Malka

Malka - jautājumi un diskusijas

Maksa par malkas skaldīšanu (8)
11 stundu laika saskaldīju 10 kubus malkas. cik jūsuprāt par to jāmaksā?
50 vismaz Vienreiz mūžā pamēģini TO izdarīt pats...,jautājums būs atrisināts... 10eu un polshs, eediens paartraukumaa, kapija un zaptsuudens darba laikaa. 50 euro Es bi nemaksātu vispār- taisni otrādi.. ··· Malka: Maksa par malkas skaldīšanu lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Cik maksā malkas skaldīšana? (6)
Cik maksā malkas skaldīšana par kubikmetru?
trīs plastmasnieki alu un daudzums nav svarīgs. 3 eur.. Kluci saskaldīt 8 pagalēs.. Tā tam vajadzētu būt.. Pierīgā 4 eiro par steru Vakar nopriku kravu ar sausiem dēļu galiem - lēti, gan deg labi, gan skaldīt nevajag:) Nu es ņemtu kādus 2 eur... ··· Malka: Cik maksā malkas skaldīšana? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Samaksa par malkas skaldīšanu (39)
Cik vajadzētu maksāt strādniekam ,kas 2. nedēļās saskalda 15 srerus malkas(egle,priede) Dzīvošanai-istaba(jākurina pašam),3 reiz dienā paēst,paciņa cigarešu un kafija 5-6 reizes dienā.
Vienaa dienaa apm. 2 mashiinu kravas ar nesazaagjeetu malku? Izraadaas ir veel supermeni Latvijaa! Bet 2 nedeeljas drusku par daudz pat manos gados! Apm. 100ls, ieskaitot paiku. saskaldiit malku var pashi un nav straadnieki tam jaaliigst- teetis skalda malku, mamma vaara visiem eest, beerni nes shkjuuniitii un kraamee malku... Padomāsim šādi. Tu cilvēku gribi nodarbināt par vēdera tiesu. Neko nepieminot par to, ka ja visi šādi rīkosies, cilvēks varēs vien lasīt uz cigarešu paciņas uzrakstīto un iztrauties no sapņu istabiņas tikai skatoties kafijas putās.
Tu meklē izdevību kādu izmantot. To drīkst darīt, bet nu neceri, ka kāds metīsies tev par labdarību roku spiest. Pilnīgi garām, ja tu tā domā. Un tad nu nebrīnies, ka neviens nepiesakās.
/btw...kur te palika lielās bļāvējas, par aplokšņu algām, darba devēju negodīgumu, darba tautas aplaupīšanu...nodokļu nemaksāšanu/ Nu labi, divās dienās pat es varu saskaldīt... /ir liela pieredze malkas skaldīšanā ar cirvi parasto :)/

Izrādās, ka tizlas ne tikai tautumeitas paliek :)
··· Malka: Samaksa par malkas skaldīšanu lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Malka kamīnam Rīgā (8)
Kur varu piebraukt ar personīgo transportu, lai nopirktu 1 maisu malkas kamīnam Rīgas dzīvoklim? Vairumu nav kur glabāt
Dzirdēts ,ka tagad varot dabūt piepūšamo malku. Cigarešu bloka lielumā pērkot.Pirms lietošanas jāizlasot instrukcija. Lielveikalā pārdod kamīna malku maisos. Un svaigi skaldītas malkas smarža )))) Fantastic !! ... DEPO , KSENUKAI , 24Lv , utt. ... bet labāk jau - mežā ... :D ... Labāk mazas kokskaidu briketītes, glīti iederēsies interjerā un ietilps nelielā malkas gozā. Arī nedūmos. ··· Malka: Malka kamīnam Rīgā lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Dzīvoklis ar malkas apkuri koka mājā (11)
Vai ir vērts naudu ieguldīt dzīvoklī ar malkas apkuri,koka mājā?
Pirmkārt jāskatās, kurā vietā atrodas ēka un vai ir zeme īpašumā zem ēkas. Ja vieta OK un zeme ir īpašumā ( dzīvoklim Zemesgrāmatā ir norādīts arī piesaistītā zemes gabala domājamo daļu apmērs), tad jāizvērtē būves tehniskais stāvoklis un tā atbilstība prasītajai cenai. atkariiga no taa, cik ilgi taisies tajaa dziivot... minimaalus uzlabojumus komforta paaugstinaasjanai jau var... ideaali. bet svariiga protams vieta un maajas staavoklis. es piem buuveeshu maaju ar malkas apkuri. riigaa. ir verts - ja vien pati maja laba tehniska stavokli. jo mazak ertibu, jo labak - ieliksi visu savu un nemaksasi "Rigas siltumam" un tamlidzigiem kantotiem. Ir vērts. Dzīvoju tādā un esmu ļoti apmierināta ar savu neatkarību no Rīgas siltuma.Bet tiešām jāskatās, vai māja nav uz sabrukšanas sliekšņa. ··· Malka: Dzīvoklis ar malkas apkuri ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Malka vai briketes? (14)
Gribētos uzzināt vairāk par brikešu, konkrēti bērza skaidu cauruļveida izmantošanu malkas apkures katlā atsevišķi vai kopā ar malku
nu skaidaam ir speeks.es briinos kaa cilveeks ar taadu domas formuleejumu ticis pie naudas.lai pirktu briketes Kas ir bērza skaidu cauruļveida izmantošana? Ja kāds nesaprot ,kas ir "cauruļveida" u .t.t .jautājumā ,tad perspektīvā sagaidāms vienīgi OHO.lv lūzeriem))) No bērza skaidām veido caurules un tad pielaiž tā guni - tieši tik vienkārši! Vasarā nosvīdis taisa bērzu skaidu caurules un ziemā tās sadedzina - kas tur ko nesaprast? Apkures katlā lieku gan malku, gan briketes. Esmu pamēģinājusi arī šeit minētās apaļās briketes, būtisku atšķirību neredzu no kantainajām briketēm. Cena gan ievērojami atšķiras. ··· Malka: Malka vai briketes? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Tērauda apkures katli var nokalpot pat ilgāk par čuguna,jo nebaidās no straujām temperatūras svārstībām. Tāpat lietderības koeficients parasti ir augstāks,kas ļauj ietaupīt uz kurināmā daudzumu. Ja grib ilgāku kalpošanas laiku,vismaz 20 gadus un ilgāk,tad jāskatās, lai iekšējā virsma,kura ir saskarē ar uguni, būtu no 6mm bieza katlu tērauda. Tad varēs droši kurināt arī ar akmeņoglēm. Latvijas tirgū ir plašs piedāvājumu klāsts. Vienīgi Holmova tipa ilgās degšanas katlus nemana. Tie jāpasūta kādam meistaram. Pat ar malku viena uzlāde deg diennakti,bet ar oglēm jau vairākas dienas nebūs jāiet klāt. Vēl viens speciālists :D
Tikai jautāts par KONKRĒTU katlu !
Kas jums ir, problēmas uztvert rakstīto? :D
Normāls katls , pērc un kurini . 10-15 Ja viss normāli sataisīts ap katlu. Var arī ātri nosautēt. Gaumes lieta, pēc cenām viņu mājas lapā nekādu ekonomiju neredzu, par to cenu sanāk tikpat labi poļu čuguna katls. Ja kurina ar oglēm vismaz 80 % no visa kurināmā, tad protams ,ka jāņem čuguna , bet tikai ne Poļu . ··· Malka: Cik gadus kalpo Grobiņas ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Malkas grozs (12)
Vai kāds var ieteikt kur var nopirkt pītu malkas grozu. Man nevajag to pa izstādēm vazāt. Vajadzīgs vienkārši ērts, viegls malkas grozs. Izmeklējos te internetā, nekā prātīgu neatradu. Varbūt kādam ir kāda paziņa kas ar ...
Hmm, te saki, ka nevajag nekādu dižo, ko pa izstādēm vazāt, te atkal saki, ka no 15 veidu groziem tev liekas pieņemams tikai viens, tad jājautā - ko īsti tu gribi?:) Depo redzēju 2 dažādus malkas grozus. Lielus uz 2 ritenīšiem, lai var vilkt. pinumupasaule.lv ir laba izvēle. Savējos pirku tirgū pirms kādiem 20 gadiem. Vēl kalpo. Nav jau tik sarežģīti uzpīt,ja vēl sameklē dažādu krāsu izolētos elektrības vadus. Var izlobīt arī no kāda veca kabeļa. ··· Malka: Malkas grozs lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
man tāda ir virtuvē,bet pievienots siltummūrim,tad ir ok Kur atrodas esošā krāsniņa ? Cik tālu no otras istabas ? Kur ir ievads skurstenī ? Kāds tas ir ? Krāsniņas līmenī skurstenī uzreiz vai no krāsniņas metāla caurule uz augšu kādu gabalu ( cik garš tas gabals ) un tuvāk griestiem skurstenī ? Tad būs skaidrāks , ko var darīt . Citādi jautājums nekāds . Jautātājs onanīms, tādēļ tuvāk paskaidrot nevarēs. Būs vien jāmin. divu telpu apsildi noteiks
1.griestu linija ,kur uzcelas siltais gaiss ,savienojums ar istabam(taisni,pagriezieni utl.),respektivi durju augsejas linijas( sasildita gaisa kabata 1telpa.m3)
2.auksta un sasildita gaissa attieciba temp.(kura ari nosaka gaisa dinamiku-kustibupa rinki-,sasilsana augsup ,atdzisana un krisana uz leju)
3.kamina izvietojums ,kas nosaka auksta gaisa vilkmi-,zemaka linija , auksta gaisa kustiba telpa
4.sienu maksimalais atdzisanas koificensts(arsienas,ieksienes),ko butu jaattiecina pret kamina jaudu kw,telpu m3
utt.,utt.
Pieej tehniski,tad sapratisi vai ir pietiekosa dabiga silt.gais.cirkulacija,vai nepieciesama papildus silt.gaisa dzisana(sukni,ventilatori,rekup.sist.)
ieliec feenu durviis. Es taa...dzeseeju 2 istabas ar vienu kondiciooniere.....tiessi ssobriid.Klusuma noluukos :) ··· Malka: Kā apsildīt divas telpas ar ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Briketes vs malka (16)
Cik jāņem brikešu (dzeltenās, kantainās), salīdzinoši ar malku, ja kurina podiņu krāsni?
malka ir vismaz 2x, reali 3-4x, izdeviigaaka Malka un briketes sastāv no koka.Un,kas paskaidros kā kilo presētu skaidu var dot vairāk siltuma nekā kilogramīga pagale? Ozols tīrā veidā ir par niknu podiņu krāsnij.
Tad, no briketēm, bērza briketes deg ilgāk, skuju koku, sadeg ātrāk.
man ir pieredze,bet tas atkarrigs no daudziem faktoriem,,, Ja kurini katru dienu,krasns jau silta,vajag mazak,bet taa tak ir ari ar malku... Vai iekurini un aizej prom? neseko kas notiek? Es iekurinu,kad kuras,durtinas pieveru,skureteni pieveru. Kad paliek ogles,aizveru pavisam,gan durtinas,gan skursteni,tad atri krasns uzkarst. Klepitis malkas vai 4-5 briketes,ja kurina katru dienu. Ja ara sals.vajag vairak,lai telpu piekurinatu. Nu tā. Man ir parasts apkures katls. Visu laiku kurināju ar briketēm, patērējot 3t jeb 3 paletes sezonā. Pie tam reizi 3 gados pirku arī malkas atgriezumus iekuram. Kad briketes maksāja 100 eur , tad apkurei tērēju 350 eur sezonā. Šogad tonna brikešu maksā 170 eur, tāpēc nopirku malku, iekļaujoties tajos pašos 350 eur. Un nav ne vainas. Siltums izplatās tikpat ātri, kad gribu iziet, uzlieku virsū dažas lielas pagales, durvis ciet, un 2 stundas lēni deg. Iespējams, ka skurstenis ātrāk pieķeps, bet to jau tā kā tā katru gadu jātīra. ··· Malka: Briketes vs malka lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu