Pensija

Pensija - jautājumi un diskusijas

vai esat padomājuši, cik liela būs Jūsu pensija? (45)
šobrīd vietne www.latvija.lv piedāvā apskatīties, kāda būs Jūsu pensija, kad dosieties pelnītā atpūtā man bija šoks, ja es šodien pensionētos, tad mana pensija būtu 36.64 LVL. labi, vēl man ir laiks uzkrāt - vēl 25 ...
Lazdar, ko tu noliec Latviju par bedri. Ja cilvēks neprot nopelnīt, tad vainīgs ir viņš pats ne Latvija. Es zinu cilvēkus kam biznesos nauda apgrozās ar piecām nullēm mēnesī. Un neviens neapvaino zemi, kur dzīvo, bet groza smadzenes, algo darbiniekus un pelna! Man pensija NAV vajadzīga. Kopš PSRS sabrukuma es neesmu bijusi darba ņēmējs un pat nevienu veselības atmaksas čeku uz VIDu neesmu aiznesusi.
P.S. taisos strādāt līdz nāvei. Un kāpēc ne? Man patīk!
Tu gan piesārņo galvu ,ar nevaidzīgām domām. Ai_bonija,ar piecaam nullem vat tikai paari liikjiem biznesu taisiit. Jaa, esmu - tik cik bushu sapelniju un ielikusi ipashumos vai bankas (dazadas), jeb kados vertspapiro, metalos. Nekas cits man neliekas stabils arii sheit (spanija). Tikai uz savien iekrajumiem var balstiities. ··· Pensija: vai esat padomājuši, cik ... lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Kurā valstī var krāt pensiju? (14)
Uz kuru valsti var pārnest 3. līmeņa pensijas uzkrājumu?
3 līmenis tas tak ir privātais fonds. Vislabāk krāj 3 litru burkā. Kaut gan arī tur nav droši. "Kādreiz bērni uzturēja savus vecākus vecumdienās."
Kāpēc kādreiz - normāli bērni to dara arī mūsdienās.
AivarsN, daudzi izvēlas un daudziem vienkārši nav izvēles, bērni nav un nevar būt kaut izstiepies. Un daudzi ražo bērnus pat nezinot kā pabarot. Tādēļ šādas atsauces uz bērniem rada liekas un nevajadzīgas diskusijas. Jo īpaši pie jautājuma, kur krāt naudu. Jā, neko nežēloju saviem vecākiem, lai izbauda mūža nogalē visu to labāko. Kad mēs iesim penzijā, berniem būs 50 gadi. Tādus kā zināms Latvijas darba devēji nepatur. Tā ka pārāk neceriet uz bērniem, viņiem bez mums būs problēmas. ··· Pensija: Kurā valstī var krāt ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai var atgūt 3.līmeņa pensijas fonā iemaksāto? (14)
ir kāds zinoš seb pensijās? kāda iespēja iegūt 3 līmenī iemaksāto atpakaļ?
55 gadu vecumā varēs saņemt visu iemaksāto Ja pareizi zinu, pie pensijas izmaksas ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli, ko tagad atgriež VID par 3.pensiju līmeni. Lai jūtami ietekmētu pensiju, jāmaksā lielas summas, mazās nav pat vērts. Tad labāk uz palielinātiem procentiem krāt kā noguldījumu bankā-vismaz procenti krāsies. Vienīgi arī 100 % drošu banku nav. Nodokli ietur tikai, ja iemaksas neveici pats, bet darba devējs.

Atpakaļ, kā jau minēts, 55os gados, 1.grupas invalidātes gadījumā vai nu (ptu, ptu, ptu) mantiniekiem.
Ja esi veicis iemaksas seb privātojos pensijos pensiju fondos..Tad vari iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2008, 2009, 2010 gadu norādot to summu D lapā 9 ailītē un saņemt aptuveni 4 dalu no iemaksu kopējās summas atpakaļ.+vēl šādi tādi noteikum.Noteikums- nedrīkst lauzt līgumu 3 gadus, jo tad, ja lauzīsi, to līgumu un būsi iesniedzis VID gada ienākumu deklarāciju, būs jāatmaksā atpakaļ.. Vanags56: Kāda summa būtu uzskatāma par lielu, kuru būtu vērts iemaksāt? ··· Pensija: Vai var atgūt 3.līmeņa ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pensiju pārvaldnieks (9)
Varbūt kāds finansu speciālists (arī ar gaišreģa spējām), ieteiks kur labāk un drošāk ir noguldīt 2. un 3. plāna pensijas. Uz doto momentu pensijas kapitāla līdzekļi automātiski aizgāja uz kaut kādu bankrotējošo banku ...
Kā būs, tā būs, Garoznieks, mes nekā nevaram šo situāciju ietekmēt, kas, kā, un kur groza musu naudiņu, mums nav dots zināt, to tikai Dievs var zināt. Ej latvia.lv un maini pēc patikas. Bankas vairs nekrāmējas ar 2.līmeni (valsts fondēto) pensiju personām. Skat VSAA par pensijām. 3 līmeni var mainīt. Tur problēmu nav. Nāc labāk pie manis uz ERGO. Tiesa gan to kas ir uzkrāts uz aprošināšanu nevar pārcelt. Iesaku laikam Luminor konservatīvo plānu. Manuprāt, 3. pensijas līmeni nemaz tik vienkārši vairs nevar nomainīt, sevišķi, ja ir doma atgūt IIN, bet varbūt es kaut ko jaucu - nav šādas domas bijušas :)
Savukārt 2.pensijas līmeni, šķiet, var mainīt nepārtraukti. Aizej/uzraksti uz sev simpatizējošo banku, ka otro līmeni gribi pie viņiem un viņi paši visu izdarīs (vismaz pāris gadus atpakaļ man kā reiz tā bija :)).

Btw, kāpēc nepatīk Luminor? Banka kā banka. Citur, manuprāt, būs tikai savādāk - ne obligāti labāk :)
Zini, kad es pirms gada šito jautājumu pajautāju, atrodās te tādi kuri, laikam caur zobiem, no sevi izspieža : kāda tev daļa kurā fondā mans pensijas kapitāls ieguldīts ?! ··· Pensija: Pensiju pārvaldnieks lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Labākie fondi un investīcijas, kur sakrāt pensijai? (25)
Es jau saprotu, ka visi cer uz bērniem, bet ne jau visiem ir un ne visi varēs cerēt uz tiem. Tagad atkal izskan idejas, ka pensijas nebūs vispār. 3.līmenis, cik saprotu - cik iemaksāsi, tik dabūsi. Bet tad jau vajag vismaz 50% ...
Reiz pienāks brīdis , kad tāds ergo paziņos , ´´sorry, mēs bankrotējām , tieciet paši galā ar savām problēmām , tas uz mums vairs neattiecas´´ (nu gluži kā te dažas slavenas bankas un maksātnespējā novestas firmas) ... ;)

Skaidrs ,ka visdrošākais veids ir zeķe kā jau pasaku grāmatās rakstīts , tikai tā jātur burkā ,lai peles nesagrauž ! ;D

Tiem ,kam līdz tai pensijai gadi 10 , tie tad var par to sapņot ; bet es nesapņoju nodzīvot līdz 80 gadiem ,lai saņemtu kaut kādu pensiju , un arī tad gan jau paziņos , piedod vecīt , bet pensijas kā tādas tiek likvidētas un tu saņemsi labākajā gadījumā trūcīgā putraimu paku un staigā !

Kuriem politiķiem tad te interesē pensionāru labklājība ?! Galvenais ,ka pašiem pilnas kabatas , pārējie tikai maisās pa kājām ,lai tak slīkst ...
Arī ja banka fonds nepazūd,
tad 3. līmenis tāds pats fufelis kā uzkrājošā apdrošināšana - vienīgais plus nodokļis nākošajā gadā atgriezts tiek, bet citādi sēdi un kod pirkstos kā apkalpojošā banka savus procentus paņem, bet nopelnīt nemāk :)
Saskaitos kopā =nodoklī apmaksāto - inflāciju 5+ gados +- fondu/procentu ienesīgumu => paveiksies ja būt kaut knapi pozitīvs cipars.
Nu ļoti veiksmīgi izlobēta shēma (arī 2. pensiju līmenis) - garantēta peļņa naudas apsaimniekotājs, bet īpašniekam nav svarīgi - kā sanāks vai mēģiniet pie citiem (tādiem pašiem).
Nu nedari to! Ir 100-tiem labāku veidu kā to naudiņu investēt. Bet drošāk jau pirmspensijas vecuma cilvēkam ir doties uz Angliju, tur 10 gadus atstrādāsi fabrikā un pieklājīgu pensiju būsi nopelnījis. Tad saņem uz Anglijas bankas karti pensiju un brauc atpakaļ uz LV dzīvot un baudīt vecumdienas vai arī paliec tur, jo tur pensionārus neliek ārā no dzīvokļiem un ja kādam pensija sanāk mazāka par 800£, tad valsts vēl trūkstošo piemaksā. Nu bedrē mēs dzīvojam un nebūs te nekas labāks vēl 10 gadus noteikti! Visi jaunieši aizbrauc, dzimstība samazinās - kurš tad te nodrošinās to paaudžu solidaritāti, ja bērnu ta nav! Sāpīgs un MIGLĀ tīts jautājums...:( peedejaa LV paudze ir tik daudz apccakareeta, ka negaidi, ka veel kaadam ticeet vareetu. Un taa arii ir, jo tik tiessaam JEBKURA FIRMA, DA KAUT 100X APDROSSINAATAA, maacees pazust, kad ienaaks praataa. Taa notiek visur pasaulee :( Un TU, mazais cilveeks vari but paarliecinaats, ka tressdallu muuzza darba samaksas buusi atdevis, lai kautkaadi pidari Malviinu salaas sev "septiito jahtu/pili "iipasuumaa ieguutu..
Un , ja nesanaaks ssitaa sseema, uztaisiis karinnu, vai veel ko.
··· Pensija: Labākie fondi un ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Ieguldījums vecumdienās (34)
Interesējos par iespēju sākt lēnām atlikt papildu naudiņu vecumdienām. Lasu, ka 3.pensiju līmenis jaunam cilvēkam nav izdevīgs, jo ieguldīt ir vērts tikai par 45 gadiem vecākiem ieguldītājiem, jo tikai viņi līdz 55 gadu ...
1) "vecumdienas" kļūst par relatīvu jēdzienu, jo tad, kad vēlēsies pensionēties, vecuma slieksnis varbūt būs jau 75+ gadi. Tas praktiski nozīmē laimīgi nostrādātu mūžu;

2) Dzīvojam inflācijas ekonomikā, kas nozīmē, ka likt zeķē nav nekādas jēgas. Ja ECB ilgtermiņa mērķa inflācija ir 2% gadā, tad vari parēķināt, cik maksās, piemēram, maizes klaips tad, kad iesi pensijā. 0,70 * 1,02^40=1.55 EUR jeb par 121% dārgāk kā šobrīd;

3) Klasisks variants būtu - kamēr esi jauns, pērc lielāku īpašumu, kur audzināt ģimeni utt. Kad bērni izauguši un izskoloti, tad to pārdod un nopērk kaut ko pieticīgāku, bet starpību izmanto ikdienas vajadzībām. Principā kapitalizē iepriekš veiktos ieguldījumus. Latvijas kontekstā ir problēma - pie pašreizējām demogrāfijas tendencēm ir grūti sazīmēt, kā īpašumu cenas varētu augt tik ilgā periodā. Teorētiski tā varētu būt, bet praktiski...liels jautājums;

4) Akciju tirgi? Tie ir pietiekami svārstīgi, lai gadītos tā, ka pie iešanas pensijā kontā ir trekns "-". Protams, to var atgūt, pagaidot 0 - n gadu, taču tajā periodā laikam ir cita vērtība;

5) Izglītība ir labs ieguldījums, īpaši piedomājot pie tā, ko varētu izmantot vecumā 50+, kad jaunu darbu atrast ir ļoti grūti;

6) Viennozīmīgi, perspektīvākais ieguldījums ir saprātīgi audzināti bērni. Un jo ātrāk radīti, jo labāk.
Mans ieguldījums mani bērni... Līdz tavai penzijai jau te vēl vismaz 5 reizes būs varas nomainījušās vai atomkarš noticis - tā ka tērē naudiņu labāk tagad un tūlīt, nevis mēģini kko kŗat miglainajai nākotnei! :D Pagaidām investē sevī . Mācies , bet ne papīra pēc. Un pēc tam to ko apguvi izmēģini dzīvē . Kamēr ģimenes nav .
Ja Digita stilā , tad sakrāj mājiņai tā labi augstu virs ūdens līmeņa ar gleznainu apkārtni un kādu zemes pleķīti . ( saka , celsies ūdens līmenis :)
..... es pat vēl par penziju nedomāju ,kur nu vēl tev :)))
visi likumi būs mainījušies un nepienāksies nevienam nekas un iekrātais skaitīsies neesoš :)
bet par bērniem Polusam tiesa!!!! Preci šo nost un būs ok! :)
··· Pensija: Ieguldījums vecumdienās lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Vai gribētu iet pensijā? (31)
Jautājums nav par materiālo pusi, bet vairāk par dzīvesveidu. Kam dodat priekšroku - rāmai atpūtai, dzīvojot tikai savam un savu atvašu priekam, vai tomēr strādājot, kur jūsu darba augļi tiek plašākai sabiedrībai?
Kaut šodien - ietu! Nodarbotos ar savām sirdslietām 7 dienas nedēļā, nevis tikai 6-dienās, svētdienās. mieriigi un labprat dziivotos pa majam,darba pietiek-maja,darzs.
ideala varianta dziivotu k-kur mezha, kur apkart pljavas, bet saliidzinoshi netalu pilseta, lai var aizbraukt izklaideties,ja sagribas.
JurisK, vispār jau pateici pat ļoti precīzi, njā, laikam prasītos mazliet koriģēt savu viedokli - es šausmīgi esmu noilgojusies pēc atvaļinājuma, tāpēc šķiet - vot, būtu pensija, kas nekait - piecelies, nesteidzīgi pagatavo kafiju, apēd savu brokastu olu, izstaigā kādu loku pa dārzu ar krūzi rokā, izlem ko šodien darīt - stādīt vīnogas vai aronijas, pļaut mājaspriekšu vai ezermalu, tad izlem, ka pusdienām vajadzētu ko iepirkt un pirms darbošanās vajadzētu iepirkties, - aizej, pārvelc drēbi, iesēdies mašīnā, sapērcies, tad pastrādā, tad gatavo pusdienas, tad parunā pa telefonu ar tādiem pašiem dīkdieņiem, kopīgi nolemjat, ka derētu kādu gaļu uzgrilēt, un skat, diena vakarā. sagaidi viesus, kopīgi cepat gaļu un "vārat gailenes", kamēr tumsa iestājas, tad visi pārceļas uz telpām, lai nesteidzīgi turpinātu iesākto pie televizora ar kādu senu vai citu labu filmu ...

:D vot, tādas es iedomājos vecumdienas, mazu fragmentiņu ...
Uz sabiedrību ir galīgi nospļauties.Katram savs krekls tuvāks. uij, es kaut uz šo pašu sekundi, ja dotu un ļautu! ··· Pensija: Vai gribētu iet pensijā? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Pensiju apjoms (27)
"Finanšu ministrija paredz, ka salīdzinājumā ar pašreizējo pensiju apmēru, 2009.gadā pensijas samazināsies vidēji par 17,96 latiem, 2010.gadā – par 15,79 latiem, 2011.gadā – 16,11 latiem, 2012.gadā – 16,34 latiem." Bet ...
2012 gadaa tiek paregjots pasaules gals, kas arii atrisinaas visas probleemas:) Kur to galu pareģo??? reizēm tā jāprāto: man nevajadzētu NEKĀDU pensiju! Pate sev vecumdienām sagādātu. JA VIEN: mani nodokļi!! Kurus tagad vēl atņem. Ta nahren man tie jāmaksā!? Par ko!!!? KAM?! es tos vair`akus tuksto`sus gad`a nodokļos izlietotu SAVU vecumdienu+bērnu nodrošināsanai, VESELĪBAI tagad, izglītībai. Bet tagad?!:) Veselibas aprūpe = 0, izglītība iet dirsā, t.i.plaiek diezgan sālīts maksas pakalp., un vecumdienām ieguldīt nesanāk!:) izsmeļoša informācija par pasaules galu,dokumentālajā filmā
http://kinozal.tv/details.php?id=298351
pareizi dariija, ka nonjeema 70% straadaajoshiem pensionaariem, jo patreizeejos bezdarba apstaakljos ir netaisniigi, ka kaadam ir garanteeti ienaakumi liidz muuzja beigaam, bet citiem cilveekiem nav iespeeja sevi pieraadiit darbaa un kaa darba dariitaaji pensionaari nav iipashi chakli, bet ilgajos darba gados ir ieguvushi indiigumu un speeju profesionaali izvairiities no sava darba pienaakumu pildiishanas, jo nereti pensijas apjoms ir lielaaks par darba algu, kas rada nevienliidziigu situaaciju darba tirguu... ··· Pensija: Pensiju apjoms lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu