtu "mēs", tu sen to izdarītu, tev vajag mani, es nedarīšu neko, kas apdraud "mēs" tik vieglpratīgi.
otrs hints: ļoti skumjš. ne uz vienu nav iespējams paļauties. man tā gribētos, lai tā nebūtu. ne uz vienu. tieši tāpēc, nervi cieš. es to pašu zinu no citiem. viņi ir kā pakaramais, kas ja slūzīs, pārējie kā stirnas un kovārņi būs uz visām pusēm. cilvēki tur šorttermā savas intereses pat radinieku attiecībās. cilvēkam drīkst uzticēt tikai un vienīgi to, ko tas ir nopelnījis. pārējo nevar. viņam nav... ja tu to esi dabūjis gatavu, tev ir priekštats, ka viss notiek. ja tev to iedod cits, visdrīzāk būs fails. tāpēc, tu nevari uzticēt otram to, kamēr viņš to nav pats ticis galā. tad parādās poņa un tad var. tā ir itkā skola, klases.
cilvēkam tika māja, ļoti labs īpašums. nākamajā momentā parādu ir vairāk kā ienākumu, jo to gandrīz nav, līzingi, jo liekas visa ir daudz. tas viss aizplīvoti ar nodomu. būtība ir tā, cik tev ir dots ar to ir jāiemācas iztikt un vairāk nedrīkst dot. strebt vēlāk vajag citiem. man, piemēram. a es vairs negribu.
2024-10-25 21:19
Labrador Mūsdienu kapitālisma darba attiecību modelis - darba ņēmējs tiek izdzīts par visiem 110% un 40 gados kļūst par invalīdu un bomzi. Darba vadība - menedžments ir ļoti neprofesionāls. Darbinieki tiek haotiski dzenati, rezultātā pārguruši, bet jēgas nekādas. Un visās uzņēmumu problēmās tiek vainoti darbinieki , nevis menedžeri ar hindi domāšanu. Mūsdienu biznesa pamatprincips - maksimālā peļņa ar minimālo ieguldījumu, maksimāli īsā laikā un pēc tam kaut plūdi un zemestrīce. Tāds kapitālisma modelis , kāds bija Zviedrijā līdz deviņdesmito gadu vidum ir pagātne. Tagad ir kaut kas starp verdzību un feodālismu. 2024-10-26 10:46
Labrador Par mūsdienu darba ņēmējiem - menedžeru greizas pieejas dēļ tiek imitēts , nevis reāli darīts darbs ar rezultātu. Menedžeri augsti vērtē daudz lieku , nevajadzīgu kustību , ažiotāžu, Tirzā līšanu. Profesionālis tā nerikojas , bet tāds arī nav vajadzīgs. Darbā ir jāskrien , jalec , javicina rokas , jabļauj japsiho. 2024-10-26 10:52
amarille
uz papīra LV inflācija ir zem 1%. problēma ir drīzāk preču/pakalpojumu cenu un netto algu attiecība.
par strādāšanu ir tā. Jebkura aktivitāte ir taču nolūkā panākt kādu mērķi . Izaugsmi, slavu, naudu. Nu tad vienkārši jādarbojas konkrētajā nolūkā. Vairums balso par naudu. Nevajag kautrēties no tā! Ekonomisti šo jūsu draivu jau ierēķinājuši sk Adam Smith invisible hand.
Interesanti, ka daži viedi cilvēki kritizē LV kā perspektīvu darba ņēmējam. Kad invalīdu koledžā satriecoši nelokāmai elegantai Rīgas dāmai kautrīgi papaudu, ka vienīgais mans pienesums DD varētu būt ātri iekaļamas eu svešvalodas, vēlos strādāt LV, viņa skatījās uz mani ar tādu līdzjūtību un mēģināja ko teikt par mērogu maiņām, brīvo tirgu, robežu atvērtību un ekonomisku dzīves plānošanu😆
2024-10-26 17:01
Labrador Tur , kur pašlaik strādāju , aizgājis līdz komismsm - lai pierādītu savu aktivitati darbā , vienu kartona kārbu vairāki cilvēki nemitīgi pārvieto no vienas vietas uz otru , darot to ar neapskaužamu entuziasmu un ažiotāžu. 2024-10-27 07:16
eel86 Lai darbs būtu efektīvs ar augstu rażīgumu, tam jābũt kā hobijam, diemźēl izglītības līmenis un tehnoloġiju neizmamtošana LV un vispār pasaulē ,lielāko daļu strādnieku padata par primitīviem biorobotiem ar zemu pašizmaksu kas ir izdevijgo darba devējiem,jo tie negrib ieguldijt naudu tehnoloĝijās un robotizæcijā , un politiķi to atbalsta jo saņem labus bonusus par to,tāpat kā mediķi nevis veic profilaktisku darbu bet tik paraksta tabletes, un vispār algu nevienlīdzība bųtu jāizbeidz ,jo tā ir visīstākā diskriminācija,atrunas ka tie kuri saņem desmitiem un pat simtiem reiżu lielāku algu jo ir daudz mācījušies, nav nopitns arguments,paņemam baņķieri ,tas tik pārvalda citu sapelnīto un pāņem sev peļņu cik vēlas,lai saņem tik pat cik rimi kasiere,tad par baŋķierim ies strādāt tie kuriem tas ir hobijs nevis parazitēšana uz citu rēķina un visædās valdēs sēdošie dīkdieņi - parazīti bųtu jāapliek ar tādu nodokli lai alga nav lielāka par vidējo valstī! 2024-10-27 13:48
Maskava13 Muļķīgi ir nestrādāt! 2024-10-27 19:51
Labrador Katrā ziņā , izglītots proletariāts , kaut vai ar augstu darba ražīgumu sistēmai nav izdevīgs , jo grūtāk manipulējams. 2024-10-27 20:50
iepriekšējās | 2. lappuse no 2 |