Tiem kas nodarbojas ar mežisrādi
Anglija līdz 2024 gadam gribētu apstādīt ar mežiem 30 000 ha zemes un tam ir nepieciešāmi ap 90 miljonu stādiņu..... kuru viņiem pietrūkst.p.s. šīdienas angļu ziņās tas lasāms.
Kaskaade 2 2 Gribēt lai grib, tikai kas viņiem stādīs. Gestarbeiteri tak visi padzīti. 2021-11-06 20:11
jozolsen
2
4
Latvijas koku stādi neder. Selekcija.
Tai aizspogulijā pašiem vien būs jāsāk stādāt, lai pat būtu ko ēst. Sala ar brexitu un covidu.
Pat poļu santehniķi aiztinušies..
P.s. Brexita balsojumā bija plakāts´´ Poļu santehniķis atņem mums darbu!!"
Tev jau pašam arī būtu veselīgi, svaigā gaisā rakt..
2021-11-06 20:46
Sigvarts60
4
Kāds sakars ar mežu izstrādātājiem? Tos Anglijā vajadzēs tikai pēc 50 gadiem. Jaunaudžu kopšanā pēc 5 gadiem.
Latvijā katru gadu iestāda 30-35 miljonus stādu. Protams, ka viņiem stādu pietrūkst. Pirms sadomā stādīt, vispirms kokaudzētavas ir jāizveido. Egļu, priežu, bērzu stādus var 2 gados izaudzēt. Ja grib ozolus vai ko tamlīdzīgu, tad būs jāaudzē ilgāk.
2021-11-06 20:49
JOHAIDI21
2
2
Paldies,Silgvarts60 ,par izpratni. Iespējams,ka problēma Anglijā neslēpjas ne koku sugās,ne arī gesterbaiteros. Anglijā,apmēram 30-40 gadus atpakaļ ,notika masveida mežu izcirsšana,it kā lauksaimniecības vajadžibām iegūt zemi un maža īpašniekiem tikt pie "lielā piķa" Tā rezultātā,Anglijā sākās zemes virskārtas,augsnes noslīdēšana atklātajos ūdeņos. Faktiski sākās dabas mini katastrofa. Nu tagad viņi ir aptvēruši reālo situāciju un mēģina labot kļūdu.
Kas attiecas uz tiem strādniekiem....nez vai tas būs atkarīgs tikai no strādniekiem. Angļi prot lieliski mobilizēties un pietiks arī ar brīvprātīgajiem. Te ir cita izpratne par naudas vērtību un dzimtenes godu.
p.s.ak,jā,jozolsen...tie santehniķi tiešām ir kaut kur aizklīduši,bet kvalificētie poļu strādnieki
pelna tik pat daudz cik Angļi un nestaigā treniņbiksēs,vai pelēkajās apakšveļas biksēs! :-)))
2021-11-06 21:18
AivarsN 2 3 Lai pēc Lielā restarta un vērienīgās iedzīvotāju skaita samazināšanas, zeme nepārvērstos par tuksnesi, mežu stādīšana ir ļoti tālredzīgs projekts. 2021-11-06 21:20
JOHAIDI21
3
4
Tieši tā,Aivar! Un mani sāk mulsināt Latvijas "biznesmeņu" bravūrība par izzagto Latviju,kur bijušo mežu vietā zeme ir tā noplicināta ,ka tur jau vietām vairs koki neaug. Nez kādēļ latvijā ir viedoklis,ka mežu augsne nav jābaro,jāmēslo. Un visi tie šķeldas varoņi pašī būtu jāizlaiž caur šķeldotāju.
Un otra galējība Latvijā... lauksaimniecības zemes tiek atdotas būvniecībai!!!!! Kur vēl stulbāku valdību!
2021-11-06 21:29
anis 1 2 Nu,un kāds valdībai sakars ar zemju apbūvēšanu,atdošanu ārzemniekiem? Pēc īpašumtiesību atjaunošanas,vairums zemju bija īpašnieku rokās-vietējo... Meža zeme noplicināta-kā to dabū gatavu? Vai caur mēslojumam atstāto šķeldas kārtu,kas vairāk par šķībām krūmu atvasēm izsprauksies? Nezinu,kā Anglijā,bet Latvijā seko,lai kailcirtes tiktu apstādītas... Un noslīdeņi Latvijā ir ārkārtīgi reta parādība un ne mežos... Vai kāds atceras Turaidas piedzīvojumus? 2021-11-06 21:50
JOHAIDI21
1
4
anis, es lieliski atceros gan Turaidas gan Līgatnes gadījumus.
Bet kas attiecas uz kailcirtēm,tad mazvērtīgo koknes daļu nedrīkst sadedzināt,ne cisrsmās,ne arī alternatīvajās enerģijas kurtuvēs,jo tas ir pašu koku radītais augsnes mēslojums.
ani,lābāk,nekad nenodarbojies ar mežsaimniecību! Paskaties uz pasaules tuksnešiem,Arālu un ceru,ka sāksi aizdomāties.
Un kur tad bija tie pārgudrie kuri atļāva pat meža augsnes virskārtu iztirgot kā piedevu pie mežistrādes?
Latvijas mežsaimniecībai ir problēmas ar smeceriem un pārējiem koku kaitēkļiem,bet kad jau ministru kungiem domas grozās tikai kā noslēpt sazagto naudu,tad nez vai viņi pat atceras par meža problēmām.
2021-11-06 22:06
jozolsen
3
3
Aizspoguli- ne tev spriest par Latvijas mežiem un valdību. Ekonomiskais bēglis ir un palik bēglis, treknākas dzīves meklējumos.
Ne jau tāds būs pozitīvs uz valsti , no kuras bēdzis. Savu AIZVAINOJUMA indi paturi sev.
P.s. Muļķisiem kuri nezin, Latvijā auglīgās zemes, mežu uz vienu iedzīvotāju ir pirmajās vietās Eiropā..Salai tā nekad nav bijis un nebūs.
2021-11-06 22:24
Sigvarts60
1
Es gan nepiekritīšu par ciršanas atlikumiem un augsnes noplicināšanu. Par augsnes veidošanos var izstudēt augsnes zinātnes pamatos - tā veidojas visur, gan mežos, gan lauksaimnieciskajās platībās, arī uz neizmantotiem ceļiem, nepārtraukti un visu laiku.
Un Latvijas mežsaimniecībai nav ministru kungu. To vada un regulē profesionāļi. Par laimi! Nedod Dievs politiķus mežos! Tad būtu tāpat kā veselībā.
2021-11-06 22:31
JOHAIDI21
2
2
Sigvarts60 ,nu gluži jau tā nafff ,ka mežsaimniecību regulē profesionāļi. Ir arī tādi,pēc kuriem karātavas raud. Agrāk tiešām bija savas nozares speciālisti.Īsti sava amata pratēji,bet tais 90-jos viņus vienkārši atlaida no darba,jo viņi nedeva peļņu kukulīšos tiem valdības vīriem.
Vai tas bija prāta darbs,kad 90-jos jumta latas,priekš vācijas,zāģēja ar R-63 gateriem!!!!! Vai tas nebija krimināls? Un lietas kokus sazāģēja palešu dēlīšos.
Bet ne par to ir tēma un ne par to es ievadīju informāciju.
Rezumējot- ir nozares,kur par vadītājiem var reāli strādāt cilvēki pēc 45-50 gadiem. Jo tad cilvēkam ir dzīves pieredze,izpratne par procesiem. Citādi mums valdībā ir vieni jozolseni,kuri nezin kas ir disidents.
2021-11-06 23:21
DanaL
2
2
"Kas attiecas uz tiem strādniekiem....nez vai tas būs atkarīgs tikai no strādniekiem. Angļi prot lieliski mobilizēties un pietiks arī ar brīvprātīgajiem. Te ir cita izpratne par naudas vērtību un dzimtenes godu."
Pilnīgas blēņas.
Reāla situācija angļu fermā, kurā es pati pirms gadiem divdesmit vienu sezonu lasīju avenes. Bija nenormālas normas, čakarēja mūs ar darbalaiku, maksāja, saprotams, minimālo algu, dzīvojām pussapelējušās būdās. Neviens anglis nekad mūžā neparakstītos uz tādu darbu. Labi, meloju. Viena bija, nostrādāja akurāt vienu dienu un aizmuka lādēdamās.
Jau tolaik saimnieks esot izteicies - viens rumānis ir piecu angļu vērts, - gan ātruma, gan izturības, gan pieticības ziņā.
Pagājušajā gadā dēļ tā, ka bija problēmas ar gastarbaiteriem, raža palika uz lauka, jo tie daži angļi, kuri tomēr saņēmās turp doties, bijuši tuvu nulles vērti.
Tā ka, piedodiet, angļu brīvprātīgo dalībai koku stādīšanā, varētu būt vairāk dekoratīva nozīme, tipa, lai vēlāk savas biogrāfijas aprakstā varētu piebilst - es arī esmu piedalījies kociņu stādīšanā.
2021-11-07 09:28
tracums82
3
mežisrādi- varbūt tomēr mežizstrādi vai mežsaimniecību?
kur bijušo mežu vietā zeme ir tā noplicināta ,ka tur jau vietām vairs koki neaug.- lūgums uzrādīt konkrētas vietas, vismaz 3
tad mazvērtīgo koknes daļu nedrīkst sadedzināt- protams vajag kurināt māju ar gāzi, nevis kokni
Lūgums - nenodarbojies ar mežsaimniecību, arī komentāru līmenī nē.
2021-11-07 09:35
jozolsen
Demokrātiskā valstī DISIDENTS ar mežisrādi!! Ko tik no sevis cilvji no sevis neiedomājas!!
Kāda ir tā MŪSU VALDĪBA aizspogulijai, laikam tirāni ar disitentiem.
Filtrēt paša vāvuļojumus ir jāprot. Rakstītam vārdam ir nozīme, ja esi vecis, nevis beatbildīgs bābis.
Tavs profils; a rietis!!
Latvija meži tiek kopti un pat pieaugums netiek izcirst vēl arvien.
Var paskatīties Latvijas exporta pieaugumu koksnes IZSTRĀDĀJUMU pieaugumu.
Sala jau sen,sen pirka mastus un kokmateriālus saviem buriniekiem, lai aistāvētu impēriskos iekarojumus, nodomus- dzīvot uz citu tautu rēķina.
2021-11-07 12:52