Alga (darba algas)

Alga (darba algas) - jautājumi un diskusijas

Darba alga IKI? (17)
Cik pelna IKI veikalos pārdevējas/ ne kasieres/ un kādas atlaides darbiniekiem, kas tur strādā? Kāda pieredze IKI tirzniecībā?
Jā, nav mūsu valstī loģiskas un taisnīgas proporcijas starp algu un starp to, cik nomaksājam nodokļos un cik maksā sabiedriskā regulatora uzraudzītie pakalpojumi. Neatstāj sajūta, ka tiec likumīgi un pamatīgi čakarēts. Paldies,Cirtēj,tu esi ļoti jauks.:) ja nemaldos, tad tagad profesija pārdevējs nemaz neeksistē, bet gan mazumtirdzniecības komercdarbinieks, kura pienākumos ietilpst: preču pieņemšana un izvietošana plauktos, cenu pievienošana precei un sekošana līdz to nomaiņai, līdzsekošana preču termiņiem, klientu laipna apkalpošana, konsultēšana preču izvēlē, darbs ar kases aparātu un attiecīgo dokumentu aizpildīšana, piedalīšanās ikmēneša inventarizācijas /nakts darbs/, tirdzniecības zāles uzkopšana, preču plauktu kopšana, darba dienas sākums plkst.: 7:00 līdz 23:00 un tas viss par minimālo, uz rokas 150 Ls... Atlaides iespējams uz precēm 20% lētāk, kā arī iegādāties lētāk preces, kurām ir beidzies termiņš... iesaku cirtējam pamēģināt iejusties komercdarbinieka ādā un saprast, kāpēc viņš tiek sūtīts uz poda ar visu viņa taisnību:D Minimālā alga + tik cik mājās var atnest no tā, ko riebīgie pircēji aizmirsuši un kas viņiem nokrāpts! 1,55 stundā pirmo darba gadu,pēc tam 1,65 stundā,pirms nodokļu nomaksas.Kad būsi nostrādājusi pusgadu,dabūsi atlaides visiem pirkumiem IKI tīklā,izņemot cigaretes un alkoholu.Manā bodē kolektīva labs,draudzīgs,vadītāja pretīmnākoša,bet darba gan daudz. ··· Alga (darba algas): Darba alga IKI? lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Māklera - nekustamā īpašuma aģenta alga 2015. gadā (7)
Esmu studente, nepilna laika, šobrīd meklēju darbu. Apsveru dažādus variantus un iespējas. Caurskatot ss.lv sludinājumus, ļoti bieži parādās nekustamo īpašumu aģentūru sludinājumi. Jautājums ir - vai ir jēga sūtīt CV un pieteikties darbā...
NĪ tirgus ir apstājies. SS.LV 90% sludinājumu stav jau gadiem. Svaigums tur šķietams, jo sludekļi ir jaatjauno ik pēc 30 dienām. Klātu nāk tikai treknajos gados saceptie, pusceptie un nekvalitatīvi būvetie objekti kurus nevienam nevajag. Tie kas gaudo ka NĪ tirgus atkopjas, lai man piestāda kautcik normālus argumentus. Cenas tur kā burbuļlaikā, ķipa grib atgūt iesaldēto, kaut patiesība būt janoraksta. Un cilveku LV paliek mazāk, kāda objektivitate cenām? Cilveku mazāk, mazāks pieprasījums, šinī jautājumā nu neviens Marksu Kārli vēl nav atcēlis. Kaut eh kā gribētos, bet tas jau ir tikai pašapmāns. Tie NĪ klerki ir pārlaimīgi ja atrod kādu muļķi ko apmānīt caur SS.LV. Neticu ka viņiem katram sanāk kaut viens darījums mēnesī (vidējā % takse par darījumu bija 1000 latos, tagad laikam vairak cipra izteiksmē. Bet ja ar to ir jādzīvo līdz nakamajam darījumam 4-5 mēneši, nu kaut vai 3-4. Kas tur paliek pāri? Visticamāk "cieto" algu Tev nemaksās, dabūsi pusi no nopelnītajām komisijām. Tā bija agrāk un šaubos vai kas mainījies. Šitie frukti ir vieni no tiem, kam savu algu ir jānopelna, tāpat vien neviens neko nemaksās. Attiecīgi var mēnesī saņemt kā 0.00, tā vairākus tūkstošus. Darbs - vilku kājas baro. Tāpēc, vai vajadzīgs cilvēks, kas tikai piestrādās nevis rušinās 12 h dienā 7 dienas nedēļā, nebūšu pārliecināts. Pēc topika pieteikuma teksta iespaids , ka tas nav tavs lauciņš.
Vari mēģināt , bet tas ir darbs ar īpatnībām . Mana prakstiskā pieredze bija ļoti sen atpakaļ . Vairs šo darbu nedarītu .
https://www.zemesgramata.lv/?cid=12............katru dienu ap 1000 nostiprinājuma lūgumu, laikam apstājies.........P.S. Man nekas nav jāpierāda, es tikai parādu.......... ··· Alga (darba algas): Māklera - nekustamā īpašuma... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
darba alga -DEPO -Nekustamo Īpašumu apsaimniekošanas vadītājs? (9)
Kādas jūsu prognozes? Cik liela tā varētu būt!? cik apjautājos- samērā mazas algas Depo maksā saviem darbiniekiem, taču vai visiem!!?
Nesen dzirdēju,ka Depo maksā zolīdi,vismaz tiem,kas sēž kasē laikam bija 4,8eur/h + bonusi. tevi tur jās jās un neko nemaksās....neej ...tad vēl izjās un tad izmetīs.......staigāsi pamperī..... Varbūt aizej uz interviju un pajautā.Protams,ja tik tālu esi ticis.Parasti uz labām algām ņem caur pazīšanos. Kā atceros to stulbo reklāmu: Zjemas ceņas katrju ģienu! - tā pirmā doma, ka tāds klaunu kantoris vien ir Sanāca reiz viena saruna ar meiteni, kas strādājusi, nevēlētos šī vairs tur strādāt, esot nolikusi tiesības un sen rullē RS, tagad pēc Depo esot pārlaimīga....apmierināta ar darbu. ··· Alga (darba algas): darba alga -DEPO -Nekustamo... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā pieklājīgi paprasīt algas pielikumu? (24)
vadība tā saslavēja, ka gluži apraudājos (iekšēji). sen esmu pelnījusi, lai pieliktu pārdesmit latiņus. bet kā lai to tā taktiski paprasa? paši jau nepiedāvās, tā izskatās.
Nu,paardesmit latinji jau nav nauda,ko buutu jakautreejaas paprasiit klaat pie algas. Sakuma jaizklasta viss labais, kas ir izdariits un kapec tieshi tev pienakas algas pielikums, un pec tam pieklajiigi japaluudz... Nu grūti būs, ja pati vērtē, ka "īsti pamatojuma nav" un "vienkārši gribas vairāk naudu". Jābūt kādiem argumentiem par pieredzi, ieguldījumu, darba rezultātiem vai tamlīdzīgi.
Ja ar esošo īsti nepietiek, jāmeklē iespējas vai nu vairāk pelnīt (papildus pienākumi esošajā darbavietā, citi darbi, kaut profesijas, darba jomas maiņa u.tml.) vai jāierobežo tēriņi (cita, lētāka dzīvesvieta, cita ēdienkarte u.tml.). Bet tā īsti nav darba devēja problēma, ja vien neesi ļoti vērtīgs darbinieks, kuru darbadevējs ne par ko nevēlētos zaudēt.
Pieklājīgā formā paprasīt algas palielinājumu būtu tā - Vai Jūs, lūdzu, man varētu palielināt algu?
Bet, ja nopietni... Ja vēlies sev algas paaugstinājumu, tad tev vajadzētu tomēr mācēt argumentēti pamatot, kāpēc viņiem vajadzētu to darīt.
Var jau gribēt algas palielinājumu, bet vai Tavs darbs nes tik lielu pievienoto vērtību, kas šo paaugstinājumu segtu ...
katram jau liekas, ka viņš ir vislabākais, tikai viss ir relatīvs un salīdzinājums
··· Alga (darba algas): Kā pieklājīgi paprasīt algas... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Vai tā ir LV norma - nemaksāt darbiniekiem algas? (75)
Vai tās ir algas vai izdzīvošanas pabalsti, ko tagad maksā apmēram 40% LV strādājošo?(Min alga - 320 eiro mēnesī, vidējā alga esot ap 700 eiro mēnesī bruto)... Nodokļos atvelk apmēram trešdaļu. Veikalā nevienu neinteresē, cik saņemam...
1) tie, kas minimālo saņem, lielāko ties saņem arī "bonusus aploksnē"
2) gribi normālu ciparu - kvalificējies darbam, kam liela pievienotā vērtība, vai dodies vegot uz UK
Daudz gadu vēl paies, pirms pārdevēja vai sētnieks LV saņems daudz vairāk par minimālo
A kāpēc maksāt vairāk, ja ir kas par tādu algu strādā? Teleskops
Tieši ar tādu motīvu-kāpēc maksāt, ja var nemaksāt dzīvo darba devēji. Nožēlojami, bet fakts.
Ir vietas,kur arī labu pārdevēju novērtē. Protams ne jau Maxima. Un vispār. Ja redzi,ka veikals raud pēc bankrota un pārdevējs ar minimālo algu ir tikai palīglīdzeklis agonizācijai,tad labāk tādai "darba vietai" mest līkumu. JĀDEMISIONĒ ··· Alga (darba algas): Vai tā ir LV norma - nemaksāt... lasīt visu diskusiju (75 atbildes) –»
VID piekasās mazās algas dēļ (21)
Sveiki, man tāda interesanta situācija, jaunmdibināts pakalpojumu uzņēmums, pārāk daudz klientu nav, līdz ar to praktiski nopelnu tikai īres maksas segšanai, internetam utt, un zem kādiem 100 euro sev kā algu uzkaitu, reāli vairāk pagaidām...
Ar šādiem skaidrojumiem ir nācies saskarties ļoti daudz.
Un patiesi ir ļoti rūpīgi jāpadomā, kā tiek sniegtas atbildes, jo zemūdens akmeņu šajā anketā ir daudz.
Tas, ka VID ir represīva iestāde, kuras pamatlozungs patreiz ir sekojošs - ja nevaram no jums iekasēt nodokļus, tad soda naudas varam pavisam noteikti. Un šo frāzi es tiešā tekstā dzirdēju pārstāvot klientu vienā no KAC.
Bet uz vienu šādu anketu es atbildēju pavisam nekaunīgi. Jautājums par to kā celt darba samaksu un palielināt apjomus. Stulbi, bet runa bija par apbedīšanas pakalpojumus sniedzošu uzņēmumu. Tā arī uzrakstiju, ka uzņēmuma devīze nav "katru dienu pa mironim" un uzņēmums nekādi nenodarbosies ar mirstību veicinošiem pasākumiem. Un maz stundu darbiniekiem ir tikai viena iemesla dēļ - palicēji pavisam noteikti nebūs sajūsmā, ja kaps tiks bērts ciet 4 un vairāk stundas.
A lai bauda. ja likumus ieveero, tad taada parbaude tikai pastiprinaas tavas zinashanas. Ar uznjemumu ir liidziigi kaa ar savu pagalmu. Ko gribu to tajaa daru. Ja gribu stradaat par 10 eur menesii savaa uznjemumaa vienu stundu, tad taa arii daru. VID ljoti nepatik zinoshi uznjemeeji un arii taadus parasti bez iemesla neaiztiek, jo tie pashu VID saak vilkt uz tiesaam. tak sen zinaams fakts, muusu valstii visus kas grib ko dariit, izniicinaat saknee :( MrXm pareizi runā .. tik šitās visas ķermeņu kustības reālu naudu prasa .. es nerunā par to ko ieshēmo, bet par realo nopelnīto ..
Ja Jevropas statiķu kantori saka ka 2 - 5% no ikp ir bandītu naudas apmazgāšana tad iekš Latvijas 3.5% "pieaugums" ir kā reiz iekš bandītskiem aktivitātēm un nav ko cepties par darba vietu neesamību .. :( Dodamies jūriņā - uz irlandiju .. :)
VID ir meistari likt justies cilvēkam kā lielākajam nodokļu krāpniekam Latvijā un nožēlojamai vienībai. Reiz sanāca tā, ka bija jāiesniedz nodokļu deklarācija. Pats to nezināju, tāpēc termiņu nokavēju par 2 dienām. Lieki piebilst, ka valstī, kurā bija vesela E-lietu ministrija, nav nekādas sistēmas, kas cilvēku pabrīdinātu, bet ir tikai sistēma, lai sodītu. Pēc tam mani izstaipīja uz divām komisijām divās dažādās pilsētās (abas nepilnus 200 km no Rīgas), lika rakstīt paskaidrojumu, ka esmu izpratis savu šausminošo nolaidību, iekalis no galvas attiecīgos normatīvos aktus un ka vairāk tā nedarīšu. Beigās vēl uzlika dažu desmitu latu sodu. Viņiem, protams, pie kājas, ka man divas darba dienas vējā - viņi savu svēto pienākumu izpildījuši godam.

Kopš tā laika neuzskatu šo iestādi par pieskaitāmu. Līdzjūtība, ka tev jācieš tās absolūtā stulbuma dēļ. Mēs laikam neesam sapratuši, ka Latvijā ar nodokļu iekasēšanu viss ir perfektā kārtībā. Tādējādi audits cilvēkam, kurš saņem EUR 100 mēnesī, ir optimālākais un daudzsološākais veids, kā papildināt valsts budžetu. Visi citi jau maksā pilnīgo godīgi, tu vienīgais tāds nelietis mūsu saulainajā zemītē :)
··· Alga (darba algas): VID piekasās mazās algas dēļ lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Alga šoferim ekspeditoram (9)
Hmmm,interesanti,cik Latvijā nopelna šoferis-ekspeditors,kurš brauc ar busiņu un darba laiks visparastākais, no 9-17?
uz kluča nelieku, bet šķiet, ka 200-600. toties šoferistālākbraucējs jau pa dažiem tūkstošiem....un vēl divus trīs mēnešus nav mājās...:))))))) mans braalja pelna apmeeram 600neto, + bonusi no dariijumiem. (auto aksesuaaru businesis) Nelielā kantorī - ap 400 uz ķepas. maz... brauc uz ārzemēm...:) vai nu par tālbraucēju ar konteineru! Rīga - Maskava! 350euro reiss! 3-4 reisi nedēļā! plus degvielu bākā salej..pēc tam pārdod vēl klāt 600ls par katru reisu! mēnesi pēc tam urbini degiunu, ja gribi... vai nu pelni mersim vai privātmājai ··· Alga (darba algas): Alga šoferim ekspeditoram lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Samaksa par malkas skaldīšanu (39)
Cik vajadzētu maksāt strādniekam ,kas 2. nedēļās saskalda 15 srerus malkas(egle,priede) Dzīvošanai-istaba(jākurina pašam),3 reiz dienā paēst,paciņa cigarešu un kafija 5-6 reizes dienā.
Vienaa dienaa apm. 2 mashiinu kravas ar nesazaagjeetu malku? Izraadaas ir veel supermeni Latvijaa! Bet 2 nedeeljas drusku par daudz pat manos gados! Apm. 100ls, ieskaitot paiku. Nu labi, divās dienās pat es varu saskaldīt... /ir liela pieredze malkas skaldīšanā ar cirvi parasto :)/

Izrādās, ka tizlas ne tikai tautumeitas paliek :)
Maksimums 30 ls, parasti skalda par 1-1.5 ls sterā... saskaldiit malku var pashi un nav straadnieki tam jaaliigst- teetis skalda malku, mamma vaara visiem eest, beerni nes shkjuuniitii un kraamee malku... 2 nedēļās?! Ir gan sliņķis. Cik tu par 14 paciņām cigarešu vien nesamaksāsi? Par trīsreizējām pusdienām visp``ar nerunājot. ··· Alga (darba algas): Samaksa par malkas skaldīšanu lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Istabenes viesnīcā alga (28)
Steidzami aicina darbā viesnīcas istabenes viesnīcā Rīgā Darba laiks: 8:00-17:00, slīdošais grafiks. Atalgojums: LVL 11/dienā.
tādu ņirgāšanos par cilvēkiem ar likumu vajadzētu aizliegt! Tas ir ļoti smags darbs fiziski....+vēl iespējamais terors no priekšniecības un viesiem...!!!! Nezvai Ls 1,22 stundā ir tā vērts. Bet pie bezizejas....
Lai veicas
Es straadaaju taadu pashu darbu Kjelnee, 5 zvaigzhnju viesniicaa, un sanjemu 9 eur stundaa. Plus sveetdienaas piemaksa 75 proc., videeji 3,60 eur par numurinju, kas jaaiztiira aptuveni 25 minuutees /taa nosaka liigums/. Tas tiešām ir ļoti smags darbs, bet stundas likme Rīgā zem jeb kuras kritikas,,, bez tam, ja viesnīca ir ar 4 un 5 zvaigznēm, tad darba kvalitātei jābūt uz tip top,,,domāju, ka pat Maximā ir labāk,,,, auklītei pat maksā 2 Ls stundā,,,manas pārdomas,,, Kaut kādu iemeslu vajag,lai ievestu ķīniešus.Piedāvā vietējiem algu,par kuru nav reāli izdzīvot,un varēs saņemt atļaujas.
PS Dzeramnaudas visbiežāk paņem viesnīcu īpašnieki.
··· Alga (darba algas): Istabenes viesnīcā alga lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Laba alga tirdzniecības darbiniekam (25)
Cik lielai, pēc Jūsu domām, jābūt algai tirdznieciiibas darbiniekam, lai to varētu saukt par labu algu?
Min. alga+darbu uz mājām! vienalga cik daudz, jo vienmeer par maz buus! :D tur faktoru dofiga un vairaak - pilseeta / lauki, valsts, uttp.
pilseetaa, man domaat, ne stirpi atkariigi no profesijas +/- pieklaajiiga alga vareetu buut ap 500 Ls...
Pārdevējai? Tirgū, Maximā vai Riga Plaza kādā veikalā? Kur tieši? Sākot no Ls 500 uz rokas par vienu slodzi. ··· Alga (darba algas): Laba alga tirdzniecības... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu