Kāds sods draud par līgumā paredzēto lietu neizpaušanu?

Konkrēti - savas algas neizpaušanu, personisku lietu neizpaušana, necelt neslavu par bijušajiem priekšniekiem un darba vietu, neizmantot iegūtās zināšanas/klientus/kontaktus jaunajā darbā, vairākus gadus nestrādāt līdzīgā darbā konkurējošā uzņēmumā, utt.?

dzjeks28      par pārējo nezinu, bet vairākus gadus nestrādāt līdzīgā uzņēmumā var aizliegt tikai tikai, tad ja par to laiku kad to nedari, tad vecais uzņēmums tev maksā tādu pašu algu kā maksājis. Šāds punkts jau vairākus gadus ir faktiski nelikumīgs un parasti ir palicis vecos darba līgumos.

janisb      Par nestrādāšanu līdzīgā darbā ir jāmaksā kompensācija pieprasīto nestrādāšanas laiku konkurējošā uzņemuma piedāvātās algas apmērā, ja atsakās maksāt tad automātiski piekrīt strādāšanai. Pārējie nodarītie zaudējumi par informācijas izpausšanu un izmantošanu tiek piedzīti caur tiesu civiltiesiskā kārtībā.

krauklis966      Nu ja par savu iepriekšējo bosu sūdīgi izteiksies, šinī firmiņā arī ilgi nestrādāsi.
Lielie bosi daudz maz viens otru pazīst, jo Latvija nav tik liela.
Pārējo balstot uz komercnoslēpumu vari neteikt, ja pašai mēle neniez.
Algas grieztus vari noteikt pati visādos veidos, tikai nenovērtē sevi pārāk augstu

Palomino    1 Par neizpaušanu - nezinu, bet par izpaušanu teorētiski varētu draudēt tiesu darbi. Neesmu gan dzirdējusi, ka Latvijā būtu bijis tāds tiesas process, tiesa, neesmu arī speciāli pētījusi.
Runājot sliktu par iepriekšējiem bosiem, runātājs faktiski pats soda sevi, jo kurš ņems darbā tādu, īpaši jau Latvijā, kura ir tik maza, ka jebkuri divi svešinieki atradīs kādu kopīgu paziņu un drīz vien loks būs noslēdzies.

neiet      Ar sadu ligumu jagriezas Pateretaju tiesibu aizsardzibas biedriba.Tur paskaidros labak neka OHO.

Just_      Par to draud līgumā paredzētais sods par noteikumu pārkāpumu. Ir gadījies redzēt augstākā līmeņa vadītāju darba līgumus, kur ir noteikti šādi ierobežojumi, un šis punkts darbojas vēl vairākus gadus pēc darba attiecību pārtraukšanas. Parastais sods ir dažu darbdienu laikā atmaksāt saņemto kompensāciju, var arī pļāpu tiesā iesūdzēt.

cita_B      vispirms jau-par izpaušanu. un vēl-nesaprotu , kā vispār var rasties šāds jautājums, ja cilvēks pats labprātīgi parakstīja līgumu, kurā minēti visi tevis minētie nosacījumi...tātad automātiski-vienkārši jātur mute ciet. un viss. ja to nevar, nu tad nav ko parakstīt.

PAPA      .....lielajās starptautiskajās firmās darba līgumos ir atsevišķs punkts par to ka citiem darbiniekiem ne konkurentiem neizpaudīsi informāciju par algu un citiem komercnoslēpumiem kurā pats strādā!!!!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu