kartosana ari ietilpst, pie tirisanas

300 kv m vai kartosana ari ietilpst pie majkalpotajas pienakumiem

jozolsen (2015-04-07 23:57)    1 Ta ne jau,sastum visu zem gultas...Ja nelien zem gultas,tad uz balkona samet..Tā tīrīšanā neietilpst,netraucēs..

VecmeitaARrunci (2015-04-08 01:32)      Hmm..kaa var kaut ko satiiriit bez kaartosanas???Principaa visam jabuut atrakstiitam liigumaa.Bet te jau aiziet absurdaa.

neko (2015-04-08 02:14)      Dīvains jautājums. Mājkalpotājs pienākumos ietilpst tas, par ko ar viņu vienojas pieņemot darbā.
Bet tīrīšana nav kārtošana. Ja vienošanās ir tikai par tīrīšanu viņa var netīrīt kamēr nav sakārtots.... t.i .nav nodrošināti darba apstākļi.

joens (2015-04-08 11:18)      Ja tīrīšana ir "saskaitāma" lieta, tad kārtošana ir dziļi individuāla padarīšana (pēc sveša cilvēka kārtošanas neko vairāk nevar atrast). Tāpēc šai darbībai būtu vēlams sīkāks apraksts (nav stāsts par elementārām lietām kā trauki bufetē un netīrie sieriņi veļas kastē).

Torpedo (2015-04-08 11:46)      Mana omīte savulaik, kad gāja iekārtoties darbā par apkopoju, esot prasījusi: "Kur te tas priekšnieks, kam tā priekša jānotīra?" (Priekša bija domāta priekštelpa)

kokote (2015-04-08 12:05)      Domāju, ka visas tās detaļas būtu līgumā vai vismaz mutiski sīki jāatrunā. Pieredze ir tikai tik cik darbā bieži mainās apkopējas un kāds visu laiku pukst, ka slikti iztīrīts, bet pieļaiju, ka katrai apkopējai kas cits teikts, kas un kā jādara. Mani par piemēru tracina, ja kāds gar manām mantām krāmējas - tb kārto, bet kādam tas nepieciešams, bet tur jau Tu nevari uz savu galvu ko darīt, ja jākārto, tad jāzina, ko, kur un kā.
Pie mājkalpotājas pienākumiem dažreiz arī ēst gatavošana, veāls mazgāšana, gludināšana un iepirkšanās ietilpst.
Arī "tīrīšana", sevišķi tādā platībā ir stipri stiepjams jēdziens, sākot no grīdas uzmazgāšanas vai izsūkšanas, putekļu padzenāšanas un gružkastu iznešanas, līdz podu, vannu spodrināšanai katru dienu,logu mazgāšanai, parketa vaskošanai u.tml. (kā "smalkajā stilā" - sudrablietu spodrināšana ar baltirem cimdiem rokās). Lai nākamībā izvairītos no nevajadzīgiem pārpratumiem, vajadzētu visu noskaidrot un arī paskatīties saimnieka, saimnieces "dabu". Esmu dzirdējusi stāstus iz mālkalpotāju dzīves, kad saimnieki principa pēc visus atkritumus pa zemi mētāja, cūkojās, jo uzskatīja, ka citādi mājkalpotājs netiks pietiekami nodarbināts.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu