Svešvalodu apguve

Svešvalodu apguve - jautājumi un diskusijas

Kā atsvaidzināt Angļu valodas prasmes. (12)
Vēlos mainīt darbu un labas valodas prasmes paver lielākas iespējas. Esošajā darbā svešvalodas nepieciešamas minimāli un ir piemirsusies biznesa angļu valoda. Varbūt ir kādi ieteikumi, kur uzlabot lietišķās valodas prasmes? ...
Vai tad angļu valodā var būt prasmes? Tās ir zināšanas. Vispirms Jums jāsāk ar latviešu valodas atkārtošanu... klausies radio(inetā ir pilns ar verbāli piesātinātu angļu runu, ne-mūzikas radio), skaties netulkotu kino(ko es silti, jo silti iesaku darīt kaut vai estētisku iemeslu deļ, kino gadījumā).
valoda ir jādzird. lai arī esam pieaugušie un dzirde vairs nav tik jūtīga, alkstoša pēc jaunas valodas, tomēr ausis ir labākais veids.
starp "lietot pasivi" (filmas, gramatas) un "lietot aktivi" (runat ) ir liela atskiriba, nav mazsvariga ari psihologiska barjera.
viens-pret-viens ir padargs prieks:) , varbut tomer kursus. http://www.rbs.lv/effective-communication-english
1) "tad labāk ekonomikas grāmatas palasīt"
2) lietišķajam valodas stilam telekanāli - BBC, CNN, Al Jazzeera, ziņas gandrīz katru stundu (vai arī radio - BBC, ap 100 FM diapazonā)
3) sarunvalodai - jebkurš filmu kanāls angļu valodā;
4) pamatu atkārtošanai noderēs telekanāls - English Club (Baltkom pakā tāds ir).
Veiksmi!
"starp "lietot pasivi" (filmas, gramatas) un "lietot aktivi" (runat ) ir liela atskiriba"
protams, bet cilvēks prasa pēc "minimālas... biznesa" valodas, kas nozīmē standartfrāzes darbā un tad ne katru mikrli.
valodas prasmes attīstas neklātienē, protams, vienpusīgi un tomēr, tu varēsi komunicet pat par vissarezģītākajiem tematiem, tiklīdz tiks pārvarēta catnap minēta sikaloģiskā barjera.
man ir salīdzinoši vāja gramatika, bet tomēr mani nodarbina analītisku rakstu rakstīšanai jau piecās valstīs(angliski runājošās). un es neuzprasījos, paši... tā sacīt. tāpēc, es... nedaudz zinu par ko runāju valodu sakarā.
··· Svešvalodu apguve: Kā atsvaidzināt Angļu ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Vai kāds ir mācījies svešvalodu pēc Marvela Greja metodes? (8)
Interesētu konkrēta pieredze un atsauksmes - vai tiešām ar mēnesi pietiek, lai sekmīgi komunicētu līdz šim nesaprotamā valodā?
Zinu vairak par 100 anglu vardiem un tomer uzskatu ka nevaru brivi komunicet. Tas drizak varetu but izdzivosanas minimums svesuma. Ir vel labaka sistema ka iemacities: skola, kursi, eng gramatikas pamati, macibu gramatas, sakumam vienkarshaka lasamviela.

Viss parejais ir lohatrons un tufta.
varbūt pat kaut ko pateikt varēs ar tiem 100 vārdiem. bet saprast gan neko nevarēs. jo tie kas būs pretī nerunās ar taisni tiem 100 zināmajiem Sarunvaloda sastav no 1500-2000 vardiem + gramatika "Man kā valodniecei" nav skaidrs, kā to reāli var dabūt gatavu. Varbūt jānopērk viens tāds "kurss" - tīri psortiskas intereses pēc.
No otras puses, īsti negribās maksāt tādam ostapam benderam par Puškina grotas apmeklējumu...
··· Svešvalodu apguve: Vai kāds ir mācījies ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Labi angļu valodas kursi Rīgā (11)
Vai kāds nevarētu ieteikt labus angļu valodas kursus Rīgā?
Ja Tu esi iesaaceejs anglju valodaa, taa teikt veelies maaciities no nulles, es vareetu paliidzeet. Ja noder, dod zinju. Pati meegjinu izveeleeties un shobriid laikam esmu apstaajusies savaa izveelee pie R & V, cena gan arii laba - 145 lati par 1,5 vai 2,5 meeneshiem, atkariibaa no nodarbiibu biezhuma... Tikai pie privātskolotāja (laba, protams). Jau pagājuši gandrīz 10 gadi un iemācītais vēl šodien noder. Mirte. kursi 2 reiz nedēļaa mazas grupas feini skolotaaji, maksa par 3 meenešiem Ls 90,- , atrodas centraa(netaalu no cirka). tur var izveeleeties arii privaatskolotaaju, tikai diemžēel nezinu cik tas maksaa. paskaties ieksh - http://@mirte.lv tb. http://www.mirte.lv(sorry my mistake) ··· Svešvalodu apguve: Labi angļu valodas kursi Rīgā lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Anglu valodas apmācība ar Callan metodi (6)
Vai kāds ir mēģinājis maciities anglu valodu izmantojot Callan metodi?
vieniigaa metode kkaa tieshaam VAR kkaut ko iemaaciities, ir buut starp angliski runaajoshajiem!

viss paareeais ir fflo!
New Horizons, tur var iemācīties varu teikt,ko teica meita,viņa mācījās ang.val šeit,maksāja bargu naudu un teica,varēja to nedarīt! Tur runā dažādās izloksnēs,kas līdzīgs,kā mums...krzemē,vidzemē,ja ko jau nedaudz māki,ieejot vidē,būs OK!. Ar Kallena metodi ir tā- ātrā tempā Tev saliek galvā visu, ko var. Ir, kam šī metode liekas brīnišķīga un darbojas, man personīgi nepatika, bet tas tā- varbūt uztveres īpatnības vai kā tā. Būtiski, lai Tev ikdienā sanāk šo valodu lietot, protams.
Interesanti, ka ir mēģināts ar Kallena metodi mācīt latviešu valodu, bet atduras pret mūsu gramatiku :).
Man arī nepatika. Kā jefiņš visu laiku runā līdz. ··· Svešvalodu apguve: Anglu valodas apmācība ar ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā iemācīties angļu valodu mēneša laikā? (28)
Man ir iespēja dabūt darbu, bet tur vajag angļu valodu sarunvalodas līmenī. Mana angļu valoda ir tāda, ka minimāli kaut ko saprotu dažus vārdus un īsas frāzes varu pateikt, bet ne brīvi sarunāties un veidot garākus teikumus ...
Sāc angliski sarakstīties ar kādu ķīniešu meiteni, kura plēstin plēšas uz Eiropu. I valodu iemācīsies, i varbūt pie smukas ķīniešu sievas tiksi :D Aaa, vēl kas..... nesēdi oho, bet MĀCIES! Ja Tev nav darba, tātad esi bezdarbnieks. NVA piedāvā dažādus angļu valodas kursus, arī bez priekšzināšanām. Plus vēl naudu piemaksās, ka tos kursus apmeklē. Skaties intensīvi TV pārraides angļu valodā. Vari sākt ar multenēm, pāriet uz amīšu tīņu seriāliem un tad jau paprovēt kādu Discovery pārraidi. Ļoti gan šaubos par Tavām spējām, ja jau peldēt visas dzīves laikā neesi iemācījies. Pieprasi, lai draugi ar Tevi tikai angliski sarunājas un mājās arī...:)) ··· Svešvalodu apguve: Kā iemācīties angļu valodu ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Angļu valodas privātskolotājs (9)
Steidzami meklēju privātskolotāju kas varētu iemācīt angļu valodu. Vai ir kādam pieredze šajā jautājumā?
Valodu STEIDZAMI nevar iemācīties. Mācoties ar kursu/privātstundu palīdzību, jārēķinās ar vairākiem gadiem. Tie, kas to nesaprot, pēc mēneša garas apmācības sāk vainot skolotāju, ka neko nevar iemācīt. Arī valodas dabiskajā vidē uzturoties paiet vairāki mēneši lai iemācītos. Diemžēl tādu, kas pēc līdzīgas metodes kā māca braukt lāčiem ar velosipēdu, mācītu angļu valodu, es nezinu :(( Tā jau labprāt palīdzētu.. :) Iemācīt nevar, ja negrib iemācīties. Nu, man ir pieredze. Ļoti pozitīva - mani audzēkņi ir sekmīgi nolikuši IELTS un citus svarīgus testus. Esmu mācījusi jauniešus, kuriem dzimtā ir latviešu, krievu, lietuviešu, spāņu un poļu valoda. Ā, pat arābu. Un?
Valodas mācīšana/apgūšana ir prece un pakalpojums brīvajā tirgū. Ar visām no tā izrietošajām sekām.
Ar privātskolotājiem pieredzes nav, jo mācījos skolā un pēc tam tikai natūrā runājot, taču ieteikums paralēli mācībām pie skolotāja arī sameklēt ikdienas saskari ar valodu. Vislabāk, protams, ja ir kāds, ar ko runāties angliski, bet, ja tādu iespēju nav, tad vismaz filmas skatīties, raidījumus, grāmatas lasīt angliski. Zinu sievieti, kas saņēma vēstules no Zviedrijas zviedriski un tulkojot tās vien jau šo to iemācījās. Atpakaļ gan rakstīja angliski. ··· Svešvalodu apguve: Angļu valodas privātskolotājs lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Svešvalodu zināšanas. (32)
Jo vairāk svešvalodu cilvēks ir iemācījies un, jo dziļākas ir viņa zināšanas,...jo garīgi un materiāli bagātāks viņš kļūs! Kuram cilvēkam tāda bagātība var būt par traucēkli?
afrodithe , pamēģini iestāstīt vidējam amerikānim no kādas Detroitas autorupnicas konveijera , ka viņam jāzin vēl kāda valoda, atskaitot amerikāņu angļu Detroitā vairs nav autorūpniecības, ja kas un pilsēta ir bankrotējusi...
Poligloti, cik nu zinu, parasti ir kādā šaurā nozarē specializejušies cilvēki. Tas negarantē lielus ienākumus.
Valodu zināšanas paplašina garīgo apvārsni kopumā, jo var palutināt sevi ar iedziļināšanos citas tautas mākslā,literatūrā, kultūrā un izprast savādāku domu gājenu. Domāšana svešā valodā veicina.....domāšanu :). Un domāšana ir vissvarīgākais (gandrīz reklāmas sauklis :D )!
Šis ir zināmā merā paradokss- cilvēkam ar vairāk valodu zināšanām parasti būs augstaks IQ, bet tas savukāt nenosaka, ka cilvēks būs ģēnijs kādā noteiktā nozarē. Tas nozīmē vien to ka cilvēks varēs adekvātāk reaģēt dažādās dzīves situācijās, ko noteikti būs pagrūti izdarīt vienas noteiktas nozares speciālistam, jo viņa redzējums nav tik plašs.
zinasanas ir instruments

kurs var visu dzivi palikt novarta
ka zagis,iegadats,...bet nekad neizmantots!

...pirmatnejais ir velme
velme nosaka realizacijas celu
realizacijas cels-,pieprasa ZINAT-,ka to iet
lai nonaktu pie galamerka!
Bet visuma ta ir pratulosana,ka prata spele
kur instruments,rotalajas ar citiem instrumentiem!
VECA_PIEPE (2014-05-25 14:31) jautājuma autora komentārs
cilvēces kultūras lielākais bonuss un attīstības dzinulis ir tās daudzveidība. un šis dzinulis ir īpašs ar to, ka tā dzinējspēks ir cīņa par dominanci, hegemoniju. tas notiek spektrā no mazam ciltīm līdz lielākajām nācijām. impēriju stabilas pastāvēšanas priekšnoteikums ir vienota kulturāla telpa. šo politisko struktūru valdošie spēki to cenšas veidot aktīvi un pasīvi, vardarbīgi un nevardarbīgi. jo etniskā piederība nav tik daudz ģenētiska cik tā ir kulturāla. un dominējošā kultūra cenšas izspiest minoritāras kultūras. un vienīgā iespēja no minoritāras kultūras kļūt par dominantu, ir politiskā vara. tāpēc, mazām tautām savas politiskās valstis(vai autonomijas) ir vitālas, lai saglabātu savu etnosu.
asimilācija.
tā tiek veikta caur valodas lietošanu. kultūra nepastāv bez valodas vides. zūdot videi, zūd entiskā apziņa. zūdot etniskai apziņai, nācija nokļūst uz savas pastāvēšanas pēdejās robežas.
lūk. gan tu, gan tava skolotāja ir šīs ķēdes posma daļas. ne sākums, ne beigas, bet procesā.
kas var likties labs individuāli tev, tautai ir destruktīvs.
··· Svešvalodu apguve: Svešvalodu zināšanas. lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Angļu valoda - audioapmācība (1)
Nevaru atrast i-netā audioapmācibu angļu valodai.Varbūt var lūgt palīdzību...
http://www.goethe-verlag.com/book2/LV/
ceru,sapratīsi,kur jāspiež lai lejuplādētu :)
··· Svešvalodu apguve: Angļu valoda - audioapmācība lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Angļu valodas apmācība internetā (14)
Iesakiet kur var internetā bezmaksas mācīties angļu valodu ar pamatzināšanām?
bet ja man nav iespēju mācīties valodu vidē, kur to lieto, un nevaru arī uz dīfaana sēdēt, jo ir jāstrādā, tad jāizmanto tādi nepilnīgi resursi, kādi pieejami?
Tiem, kas valodu zina labi, ir augstprātīgs skats uz tiem, kas ir tumsonīši šajā jomā, bet .... katram savs
Angļu valodas pamati:
http://www.liis.lv/eng_learn/
Tildes datorvārdnīcā var smuki mācīties vārdiņus ar visu izrunu. torrentos tīri labas programmas var dabūt lejā. Es šādā veidā bez priekšzināšanām sāku franceni mācīties. Pēc tam, kad zināma teorija apgūta, tad gan valodas uzspodrināšanai nepieciešams tiešs kontakts ar attiecīgajā valodā runājošajiem.
P.s. To Vishnu - Dublinā drīzāk krievu valodu var apgūt nekā angļu :)
No filmām angļu valodā vai MTV arī var iemācīties kā veidot teikumus un pierast dzirdēt tos vārdus un atšķirt katru atsevišķi. Savulaik angļu val. vārdu krājumu papildināju, kad tulkoju mīļāko dziesmu tekstus, lai saprastu par ko tur runa. Ieteikums par skype me arī nav slikts, bet tur jāņem vērā,ka otrā galā var sēdēt tāds pats angliski īsti nepratējs .
valodu maacaas, esot videe, kur valodu lieto, ne maajaas uz diifaana. «--- nepiekrītu. Angļu valodu mūsdienās diezgan labi pārzin katrs vidusskolnieks , ārpus LV nepabijis.
··· Svešvalodu apguve: Angļu valodas apmācība ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Angļu valodas kursi Rīgā (19)
Varbūt kādam ir informācija/pieredze/, kur Rīgā būtu vērts apmeklēt angļu valodas kursus.Tā kā esmu mācījusies vācu valodu, tad angļu valoda būtu jāsāk Beginner līmenī :)
šķērslis svešvalodu apguvē, ir dzimtās valodas gramatikas nezināšana. Valodu mācību centrā, ja Rīgā, bet ir filiāles arī citur. Beginneros nemācījos, bet augstākā līmenī ir ok. internetā kursi pieejami tonnām, tik iemet google.. http://www.mirte.lv/public/29666.html?type=29988 Patreiz mācos firmā Polyglot, mazliet augstākā līmenī.
Principā esmu apmierināts.
··· Svešvalodu apguve: Angļu valodas kursi Rīgā lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu