Kā tagad ir pēc likumdošanas, darbinieku atlūgumi vairs nav nepieciešami?

Sāku strādāt otrā darbā, lai nedaudz piepelnītos. Atklāti gan pateicu, ka tas ir uz laiku, jo ilgi jau nevarēšu pavilkt divus darbus bez nevienas brīvdienas. It kā neviens par manu darbu nav sūdzējies (vismaz atklāti), darbkolēģes pat ir apmierinātas, bet pēkšņi es neesmu ielikta grafikā. Neviens no vadības nav ar mani runājis, neviens nav brīdinājis, un grafiks arī netika atklāti izlikts,bet noslēpts.

Hazele (2014-11-12 09:36)      Ne jau grafiks nosaka darba attiecības, bet gan darba līgums. Kas tajā teikts?

lode (2014-11-12 09:38)      Visam ir savas nianses. Ja tas ir noticis pārbaudes laikā, tad NAV nepieciešams! Pietiek ar samaksāto algu par nostrādāto laiku. Tālāk "Paldies un uz neredzēšanos!" bez paskaidrojumiem:)))
Ja ir kādas pretenzijas, tad ar tām uz Valsts darba inspekciju...

Vucis (2014-11-12 09:45)      Neielikšana grafikā vēl nenozīmē darba attiecību pārtraukšanu. Tas viens.

Otrs - ko saka darba devējs un persona kas sastāda grafiku?

Vai tas tagad skaitās labais toni - pirms aprunāšanās ar darba devēju atnākt pasūdzēties internetā?

lode (2014-11-12 09:52)  1   Ja pārbaudes laiks pāri, tad loģiski, ka jāiet pajautāt grafika sastādītājam, kāpēc neesi grafikā? !Varbūt nākamajā būsi 2x biežāk. Tak cilvēkam mute tāpēc arī domāta, lai runātu!

Bazhix (2014-11-12 10:14)      Šonedēļ nestrādāsi, strādāsi nākamnedēļ..
Neiekļaušana šīs nedēļas grafikā neko nenozīmē :)

p_p (2014-11-12 10:18)      Ja darba līgums parastais standarta ar divu menešu pārbaudes laiku, bet pārbaudes laiks jau pāri, tad paliek spēkā jautājums: kāds patreiz darba līgums regulē tavas attiecības ar darba devēju un kas tajā teikts?
Un ko teica darba devējs, kas tu viņam jautāji par neielikšanu grafikā?

VecmeitaARrunci (2014-11-12 13:12)  2   Tu esi diivains cilveeks.Katrs pats ir atbildiigs par saviem darba liigumiem,darba grafikiem utt.ne jau oho tas jaarisina,bet gan ar darba deveeju.Telefons rokaa un zvani.Un nevis taadaa stilaa,ka man otras mainas meitenes teica,ka neesmu grafikaa,bet gan apjautaajies-kaa straadaasi nedeela nogalee un kad pateiks,kir briivs,tad vareesi uzdot lielo kaapeec.Visaas lietaas jaabuut diplomaatijai nevis kaa zilonim pa trauku veikalu:))))))

skumjasaciis (2014-11-12 19:25)      Arī pārbaudes laikā darba devējam (arī darba ņēmējam darba devējs) jābrīdina par darba attiecību izbeigšanu 3 dienas iepriekš - vēlams rakstiski, vēlams tomēr norādot iemeslu (ņemot vērā pēdējā laika tiesu praksi). Ja līgumā noteikto pārbaudes laiku esi izturējusi un darba devējs nekādas pretenzijas nav izvirzījis, līgums turpinās automātiski. Jā kādu iemeslu dēļ esi atstādināta (ne atlaista!) no darba, par šo laiku jāmaksā alga (vidējā laikam?). Ja esi atbrīvota par pārkāpumiem, jābūt vismaz tiešā priekšnieka dienesta ziņojumam, aktam, Tavam rakstiskam paskaidrojumam par notikušo, parakstītam rīkojumam par atbrīvošanu utt. Ja esi atbrīvota "tāpat vien" - ej tiesā, atjaunos darbā, izmaksās algu (laikam var prasīt arī kompensāciju) par visu laiku, kuru esi nelikumīgi atbrīvota. Bet visi par un pret jāizvērtē pašai, tiesāties arī nav ne viegli, ne vienkārši...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu