Pasnodarbinatais vs SIA - riski

Lasu komentarus/atbildes iepriekseja jautaja jautajumam par pasnodarbinatibu. Tur minēts, ka but par pasnodarbinatu personu ““ir milzigs risks / liela atbildiba““. Vai varat minet kadus piemerus, kur saskatat riska / atbildibas momentu.
Saprotu, ka SIA atbild ar uznemuma ““nantu““, pasnodarbinatais ar visu, kas vinam ir.
Kur, piemeram, var risks slepties ““konsultativaja biznesa““ (vards bizness nav jauztver tiesi)?

janisb    5 Pašnodarbinātais atbild ar savu īpašumu
paliki kādam parādā - piedziņu veiks pret personas īpašumu
nesamaksāji nodokļus - piedziņu veiks pret personas īpašumu
uzrēķināja sodus/līgmsodus - piedziņu veiks pret personas īpašumu
civiltiesiskās prasības - piedziņu veiks pret personas īpašumu
u.t.t.
2020-09-16 21:49

krotiks  1 1 Pilnigi piekritu,ka atbildi ar savu ipsumu,bet,ja daudz maz likumigi doma darboties,atbildigi pieiet pie kredita nemsanas,tad var dzivot.. 2020-09-16 22:04

janisb    2 No Rīgas domes konsultantiem 1.5 ļimonus taisās piedzīt, un kā vēl var palikt parādā :D
Pret SIA, īpašniekiem nevar vērsties, ja vien nav pierādāma ļaunprātīga rīcība attiecībā uz SIA mantu
2020-09-16 22:28

anis      No dzirdētiem atgadījumiem-iespējas "uzrauties" ir visiem. Ja izraisīs interesi atbilstošajam meistaram! Lielākās iespējas līgumā iztulkot kaut ko "pa savam",bet tiesasprāt neatbilstoši likumam... ar sekojošu zaudējumu un prasītāja tiesāšanās izdevumu segšanu... 2020-09-16 22:56

orange    1 Nesaprotu ļautiņus kuri grasās izvēlēties pašnodarbinātā statusu. Klāt pie augstākminētajām neērtībām pieminēšu - IIN aprēķina par iepriekšējo gadu un tas jāmaksa avansā nākamajā. Tieši tavai nodarbei bīstams fakts. Ja šogad sakonsultēji ražīgi, maksāsi avansā katru ceturksni nakamājā gadā vidējo arī tad ja ienākumi būs 0. Gada beigās pārrēķinās un aiznākamajā maijā pēc gada deklarācijas nodošanas saņemsi nodokļu pārmaksas atmaksu. Ja Tev tādas rotaļas ar Valsts kasi patīk, lūdzu! Kas vainas SIA? Tik vārgulīgi konsultēsi ka grāmatvedei naudas neatliks? 2020-09-16 22:57

Reds    2 Ja SIA, tad tajā SIA tu esi darbinieks un no tevis var kaut ko piedzīt tikai tad, ja tu tiešām apzināti veic kādu kaitējumu - nu teiksim sniedz apzināti un pierādāmi nepareizu konsultāciju, kas rada zaudējumus, respektīvi krāpniecība. Bet, ja, piemēram, kāds izdomā izmantot kādu līguma nepilnību, lai tev uzreiķinātu sodus vai piedzītu no tevis lielāku algu kā runāts, vai kaut vai tie paši nodokļu parādi - tad par to gan atbild tikai SIA.

Pareizāk jau nu būtu paņemt kādu jurista konsultāciju, tad tu to varēsi darīt ar daudz mierīgāku sirdi kā "man tur interneta forumā tā teica".
2020-09-16 23:00

orange    3 Iespējams neizteicos gana precīzi - VID ieskatā Tavi ienākumi ir/būs ikgadu konstanti vai augoši, attiecīgi arī IIN summa. Bet konsultēšanas nodarbē var būt visādi. Ir gadījums draugu lokā, kad par nenomaksātiem iepriekšējā gada PROGNOZĒTAJIEM nodokļiem cilvēkam nobloķē kontus. 2020-09-16 23:29

hjuumans    1 pašnodarbinātais ir slazds priekš "mazā cilvēka". iemeslus jau te augšā minēja. tikai sia. pats nosaukums dod norādi - sabiedrība ar IEROBEŽOTU atbildību, kurpretim pašnodarbinātais atbild tieši un personiski.
es kādreiz gribēju arī iet pašnodarbinātā ceļus. paldies Dievam, man ceļā gadās cilvēki ar plašām zinašanām un spēju izskaidrot. arī nesavtīgi.
2020-09-17 15:13

ZebieksteEs  1 2 Arī SIA tagad valdes locekļiem ir jāatbild ar savu mantu. Nodokļa maksāšana avansā kā pašnodarbinātajam tiek regulēta, ja tomēr ienākumi nav tādi kā iepriekšējā gadā. Dzirdēti ir dažādi stāsti, bet tāpēc ir galva uz pleciem un labs grāmatvedis, ja pašam nav zināšanu. Nebiedējiet cilvēku ar šausmu stāstiem. Privātajà biznesā, lai kāda būtu forma. 2020-09-17 16:20

hjuumans    1 ZebieksteEs

tā gan ir, gan nav. gandrīz visi likumi ir izdevīgāki priekš sia, nevis priekš pašnodarbināta. bankrots, pensija, nodokļi, veselības apdrošināšana utt. utt.
es gribētu būt cilvēks, kam ir darbi un ar ko nevaru tikt galā laik dēļ, tos dotu citiem, bet man būtu grūtības grūtību galā, ja es to kaut tikai mēģinātu darīt kā pašnodarbinātais.
ja es būtu pašnodarbinātais, man būtu nevajadzīgas grūtības uz katra mana biznesa soļa. es varu tikai minēt un teortetizēt, kāpēc šobrīd ir tā, kā ir. bet ir tā.
es ļoti negribu runāt par sīkumiem un detaļām publiski. netā uzrakstīts vārds ir kā putns - palaidīsi un vairs nenoķersi.
2020-09-17 17:37

Vipera    1 Pašnodarbinātajam ir vienkāršāka grāmatvedība. Ja starpība starp ieņēmumiem un izdevumiem nesasniedz minimālo valstī noteikto algu nav jāmaksā sociālais nodoklis, tikai 5% pensijai. Tātad jāskatās cik lieli paredzētie ieņēmumi. 2020-09-17 17:54

orange      Gala beigās sastādi 2 tabulas ar vienādu apgrozījumu SIA vs Pašnodarbinātais un salīdzini. Iespējams, ja runa par 10 eiro mēneša ienākumu legālu saņemšanu, pašnodarbinātis ir izdevīgi, bet ja normālas summas... hjuumans drēbi runā. 2020-09-17 17:57

Simbioze69      Valdes locekļi tagad ar atbild ar visu mantu. VID piedzīs arī no locekļa vecmammas, ja nebūsi pietuvināts!
Viedoklis - pašnodarbinātība/bizness ir slazds. Ja vien tu viena pati strādājot vienatnē nenodrošini sev līdzekļus iztikai + uzkrājumu pensijai. Ja tev būs nodarbinātie, tad viņi algu saņems vienmēr, bet tu būsi tukšā! Un turklāt - progresīvie uzskata, ka tikai sociālismam ir nākotne!
2020-09-17 19:04

Geisha    2 Mani 12 gadi kurus nostradāju kā pašnodarbinātā ir kaķim zem astes. Te jau daudzi gudrīši saka, ka vajadzēja nodokļus maksāt. Maksāju, jo ienakumus nevarēju nu nekā noslēpt. Ir ienākumi? Nu tad maksā visus nodokļus. Arī darba stāžs neskaitās.
Tagad penziju pelnu Vācijā. Te vismaz visa likumdošana ir sakārtota. Pat par potēšanu man šefs maksā. Nemaz jau nerunāju, ka šefs vienmēr apjautājas vai man viss ir kārtībā. Vajadzības gadījumā visu pats nokārto. Pārstrādajusies arī neesmu.
2020-09-17 19:29

Ausma  1 1 oij, nu nevajag fričus pārslavēt. tas vāciešu tēlotais čomiskums vismaz manā gadījumā bijis mehānisms, kā iemidzināt manu modrību un tā krāpta, kā no vāciski runājošo puses, es neesmu ne no vienas nacionalitātes. Jo vācija ir kā amerika-liels katls, valsts , bet ne nācija. Kur kopā cepinās gan juri un ivani no fabrikām, gan moišes un azidi no aizdomīgām rebēm. Klaburčūska trusi pirms norīšanas nohipnotizē, tāpat dara "vācieši" ar savu uzspīlēto sterilitāti un policejiskumu tie patiesībā piesedz tos cilvēkveidīgos mikroorganismus,. kuri "zina, kā". Vēl nesen bija stāsts par to, kā viena krieviete pārdevusi vācijā savu nieri bet naudu nesaņēmusi ne kapeiku. Ir cilvēki, kam citas valstis maksā pabalstu, bet vācija vienīgā izgrozās.šaritē klīnikā miruši jau vairāki ziedotāju atbalstītie latvieši. Tas nozīmē, ka friči vai nu neprofesionāli strādā (domāju, ne), vai nekautrējas īekasŗt naudu no potenciālā mirēja. vācija tikai izskatās kārtīga valsts, patiesībā tā ir multinacionālu vāciski runājošu krāpnieku paradīze, kuri piesedzas aiz 20. gs vidus radītā vācu precizitātes utml godīgas biznesa politikas tēla. Un šitās aprūpētāju starpnieku firmas , pēc kurām cietums raud, ir ņečto. Tur vienā vienīgā firmā to apskatot zem lupas var savākt visu kriminālistikas žanra pilnu krāsu spektru! Finanzamt jāuzrīda vēl tikai, aizmirsu gandrīz. 2020-09-17 20:55

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu