Bezdarbnieka pabalsts

Bezdarbnieka pabalsts - jautājumi un diskusijas

Bezdarbnieka pabalsts (8)
bezdarbnieka pabalsts pienākas pēc 6 vai pēc 9 nostrādātiem mēnešiem
kvarts, par ko būtu jākaunas, ja vidēji cilvēks reizi piecos gados nomaina darbavietu ? Līdz ar to sanaak iespeeja mierīgi pieprasīt bezdarbnieka pabalstu, it īpaši, ja pirms tam bijusi laba likumīga alga. To vajag izmantot, jo valsts arī izmanto darbaspēku, tā kā lai būtu dotos pret dotu ! Pabalsts pienākas pēc nostrādātiem 9 mēnešiem 9 mēnešu periodā, bet no nākošā gada tikai pēc nostrādātiem 12 mēnešiem 16 mēnešu periodā. pēc 12, no kuriem vismaz 9 par tevi ir nomaksāti nodokļi. ...vai ta jau nebus pec 16 menesiem tagad? Atvainojiet, pārrakstījos- pēc 9 mēnešiem 12 mēnešu darba (nevis 9 mēnešu) periodā ! ··· Bezdarbnieka pabalsts: Bezdarbnieka pabalsts lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Bezdarbnieka pabalsts un darbs ārzemēs (4)
Mans darba stāžs gandriz 10 gadi. Aizgāju no darba uz abpuseju vienosanos. , jo radās iespēja pastrādāt ārzemēs. Iestajos uzreiz bezdarbniekos, piešķīra pabalstu. Ja es 2menesus stradasu arzemes vai es nezaudesu savu pabalstu ...
atgriežoties var atkal iestāties. bija kaut kāds pants par tiem līdz 2 mēnešu pagaidu darbiem, kad bezdarbnieka status vienkārši pārbīdās par to nostrādāto laiku. Tikai noteikti jāinformē NVA pirms tam. Jusu bezdarbnieka status ir zaudets,ja tas netika saskanots ar NVA Tā būs drošāk nva bezmaksas informatīvais tālrunis 80200206 ··· Bezdarbnieka pabalsts: Bezdarbnieka pabalsts un darbs ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Bezdarbnieka ikmēneša atzīmēšanās. (6)
Gribu lūgt padalīties pieredzee, kā ir tādā gadījumā, ka, aizejot bezdarbniekos, katru mēnesi ir jāatzīmējas nodarbinātības valsts aģentūrā, bet tajā laikā ir uzaicinājums ciemoties ārpus Latvijas robezhaam?
Jau vairak ka 4 gadus neatzimejos, bet viss OK..veljoprojam esu bezdarbnieks;)! No 2010.gada 1.maija uzturoties ārzemēs, var saņemt bezdarbnieka pabalstu LV.

http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/pakalpojumi-eiropas-savieniba/bezdarbnieka-pabalsts-es
Tur sākumā varētu būt jāiet, tur vēl mācību semināru tevi nosūtīs, bet tad reizi 2,5 mēnešos tik jāiet. Noskaidro pie sava inspektora. Jaatzimejas ik pa diviem meneshiem, bet ja brauc uz arzemem stradat vai var iestaties tur bezdarbniekos vajag u2 formu iznjemt no vsaa un tad var atzimeties arzemes un turpinat sanjemt bezdarbniekus. Ja noteikts konkrēts datums, kad jāparādās pie VNA konsultanta, bet Tajā laikā būsi ārpus Latvijas, tad sazinies ar VNA iepriekš un pārliec savu atzīmēšanās datumu iespējami Tuvu prombraukšanas brīdim. Tur visi cilvēki, saprot, ir pretimnākoši. Kad tiksies, noteikti izstāsti, ka plāno izbraukt no valsts un Tad arī nākamo atzīmēšanās reizi saskaņojiet, atbilstoši tam, kad būsi dzimtenē. ··· Bezdarbnieka pabalsts: Bezdarbnieka ikmēneša ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Cik ilgā laikā japiesakas bezdarbniekos zaudejot darbu? (6)
Cik ir maksimālais (ilgākais) laiks kurā var pieteikties bezdarbnieka pabalstam?
atkarībā no darba uzteikuma veida, ja uzsaka darba ņēmējs, tad ir cits termiņš, ja darba devējs vai pēc vienošanās, tad savādāk Cafe_Noir, blēņas - atbrīvošanās iemesls (konkrētais Darba likuma pants) attiecas uz pabalsta izmaksas uzsākšanu (ja pēc paša vēlēšanās, tad pabalstu piešķir 2 mēneši pēc NVA statusa izdošanas datuma, ja pēc pušu vienošanās - tad no dienas, kad raksta iesniegumu), bet ne jau tāpēc nevar NVA pieteikties 3 mēnešu laikā pēc atbrīvošanās, tāpat pabalstu maksās 9 mēneši. Labklājības ministrijas mājaslapā jābūt visai nepieciešamajai informācijai, it kā teorētiski, bet drošāk uz NVA pazvanīt...... Lai nezaudētu pabalstu NVA jāpiereģistrējas 3 mēnešu laikā no atbrīvošanās dienas, jo VSAA vienalga atskaites punktu ņems no tā, kad NVA izdots lēmums par bezdarbnieka statusu, ne VSAA iesnieguma dienas. Domaaju, ka LV jaapiesakaas 1 meenesha laikaa.Tas ir vispaar jebkuraa valstii. ··· Bezdarbnieka pabalsts: Cik ilgā laikā japiesakas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Bezdarbnieka pabalsts šodien... (3)
Saņemot pabalstu tas tiek aprēķināts no stāža 50 vai 55%, cik procentus aprēķina, ja iegūstot statusu dodas persona slimības pa balstā? 80 vai tos 50, 55%……???
Lasu, lasu, lasu, bet jautājuma būtību tā arī nespēju uztvert. Varbūt es ne tā lasu? Bezdarbnieks nevar saņemt darba nespējas pabalstu,tas likums nav spēkā no 2017.g.Varētu būt izņēmums-grūtnieces :) https://lvportals.lv/skaidrojumi/200625-ari-bezdarbnieks-var-sanemt-slimibas-pabalstu-2009 ··· Bezdarbnieka pabalsts: Bezdarbnieka pabalsts šodien... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Bezdarbnieka pabalsts mikrouzņēmuma (SIA) īpašniekam un valsts iestādes darbiniekam (6)
Man radās interese par to vai es kā mikrouzņēmuma (SIA) īpašnieks, kāds esmu jau divus gadus un kā valsts iestādes darbinieks jau 5 gadus, aizejot no valsts darba varēšu saņemt bezdarbnieka pabalstu? Un ja nē, vai tad ja es ...
Vispirms jāatdala mušas no kotletēm. Mikrouzņēmums ir nodokļa maksāšanas forma, tam nav sakara ar komercsabiedrības veidu. Ja esi SIA dibinātājs (īpašnieks), bet strādā algotu darbu citur, nevis savā SIA, vari saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja esi SIA valdes loceklis, neatkarīgi no tā, vai SIA veic/neveic saimniecisko darbību, strādā ar peļņu/zaudējumiem, valde saņem/nesaņem atlīdzību, uz bezdarbnieka pabalstu nevari pretendēt. Domāju, ka gala beigās varbūt arī spēsi izcīnīt Tev likuma kārtā pienākošos pabalstu. Tik pirms sākt ilgu un dārgu procesu ar monstru, ko sauc LV ierēdniecība, pavaicā sev - vai vērts, vai atmaksāsies? Varēsi, ja likvidēsi uzņēmumu vai pārrakstīsi to citam. Nē. Nevarēsi. Principa-jaatstaj Valdes locekla amats, tad nevajadzetu but nekadam problemam. ··· Bezdarbnieka pabalsts: Bezdarbnieka pabalsts ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ka nokartot bezdarbnieka pabalstu atgriezhoties Latvija no Vacijas (5)
es stradaju vacija 6 gadi,tagad gribu atgriezties uz Latviju un palikt dzimtene. Kas jadara,lai sanemtu bezdarbnieka pabalstu no Vacijas ,dzivojot Latvija.
Paskaties NVA:http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=322

Ja strādāts kādā no Eiropas valstīm, bezdarbnieka pabalsts jāpieprasa attiecīgajā valstī. Ierodoties Latvijā, personai 7 dienu laikā jāreģistrējas NVA un jāuzrāda U2 dokuments par bezdarbnieka pabalsta eksportu.
Plašāka informācija pieejama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājas lapā www.vsaa.lv.
Var sanjemt visus pabalstus, kas pienaakas attieciigaa ES valstii, esot LV...

Mana drushka notradaaja laiku Igaunijaa un tad, sanjeema Igaunijas bezdarbnieku pabalstu caur LV ... jaaiet uz Soc.dienestu (Latvijaa), jaaizpilda papiiri un viss. Nebija nekaadu oh un ah, kas tas ir...Normaali nokaartoja.
Ja Vācijā nostrādāti 6 gadi, tad mierīgi var saņemt vācu pabalstu. Latvijā nedabūs ne pabalstu, ne penziju, ne stāžu penzijai, toties būs piemaksa pie LV penzijas par darbu Vācijā. Tur taču strādā legāli, ne tā kā LV, alga aploksnē. Atrauc uz mēnesi atpūties un brauc strādāt kur par darbu naudu nevis grašus maksā. Tas nav iespējams. ··· Bezdarbnieka pabalsts: Ka nokartot bezdarbnieka ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Cik ilgi janostrada lai dabutu bezdarbnieka pabalstu? (9)
cik meneshi?. stradaju 6 menešus un ja tagad aizeju vai iespejams dabut pabalstu? google var apmaldities ar atbildem :)
Piezvani uz jebkuru NVA nodaļu un pavaicā. agrāk bija 9m, tagad ja nemaldos 12m.
Pabalstu % lielums un termiņš cik maksā bija atkarīgs no vispārējā nostrādātā stāža + algas. info varbūt novecojusi pāris gadus neesmu interesējies.
Nē, aizejot tagad, nekā nedabūsi. Jānostrādā vismaz 12 mēneši, no kuriem vismaz 9 mēnešus tiek maksāts sociālais nodoklis - tas ir minimālais laiks, lai būtu tiesības saņemt pabalstu. Nu,ko lai saka????
Bet,varbūt,ka tā arī vajag domāt un dzīvot.Ja nav mājokļa,lai valdība iedod.Ja man ir kādas problēmas,lai valdība viņas atrisina.Ja nav darba,es nemeklēšu citu,bet lai man valdība izmaksā pabalstu!
Gadījumā nebija 9 mēneši? Tiešām bail sameloties. ··· Bezdarbnieka pabalsts: Cik ilgi janostrada lai dabutu ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Slimības lapa bezdarbniekam (10)
Iznāca diskusija ar vienu cilvēku, kurš pirms 2 ned. pārtraucis darba attiecības, bet bezdarbniekos nestājas, jo gatavojas ņemt slimības lapu un doties arī uz operāciju. Viņam kāds ieteicis, ka slimot nēsot bezdarbniekam ...
jāiestājas bezdarbniekos.,bezd.statuss pagarinās par noslimoto laiku. zilo lapu samaksā tikai tad ja ir viena mēneša laikā pēc atlaišanas no darba atvērta. pie darba devēja nav jāiet. ar lapu jāiet uz sociālajiem. samaksā 80 % no vidējās algas. tas ir vairāk , kā bezdarbniekos. Ja cilvēkam nav nekāds statuss, tad viņam arī nav nekāds pabalsts- ne slimības, ne bezdarbnieka, bet, ja cilvēks mēneša laikā pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas saslimst, tad viņam ir slimības pabalsts un pēc tam bezdarbnieka...nu precīzāku info pie VSAA LV likumdošana neparedz nestrādājošiem un bezdarbniekiem apmaksāt slimības lapu. Domāju, ka idejai kājas aug no tā, ka slimības pabalsts attiecībā pret algu ir augstāks nekā bezdarbnieka pabalsts. Taču, cik man zināms, slimības lapu iesniedz sākumā darba devējam (~2 nedēļas) un tad tikai VSAA, ja ir darba attiecībās. Kas notiek, ja darba attiecībās nav, to gan nezinu. Taču man šķiet, ka ir vērts vismaz izlasīt VSAA mājas lapā atrodamo info par slimības lapas ņemšanas kārtību. Viņiem tur pamata info ir izlikta. Kā jau te teica - ja bezdarbnieka status nav tad nedabū neko, ja ir bezdarbnieks un paspēj saslimt mēneša laikā (dabū vismaz A lapu) tad, B lapas gadījumā saņem slimības pabalstu + bezdarbnieka pabalsts nekur nepazūd bet gan tiek atsākts izmaksāt pēc B lapas beigām.
Bet tas tavējais sarunas biedrs aplauzīsies pēc pilnas programmas, jo tā vietā lai izlasītu likumu konsultējas dzērāju vasju no blakus podjezda :D
··· Bezdarbnieka pabalsts: Slimības lapa bezdarbniekam lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai var aizbraukt ārzemēs, ja saņemšu bezdarbnieka pabalstu? (18)
Labdien, Pēc mēneša būs jāsaņem bezdarbnieka statuss, lai saņēmtu bezdarbnieku pabalstu. Taču pēc trim mēnešiem mums tika ieplānots ilgs ceļojums ārzemēs (ne ES). 1. Vai es varu vispār šķērsot robežu, ja negribu ...
pabalstu tu zaudēsi, ja neieradīsies norādītajā dienā un laikā atrakstīties, un, ja neierašanās iemeslam nebūs attaisnojoša iemesla - slimības lapa..
pabalstu vēl saņemsi arī 2 mēnešus, esot darba attiecībās, pārbaudes laikā, par ko (stājoties darba attiecībās) ir jāinformē NVA..
Bezdarbnieka pabalsts nav paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu vai neizbraukšanu no valsts.
Ot ja strādāsi citā valstī, tad mūsu VND gan saodīs, un pabalstu atņems.
Tev galvenie ir NVA apmeklējuma datumi. Pārējā laikā, kaut uz Antarktīdu.
Ja NVA kā nākošo apmeklējuma datumu norādīs tādu, kad esi prombūtnē, varbūt savlaicīgi informē, ka datumu vajadzētu pabīdīt nedēļu ātrāk vai vēlāk, neko sīki nepaskaidrojot, tikai to, ka būsi ārpus LV (a varbūt ārpus LV meklēsi darbu, brauksi ekspedīcijā iepazīties ar potenciālajām darbavietām) :) Par savas personiskās dzīves gaitām nekas detalizēti nav jāskaidro.
nataška, tad Tu nedzīvo Rīgā, ja varēji "sarunāt" Rīgas NVD sēž kā ierednes, kuras tik domā, kā tev maitai ieriebt, lai vairs te nerādītos un nebojātu mūsu labo statistiku. Mums taču tik zems bezdarbnieku procents. Būtu labi ES parādīt, cik patiesībā ir, nevis tikai tos, kuri saņem pabalstus, savus vai tuvinieki, vecāki. Kā man patīk šie bezdarbnieki ar mersšem un zelta ķedēm. ··· Bezdarbnieka pabalsts: Vai var aizbraukt ārzemēs, ja ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu