Kā nepieļaut pārslodzi darbā?

Ļoti izplatīta situācija - dd uzgrūž aizvien lielāku slodzi.
1.etaps - uzlabojas produktivitāte, tu atrodi risinājumus, lai strādātu ātrāk un tikpat labi, tiek apelēts pie tava augstā profesionālisma, ok.
2.etaps - sāc strādāt jau virsstundas.
3.etaps - sāc strādāt arī brīvdienās, privātā dzīve aiziet pa pieskari.
4.etaps - veselība aiziet ānusā, attopies pie sistēmas, darbā tiek secināts, ka neesi gana labs profesionālis.

Otrs scenārijs - tiek samazināti izpildes termiņi.
Centies izdarīt aizvien ātrāk un ātrāk, un ātrāk, jau neguļot vairākas naktis pēc kārtas, jau esi uz sajukšanas robežas, finālā saņem paldies un naivu jautājumu - bet tur taču nebija ko darīt, pāris dienas tikai, par ko maksāt? Finālā - pienāk brīdis, kad tiešām vairs nevar un tu neizdari, par tiec nolādēts un pasūtīts tālu.

Tad lūk skatoties uz visu šo masveidā, rodas jautājums - kā izdarīt, lai vilks paēdis un kaza dzīva?
Pagaidām redzu tikai to, ka cilvēki pārstrādājas un aiziet no darba, bet tas taču nav risinājums, viņi nodara sev pāri 2x.

ps. apelēšana pie tā, ka ar kvalitatīviem darbiniekiem tā nenotiek neder - tieši ar labiem tā notiek. ;)

Mr_X (2010-11-04 21:09)    1 Ar darbu ir tapat ka ar vairakums virieshiem, vienkarshi istaja mirklii teelo!

KONSUL (2010-11-04 21:10)    1 Rietumu pasaulee (arii LV) loti daudzi stradat/ir spiesti stradat kadu konkretu darbu tikai materialu apsverumu/izdzivoshanas del... kreditu atmaksai, gimenes uztureshanai, bernu skoloshanai... .

Viss, ko apraxti ``nekam neder`` - ja tam nav privata pieeja vai kaut nedaudz cita domashana/uztvere - pretejaa gadijumaa, rezultats ir sabeigta veseliba un ``nevienam nevajadziga`` cilveka statuss!

Kad nav izejas un ir jadara TAS, KO dari, tad nekas cits neatliek kaa mainit attieksmi (tik it kaa banali vardi) un lidzsvarot savu dzivi... .

Jaa, taa notiek arii ar pashiem labakajiem un augstakaa limena specialistiem... piem. sirds/asinsvadu kirurgiem, bernu reanimacijaa stradajoshajiem, utt. utt. - starp citu, vini ir sheit un varetu padaliities savaa pieredze ``kaa nenojukt``?!

Ne tuvu ne visiem izdodas lidzsvarot savu dzivi... Butiski APZINATIES ar ko un cik tu maxaa un par KO! tas jaizvertee...

piparbecinja (2010-11-04 21:11)      atliek blefot un telot muljkji

Muunlaita (2010-11-04 21:13)    1 bet ja darba deveejs ir stulbs ( un tadi pastav!!!!!) tad nekur taalu ne ar teloshanu, ne ar citu ko nevar tikt. un nav teikts, ka darba deveejs kaa uznjemuma `` galva`` ....
ir tachu vadiitaji, un no turienes viss sakas...
:/

bet zivs tachu pust no galvas.. ir tads teiciens.. un es tam piekritiisu!!!!
krizes laika patures nevis labakos darbiniekus, bet sev tikamaakos! ta vismaz man pedeja laika sak skist!:/

joens (2010-11-04 21:14)      2. un 3. etapi, kā arī otrs scenārijs ir nepareiza darba organizācija (galvenokārt DD vaina, taču DŅ arī piedalās) un neprasme strādāt/jrganizēt savu darbu (DŅ). Ja vien virsstundas nenozīmē novirpot 40 skrūvītes vairāk (izmazgāt grīdu 3 kabinetos vairāk utml.), bet par to tad arī maksā vairāk. Ja veicamo darbu nevar padarīt darba laikā, ir jāapsēžas un jāpadomā, kur vaina, profesionālu argumentāciju arī "vergturi" spiesti respektēt (nav stāsts par "atsaldeņiem").

jaunssakums (2010-11-04 21:15)      ieplānot atpūtu savā plānotājā, nopietni, man teātra izrādes nav spontāns pasākums, un noteikti ikdienas pastaiga, un noteikti viena diena no 7, kad es guļu no rīta cik ilgi gribu. Principā jāplāno!

undine (2010-11-04 21:15)      Iemācīties pateikt ne, un ir taču darba līgums, darba pienākumi. Citādāk drīz vien būs - profesionālais izdegšanas sindroms...

psychobitch (2010-11-04 21:21)      atteikties no virstundam un turpmak pienemt darbu ar ta aptuvena laika izpildi savstarpeji vienojoties...

piparbecinja (2010-11-04 21:31)      briti , piem., kriizei sakoties, samazinaja darba stundu skaitu, lai cilveki nav jaatlaizh. pie mums kaut kaa tik talu darbadeveeji neaizdomaajas. atputies cilveks tachu labak strada, neka parguris. Es domaju, butu japarunaa ar priekshniecibu, nu taa maigi kaut kaa... liekot priekshaa sakarigus argumentus

Kamija (2010-11-04 21:43)      Latvietis pacieš visu ;)

marmorakaraliene (2010-11-04 21:46)      Nezinot, kas par darbu, kāds kolektīvs, cik darbinieku u.c. "sīkumus", neko gudru neieteikt. Darba specifika jāzina. Bet tā - vienkārši jāiemācās pateikt "nē, šoreiz es nevaru/nespēju".

onka58 (2010-11-04 21:50)      Jā tāds stulbums ir ..galvenais lai par darbu maksā sakarīgi. Vai tad neviens nav ievērojis ka pie mums `viss ir savādāk` un `nasing spešal` :)

Lucy (2010-11-04 21:57)      Mans moto,kā maksā tā stradā un nekādas brīvdienas darbā..cilvēkam ir arī jāatpūšās.
..un nez kas tā par profesiju un kas tas par darbiņu ko apraksti?:))

kaaposts (2010-11-04 22:11)      vainu pieņem, vai atlūgums, kam man darbinieks, kas nespēj tikt galā ar darbiem

upene6224 (2010-11-04 22:25)      Vai tieshaam shajos laikos nav nekaadas normas- var prasiit no dn visu kas ienaak praataa- bet vajag tachu. Veelaak to jau pienjem par normu un saak paarmest par darba normu nepildiishanu.Liigums arii taa ir uztaisiits ka var tulkot kaa vajag. Tev Lucy vienkarshi ir laimeejies, bet es zinu vairaakus taadus darba deveejus.Vieniigaa izeja laikam tieshaam teelot stulbu, bet riskee ar atlaishanu... taa ka...

karbonaade (2010-11-04 22:31)      Tad, kad sapratu, ka man šitā liga nav ārstējama, es pati sev kļuvu par darba devēju. Nenožēloju :) Un vēl- ja ir dīkstāve, man nav "jāatsēž" :D

Shatsi (2010-11-04 22:35)      Jebkurš DD ir ieinteresēts, lai sistēma strādā. Tas, kā un no kādiem resursiem DŅ organizē konkrētu uzdevumu izpildi, nav vairs tik būtiski, ja rezultātā mērķi ir sasniegti. Iesaku neprātot par risinājumu, bet radīt to.

KONSUL (2010-11-04 22:36)      fifidrilla` neesi naiva - tas ir loti nopietns DARBS ar cileveka personibu/domashanu un filosofiju, bet ja velies ko ``interesantu`` un sbla bla limenii - ej uz cirku!:)

KONSUL_for_PA (2010-11-04 22:41)      sorry., par neuzmanibas kludam!

p.s. ipatneji... cilveks dzivo dzivo un neka vinju ta isti neinteresee, bet tad kad ir lieli ``suu... `` - palidziet un tulit nekavejoties + ja var ar tebletiti, lai man pasham/ai nekas nav jadara + lai butu shows un krasaini``:)

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu