Kāda biznesa forma ir izdevīgāka, SIA, IK?

Ir doma dibināt jaunu uzņēmumu. Ko tad šodien ir izdevīgāk dibināt no nodokļu viedokļa? Skatījos, ka diezgan labi izskatās zemnieku saimniecība - ražot var tāpat jebko, pirkt un pārdot tāpat. Tikai kā ar nodokļiem, ja uzņēmuma vēriens būs mazs un man zeme īpašumā ir tikai trešdaļa no hektāra. Un kā ar tām SIA? Jai taisu viena eiro mazbidžeta SIA vai uztaisu ar pāris tūkst statūtkapitālu? Vai tiem nodokļos ir kaut kādas atšķirības? Bet varbūt taisīt IK? Kādi ir plusi un mīnusi?

rokons      SIA ir SIA, tā statūtkapitāls neietekmē atskaitīšanās sistēmu, tik ievēro, ka darbības pašā sākumā tev vajadzēs līdzekļus lai kaut vizitkartes vari izgatavot vai telefona numuru nopirkt, kā arī reģistrācijas izdevumus nosegt.
Zemnieku saimniecības gadījumā jārēķinās ar visādām inspekcijām, ko būs grūti pārliecināt, ka notiek saimniekošana uz 0,3 ha
IK jau gandtrīz tas pats kas SIA, tik lietvedība drusku vieglāka atskaitoties par gada rezultātiem

joens      Kopš LV izvaroja SIA sistēmu (tiešām, gandrīz nekādas atšķirības no IK), šis ieteicams tikai ļaudīm, kas apzinās, ko un kāpēc dara.

Keitinja    7 Starpība ir tajā, ka likuma priekšā SIA atbild tikai ar savu mantu, bet ik, t.i., fiziska persona ar visu savu mantu.

Iedegums      nav jau tā ka tā dikti traki, sia un ik ir faktiski vienādi atbildīgs, nodokļi tādi paši, tikai sia ir tā ka tur vajag vairākus īpašniekus, kaut gan var vienpersonas sia, ja par nodokļiem tad sia maksā visus, ja ik - tad visu nodokļu maksātājs esi tu un kā fiziska parsona. realitātē man ir ik un neesmu vairāk vai mazāk apdalīts - gribu strādāju, gribu atpūšos, atskaitīšanās arī maza, grāmatvedība vienkāršā, sia - nu tur dubultā, divkāršā ieraksta - naff tā vajag, nezinu, dīvaini, un kas uz darbību - nu tur viņai jādarbojas visu laiku vai jālikvidējas. ak jā, sia ir vairāk penķeru kā ik. manuprāt ik feināk, bet ir tad problēmas kad ar citiem sia slēdz līgumus - ne visai grib, turklāt kā ik vari arī būt pvn nemaksātājs. ak jā - starta kapitāls n jāmaksā, jāiemaksā - sia ir. kas arī tā kā garants tavai dabībai, manuprāt izmet no galvas to domu, ja domā vispirms dibināt kantori un tad biznesu - ir nerakstīts likums - 90% likvidējas jo naudas pietrūkst darbībai, , kādi 7 - neiztur konkurenci un pārējie - tie kas turpina izaugsmi. bet ja ir nauda ieguldīt tuvāko gadu kā zaudējumos - nav problēmu, taisi. . jā un ik ir tāda lieta, ka pirmajās divās nedēļās tevi vids apciemos un čakarēs smadzenes ne par ko, tāda viņiem prakse un vēl centīsies izspist piķi, jā, tā diemžēl ir un ja nemaksāsi - tevi mēnešus 2-3 vazās pie sevīm, . . es nemaksāju - ši sāka saukt, tad izdarīju vienkārši- man pazīstams jurists, kas visu nokārtoja tā, ka jau gadi 8 nav rādījušies un vairs neinteresējas, galvenais samaksā nodokļus un deklarācijas iesniedz

tikka    1 Var jau rakstīt muļķības, bet nu ar mēru.
Ja nav priekšstata, kas ir kas, vai visu jauc vienā katlā, tad grūti, ko paskaidrot.
Z/s ir pilnīgi garām.
Ir pilnīgi vienalga, kāds SIA. Pilna kapitāla, vai mazkapitāla. Ir būtiski saprast, ko konkrēti darīs, kāda ir plānotā naudas plūsma, lai izvēlētos nodokļu maksāšanas veidu. UIN vai MUN. Kas sastādīs galvenās izmaksas. Izejvielas, materiāli, preces pārdošanai vai darba alga.

kvarts    4 Labāk uztaisi ķeblīti, būs vismaz uz kā apsēsties un padomāt.

labapa      Nevar pateikt kāda forma labāka, kamēr nezin ko Tu vēlies darīt, tas jānosaka gan pēc tā gan pr. naudas plūsmas, apgrozījuma utt.

jancis288    1 UK ir laba prakse. Ļauj legāli pamēģināt pāris mēnešus padarboties un tad ir legāli jāreģistrē uzņēmējdarbība. To arī ieteiktu. Sāc darboties un tad redzēsi vai vispār vajag ko reģistrēt. 2018-03-18

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu