Bizness

Bizness - jautājumi un diskusijas

Kā uzsākt savu biznesu, ja nav naudas? (52)
Ir idejas, naudas nav... vai ir kāda iespēja uzsākt savu biznesu, kaut nelielu? Ar ko vispār sākt? " Rējēji"labāk nerakstiet! Paldies.
Jāmeklē kāds,kam ir nauda,bet nav ideju.:) Vai tām idejām ir vajadzīgs starta kapitāls un juridiskā bāze?

Mani vienmēr fascinē tie ``pelnrušķīšu`` stāsti. Kaut vai tas cilvēks, kurš pirmais izdomāja apdrukāt t-kreklus. Ja nemaldos, viņš pirmos pārdevis Itālijā, kādā tūristu iemīļotā vietā, stāvot uz ielas. Momentā radies milzīgs pieprasījums un tagad viņš ir miljonārs.

Es arī gribētu kaut ko tādu ģeniāli vienkāršu un nebijušu izdomāt... ;-)
Kaut nelielu? Zaprosto. Tagad, uz ziemu vari sākt ar slotu siešanu..cirsmas pilnas ar kritušiem bērziem. Tā pamazītēm arī kārpies uz augšu.
Man ar idejas kā Napoleonam, bet ja rocība neļauj, tad daru to,ko varu atļauties.
Izklausās, ka puse komentētāju ir pārliecināti, ka pa pasauli bariem klīst apkārt INVESTORI, kas par to vien sapņo, kā kādam "losim" uzdāvināt naudu :)))

Iedomājieties sevi viņa vietā - uz kādiem nosacījumiem jūs dotu svešam cilvēkam SAVU naudu un ļautu viņam ar to pilnībā rīkoties ? Protams, tikai tajā gadījumā, ja 1) jūs būtu drošs par pasākuma izdošanos ; 2) jums pašam no tā būtu kāda interese un paredzama peļņa.
Bet šādu investoru interese parasti ir vēl augstāka, nekā banku procenti.
Tā kā - beidziet sapņot - nu NAV tādu filantropisku onkulīšu, kas pa labi un pa kreisi škiežās ar naudu !
Vienīgie man zināmie izņēmumi ir tad, ja kāds pārticis biznesmenis tā "ieinvistē" kādai savai mīļākajai - vai nu kā atlīdzību par ... nu paši izdomājiet par ko, vai arī sponsorē kādu absolūti neejošu biznesu, lai mīļakajai (sievai , meitai) būtu ko darīt un viņa nesēdētu caurām dienām`un nevīlētu nadziņus.
Zinu vienu konkrētu gadījumu, kad visnotaļ nopietns vecis tā savai meitai nosponsorēja skaistumkopšanas salonu ... a kad vienā jaukā dienā vecis ņēma un atdeva galus, arī salona dienas bija skaistītas ...

Morāle - sāciet no mazumiņa, un ar SAVU naudu ! Kaut arī tā būtu peļņa, kas gūta pārdodot saulespuķu sēklas !
Nav naudas,nav biznesa..vari sākt ar saulespuķu tirgošanu vai puķu tirgošanu:))) ··· Bizness: Kā uzsākt savu biznesu, ja ... lasīt visu diskusiju (52 atbildes) –»
Mikronodoklis Lietuvā un Igaunijā (1)
Vai Lietuvā un Igaunijā arī ir iespējams reģistrēt mikrouzņēmumi, kurš maksātu tikai kādu noteiktu nodokļa procenta apmēru, kā tas ir šobrīd Latvijā?
Ne, nav; katrā valstī savi likumi. Bet meklē kur pārreģistrēt uzņēmumu gaidot 2017 gadu, tad Igaunija ir laba izvēle. ··· Bizness: Mikronodoklis Lietuvā un ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
kurā vietā uzņēmējdarbības kursi (10)
Kurā mācību centrā Rīgā varat ieteikt kursus, lai mācītos visu, kas jāzin esot biznesā un naudas līdzekļu apsaimniekošanu, ieguldījumiem, vērtspapīriem utt.
Vislabākie kursi ir tikai un vienīgi "dzīves skola" privātā biznesā. Prieksh kam kursi? Pashiem pamatiem vari noprikt graamatu , sanaaks leetaak.Kurisi parasti ir shauras specializaacijas ietvaros. Bet to, ko nosuaci-to parasti muusdienaas maaca jau vidusskolaa. Lielākoties kursos lasa Amerikas tēmas, kas LaTvijā nestrādā. Izniekots tik un nauda. Un ir vienalga, kas lasa un kā sauc skolu. Tak jebkurā biznesa skolā ir visādas programmas kurās studēt, gan īsākas gan garākas. Izvēlies ko vēlies. ...ja ir zināšanas krievu val., es ieteiktu Aleksandra Janovska biznesa skola pēčāk arī augstskola. Kā tas notiek, caur tanti GOOGLE sameklē, piereģistrējies, viņš piedāvā pašu svarīgāko informāciju par biznesa uzsākšanu pilnīgi par velti, vienkārši dāvina, bet tik vērtīgi padomi...Par finanšu instrumentiem, ja ir interese vari pieteikties TeleTrade (Elizabetes iela 51) apmāca par brīvu. ··· Bizness: kurā vietā ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kādi ir noteikumi maza apģērbu veikaliņa atvēršanai (19)
Uznākusi slimīga iedoma, ka gribu atvērt bērnu apģērbu un rotaļlietu veikaliņu. Netieku no šīs domas vaļā, jo it kā ir daudzi priekšnoteikumi, lai tas notiktu - telpas izdevīgā vietā, tuvākajā apkaimē nekā tamlīdzīga ...
Noreģistrē uzņemumu uzņēmumu reģistrā.
Reģistrējies VID kā nodokļu maksātājs.
Piereģistrē VID-ā struktūrvienību.
Iegādājies atbilstošu kases aparātu un piereģistrē VID-ā.
Noslēdz līgumu par kases aparāta apkalpošanu.
Iegādājies preci ko gribu tirgot (ar pavadzīmēm) un tirgojies uz nebēdu.
Visi tie, kas neko nav savā dzīvē pamēģinājuši, kaimiņam/-nei ieteiks 100 variantus, kāpēc noteikti to nevajag darīt. Tie kas kaut vienu reizi ir pamēģinājuši, kaimiņam noteikti pateiks vismaz vienu savu grābekli uz ko noteikti viņš otreiz nekāptu. Tev novēlu noteikti satikt savā ceļā tos, kuri padalās ar saviem grābekļiem !
p.s. tik galvenais ieklausies vērīgi , ko viņi stāsta !
Lai izdodas !
pasākums rulzz...
draugs pirms gada atvēra, ar 2 štukām kabatā..
preci tikai no ķīniešu bāzēm varšavā, kvalitāte laba, uzcenojums uz lielajām drebēm, kombinzoniem ap 300%, un vienalga viņš lien zem cenām lielveikalos.
Kad sāku savu biznesu bija vesels bars kas centās atrunāt,.. tagad zinu , ka algotu darbu vairāk nestrādāšu.
Svarīgi ir tirgot ikdienā nepieciešamās preces, jo gribot, negribot tās ir jāpērk.... vēl padomā kā būs ar grāmatvedību...
Vispirms ir jaauztaisa biznesa plaans un jaasapr cik vispaar tas vareetu buut rentabli. Neaizmirsti, ka shobriid valsts nav sevishkji saudziiga pret mazo uznjeemeejdarbiibu.... ··· Bizness: Kādi ir noteikumi maza ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kā esošam SIA veikt saimniecisko darbību Lietuvā? (4)
Labdien, šobrīd ar pāris kolēģiem veidojam SIA tepat Latvijā, taču apzināmies, ka nākotnē plānoti braucieni arī uz Lietuvu u.c. ES valstīm. Tajās arī ir plānots piedāvāt pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem. ...
Formāli, ja pakalpojums tiek veikts kādā valstī, tur arī jāreģistrē uzņēmējdarbību (ir nianses, likumdošana dažādās valstīs dažāda). Ja pakalpojumu veic LV, bet LT (EE, PL, DE utt.) rezidentiem, tad var pietikt ar reģistrāciju tikai LV. Dažādiem pakalpojumiem (datorprogrammu adaptācija vai mobilo tualešu tīrīšana) var būt dažāds regulējums. Viss ir atkarīgs no tā kādus pakalpojumus sniedz, bet principā tam jau ir domāts vienotais ES tirgus, lai firma bez liekas birokrātijas varētu sniegt pakalpojumu Īrijā.
Ja ļoti gribas, var valstī reģistrēt filiāli.
Pakalpojumus var veikt jebkurā valstī,jo tikai PVN atskaitē ir atsevišķi jāatšifrē un jāskatās kāda ir PVN likme. Pakalpojums no pakalpojuma atšķiras. To, vai konkrēto pakalpojumu var sniegt Lietuvā, nereģistrējoties kā nodokļu maksātājs Lietuvā, nosaka Lietuvas normatīvie akti. Piemēram, Latvijā bez reģistrācijas šeit nevar veikt konsaltinga pakalpojumus.
Jebkurā gadījumā, lai LV reģistrēts uzņēmums varētu sniegt pakalpojumus ārvalstīs, kā minimums ir jābūt PVN maksātājam vismaz LV.
··· Bizness: Kā esošam SIA veikt ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kā uzsākt savu biznesu? (16)
Sapnis par puķu veikalu nepamet manu galvu, bet nesanāk satikt tādus cilvēkus ar ko varētu par šo tēmu parunāt, vai tas vispār ir aktuāli, vai kā vidējam slānim nesanāks vairāk ielīst parādu jūgos, zinu jauniem ...
paklausi mani,spekulantu ar 20 gadu pieredzi tirdzniecībā:)
jebkuram tirdzniecības biznesam,99% no veiksmes ir tieši atrašanās vieta.
ja atrod sev vietu ar tiešām labu gājēju plūsmu,tad tirgot var praktiski da jebko,vis aiziet uz urrā:)
nākamais-nekad neieguldi remontos un dizainā lielus līdzekļus/vismaz sākumā/,vispirms sāc strādāt,i tad jau redzēsi,vai vērts vispār ko investēt.
Man pašam smaidu izraisa ļauži,kas uztaisa ūberkrutus remontus da telpas,tak uzreiz redzams,ka vieta nav perspektīva,i pēc pāris mēnešiem klapē bodīti ciet,i ntie tūkstoši kaķim zem astes:)
Nākamais,ko tirgot?
Ja ziedus,tad padomā,vai rajons,pirktspēja tajā un kontingents ir atbilstoš,vai tie tur vajadzīgi kādam?
A tas,ka te iesaka sadarboties ar audzētājiem un tā-pupu mizas,vislētākās cenas ir vairumniekiem,kā arī praktiski smukākā prece,a audzētāji tā,starp citu:)
Tici man un lai tev veicas!
Biznesu pareizi ir sākt bez naudas . tad vari būt droša ka neko nepazaudēsi. Pasēdi pie "Saktas" ...paskaties kā ļaudis pērk ziedus , cik daudz un kādus ....painteresējies par kādām cenām Tev ir iespējams ziedus nopirkt vairumā ...un atceries ka sākumā visi konkurenti ir par Tevi gudrāki .... parēķini savus izdevumus un tad sapratīsi vai Tev tas ir vajadzīgs vai nē..... un atceries ka sākumā skaistas telpas sagādā vairāk izdevumus kā ieņēmumus..... Skaista doma, kādreiz bija savs ziedu veikals. Loti svarīga vietas, telpu izvēle, izkārtojums. Nebūtu prāta darbs šajos laikos ņemt aizdevumu...ziedu tirdzniecību iesākām pamazām un klāt ņēmām uz realizāciju tirgot pašmāju amatnieku suvenīrus utt un tad jau tālāk sekoja trauki, parfimērija, lai būtu klientam iespēja uzreiz nopirkt dāvaniņu un turpat arī iesaiņot. Floristu noteikti vajag, vai nu pašai jāiziet kursi:)...
Pieredze, ir, ja interesē raksti droši:)
Tagad par veelu, pukju veikals jaaver valjaa ap maiju - pirmkaart - izlaidumi, otrkaart - pljavaas var salasiit leerumu ziedu un materiaalu ar ko pa freijo kompenseet kljuudas!:) Domaaju, ka tikai pukju veikals ir noiets etaps - cik ilgi var paardot cilveekiem, kuriem nav naudas valstii, kuraa nav razhoshanas?
Kaa jau te teica, nav vieglakaakaa teema, bet jebkuraa gadiijumaa perspektiivaak ir pashai atrisinaat arii audzeeshanu, daljeeji, protams, jo visu sortimentu nepieaudzeesi. Vareetu buut jau tikpat labi arii sadarbiiba ar kaadiem konkreetiem audzeetaajiem. Un audzeeshana + paardoshana jau ir kautkas.
P.S. Manas subjektiivaas domas.
··· Bizness: Kā uzsākt savu biznesu? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu