slieksnis ja domā no akas, tad jo tālāk, jo labāk :) sev ieraku metrus 30 attālumā :)
multi Ja nedzivo laukos, tad ieteiktu paintereseties pasvaldiba par piesleguma iespejam kanalizacijai. Agri vai velu pienals ta diena, kad bus jaievies ES prasibas. Un varesi to bedri bert ciet. Ne jau pa velti ES dod naudu trubu raksanai.
kvarts Uztaisi ģeodēziju un viss kļūs skaidrs... grunts sastāvi ir dažādi.
anis
1
Katrai tilpnei ir sava aizsargjosla. Būvvaldē tas būtu noskaidrojams konkrēti.
Bet,kā parasti-jo tālāk jo labāk... Arī līmeņu starpībai ir nozīme.
Bitens4 Vasarnīcai ir paredzēta tā kanalizācija.Centrālajai pieslēgties nesanāk,baigi tālu!Ēku izvietojums zemes gabalā piespiež rakt tuvu dīķim caur kuru tek kaut kas līdzīgs upītei.
labvakar
2
Multi, tā diena droši vien nākamajā gadu simtenī. Vismaz Rīgā, vismaz Berģos.
Juglas ezera krasts apbūvēts cik tik iespējams tuvu, centralizētās kanalizācijas šinī galvaspilsētas mikrorajonā nav un nemaz netiek plānota, nekādi papildnoteikumi projektos netiek pieprasīti, čurājiet tik Juglas ezerā droši. Kuram sirdsapziņa, tas par tūkstošiem liek cisternas, rok nosēdakas, kuras gan ātri pārstāj funkcionēt un ik nedēļu jāsauc "zelta vedējmašīna´´, kurš taupīgāks, tas ierok trubiņu un pa to klusu grāvītī, kuru lai neredz, apstāda ar krūmiņiem.
Tā ka, ja tā ūdenstilpne nav aka, tad vienalga cik tuvu.
Viliendi 2 Tās lietas jādara legāli , tad nevajadzēs pa kaktiem jautāt!Ir divi varianti- hermētisks krājrezervuārs ko izved, un bioloģiskās attīrīšanas iekārtas..un katrai ūdens tilpnei ir tauvas josla kur neko nevar būvēt.
Emma45 Vilendi. Kas tās tādas bioloģiskās? Kur ierok cisternu, no tās uz visām pusēm gofras, kuras gada -divu laikā aizštopējas, un rezultātā vienalga asenizatorfirmai jāzvana? Garantiju pat ja iedod, tad maksimums 2 gadi. Viss, pēc tam nauda skaiti ka izmesta vējā.
Viliendi Emma.Arī bioloģiskās jābūvē zinošiem cilvēkiem..pirmkārt attīrīto ūdeni var izlaist grāvī, otrkārt filtrācijas lauks jābūvē gruntī kura šķidrumu uzsūc, ja ne tas tāda jāizbūvē- tranšeja jāpilda ar granti utt..un vēl ir mitrājs.
Emma45 1 Vilendi- nosauc kaut 1 firmu, kura teiks, ka nav zinoša. Visi kā viens apgalvo, ka citi muļķi, bet viņi vislabākie. Atbrauc, rok, paber šķembas, kā pasūtītājs zina, cik kas kur jāber. Aizber un aizbrauc. Ja kas, kā pierādīsi, ka nav pareizi ierīkots. Būs visādas atrunas.
anis
Dīķis, upīte-izskatās pēc zemienes. Vai pēc septiķa vispār būs kur izsūcināt?
Man pavasaros apstākļi stipri līdzīgi. Mazmājiņu kompostēju, ar traukūdeņiem aplaistu... Bet mazgājamie ūdeņi aiziet dārzā...
joens Precīzai atbildei nepieciešama precīza informācija. Bet tā, sauso ķemertiņu jau reti kur drīkst būvēt (nehermētiska kanalizācija tas pats vien ir), kur nu vēl vasarnīcu rajonā. Miniplacīšos, kādi parasti mēdz būt vasarnīcām, nekādi infiltrācijas lauki fiziski nav iespējami. Bioloģiskās attīŗīšanas var gadīties, ka konkrētajā vietā nav atļautas, tikai hermētiska uzglabāšana + regulārs asenizatora apmeklējums.
Kristine_78 Izlasi būvnormatīvus
Iedegums vari kaut 2/1, tikai ja netek un netaisi huhri muhri kā visi - uzbūbē, komisija pieņem un uz reiz izsit dibenu, bet visumā jau pašam būs ne visai, ja blakus būs akas. labāk lai akas mājai katra savā pusē