Savs bizness, bet reģistrēts Igaunijā (lai pašreizējais darba devējs nespiego)

Hi! Ik pa laikam parādās domas par savu uzņēmumu, kas sakumā pelnītu maz, bet vairāk nodarbotos ar pirmo klientu meklēšanu, savas mājaslapas izveidi, atpazīstamību, produkta izveidošanu utt.

Tāpēc gribētos savu uzņēmumu savienot pašreizējo darbu, bet tas būtu neiespējami, ja par iniciatīvām uzzinātu kolēģi vai vadība (kuriem patīk spiegot pa LV uzņēmumu reģistru).

Ideja ir attālināti nodibināt pastkastītes uzņēmumu Igaunijā vai Lietuvā un mierīgi strādāt tālāk. Ir kādam pieredze, vai tas strādā? Dažādas firmas ir gatavs to darīt par ~1000EUR gadā (plus pamatkapitāls 2000EUR), bet varbūt visus dokumentus var nokārtot arī par daudz mazāku cenu gadā? Un varbūt arī Igaunijā vai Lietuvā ir mikrouzņemumi vai arī viegli ir pamatkapitalu saņemt atpakaļ.

Un pats galvenais - vai rastos konflitks ar likumu? No vienas puses itkā nav pareizi saimniecisko darbību veikt vienā valstī, bet uzņēmumu reģistrēt otrā. Bet mēs tomēr dzīvojam ES, kur ir kustību brīvība un starpībai starp Rīgu un Pērnavu no biznesa viedokļa vajag būt tieši tikpat lielai, kā starp Rīgu un Ogri...

Un vispār - tas ir bezgala nejēdzīgi. Ir cilvēki, kas grib riskēt, darīt kaut ko savu, bet citi ir gatavi noskaust... Vai tad nepietiek, ka riskēju ar savu naudu un laiku, bet kāpēc gan valsts vēl prasa, lai riskētu ar savu vārdu un dzīvi?

Jautā brunob 2013-09-15 18:49

dviiniite (2013-09-15 19:00)  1   Ja saimnieciskā darbība Latvijā būs jāreģistrē Latvijā pārstāvniecība vai filiāle... Piereģistrē uzņēmumu Latvijā uz uzticama cilvēka vārda un noslēdz līgumu...

a2uc (2013-09-15 19:23)  1   Dari to UK. Linku vairs neatradīšu, bet tas neizmaksās vairāk par Ls 200
Bet ja tas ir tikai izpētes darbs - produkti pieprasījums utt, tad jau tā nav uzņēmējdarbība. Izveido savu weblapu iekš .net .org vai kur citur un uz priekšu.

kvarts (2013-09-15 19:23)      preces no Igaunijas uz Latviju tirgot varēsi bez problēmāmun starp uzņēmumiem pat bez PVN, bet ja gribēsi Latvijas teritorijā sniegt pakalpojumu, tad gan Latvijā būs jāreģistrē struktūrvienība.

mojito (2013-09-15 19:34)      " bet kāpēc gan valsts vēl prasa, lai riskētu ar savu vārdu un dzīvi?"

Sho teicienu iisti nesapratu. Valsts jau itkaa neprasa-negribi, neriskee, straadaa algotu darbu un miers maajaas.

Ps. tomeer domaaju, ka vaardus " saimnieciskaa darbiiba LV" var trakteet dazhaadi. Kapeec gan nevar teiksim no Lv pirkt uz Igaunijas firmu preci, bez PVN ( ja ir maksaataajs), nekur to nevest fiziski, bet paardot taalaak LV klientam ( attieciigi, ja privaatajam, tad ar PVN, ja uznjeemumam, tad bez PVN, taadejaadi guustot prokshrociibas paar citiem, kam jaaiet lugties PVN atmaksa, teiksim taa.
Likums tachu netiek paarkaapts....

TheAzazello (2013-09-15 21:04)      Weblapas reģistrācija vēl nav uzņēmuma reģistrācija, reģistrējot weblapu kā "kolēģi vai vadība" to uzzinātu???

PS. Labāk ieskaties savā darba līgumā, jo standartizētajos darba līgumos ir punkti, kuros ir minēts, ka bez attiecīgas darba devēja atļaujas Tu nedrīksti nodarboties ar .. !

regina_dei_diamanti (2013-09-16 01:18)      Igaunija ir laba izvēle. Jā, tas strādā. Igaunijā ir daudz, daudz mazāka birokrātija nekā Latvijā, dokumentus var sniegt elektroniski, pirmais gada pārskats jānodod tikai pēc pusotra gada, nav visu to nejēdzīgo papīra kalnu, nesaprotamo procedūru ar elektroniskajiem parakstiem, utt. Kas vēl pluss - PVN tiek subsidēts. Iesaku vienīgi Igaunijā uzreiz atrast grāmatvedi, jo maz ticams, ka Tev kāds Latvijas grāmatvedis ņemsies vākt to Igaunijas SIA.

MaryClaire (2013-09-16 09:10)    1 a kas tas par tādu darbu, ja nevar parādīt, ka ir pašam savs bizness? ā! - Tu zodz datus un klientus no pašreizējā darba devēja, lai pārmestu businesu uz savējo?!
nu, neko - ja darba devējs maksā pietiekami lielu algu, lai Tevi tieši no tādas u/d pasargātu, tad, loģiski, ka viņš grib, lai Tu darba laikā nodarbojies ar darbu, par kuru saņem atalgojumu

dastijs (2013-09-16 15:42)      Gribi biznesot ej prom no darba, nez vai pats kādreiz gribēsi , lai tavi darbinieki šādi rīkotos? Atrast Tavu uzņēmumu EE ir elementāri.Palasi savu darba līgumu ar pašreizējo darba devēju....

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu