Atsauksmes par darbu Zviedrijā?

Pēc trijām dienām sēžos uz prāmja un kuģoju uz Zviedriju.
Sertifikāts iegūts. Viss itkā iet gludi. Kompānija (boss) arī sola itkā godīgu algu un cilvēcīgus, pat labvēlīgus apstākļus.
Bet kaut kas itkā attur, visādas domas. Tie desmit eiro nemaz nav tik daudz par darbu uz sastatnēm.
Kāda ir jūsu pieredze ar darbu Zviedrijā? Un ko domājat par darbu Zviedrijā būvniecības nozarēs?

Zutils      tur neka nav tikai troļļi!@@@@@@@@

Alma    7 Par desmit eur stundā atradīsi arī celtniecības jomā darbu Rīgā....dzīvo savā zemē.

Jurijs55    1 tikko palasīju kādas algas tur - 11-12 euro maksā nekvalificētiem strādniekiem, priekš kā celtniekam -palīgstrādniekam sertifikāts ?!

kvarts    13 A kā tad priekšniece un mocis.....bet nu neuztraucies, pēc pāris nedēļām būsi atpakaļ...

rokons    13 Drusku no citas puses - ieguvis maģistra grādu Zviedrijā, apsvēra tur palikt strādāt.
Pirmkārt - zviedru valoda.
Otrkārt - atalgojums pēc nodokļiem divreiz lielāks kā Latvijā
Treškārt - dzīvokļu īres tirgus niecīgs, sevišķi lielākajās pilsētās, izdevumi - puse no algas

Secinājums - ja puse algas tikai paliek, tas ir tik pat kā Latvijā, kur savs miteklis jau sen nodrošināts. Kur ieguvums?
Par sociālo vidi nav pat jēgas domāt - zviedrs ir zviedrs, bet tu vienmēr būsi ārzemnieks

krumuzagis    1 man vispār no tām ārzemēm baile, pirmkārt valodas šķērslis, un nevar zināt, kas tā ir par zupu, kas tanī katlā vārās, bet nu neko tāpat jau iet kārtīgi kautko papēta, kas kur notiek

Jurijs55  1 7 vēlu autoram veiksmi, un cik žēl ka mums ir bijuši bezjedzīgie valdītāji kuri sabendējuši vietējo ražošanas industriju kā tādu

av2  4 4 Viss buus ok, ja baigi centiisies. Un esot uz vietas atradiisi labaaku darbu , leetaaku dziivesvietu utt. Man ir paziistami cilveeki arii Zviedrijaa. Nevienam pat praataa nenaak braukt atpakall. Precaas, bauda atvallinaajumus, dzimst beerni utt. Un valoda, nu jaa, buus jaaiemaacaas, punkts.

Trakmens    10 Ja boss ir letiņš, tad visticamāk apčakarēs. Ja iemācīsies zviedru valodu, lielākas iespējas naudiņas sapelnīt

SKUTERS    2 Kaut kā pamaz. Draugs, kamēr atradīs darbu Latvijā, tur piestrādā no Madonas firmas, tā pat rotējot un viņam maksā 14 eiro stundā. Uz sastatnēm viņš nekāpj, nodarbojas ar teritorijas labiekārtošanu un nekādu kursu arī nebija.

mierigais1    2 ...piekrītu av2 un Trakmenam,bet arī...strādāju gadus 5 atpakaļ, tagad tur lielu bardaku taisot melnie...

Knaukjis  1 2 Vergs arī Zviedrijā paliks Vergs...!
Izgāja kursus sastanes nav redzējis būs vadītājs..!? 😁 Nopietni..!? -Latvijas Veiksmes stāsts..!!! 😂
Jā... iečuksti kalpam ausī, ka liksi viņu par vecāko un viņš Tev kājas Bučos...! 😀 Bet no pārējiem strādniekiem vilks ādu, lai tik viņu Boss nenoceļ no amata..
Tas Latviešiem ir asinīs no Baronu laikiem... 😉

joens      Hmm, pienes-padod līmenī, ja tas pēc nodokļiem (neto) un ar apmaksātu dzīvošanu (kaut vagoniņa kolhozā), spriežot pēc oficiālajiem skaitļiem nav nemaz tik slikti. Zemākajam līmenim ap 130 SEK/h bruto.

Amerika  1   Zviedrijā nav valsts noteiktās minimālās algas. 10 eur/h=1600 mēnesī netto pie noteikuma, ka dzīvesvieta (nav grūti iedomāties, kāda, bet tomēr) apmaksāta, pārtika -mūsējie iemācīs sakombinēt nedārgi. Tā kā transporta biļetes apmaksātas,tavs sausais atlikums varētu būt 1400 mēnesī. Der tad, ja darbs nebojā veselību. Jo tā ir vidēji zema alga, un DD, protams, uzvārās jūs nodarbinot. Bet tas nevar tevi interesēt, tevi interesē tavas pārējās alternatīvas

Labrador    1 Visā , arī civilizētajā pasaulē ienāk jaunā pasaules kārtība ar savām korektīvam. Iepriekš strādāju Norvēģijas firma. Pēc 8 gadiem sākās - palielināja slodzi ,, samazināja algu. Vadība motivēja - saprotiet , krīze , sankcijas. Paši skandināvi arī kredītos un ļoti baidās zaudēt darbu. Par darba tirgu Latvijā - personīgi neticu nevienam darba devējam. Te daži minēja , ka paveicies atrast. Lai tādiem veicās arī tālāk. Bija piedāvājums piedalīties atlases konkursā uz atslēdznieka titulu. Prasības - metināšana - visas iespējamās kategorijas , laba pieredze ar elektrotehniku un elektroniku , virpošana un frēzēšana. Darba laiks neierobežots , var gadīties arī naktī , vecums līdz 40 gadi , labas angļu valodas zināšanas , jo jālasa tehniskā dokumentācija , bez kaitīgiem ieradumiem. Alga līdz 600 eiro mēnesī pirms nodokļiem. Uz to brīdi jau bija pieteikušies 6 pretendenti.

rokons    1 Var jau pamēģināt, Būs vai nu nauda, vai pieredze :)

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu