Alga (darba algas)

Alga (darba algas) - jautājumi un diskusijas

darba alga -DEPO -Nekustamo Īpašumu apsaimniekošanas vadītājs? (9)
Kādas jūsu prognozes? Cik liela tā varētu būt!? cik apjautājos- samērā mazas algas Depo maksā saviem darbiniekiem, taču vai visiem!!?
Nesen dzirdēju,ka Depo maksā zolīdi,vismaz tiem,kas sēž kasē laikam bija 4,8eur/h + bonusi. Varbūt aizej uz interviju un pajautā.Protams,ja tik tālu esi ticis.Parasti uz labām algām ņem caur pazīšanos. tevi tur jās jās un neko nemaksās....neej ...tad vēl izjās un tad izmetīs.......staigāsi pamperī..... Kā atceros to stulbo reklāmu: Zjemas ceņas katrju ģienu! - tā pirmā doma, ka tāds klaunu kantoris vien ir Sanāca reiz viena saruna ar meiteni, kas strādājusi, nevēlētos šī vairs tur strādāt, esot nolikusi tiesības un sen rullē RS, tagad pēc Depo esot pārlaimīga....apmierināta ar darbu. ··· Alga (darba algas): darba alga -DEPO -Nekustamo... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā pieklājīgi paprasīt algas pielikumu? (24)
vadība tā saslavēja, ka gluži apraudājos (iekšēji). sen esmu pelnījusi, lai pieliktu pārdesmit latiņus. bet kā lai to tā taktiski paprasa? paši jau nepiedāvās, tā izskatās.
Nu,paardesmit latinji jau nav nauda,ko buutu jakautreejaas paprasiit klaat pie algas. Sakuma jaizklasta viss labais, kas ir izdariits un kapec tieshi tev pienakas algas pielikums, un pec tam pieklajiigi japaluudz... Nu grūti būs, ja pati vērtē, ka "īsti pamatojuma nav" un "vienkārši gribas vairāk naudu". Jābūt kādiem argumentiem par pieredzi, ieguldījumu, darba rezultātiem vai tamlīdzīgi.
Ja ar esošo īsti nepietiek, jāmeklē iespējas vai nu vairāk pelnīt (papildus pienākumi esošajā darbavietā, citi darbi, kaut profesijas, darba jomas maiņa u.tml.) vai jāierobežo tēriņi (cita, lētāka dzīvesvieta, cita ēdienkarte u.tml.). Bet tā īsti nav darba devēja problēma, ja vien neesi ļoti vērtīgs darbinieks, kuru darbadevējs ne par ko nevēlētos zaudēt.
Pieklājīgā formā paprasīt algas palielinājumu būtu tā - Vai Jūs, lūdzu, man varētu palielināt algu?
Bet, ja nopietni... Ja vēlies sev algas paaugstinājumu, tad tev vajadzētu tomēr mācēt argumentēti pamatot, kāpēc viņiem vajadzētu to darīt.
Var jau gribēt algas palielinājumu, bet vai Tavs darbs nes tik lielu pievienoto vērtību, kas šo paaugstinājumu segtu ...
katram jau liekas, ka viņš ir vislabākais, tikai viss ir relatīvs un salīdzinājums
··· Alga (darba algas): Kā pieklājīgi paprasīt algas... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Vai tā ir LV norma - nemaksāt darbiniekiem algas? (75)
Vai tās ir algas vai izdzīvošanas pabalsti, ko tagad maksā apmēram 40% LV strādājošo?(Min alga - 320 eiro mēnesī, vidējā alga esot ap 700 eiro mēnesī bruto)... Nodokļos atvelk apmēram trešdaļu. Veikalā nevienu neinteresē, cik saņemam...
1) tie, kas minimālo saņem, lielāko ties saņem arī "bonusus aploksnē"
2) gribi normālu ciparu - kvalificējies darbam, kam liela pievienotā vērtība, vai dodies vegot uz UK
Daudz gadu vēl paies, pirms pārdevēja vai sētnieks LV saņems daudz vairāk par minimālo
A kāpēc maksāt vairāk, ja ir kas par tādu algu strādā? Teleskops
Tieši ar tādu motīvu-kāpēc maksāt, ja var nemaksāt dzīvo darba devēji. Nožēlojami, bet fakts.
Ir vietas,kur arī labu pārdevēju novērtē. Protams ne jau Maxima. Un vispār. Ja redzi,ka veikals raud pēc bankrota un pārdevējs ar minimālo algu ir tikai palīglīdzeklis agonizācijai,tad labāk tādai "darba vietai" mest līkumu. JĀDEMISIONĒ ··· Alga (darba algas): Vai tā ir LV norma - nemaksāt... lasīt visu diskusiju (75 atbildes) –»
VID piekasās mazās algas dēļ (21)
Sveiki, man tāda interesanta situācija, jaunmdibināts pakalpojumu uzņēmums, pārāk daudz klientu nav, līdz ar to praktiski nopelnu tikai īres maksas segšanai, internetam utt, un zem kādiem 100 euro sev kā algu uzkaitu, reāli vairāk pagaidām...
Ar šādiem skaidrojumiem ir nācies saskarties ļoti daudz.
Un patiesi ir ļoti rūpīgi jāpadomā, kā tiek sniegtas atbildes, jo zemūdens akmeņu šajā anketā ir daudz.
Tas, ka VID ir represīva iestāde, kuras pamatlozungs patreiz ir sekojošs - ja nevaram no jums iekasēt nodokļus, tad soda naudas varam pavisam noteikti. Un šo frāzi es tiešā tekstā dzirdēju pārstāvot klientu vienā no KAC.
Bet uz vienu šādu anketu es atbildēju pavisam nekaunīgi. Jautājums par to kā celt darba samaksu un palielināt apjomus. Stulbi, bet runa bija par apbedīšanas pakalpojumus sniedzošu uzņēmumu. Tā arī uzrakstiju, ka uzņēmuma devīze nav "katru dienu pa mironim" un uzņēmums nekādi nenodarbosies ar mirstību veicinošiem pasākumiem. Un maz stundu darbiniekiem ir tikai viena iemesla dēļ - palicēji pavisam noteikti nebūs sajūsmā, ja kaps tiks bērts ciet 4 un vairāk stundas.
VID ir meistari likt justies cilvēkam kā lielākajam nodokļu krāpniekam Latvijā un nožēlojamai vienībai. Reiz sanāca tā, ka bija jāiesniedz nodokļu deklarācija. Pats to nezināju, tāpēc termiņu nokavēju par 2 dienām. Lieki piebilst, ka valstī, kurā bija vesela E-lietu ministrija, nav nekādas sistēmas, kas cilvēku pabrīdinātu, bet ir tikai sistēma, lai sodītu. Pēc tam mani izstaipīja uz divām komisijām divās dažādās pilsētās (abas nepilnus 200 km no Rīgas), lika rakstīt paskaidrojumu, ka esmu izpratis savu šausminošo nolaidību, iekalis no galvas attiecīgos normatīvos aktus un ka vairāk tā nedarīšu. Beigās vēl uzlika dažu desmitu latu sodu. Viņiem, protams, pie kājas, ka man divas darba dienas vējā - viņi savu svēto pienākumu izpildījuši godam.

Kopš tā laika neuzskatu šo iestādi par pieskaitāmu. Līdzjūtība, ka tev jācieš tās absolūtā stulbuma dēļ. Mēs laikam neesam sapratuši, ka Latvijā ar nodokļu iekasēšanu viss ir perfektā kārtībā. Tādējādi audits cilvēkam, kurš saņem EUR 100 mēnesī, ir optimālākais un daudzsološākais veids, kā papildināt valsts budžetu. Visi citi jau maksā pilnīgo godīgi, tu vienīgais tāds nelietis mūsu saulainajā zemītē :)
Ir gadījies sastapties ar VId jautājumiem. Pirms kaut ko atbildi, labi padoomā, pajautā grāmatvedei. Aizsūti prasītos dokumentus, kas visticamāk bija darba laika tabele - un jautājums tiks atrisināts mierīgā ceļā. Ja atbildēji kas ienāca prāta, būs jāskaidrojās ar pārbaudītājiem. Diemžēl tā tas ir. Bet no šī visa var izvairīties. Ar prātu. Lielākā represīvā iestāde LV, pat nav ko piebilst. Un neizskatās ka tuvākajā nākotnē kāds to lapseņpūzni paspārdīs. Varbūt ar grāmatvedi pakonsultējies.
Un godīgi - tu strādā 8 stundas dienā un spēj izdzīvot ar algu zem EUR 100 mēnesī vai arī tas tev tāds papildus ienākums?
··· Alga (darba algas): VID piekasās mazās algas dēļ lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kāpēc cilvēki nevēlas vispār strādāt par minimālu summu,labak ciest trūkumu,nekādas soc.garantijas? (37)
Meklēju darbinieku iestādei,kurā es strādāju,auklīti bērnudārzā,jauks darba laiks,alga nav augsta.Bet tomēr darbs un vismaz soc.garantijas.Nav atsauksmes nekādas.Galvenā prasiiba lai nav slims,vai dzērāja,jo darbs ar bērniem maziem.Man...
Pabalsti pārāk lieli, kāpēc strādāt, ja par domino spēlēšanu pagalmā maksā to pašu? mazus bērnus... auklīte, pret kuru prasības tik vien, lai nebūtu dzērāja...

Tas ir bezgaumīgs joks vai kā????
nestāsti pasakas, alga ir noteikta un ne jau no Tevis valsts iestādē ir atkarīgs algas pielikums skolātāja palīgam, auklīte sen vairs nesaucās...ar to algu cilvēks izdzīvot nevar, ja vien nav papildus pensija vai bagāts vīrs.... [es iisti neesmu paarliecinaats vai esmu gatavs savu beernu uzticeet cilveekam ar taadu pasjapzinjas liimeni kursj gatavs straadaat par minimaalo algu.. tik smagu un atbildiigu darbu [beerni tacju]] ] bargākundze!Emirātos benzīns,elektrība un gāze maksā santīmus,attiecīgi arī dzīvošana lētāka,nevar salīdzināt.Vispār neveiksmīgs salīdzinājums,jo tur pat par apkuri nav jāmaksā. ··· Alga (darba algas): Kāpēc cilvēki nevēlas vispār... lasīt visu diskusiju (37 atbildes) –»
Alga šoferim ekspeditoram (9)
Hmmm,interesanti,cik Latvijā nopelna šoferis-ekspeditors,kurš brauc ar busiņu un darba laiks visparastākais, no 9-17?
uz kluča nelieku, bet šķiet, ka 200-600. toties šoferistālākbraucējs jau pa dažiem tūkstošiem....un vēl divus trīs mēnešus nav mājās...:))))))) mans braalja pelna apmeeram 600neto, + bonusi no dariijumiem. (auto aksesuaaru businesis) Nelielā kantorī - ap 400 uz ķepas. maz... brauc uz ārzemēm...:) vai nu par tālbraucēju ar konteineru! Rīga - Maskava! 350euro reiss! 3-4 reisi nedēļā! plus degvielu bākā salej..pēc tam pārdod vēl klāt 600ls par katru reisu! mēnesi pēc tam urbini degiunu, ja gribi... vai nu pelni mersim vai privātmājai ··· Alga (darba algas): Alga šoferim ekspeditoram lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Samaksa par malkas skaldīšanu (39)
Cik vajadzētu maksāt strādniekam ,kas 2. nedēļās saskalda 15 srerus malkas(egle,priede) Dzīvošanai-istaba(jākurina pašam),3 reiz dienā paēst,paciņa cigarešu un kafija 5-6 reizes dienā.
Vienaa dienaa apm. 2 mashiinu kravas ar nesazaagjeetu malku? Izraadaas ir veel supermeni Latvijaa! Bet 2 nedeeljas drusku par daudz pat manos gados! Apm. 100ls, ieskaitot paiku. Maksimums 30 ls, parasti skalda par 1-1.5 ls sterā... saskaldiit malku var pashi un nav straadnieki tam jaaliigst- teetis skalda malku, mamma vaara visiem eest, beerni nes shkjuuniitii un kraamee malku... /btw...kur te palika lielās bļāvējas, par aplokšņu algām, darba devēju negodīgumu, darba tautas aplaupīšanu...nodokļu nemaksāšanu/ Jurīt, malka ir sazāģēta !
un stundā saskaldīt 2 sterus (1,4 kubi), tas ir nospļauties, to pat ar cirvi var izdarīt, nemaz nevajag elektrisko skaldamo.
··· Alga (darba algas): Samaksa par malkas skaldīšanu lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Istabenes viesnīcā alga (28)
Steidzami aicina darbā viesnīcas istabenes viesnīcā Rīgā Darba laiks: 8:00-17:00, slīdošais grafiks. Atalgojums: LVL 11/dienā.
tādu ņirgāšanos par cilvēkiem ar likumu vajadzētu aizliegt! Tas ir ļoti smags darbs fiziski....+vēl iespējamais terors no priekšniecības un viesiem...!!!! Nezvai Ls 1,22 stundā ir tā vērts. Bet pie bezizejas....
Lai veicas
Tas tiešām ir ļoti smags darbs, bet stundas likme Rīgā zem jeb kuras kritikas,,, bez tam, ja viesnīca ir ar 4 un 5 zvaigznēm, tad darba kvalitātei jābūt uz tip top,,,domāju, ka pat Maximā ir labāk,,,, auklītei pat maksā 2 Ls stundā,,,manas pārdomas,,, Es straadaaju taadu pashu darbu Kjelnee, 5 zvaigzhnju viesniicaa, un sanjemu 9 eur stundaa. Plus sveetdienaas piemaksa 75 proc., videeji 3,60 eur par numurinju, kas jaaiztiira aptuveni 25 minuutees /taa nosaka liigums/. vai tas ir valsts noteiktais samaksas-stundu likmes tarifs pēc atu tarifikācijas/to varot noskaidrot iterneā.
pameklēcitu viesnīcu,kādu citu darbu,jocilvēkam par ŠO naudu-algu-saaksu jāsamakā par dzīvokli=komunālie, ceļa nauda+higiānas preces un nodokļus arī no tā atrēķina!Tas jau mazāk par minimālo iztikas minimumu!!!!!Tad jau m,manuprāt ,reālāk jaunākos gados-mazlwit iziet vācu valodas kursu un braukt uz vāciju,-vismaz par to pašu-cita vide, sakopta apkārtne,un pietiekam pieredze=valodas uzspodrināšana!Un produktivācijā labāki-lētāko,/nav ķekavā/Bolderājā uc.pārpakoti, nekvalitatīva draza!, kas vēl d;ārgāka kā Vacjā,jo sliktāka! :)/.
··· Alga (darba algas): Istabenes viesnīcā alga lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Laba alga tirdzniecības darbiniekam (25)
Cik lielai, pēc Jūsu domām, jābūt algai tirdznieciiibas darbiniekam, lai to varētu saukt par labu algu?
Min. alga+darbu uz mājām! vienalga cik daudz, jo vienmeer par maz buus! :D tur faktoru dofiga un vairaak - pilseeta / lauki, valsts, uttp.
pilseetaa, man domaat, ne stirpi atkariigi no profesijas +/- pieklaajiiga alga vareetu buut ap 500 Ls...
Pārdevējai? Tirgū, Maximā vai Riga Plaza kādā veikalā? Kur tieši? Sākot no Ls 500 uz rokas par vienu slodzi. ··· Alga (darba algas): Laba alga tirdzniecības... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Alga projekta vadītājam, asistentam un grāmatvedim (10)
Jautājums tiem,kam bijusi sakarsme ar projektu veidošanu un vadīšanu-kāda iespējama vadītāja,asistenta un grāmatveža alga ESF projektā līdz 20 000.
Atkarībā, cik ķimperīgs projekts un cik mēnešus ilgs. 20 000 nav nekas diži daudz, bet var izvilkt uz daudziem mēnešiem.
Teiktu tā - asistentam un grāmatvedim tur sanāk aptuveni 1/4 daļa slodzes -> algu rēķina no parastās algas, ņemot vērā noslodzi.
Projekta vadītājam līdzīgi - aptuveni 1/3 slodzes -> alga, izejot no tirgus cenām ne pārāk krutiem projekta vadītājiem. Teiksim, 500 ls uz rokas ir vidēja projekta vadītāja alga.
Jautājums - vai tu gribi ielikt maksimālo, lai naudu dabūt, vai arī - meklē cilvēkus, kuriem varētu pēc iespējas mazāk samaksāt ;) Uz tik sīkām naudiņām vēl projektu vadītāju algot? Bagāti dzīvojat krīzes apstākļos! Lielākais darbs un rēķināšana tur naudas plūsma pa vairākiem gadiem, normālam grāmatvedim nedēļa darbs, augstākais. Pārējais sīkums - aizpildi tik ailītes. viss jau ir atkarīgs, kas tas ir par projektu - ERAFS,LEDER, ELFA vai vēl diesin-kāds. Ja ir jānopērk viena iekārta par tādu summu, tad nekāda lielā alga nesanāks, bet ja projekts ir saistīts ar sociālo fondu - tad tur pa tiem santīmiem var noņemties ne pa knapo, starptautiskie projekti arī prasa pietiekoši zināšanas - ja tādu nav, tad pie pirmā lata jau labāk algot kādu gudrinieku :). Bet nu neatkarībā cik mēnešos projekts tiek realizēts - vairāk par 30 Ls mēnesī nēesmu maksājusi. Jāsastāda budžets, tad arī var redzēt cik daudz atliek PV un Projekta darba grupai, nemaz nerunājot par piesaistītajiem ekspertiem.
Ja Tev nav bijusi ar to saskarsme, tad izej vismaz kaut kādus primitīvus Projektu vadības kursus, vēlams saistībā ar ES.
Tur ir ļoti daudz skrupuloza radošā darba, sākot ar unikālo ideju un beidzot ar budžetiem, laika grafikiem, svid analīzēm utt.
··· Alga (darba algas): Alga projekta vadītājam,... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu