Arodbiedrība

Arodbiedrība - jautājumi un diskusijas

Arodbiedrības - to sniegtās iespējas un savu tiesību realizācija? (9)
Pašlaik apsveru iespēju iestāties arodbiedrībā. Padalieties, lūdzu, savā pieredzē par gadijumiem, kad arodbiedrība Latvijā ir reāli palīdzējusi ierobežot darba devēja patvaļu vai arī sniegusi juridisku un (vai) tiesisku palīdzību savam...
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Palīdzēs Tev tas tikai tagad, ja Tavai arodbiedrībai būs izdevies piespiest noslēgt kolektīvo līgumu ar firmas vadību. Un to varēsi panākt, ja arodbiedrībā būs lielākā daļa darbinieku.
Reāli darbojas - laikam jau dzirdēts par dažām arodbiedrībām. Poligrāfiķu, TELEKOMA (te kā reiz ir kolektīvais līgums ar gana izdevīgiem noteikumiem darbiniekam). Citas - i nezinu...
Lavija tas pagaidam samera nepopulars pasakums, jo nav izplatiti kolektivie darba ligumi..
lai gan esmu dzirdejusi par dazhiem gadijumiem, kad iestashanas arodbiedriba ka fakts pats par sevi vien ir licis bik aizdomaties darba devejam, ka apieties ar darbinieku.. bet reali tas var aizsargat tikai no NEpamatotas atlaishanas, kas ir samera smiekligi, jo pamatu atlaist darbinieku var atrast vienmer, ja darba devejas ir aizdomajies par darba liguma tekstu, kur ir ieklauti paris nosacijumi, lidz ar ko tas ir specigaks par darba likumu... un ir jedzigs jurists :)
ta ka es neredzu jegu arodbiedribai... vieglak ir nomainit darba deveju.. nekas ar vinju cinities...
Pēc Darba likuma ar arodbiedrības biedriem darba devējam ir bikiņ lielāka ķēpa... līdz ar to darba devējam būs tā grūtāk tevi atlaist... Tāpēc kāds labums tomēr ir :) parasti gan arodbiedr. pārstāvji iet rokrokā ar darba devēju...jēgas nekādas Par sliktu nenāks!Kaut ar padomu!Vari,pirms slēgt ar daba devēju,līguma kopiju iedot arodbiedrības juristiem,lai pastudē! ··· Arodbiedrība: Arodbiedrības - to sniegtās... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Esmu santehnikis un dzivoju mazpilseta gribu iestaties arodbiedriba - kā un kur? (3)
nav jau vairs ko aprakstit kada arodbiedriba mazpilseta-stradaju par santehniki
Papēti Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības (LBAS) mājas lapu (dalīborganizācijas), varbūt atrodi kādu sev piemērotu arodbiedrību. Ja strādā individuāli, tad pats sev esi arī arodbiedrība. Manuprāt arodbiedrībām ir kāda jēga tikai ļooooti lielos darba kolektīvos... Vai ļoti maziņos, kur viegli sadabūt monopolu savai rīcībai.:) Arodbiedrībās var stāties, kādās vien grib, kur tik ņem! ··· Arodbiedrība: Esmu santehnikis un dzivoju... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kam ir vajadzīga arodbiedrība, kas nerīko streikus? (25)
Arodbiedrības aparāta algotajiem darbiniekiem? Kā, teikim, zviedru strādnieki tika pie savām lielajām algām un sociālās aizsardzības? Tāpēc, ka zviedru uzņēmējiem bija tika labas sirdis, ka viņi nolēma padalīties vai tāpēc, ka streikoja...
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Letlandijā ir arodbiedrība..es to nezināju..))) Man liekas, ka ir milzu atshiriba muusu un zviedru ekonomikaa kopumaa.

Nezinu par kuru konkreti arodbiedriibu Tu runaa un, kura ir taa nozare, kur ar streikiem vareetu izsist algas kaa zviedrijaa..
Zviedru uznemeji no arobiedribas baidas, ui ka baidas. Redzeju cik zibenigi atrisinas stradnieka problema, kad sis pateica ka zvanis arodbiedribai. Boss ievilka plausas gaisu, izputa, un piekrita par labu stradniekam pie tam ar papildus bonusiem. shajaa nabagmaajaa viss ir peerkams, arij arodbiedriibas, pat starptautisku arodbiedriibu filiaales Un par ko tad balsot? Par kremļa rūķīšiem? Latvijā nav sociāldemokrātu diemžēl :) ··· Arodbiedrība: Kam ir vajadzīga arodbiedrība,... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu