Vai butu baigi jaiespringst rakstot pieteikuma vestuli?

Man jau ir apnicis rakstit, visiem man interesejosiem sludinajumiem, pec kartas to sasodito pieteikuma vestuli, tapat cik izsmelosi un pieklajigi raksti neviens man domat nepievers tam uzmanibu - veltigi zeme nosviests laiks un pules...Vai drikst isi un kodoligi, pa temu un nevis pec noteikumiem? Jaciena tacu ari vinu dargais laiks...

Zelta_rokas (2010-11-03 12:09)      Potams ka vari rakstiit taa, kaa patiik. Varbuut tieshi tas pietruukst, lai pieverstu uzmanibu?

sveshinieks (2010-11-03 12:09)      es vispaar nesaprotu jeegu visiem tiem cv un pieteikuma veestuleem....kandidaatus jaskata uz vietas i praktiski,i teoreetiski,tad uzreiz redz,ko prot,ko neprot,.....nu var aizsyytiit iisu recenziju par sevi,ka tu proti to,ko prasa darba sludinaajumaa,bet rakstiit,piem,40 gadiigam cilveekam,kuraa gadaa vinsh beidza vidusskolu....marasms...

lielzemnieks (2010-11-03 12:25)      Cik man izpratne par to jautājumu, tad tieši pieteikuma vēstulē pretendents var uzrakstīt kāpēc viņam šķiet, ka viņš ir piemērots konkrētajam darbam. Ja pats pretendents to nevar uzrakstīt un pamatot, tad ko jūs gribat no darba devēja? Viņam nav laika aicināt uz interviju visus, kuri ir nospieduši datorā "SEND CV" nemaz nepainteresējoties kas tā par kompāniju un kas tā par vakanci. Jau labajos gados bija pilns ar tādiem, kuri tik sūta visur pēc kārtas. Ja izdomāsi kāpēc gribi strādāt konkrētā uzņēmumā un varēsi vadība noargumentēt kāpēc tieši Tu esi piemērots tam darbam, būs daudz lielāka varbūtība, ka tieši Tu arī dabūsi to darbu.

iterators (2010-11-03 12:55)      drīkst īsi un kodolīgi- piemēram negribu neko darīt bet saņemt pāris štukas mēnesī- bet tad Tev jābūt kādas partijas vecajam ēzelim (pie varas partijai)

visos citos gadījumos domāju, ka darba devēja atbilde būs īsa un kodolīga- ej uz mežu bekot

[never] (2010-11-03 13:09)      Nu, ja Tev rodas šāds jautājums, tad man rodas pretjautājums - vai darba devējam būs jāiespringst Tevi pieņemt darbā?

violinn (2010-11-03 13:12)      Būtu gan. CV sausa info.
Te vismaz parādīsi, kā rakstīt un domu izteikt proti.:)

Hotline_A (2010-11-03 13:13)      Jāraksta, lai zinātu, ka Tu vispār tāda esi!

mezoniga_kake (2010-11-03 13:16)      CV var sūtīt vienu visiem, bet pieteikuma vēstule gan jāraksta katram atsevišķi. Pa lielam tās var būt ļoti līdzīgas, taču tajā noteikti ir jāuzsver tieši konkerētajai vakanacei un tieši konkrētajam darba devējam interesējošās prasmes un iemaņas. Citiem vārdiem sakot, tas viss jāuzraksta tā, lai darba devējs nesaprot, kā bez Tevis iztika līdz šim! ;)

Evia (2010-11-03 13:17)      ja darba devējs sludinājumā norāda, ka vēlas no tevis saņemt ne tikai CV, bet arī pieteikuma vēstuli, bet tu nosūtīsi tikai CV, tad var gadīties, ka ļoti precīzs un pedantisks cilvēks tavu CV vienkārši noliks kaudzītē "NEDER". savukārt, pieteikumu rakstot, nav tik svarīgi noteikumi, bet tas, lai tu vēstulē pasaki pašu svarīgāko, to, kas darba devējam iekritīs acīs - cik tu labs un feins :)) garus, bezjēdzīgus bla bla palagus tiešām nevienu neinteresē, sevišķi, ja tādi saņemti pāris simti. tāpēc - īsi, kodolīgi, izsmeļoši, precīzi un pašu galveno un būtiskāko.

fannija (2010-11-03 13:22)      vadītājs noteikti grib zināt, cik produktīvs esi kā darbinieks, un kādu labumu saņems uzņēmums.

Ivans_neBargais (2010-11-03 14:21)      Ja tā kritiski padomā, ko no pieteikuma vēstules var uzzināt. Tikai cik labi cilvēks prot liet ūdeni, karināt makaronus un slavēt sevi. Ir protams amati, kur tas ir ļoti aktuāli un ar laiku tādu kļūst arvien vairāk. Bet vietās, kur ir vajadzīgs reāls darbs ar rokām vai galvu, tas ir pilnīgi bezjēdzīgi. Diemže, tas jau ir kļuvusi par modes lietu, un tiek prasīts tikai prasīšanas pēc. Rezultātā bieži zaudē gan darba devēji, gan ņēmēji.
Ja man vajadzētu reklāmas aģentu, es noteikti blakus CV prasītu gan pieteikuma, gan motivēcijas vēstuli. Ja vajadzētu inženieri, priekšroku dotu cilvēkam, kurš atsūta tikai CV.

fannija (2010-11-03 15:38)      ja tā kritiski padomā, tad ne CV, ne pieteikuma vēstule neparādīs darbinieka potenciālu, motivāciju, produktivitāti, līderību.
CV parāda tiekai iegūto izglītību un daļēji pieredzi.

cippa (2010-11-03 15:57)      IR jāiespringst. :) Bet nevajag tos kursos samācītos bla, bla, blā. Tādi uzreiz atbaida. Darba devējs jau arī nav muļķis, sapratīs, ka tiešām pie viņa gribat strādāt, ja būsiet uzrakstījis personīgu PV. Katrā ziņā tas ir solis priekšā pārējiem, lai tiktu uz interviju. Tālāk - tas jau cits jautājums :) Bieži vien darbā ir tikuši pretendenti, kas pēc CV it kā nebūtu tie "labākie" :)

Sonnenschein (2010-11-03 17:18)      galvenais piesakies uz vakancēm, kurās izvirzītās prasības atbilst Tavai pieredzei un prasmēm!

irgo (2010-11-03 17:36)      ...kur ir problēma?... mājās nosēdies pie galda un skaļā balsī izstāsti visu ko gribi teikt darba devējam....tad aizej apsēdies galda otrā pusē un iejūties darba devēja ādā un sapratīsi kas bija lieks un kas bija tas ko tu nepateici...

art_deco (2010-11-03 17:52)      Jā. Pieteikuma vēstule ir ļoti svarīga, tb. tās esamība ir svarīga. Esmu pieredzējusi 2 gadījumus, kad uz izsludināto vakanci tik sūtīti daudz CV un tie, kuriem nebija pieteikuma vēstules tika momentā atsijāti.

Auguste (2010-11-03 20:28)      ir gadījies mazliet pastrādāt ar personāla lietām. ja uz vakanci nāk pāri simtam (vairāki simti) pieteikumu, tie, kuros ir formāla neatbilstība prasībām (piemēram tikai cv, ja prasīts ir arī mot.vēstule; nevīžīgs noformējums, vairākas neuzmanības/gramatikas kļūdas u.tml.), uzreiz iet kaudzītē NEDER.

Un, lai arī, protams, klātienes tikšanās ir izšķirošā, nu tas ir nereāli tikties ar visiem, kas atsūta pieteikumu. Saki, kāpēc tērēt laiku uz interviju ar cilvēku, kas nejēdz adekvāti izpildīt pirmo potenciālā darba devēja prasību - cv+motivācijas vēstule?

Secinājums: raksti gan motivācijas vēstuli, raksti gan. Un piedomā pie satura!

Veiksmi!

Ines (2019-01-02 17:56)      Noteikti domā, ko raksti.. jo viņas lasa un ļoti cītīgi pat izlasa..

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu