Vai honorāra saņēmējiem var likt ievērot darba laiku?

Nevaru atrast to vietu, kur bija rakstīts, ka honorāra saņēmēji nav pakļauti darba devējam, bet ir kā sava pakalpojuma pārdevēji. Piemēram, klients taču nevar pieprasīt, lai friziere atrastos darba vietā visu laiku vai apmeklētu tikšanās, kas nav saistītas ar matu taisīšanu.
Realitātē protams notiek visādi, ir cilvēki, kas gatavi strādāt 9-17 saņemot honorāru, bet īsti likumīgi tas nav, tā man šķiet. Varbūt zināt, kur meklēt profesionālu info par šo?

Ingaxx (2013-01-16 01:21)      Savā darba devēja līgumā, ko iedevi tai frizierei - tur arī meklē! Ja aizmirsi par šo punktu, ka algu konstantu nesaņem, bet darbā jābūt, tad uztaisi papildinājumu līgumam. A tā citādi tikai tāda piekasīšanās ne pa lietu sanāk.

Ingaxx (2013-01-16 01:23)      Un ne jau honorāru viņa saņem, Tev kaut kā pie izteiksmes līdzekļiem jāpiestrādā. Palasi uzņēmu līgumus, bet skatoties uz niku un atceroties Tavus tekstus es īsti nesprotu, ko es te miglā velti runāu!

wolands (2013-01-16 09:52)      Nevar. Ierādīta darba vieta un darba laiks ir viena no pazīmēm "darba attiecībām", kā tas tiek definēts VID metodiskajos materiālos. Ja Tev ir darba attiecības (vai ko tādu būsi ierakstījusi līgumā) var nākties samaksāt par cilvi visus sociālos utt kā par darbinieku. Nevienu konkrētu piemēru nezinu, kam tā būtu sanācis, tā ka viss IMHO vadoties pēc "teorijas"

Bibine (2013-01-16 10:12)      Autordarba veicēji pa lielam savos māksla darbu izpildījumos un darba laika koriģēšanā ir paši par sevi noteicēji. Cik ir nācies slēgt šādus līgumus, tad svarīgi, lai galā ir parādāms produkts. Kā VID skaidroja, ja autoratlīdzības priekšmets ir "frizūras šedevrs", tad nobeidzot darbu - mākslas darbs ir jānofotogrāfē un jāieliek klāt pie darba pieņemšanas un nodošas akta. Citādāk var sākt domāt par citādu darba attiecības līgumu.

AdeleLV (2013-01-16 10:32)      A jūs likumus arī lasat? Ir Autortiesību likums un Darba likums. www.likumi.lv.

JurisK (2013-01-16 11:15)      Nu ko jūs piekasaties, cilvēks cenšās optimizēt nodokļu slogu:) Friziere uztaisi viņas mikrouzņēmumu un noslēdz nomas līgumu par telpu izmantošanu, varbūt.

spriganaa (2013-01-16 15:46)      Nejauc kleitu ar zeķēm! Tā saucamo "honorāru" , pareizāk - autoratlīdzību, maksā par autordarbu ( dziesma, dzeja, skulptūra, glezna, u.t.t. ), frizieres gadījumā - te jau Bibine minēja.
Visos pārējos līgumos var noteikt konkrētu darba laiku.

wolands (2013-01-17 07:42)      Nu var tak uzreiz noformulēt jautājumu kā nākas, ne?
1. Ar klientu nekad nevajag strīdēties. Honorāra samēmējam NAV DARBA DEVĒJA, ir tikai klienti.
2. Lasi, kas tieši ir Tavā autorlīgumā - Tavs klients var Tev arī neko nesamaksāt, ja viņu neapmierina jebkas, kas ir paredzēts līgumā, bet nav izpildīts (kvalitāte? apjoms? jebkas cits?)
3. Tu vari celt prasību tiesā, kas parasti ir norādīta līgumā (administratīvā, šķirējtiesa, utt). Pēc gadiem 5-6 būs spriedums ;)

Bet vispār -iekal akmenī NEKAD NESTRĪDIES AR KLIENTIEM!

regina_dei_diamanti (2013-10-14 21:35)      Nevar. Darba laika ievērošana ir darba līguma pazīme.
Izņēmums ir visādi specifiskie gadījumi, piemēram, ja Tev jāierodas kādā valsts iestādē, tad skaidrs, ka 22.00 tas nebūs iespējams. Vai, piemēram, ja ir jāprezentē darbs, tad laiks ir noteikts.

a2uc (2013-10-14 21:44)      Vai, šai gadījumā, ar honorāru tiek domāts gabaldarbs?
Ja līgumā ir rakstīts darba laiks, tad par to var piekasīties.

labalabadiena (2013-10-16 11:34)      Nē, nevar. Ja samaksa ir tikai par konkrētu darbu kā honorārs. Vienk.daudzi uzliek par pienākumu "darbiniekiem" mainīt statusu, lai pašiem būtu ērtāk ar to nodokļu sistēmu... Un lielākoties klausa, lai šī sadarbība vispār eksistētu un turpinātos.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu