Vai jaraksta paskaidrojums?

Vai jaraksta paskaidrojums, ja to liek darba devejs vai ari varu atteikties. Un ja tomer raksta vai varu nepiekrist ar iemeslu, apsudzibu, kas man tiek izvirzīta. Cik lasiju internetā visur teikts ka paskaidrojums ir savas vainas atzīšana

riebekle  1 17 Nevis savas vainas atzīšana, bet gan savs notikušā izklāsts.

janisb  2 12 Ja prasa rakstīt paskaidrojumu, tad ir veikts kāds pārkāpums, var arī nerakstīt, bet tad (disciplinār)lietā būs tikai darba devēja versija...

Labrador  16 5 Latvijā ir tā - ja darba devējs liek laizīt sev dibenu pēc kakasanas , tad atliek vien būt stipram un laizīt , saglabājot vietu , vai nu būt mīkstajam , pasūtīt un zaudēt darbu. Tāds ir feodālisms.

Arnika  9 7 Ja Tu strādā algotu darbu, tad strādā tā, lai darba devējam nebūtu iemesla likt Tev rakstīt paskaidrojumus.

DanaL  1 15 Jāmāk paskaidrojumu uzrakstīt tā, lai darbadevējs pats ātrāk pamanītos starpgadījumu aizmirst.

Arnika  2 2 DanaL ..ka tik izlīferēties?????..... ja vainīgs, tad vaina jāatzīst.

cinnija  1 2 DanaL +100! Tā uzrakstīt var! -pasaki, par ko, un oho kolektīvs tev uzrakstīs_
Un var arī mērīties ar juristiem ar darba devēju, tikai tas parasti nav to vērts/

DanaL    10 Arnika, kas tev liek domāt, ka cilvēks vainīgs? Varbūt viņš notikušajam pat tuvumā nav bijis. Mums ir gana daudz negodprātīgu darbadevēju, kas visus savus zaudējumus grib norakstīt uz darbinieku rēķina.

Epifanija  1 1 Es nerakstitu tas nav nopietni ir jamegina izrunaties mutiski ja ir svariga darba vieta un ja neskar materialas vertibas vai citus firmai zaudejumus katrs rakstisks zinojums iesniegts vairs nav apstridams!

epikasso  1 7 Ir tāds apraksta veids, kā dienesta ziņojums( valsts un pašvaldības iestādēs), kas netiek traktēts kā paskaidrojums un tam ir cits statuss.
Principā vajag rakstīt. Un izklāstīt argumentētu savas rīcības motīvus un notikušā izklāstu no sava redzes punkta.

miglainaa_plava      Bieži vien ir nācies rakstīt paskaidrojumu, kāpēc darbs nav nodots laikā, iemesls tam parasti ir citu nenodotie materiāli savlaicīgi. Tā arī rakstu. Kaut arī tas ir privātais bizness, pa vidu ir administrācijas aparāts, kam vajag papīrīti, ko parādīt vadībai. It kā nekādas jēgas jau nav, vadība izlasa, saprot un nomierinās. Bet tomēr, ja kādam tu esi traucēklis, ja tevi gribēs atlaist, tad to varēs izdarīt uz paskaidrojumu pamata. Diemžēl apstrīdot atlaišanu neviens neiedziļināsies par ko bija stāsts, ka nebiji vainīgs, ka tev tika radīti nepiemēroti apstākļi. Ja esi rakstījis paskaidrojumu, tātad esi vainīgs un punkts. Tāds ir tas absurds.

Bet jautājums interesants - vai obligāti jāraksta?
Ja tā ir vienīgā komunikācija ar vadību ( lielā uzņēmumā), ja vadība ir likusi administrācijai to prasīt, tad it kā nav variantu - to nedarīt. Bet kā ir valsts iestādēs?

epikasso    4 ..valsts un pašvaldības iestādēs labāk izvairīties rakstīt paskaidrojumus, bet to vietā dienesta ziņojumus, tie netiek traktēti kā paskaidrojumi, jo paskaidrojumi var būt iemesla atlaišanai..

JurisK    2 Cik nu atminos no tiem laikiem, kad kursos apguvu darba likumdoshanu, paskaidrojums nav iemesls atlaishanai. Bet es arii labaak to penteri nosauktu par zinjojumu. Taa attieksme pret paskaidrojumu kaa savas vainas atziishanas dokumentu laikam veel no krievu laikiem palikusi.

av2    2 a kas, vairs vienkaarssi runaat ar to darba deveeju nevar? Nezinu , man ja kas, zvanu bosam, un vinnss man.Risinaam probleemu, runaajam. Kaadreiz arii diezgan asi. Tas ir darbs. Gadaas visaadi.

JurisK  1 2 Latvijas darba likumdoshana ir ljoti labveeliiga pret darba njeemeeju. Lai sodiitu, vai nedo dievs, atlaistu darbinieku, vajaga pamatiigus pieraadiijumus. Darba njeemeeji gan, lielaakoties, no taa ne bum bum. Bet gudraakie nokaash tuukstoshus par nelikumiigaam atlaishanaam. Papiirinjam Latvijaa veel aizvien liels speeks.

uzplanaledus  1 2 Iepriekš sazinies ar darba inspekciju (vai ar juristu- ne darba), lai paskaidrojums būtu uzrakstīts juridiski pareizi.

Vilksatkal      Sen atpakaļ , labajos , PSRS laikos , laikam bija jāraksta , un es pats arī vairākas reizes rakstīju , un tad bija komisija, izsauca , izskatīja sudzību , lasīja paskaidrojumu un tad pieņēma lēmumu , bet tad tas bija ļoti labi apmaksāts darbs , kur kuru katru neņēma , tas bija darbs uz taksi , kad pēc viņiem stacijā rindā stāvēja 50 līdz 100 cilvēku un rinda bija līdz 3-4 naktī un no Jūras pērles līdz Rīgai cilvēki maksāja 25 rubļus un vienu vakaru vizinot intermaukas, varēja nopelnīt 100 rubļus , kad inženierim mēnešalga bija 120 ! Tagad nav gadījies, tagad tik zinu ka musori savāc uz menteni , tad jāraksta paskaidrojums .

kuks10    3 ir daudz nianses,neraksti ,, paskaidrojums" ,bet ,,ziņojums" tas būs inčigāk ,plus ziņojumu nevar traktēt kā paskaidrojumu..))nekad neatzīsti savu vainu,jo vienmēr vadība sagrozīs ,ka esi kamielis..

rokons    2 Dokumenta nosaukumam jau nav nozīmes.
Rakstisks situācijas apraksts saglabā informāciju, neļaujot vienam un tam pašam cilvēkam par kādu notikumu ik mirkli sniegt citu izklāstu.
Atlaišanu jau var arī bez paskaidrojuma rakstīšanas veikt, kā arī paskaidrojuma uzrakstīšana nenozīmē atlaišanu.

krotiks    2 Ja gribi palikt tur stradat,tad labak uzrakstit.

uzplanaledus      kuks10, tiešām laba doma :) Vēl var piebilst, ka ziņojums nosūtīts arī uz darba inspekciju, piemēram. Viss gan no situācijas atkarīgs, ko un kā rakstīt.

Ezjule    3 Pēdējā darba vietā strādāju jau vairāk kā 20-it gadus. Šajā laikā esmu rakstījusi arī divus paskaidrojumus nodaļas vadībai, firmas vadībai. Tā kā darbs vienmēr darīts ar tīru sirdsapziņu, tad apmelojumi vienmēr tikuši veiksmīgi "atsisti" sīki aprakstot situācijas patieso norisi, kuriem parasti sagādāju arī pierādījumus.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu