Vadītāja apliecība

Vadītāja apliecība - jautājumi un diskusijas

Vai nepieciešama auto vadītāja apliecība traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanai? (14)
Pirms daudziem gadiem nodzertas šofera tiesības . Lai tagad iegūtu traktorista tiesības man vispirms jāatgūst šofera vai tā nav obligāta prasība?
Diezgan obligāta prasība būtu, lai tu pie stūres nesēstos vispār! Pirms tērējies traktorista kursiem, iesākumā tiec pie veselības pārbaudes papīra, tiem, kuriem tiesības par šmigu noņemtas tikšana pie narkologa un psihiatra labvēlīga lēmuma nebūs tik vienkārša, jo parbaudi var veikt tikai specializētā medicīniskā komisija. Auto vadītāja apliecība nav obligāta traktortehnikas vaadīšanas kategorijas iegūšanai. Ka nometi-apsveicu! Bet pie dakteriem gan demonstrē lēnprātību! Tas viņiem patīk...
Mani par jociņiem notrenkāja līdz nemaņai...
Tev pat ar triisriteni nevajadzeetu laut braukt! Tiesības max varēja nodzert uz 5 gadiem. Tev nav spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegums. Tev vispār nav vairs transportlīdzekļu vadīšanas tiesību. Tāpēc vari sākt kārtot kādas tiesības vien vēlies, ja tas termiņš ir beidzies. ··· Vadītāja apliecība: Vai nepieciešama auto ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai autovadītāja apliecība palīdzēs iegūt paaugstinājumu amatā? (17)
Ja es iegūšu auto vadītāja apliecību/tiesības/vai mans darba devējs to spēs novērtēt kā cenšanos ielikt kapitālu savā attīstībā un būt noderīgai viņam nākotnē...respektīvi domāju uz pāugstinājums amatā...mans ...
tici man, vinsh taa nedomaas!
Auto vadiitaaja tiesiibas nepaplashinaas TAvu zinaashanu redzesloku un nedos ieminjas un arhisvariigas zinaashanas.
Vadītāja apliecību var iegūt ikviens muļķis, turpretim LABI un tā lai citām nebūtu pēc tava "darba" jāsakopj tūdi(pēc pieredzes) ikviens nespēj(nevis nemāk!). Algas paaugstinājums ir JĀPRASA!, saproti taču, citādi būsi kārtējā čīkstētāja, kura teic - zēni saņem vairāk bonbongu nekā tūdalītes. B kategorija ir de facto normāls stāvoklis, vot ja nemāk vizināties ar auto, tas jau ir mīnuss.
Algu paceļ citu iemeslu dēļ, in my humble opinion, ibio....
ups>
"nebūtu pēc tava "darba" jāsakopj tūdi"
šitas izskatās personiski, bet domāts ir MANA personīgā pieredze, nevis ar nassa, lai bez pārpratumiem.
Mans domāt, ka es paaugstinātu amatā, kādu bez tiesībām, lai neprasītu dienesta auto:)
protams, ka autovadiitaaja tiesiibas ir priekshrociiba darbam. ··· Vadītāja apliecība: Vai autovadītāja apliecība ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Polijas tiesibas (25)
Sõdien mans kolēģis saņēma poļu tiesības...ir kopīgaja es datu bazē ..ko Jūs domajiet par so??
Svarīgi, lai prot braukt. Tad jau laikam tās tiesības dabūja par "poļu naudu" :D Būtībā tas ir pie vienas vietas kas viņam ir izdevis tiesības,Poļija,ASV vai papuasi.Ja Latvijā ir liegums,sods būs taisni tāds pats kā bez pravām.+ tie smerdeļi var vēl uzmest par dok.viltošanu. lv nevar braukt. naff tadas vienotas bazes. nopietnos gad. vini var piekluut izdevejvalsts bazei apm 3h laikaa. vai vairaak. vi;ltojumu atklaaj uzreiz. Ja ir liegums braukt latvijā, tad izdarot pārkāpumu ar šādu vadītāja apliecību, var tikt pie kriminālprocesa, un, ja nepaveicas, dažus gadus pasēdēt, jo LV liegums nozīmē, ka arī citā valsti iegūta vadītāja apliecība šeit nav derīga = "parkāpums veikts, bez derīgas autovadītāja apliecības" ··· Vadītāja apliecība: Polijas tiesibas lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kā iegūt E kategoriju (9)
Man ir c1 kategorija, vēlos iegūt e kategoriju.Kādas apmācības un kādi eksāmeni jākārto?
Pareizi tā saucās CE kategorija.
Nezinu, kādā veidā esi ticis pie C1, bet tā ir diezgan nesakarīga kategorija, ja vien netaisies braukāt ar kādu lielo amurikāņu pikapu.
Baidos ka tev būs vispirms jānokārto tagad "pilnā C" - t.b. - jāiet teorijas kursi, tad jāmācās pie instruktora uz C kategorijas auto, tad jākārto teorētiskais eksāmens CSDD un beigās - praktiskais eksāmens CSDD ar "parasto" kravas auto.
Kad tas būs izdarīts, ej atkal uz autoskolu, noklausies teoriju (laikam bija 40 stundas, bet tur ir totāls bezsakars, veči sēž un stāsta viens otram anekdotes, bet jābūt obligāti). Teorētiski - tev tur stāstīs par egoloģiju, drošu braukšanu, kravas stiprināšanu u.t.t. Toties beigās eksāmens nav - ne skolas, ne CSDD. Kad būsi tās teorijas stundas atsēdējis, jādodas pie instruktora un jāmācās braukt ar tādu sastāvu. Par nelaimi vairumā autoskolu un arī CSDD izmanto "pilnās piekabes", t.b. - ar dīseli. Ar tādu pabraukt ir daudz grūtāk, kā ar puspiekabi vai "tandēmu". Varbūt tev paveiksies sameklēt kādu rajona CSDD, kur vēl ir iespēja kārtot ar autoskolas "tandēmu" (pirms pieciem gadiem tāda iespēja bija Gulbenē). Bet ar pilno piekabi grūtākais uzdevums ir nobraukt atpakaļgaitā 30 metrus un "iezīmēties" vārtos.
Kopā viss tavs pasākums reāli izmaksās vismaz uz kādiem 1200-1500 eur.
Nu jaaa, cik intresanti , LV ir jaaiet autoskolaa arii ja..maaki braukt, attieciigo kategoriju ? Kaapeec ? Tandēma piekabe CE ir Talsuautoskola.lv Japiesakas eksamenam brauksanai ar piekabi,brauksana un iestumsana piekabi vartos.vismaz ta agrak bija,vai kas ira mainijes nezinu,teoriju jaliek nebija. Precīzi, Mavs!

1) C1/C teorijā mācības 6/30 = sešas dienas, 30 stundas, minimālais - divu nedēļu laikā, un pēc tam skolas eksāmens un valsts eksāmens csdd!
2) Tad braukšana autoskolā 20 stundas, ko vari sākt jau no pirmās dienas skolā, beigās valsts eksāmens csdd!
3) Tad ir jāizņem C kategorijas apliecība csdd!
4) Pēc tam CE (tas pats, ja gribi tikai C1E piekabi) teorija autoskolā bez eksāmena csdd 5/25 = piecas dienas 25 stundas, vismaz divas nedēļās autoskolā.
5) Tad braukšana ar piekabi CE vai C1E autoskolā 14 stundas, pēc tam braukšanā valsts eksāmens csdd.
6) Lai brauktu ar C1E, C vai CE un saņemtu algu, vajag periodiskās apmācības 95. kodu apliecībā!
··· Vadītāja apliecība: Kā iegūt E kategoriju lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
CE un D kategorija (4)
Man ir CE kategorija. Ja es dabūšu D kategoriju man būs DE kategorija?
Jā. Bet nedari to,nevajag labāk. Agrāk tā bija, bet jau kādus 5 gadus diemžēl tā vairs nedod.
Būs jākārto atsevišķi DE. Tiesa gan - nestādos priekšā, kas un kā Rīgā tādu mācīs.
Jā, būs DE kategorija , un varēsi Rīgas satiksmē uz visu ko braukt vai ar tūrisma autobusu vilkt nelielu piekabi , kur saliktas slēpes vai divriteņi !
Tikai te, pederastijā , tev varbūt vēl 10 kategorijas, tāpat normālu algu nemaksās un liks pašam autobusu remontēt un mazgāt ! :-))
Muļķis,ar to vajadzēja sākt,pārejas būtu automātiski! ··· Vadītāja apliecība: CE un D kategorija lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Tiesības uz automātisko kārbu -> manuālo? (35)
Pirms nepilniem 2 gadiem noliku tiesības uz automātu (kā jau sieviete esmu haotiska un visu nevarēju savā galvā sakomplektēt esot satiksmē :D ). Tagad iemācījusies braukt aktīvā Rīgas satiksmē, varētu arī manuālo ...
Pasaki dzīvesbiedram, ka jātaupa arī ūdens, gāze un elektrība... Gatavo tam ēst uz ugunskura un udeni smel no upes... Lai iet nokārtoties uz mežu un apslaukās ar sūnām...
Reizēm ietaupījums neatsver komforta līmeni...
Var ietaupīt, kapeikas.
Vīrs ir kapeik......ējs
Cita lieta, ka nav iespējas ar manuālo braukt, ja pēkšņi ir vajadzība. Tāpēc uzskatu, ka uzreiz manuālā jākārto un brauc ar ko gribi :)
Par vīru taisnība-lai nemaisās-Ekonomaizers! Brauc vien ar šo-Pa Rīgu sievietei-sastrēgomos...tikai automāts. Man automāts nepatīk, liekas garlaicīgi! ··· Vadītāja apliecība: Tiesības uz automātisko ... lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Vai jēga iegūt B kategorijas vadīšanas apliecību, ja nav auto? (29)
Vai jēga iegūt B kategorijas vadīšanas apliecību, ja auto nav un tuvākā laikā netaisās to pirkt? Darbam arī nav vajadzīgas tiesības un nav reālas nepieciešamības pēc auto, jo lauku nav, darbs tuvu utt. Uzdodu šo ...
Vai ir jeega maaciities peldeet? Ja droshi zina, ka liidz muuzha galam mitinaasies tuksnesii, tad diez vai. Nu man arī 18 gados nebija ne auto, nedz arī konkrēta plāna to pirkt un pirmos 5 gadus gadus tās tiesības reāli netika izmantotas. Toties, kad parādijās auto, tad nebija vairs jāliek visādas formalitātes un varēju uzreiz sēsties pie stūres. Un tas ir tāpat kā ar velosipēdu, sevišķi jau ar automātu braucot. Ar mehānisko kārbu varbūt kādu dienu būs jāpiešaujas tos pedāļus mīt, bet tas tāpat ir nieks salīdzinot ar tiesību likšanas epopeju, kura ar katru gadu kļūst sarežģītāka un komplicētāka. Tiesības vajag! Tiesības vajag. Kad būs auto, tad sarunāsi kaut vai ar kādu no autoskolu instruktoriem pabraukāt, lai atsvaidzinātu iemaņas un prasmes. Nekad nevar zināt, kas kur noderēs, tāpēc labāk lai ir. Ir jēga. Šodien nebrauc, bet rīt varbūt vajadzēs braukt un, ai, kā noderēs iepriekš iegūtā vadītāja apliecība. ··· Vadītāja apliecība: Vai jēga iegūt B kategorijas ... lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Atšķirība starp parasto un profesionālo D kategoriju? (7)
Gribu nokārtot D kategoriju, bet šobrīd man nevajag profesionālo, jo tuvāko 5 gadu laikā neplānoju vest pasažierus uzņēmumā, bet privāti. Vai iestājoties autoskolā es varu nokārtot jebkuru D, un tad tālākā nākotnē tikai ...
95 kodu vajag, ja gribi strādāt algotu darbu par šoferi, braucot ar savu/nomātu auto pietiek ar ketegoriju ja gribēsi barukt ar busu kam ciparu reģistrators, tad bez 95 koda kartes nekādi Jā, vari!
Ja Tev C1 vai C ir iegūta pēc 10.09.2009, tad 95. kodu vari iegūt pašmācībā, tikai nokārtojot teoriju un braukšanu CSDD...vieglāk jau būtu ar autobusu tad, kad to pa riktīgo vajag!
pats vari braukāt ar savu busu līdz nelabumam, tik nedrīksti vest nevienu cilvēku vai kravu....arī radiniekus pa velti nedrīksti vest...busā drīksti atrasties viens pats 95 kods ir nepieciešams ja notiek pakalpojuma sniegšana, arī privātpārvadājumos, bet radiniekus bez maksas var vadāt līdz nelabumam, tiesa var nākties pierādīt, ka tiešām ved bez maksas, ja notur policija, t.i. pasažieriem jābūt informētiem,ka tiek pārvadāti nelegāli un gataviem piesegt šofera pakaļu. Ja kategoriju liec tagad, tad labāk paņem kodu uzreiz, savādāk nāksies pārlikt braukšanu...
P.S. ja domā ka poliči neturēs, tad zini, ka pārvadājumu tirgū konkurentu daudz, un katrs kuram klientu nocelsi būs gatavs poličiem nostučīt...
··· Vadītāja apliecība: Atšķirība starp parasto un ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nopirkt tiesības (17)
Kads nezin cik vareetu maksaat un kur vareetu nopirkt tiesiibas???
taa apmaaciiba, kaut ari nepietiekama, tomeer ir paredzeeta, lai buutu vismaz kaut kaada drosjiiba uz celjiem, un jebkuram brauceejam, kas ir shii vaarda cieniigs, nebuutu jaabuut probleemaam iziet oficiaalo proceduuru, neko paardabisku tajos eksaamenos neprasa, pat 50gadiigas tantes to var iziet... gribas buut krutam un plaatiities, ka vari nopirkt.. nonaaksi kjurkjii vai nobrauksi kaadu, ilgi vareesi domaat cik tas ir kruta... kas tās par tiesībām par 100 Ls?Vienreizējās? Tie, kuri brēc, ka tiesības nokārtot esot tik jau nu viegli un vienkārši - kad paši pēdējo reizi kārtojāt? No tiem, kas tagad to Rīgā dara, var saprast, kāds laika patēriņš, čakars un naudas kāsiens ir tiesību nolikšana. Ja parēķina, cik ir jāmaksā autoskolai, komisijām, un cik obligātās stundas jānobrauc (neatkarīgi no tā, māki braukt vai nemāki, nemaz nerunājot par to, ka braukt mācīšana eksāmenam stipri var atšķirties no reālās braukšanas ikdienā) par nemērīgi dārgu maksu - lētāk tiešām ir nopirkt, ja parēķina sava laika ieguldījumu, kas aiztaupās.
Nekādā gadījumā neatbalstu nemākuļu dauzīšanos pa ceļu, kategoriski neatbalstu "zīmēšanos" uz ceļa (tam ir domātas trases, kur cilvēks nevienu neapdraud), taču nepiekrītu tiem, kuri uzskata, ka autoskola garantē adekvātu satiksmes dalībnieka uzvedību un ļoti palielina satiksmes drošību. Nevis akla noteikumu iekalšana (no kuriem lielāko daļu aizmirst jau nākamajā dienā pēc eksāmena), bet loģisks skats un saprātīga rīcība situācijās uz ceļa.
Cali, nevaig, ej kursos karto godigi.
Tagad tas joks cauri neiet, viss tiek datorizets un ja bus kreisas tiesibas pie pirmas patrulu kontroles tevi apcietinas. Jo datu baze tas vienkarsi nebus.
Bet vari braukt uz KF. un tur pirkt, tad ar tam atgrieties un te nomainit uz musejam.
Zinu ka ta cali kartoja aviacijas licenzi, bet vini nepirka tas KF. , bet godigi nokartoja. Vienkarsi tur nav prasibas zinat anglu valodu tehniskaja limeni. Te to prasa jo macibas ar ir angliski. Tas nekas, ka pretruna ar valodas likumu un to ka nekad neplano lidot arpus valsti.
... Savas tiesības kādreiz varēji palasīt KONSTITŪCIJĀ , tagad varbūt satversmē . ··· Vadītāja apliecība: Nopirkt tiesības lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Par D un E kategoriju (10)
Man ir B, C ,D1 kategorija. Vēlējos jautāt, kā rīkoties, lai būtu E kategorijā uz visām kat.? Vai varu kārtot uzreiz DE, vai vispirms D un tad DE? Vai ir jākārto otrreiz CSDD D kategorijas teorijas eksāmens, ja uz D1 kategoriju ...
vai tu jebkad dzīvē esi redzējis autobusu ar lielo 2asīgo piekabi aizmugurē?? Es nē. E ir visas piekabes, eksāmenu liek ar C kategorijas smago, vai tagad arī ar vilcēju. un tad tas E automātiski būs klāt visiem burtiem, gan C, gan D teorētiski jākārto CE braukšana, tad teorijas eksāmens nav jākārto, bet ar D kā ir , nepateikšu, iespējams ka jāiet kursi. Pofesionālo kvalifikāciju arī vajadzēs - 95. kodu - tamā arī būs jākārto teorijas eksāmens.
Vislabāk gan sazināties ar kādu autoskolu un visus neskaidros jautājumus nekļūdīgi varēs noskaidrot.
nokārto D un tad uz CE kad nokārtosi tad tiesībās automātiski visam klāt pieliek E burtiņu, stāstu no personīgās pieredzes jo tā bij man ===> non_grata DE ir vajadzīga ja grib stūrēt salikto autobusu. Nu tas ir tas ar ermoņiku pa vidu. Ar pliku D tur klātu nelaiž.
Savā laikā liku C un pēc tam E, iedeva arī pie B kategorijas automātiski.
··· Vadītāja apliecība: Par D un E kategoriju lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu